Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

jadę za 2 tygodnie na rodziny wyjazd do szklarskiej, czy w Ski Arena Szrenica można się swobodnie wymieniać karnetami w ciagu dnia? chcemy zamieniać się w ciagu dnia z uwagi na opiekę nad małym dzieckiem. w części stacji zamontowali kamery i personalizują ski pass przy pierwszym przejściu i takie wymiany sa już niemozliwe :( ewentualnie czy widzieliście ludzi, którzy odkupują/odsprzedają bilety w ciagu dnia (świadczy to że taki system nie został wprowadzony).

może ktoś polecić jakieś przedszkole narciarskie w Szklarskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę za 2 tygodnie na rodziny wyjazd do szklarskiej, czy w Ski Arena Szrenica można się swobodnie wymieniać karnetami w ciagu dnia? chcemy zamieniać się w ciagu dnia z uwagi na opiekę nad małym dzieckiem. w części stacji zamontowali kamery i personalizują ski pass przy pierwszym przejściu i takie wymiany sa już niemozliwe :( ewentualnie czy widzieliście ludzi, którzy odkupują/odsprzedają bilety w ciagu dnia (świadczy to że taki system nie został wprowadzony).

może ktoś polecić jakieś przedszkole narciarskie w Szklarskiej?

 

Wystarczy zerknąć na regulamin Ski Areny:

 

 

  1. "Karnet terminowy jest personalizowany w momencie pierwszego zbliżenia do czytnika bramki w okresie obowiązywania karnetu.
  2. Jedyną osobą uprawnioną do korzystania z karnetu terminowego w okresie jego obowiązywania jest osoba, która dokonała personalizacji karnetu.
  3. Nie ma możliwości zamiany, przedłużenia, lub przesunięcia okresu ważności karnetu.

 

i dalej:

 

KONTROLA I SANKCJE ZA ZŁAMANIE REGULAMINU KORZYSTANIA Z KARNETU

  1. Podczas każdego przejścia przez bramkę wykonane są zdjęcia osoby korzystającej z karnetu. Zdjęcia używane są do celów kontrolnych.
  2. Posługiwanie się karnetem jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku do celów kontrolnych oraz jego zapisanie w systemie kontroli dostępu przez okres ważności uprawnień znajdujących się na karnecie.
  3. Korzystanie z karnetu przez osobę nieuprawnioną i jej przejście przez bramki jest traktowane, jako próba wyłudzenia nieopłaconej usługi przewozu. Osobie takiej personel uniemożliwi dostęp do kolei lub wyciągu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy zerknąć na regulamin Ski Areny:

 

 

  1. "Karnet terminowy jest personalizowany w momencie pierwszego zbliżenia do czytnika bramki w okresie obowiązywania karnetu.
  2. Jedyną osobą uprawnioną do korzystania z karnetu terminowego w okresie jego obowiązywania jest osoba, która dokonała personalizacji karnetu.
  3. Nie ma możliwości zamiany, przedłużenia, lub przesunięcia okresu ważności karnetu.

 

i dalej:

 

KONTROLA I SANKCJE ZA ZŁAMANIE REGULAMINU KORZYSTANIA Z KARNETU

  1. Podczas każdego przejścia przez bramkę wykonane są zdjęcia osoby korzystającej z karnetu. Zdjęcia używane są do celów kontrolnych.
  2. Posługiwanie się karnetem jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku do celów kontrolnych oraz jego zapisanie w systemie kontroli dostępu przez okres ważności uprawnień znajdujących się na karnecie.
  3. Korzystanie z karnetu przez osobę nieuprawnioną i jej przejście przez bramki jest traktowane, jako próba wyłudzenia nieopłaconej usługi przewozu. Osobie takiej personel uniemożliwi dostęp do kolei lub wyciągu.

 

 

dzięki za informację, ale regulamin sam sprawdziłem, natomiast na forum w tym watku jest informacja, że przed rokiem można było odsrzedać/odkupić karnet.

czy więc zapis w regulaminie to 'straszak' czy rzeczywiście wprowadzili rozpoznawanie twarzy? pytanie kieruję do osób, które były w tym roku w Szklarskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kasami krazy pelno konikow ktorzy kupuja i sprzedaja karnety(najwiecej ich jest miedzy 11:00-15:00). Sam nigdy nie widzialem zeby kogos zlapali na karnecie ktory byl na inna osobe speronalizowany. Ale osobiscie bym nie ryzykowal.

 pelno koników .... jednak Polak potrafi :P

 

Co do kamer to moim osobistym zdaniem to straszak, logicznie myśląc ...nie przez pryzmat seriali CSI, NCSI itp... jakie to musiałyby być kamery żeby zrobić Ci tak szczegółowe zdjęcie, które da się potem porównać w detalach ... bo tylko takie rozwiązanie widzę ... bo przecież przechodzą obok kamer pierwszy i kolejny raz będziesz miał twarz ustawioną pod różnym kątem, w kasku, czapce, z goglami, bez gogli, w kominiarce, z bufą itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szklarska, Ski Arena Szrenica

jezdzilem kilka dni na poczatku marca, ostatnio 4 marca:

- co do mozliwości wymieniania się karnetami, to wszedzie zainstalowali bramki SkiData, które mają taką funkcję, nie widziałem koników (może też dlatego, że było po feriach), nie testowałem wymieniania się karnetami jak i nie widziałem, żeby kogokolwiek z tego powodu zatrzymali,

- warunki: generalnie góra dobrze, dół coraz słabiej: Hala Szrenicka: dobrze i będzie jeszcze długo dobrze, jazda pomiędzy choinkami po naturalnym śniegu :) , Śniezynka poniżej górnej stacji Karkonosz Express: dobre minus, trasa jest nierówna, czasem jakaś przecierka  z boku, ale fajnie mozna pojeżdzić, Puchatek: dobrze minus/dostatecznie: śniegu wystarczająco, ale w sobotę (4 marca) były już narty wodne, bardzo miękko, Lola: góra dobrze, ale w środkowej części przecierki, a ostatni kilometr to da się przejechać max. połową szerokości trasy, z powodu warunków pewnie wkróctce zostanie zamknieta,

- wysokie ceny, brak karnetów w niskim sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę co roku w ferie w Czechach. Konkretnie Jańskie Łaźnie i pobliski Czarny Dół. Tam też od kilku lat wprowadzili fotokontrolę i wszędzie są ostrzeżenia, że robią zdjęcia i żeby kupować tylko i wyłącznie w kasach. Faktycznie coraz rzadziej widać aby ktoś odsprzedawał swój bilet. Jeszcze kilka lat temu bardzo często tak kupowałem karnet oszczędzając korony. Teraz ostrzeżenia chyba przynoszą efekt.

 

Niemniej my wśród znajomych wymieniamy się między sobą swoimi karnetami dość często. Dzieci mają niespożyte siły więc np. koleżanka jeździ z nimi od rana. Jak opadnie z sił to daje karnet swojej siostrze albo mężowi. Nigdy nie zdarzyło się aby obsługa się przyczepiła. Nie sądzę aby w Polsce ta fotokontrola działała szczególnie lepiej niż u nich.

 

Raz byłem świadkiem przypadku, że Polak odkupił karnet od jakiegoś starszego małżeństwa. No i jego od razu cofnęli na bramce. Ale skończyło się tym, że musiał dopłacić bodajże 200 koron i mógł sobie spokojnie jeździć dalej. A więc ta fotokontrola jednak jakoś tam działa. Ostatecznie okazało się, że on odkupił bilet dla seniorów. I tylko stąd wynikała różnica jaką musiał dopłacić do karnetu.

 

 

Jeśli chodzi o moralny aspekt takich poczynań.

Moje zdanie jest takie. Ośrodek sprzedał karnet dla jednej osoby na jazdę przez cały dzień. I liczba osób na stoku i sprzedanych karnetów się zgadza.

Rozumiem, że gdyby ktoś po przejściu bramki podawał ten karnet do tyłu, następnemu, a ten znowu następnemu. I tym sposobem w końcu na stoku byłyby dodatkowe osoby, które wjechały wspólnie na jeden karnet. To jest naganne. Zresztą po to jest opóźnienie czasowe, że nie da się przejść bramki raz za razem.

moje zdanie jest takie same - kupuje bilet za swoje pieniadze, place za caly dzien - to jezeli ja przestaje jezdzic o 12-tej, to MOJ TOWAR moge odpsprzedaz z zyskiem lub strata czyz nie?

w tym wypadku MORALNIE  jestem w porzadku - moze mamy prawnikow w tym gronie, ktorzy sie wypowiedza? bo na moj rozzum , w takiej sytuacji przestepstwa nie ma -. stacje mogly by troche d.... ruszyc I np po odsprzedaniu karnetu po pprostu zrobic zdjecie nabywcy I of tego momentu tylko nabywca ma prawo jezdzic.

czy to takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie same - kupuje bilet za swoje pieniadze, place za caly dzien - to jezeli ja przestaje jezdzic o 12-tej, to MOJ TOWAR moge odpsprzedaz z zyskiem lub strata czyz nie?

w tym wypadku MORALNIE  jestem w porzadku - moze mamy prawnikow w tym gronie, ktorzy sie wypowiedza? bo na moj rozzum , w takiej sytuacji przestepstwa nie ma -. stacje mogly by troche d.... ruszyc I np po odsprzedaniu karnetu po pprostu zrobic zdjecie nabywcy I of tego momentu tylko nabywca ma prawo jezdzic.

czy to takie trudne?

Nie wiem czy akurat prawnik wyrazi tutaj najbardziej racjonalną, moralną i sprawiedliwą społecznie opinie :)

Prawnik po prostu powie jak mówi prawo, a je, jak wiadomo można sobie ustawić 'jak się chce' (można np. "ustawić", że ślimak będzie rybą ;)).

 

Dla mnie najlogiczniejsze, najprostsze, najbardziej oczywiste zdanie podsumowujące to zagadnienie:

Ośrodek sprzedał karnet dla jednej osoby na jazdę przez cały dzień. I liczba osób na stoku i sprzedanych karnetów się zgadza.

 

Przecież tu chodzi o te sytuacje "awaryjne" albo wynikające z błędnych nieprecyzyjnych informacji na temat warunków śniegowych itd. Tzn. ja wyruszam np. rano, biorę gdzieś karnet powiedzmy na 4 godziny, ale już po godzinie stwierdzam, że TO NIE TO. Są gówniane warunki, gówniany śnieg albo nawet rozbolała mnie noga i ... rezygnuję z jeżdżenia.

Jeśli jest ktoś taki komu wystarczy 3 godziny jeżdżenia, a sprzedawca NIE MA W SWOJEJ OFERCIE 3 godzinnych biletów, to normalne jest, że odkupiłby ode mnie.

Czy tam te inne sytuacje "awaryjne" o których pisali inni (czyli zagadnienie rodziców, dzieci i wymiany karnetów między rodzicami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A Lola lub Ściana? Rozumiem, że zamknięte ale...
PS Hala czyli orczyk E czy F i G?
Czym wyjechać do góry? Gdzie parkować?

Parkingi oczywiście płatne. W tygodniu nie trzeba się spieszyć, w weekend miejsca bliskie szybko się kończą. Jestem wcześnie wstawającym, więc mam wybór parking miejski (jak dla mnie tylko ten przy wyciągach) lub prywatne.

 

W górę - jak dla mnie tylko Expres (6-osobowa kanapa, po prawej), później do samego dołu, lub trawersem na Halę, lub delikatnie do dołu na Świąteczny Kamień i orczykiem na samą górę i tam masz wybór:

- trawersem do góry Hali

- w dół Śnieżynką i Puchatkiem

- lub na off - Ścianą (sprawdzę pojutrze jak będą warunki)

 

Lola? - jak zwykle zaspali z naśnieżaniem

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szklarskiej nie byłem chyba z 10 lat i dlatego pytam czy jak się dojeżdża pod wyciąg to nadal jest możliwość darmowego parkowania po lewej stronie wzdłuż ulicy przed tymi skałkami?

Co do naśnieżania to nie rozumiem tego że kolejny rok jest tak slabo naśnieżone albo mają za mało śniegu albo "ludzie i tak przyjadą"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam już darmowego parkowania, bo miasto postawiło tam parkomaty. Z tego co pamiętam, przed laty nie dotyczyło to weekendów, ale teraz jak jest na 100% nie wiem. 

 

Może jak jest tam strefa parkowania to nie można pobierać opłat za parkowanie w dni wolne od pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak jest tam strefa parkowania to nie można pobierać opłat za parkowanie w dni wolne od pracy.

troche off:

dawniej po zjezdzie ze sciany, trzeba bylo sie kierowac w lewo do posredniej bodajze: czesto, jak bylo duzo sniegu, jezdzilismy nielegalnie w dol w przedluzeniu sciany - moje pytanie: czy jest tam teraz jakas trasa, czy stale trzeba skrecic w lewo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche off:

dawniej po zjezdzie ze sciany, trzeba bylo sie kierowac w lewo do posredniej bodajze: czesto, jak bylo duzo sniegu, jezdzilismy nielegalnie w dol w przedluzeniu sciany - moje pytanie: czy jest tam teraz jakas trasa, czy stale trzeba skrecic w lewo?

Ściana - zapomnijmy.

Dzisiaj Połowa dolna Śnieżynki lód, ale bardzo przyjazny - ostro na krawędzie i trzymało.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszysz czy/i zniechęcasz?
A jak góra, hala znaczy?

Hala na duże tak.

 

Dzisiaj widzialność była kiepska i trzeba było uważać, nie tylko na siebie, ale też na "narciarzy" z źle dobranymi goglami, prującymi w dół ze łzami w oczach.

 

Jutro ma być lepiej.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było. Zaczęło się od spotkania dwóch gości że 110+ pod butem. Szli w zaparte, w końcu przyznali, że gdzieś koło ściany zlebiki jakieś. Zjechałem sniezynka i Puchatkiem po ratraku, w sam raz. Potem na hale, piękna sprawa, szczególnie pośród choinek slalom gigant;-) Potem obok off jeszcze lepiej, choć płasko. Potem zapoznania gościu z AWF, co balet kiedyś uprawiał, gdy ja w choinkach buszowalem, mitek mi się przypomniał. Poustawial mnie trochę polecił za plotkiem ściąć i dojechać laskiem do górnej stacji ekspresu. Miłe spotkanie. Laskiem cudnie, potem kamień, orczyk i w dół, sam dół. Się walnalem i stanąłem do kanapy na puchatka, z błędu pojechałem po przesiadce na ścianę, zamknięta. Warunki na ścianie bardzo dobre, na dole słabo. Slizg sobie trochę raz przeczochralem. Wieczór i zachód słońca na divci kamery, ale to inna historia.

Załączone miniatury

  • DSC_0838.JPG
  • DSC_0844.JPG
  • DSC_0870.JPG
  • DSC_0888.JPG
  • DSC_0892.JPG
  • DSC_0900.JPG
  • DSC_0941.JPG
  • DSC_1014.JPG
  • DSC_1025.JPG
  • DSC_1059.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem ze Szklarskiej. Ostatnio byłem tam z 8 lat temu. Trochę biegaliśmy ale i 2 dni na stoku. Warunki kiepskie szczególnie na Śnieżynce sporo lodu i w tych miejscach pełno ludzi którzy przecenili swoje umiejętności (sporo też pewne odcinki pokonywało na nogach). Na Hali ok tylko trochę kolejek tak samo na Kamieniu tam to już w ogóle czasami trzeba było czekać. Ściana zamknięta - nie byłem. Lola zamknięta i śnieżą - zjechałem 2 razy warunki poza odcinkiem naśnieżanym ok. Dowiedziałem się dlaczego pomimo że ferie się kończą to Lola nadal zamknięta - po prostu na ostatnim odcinku były 4 armatki i wygląda na to że dośnieżanie odbywa się po kawałku przez co zajmuje tak dużo czasu. Puchatek mnóstwo ludzi - kolejki do wyciągu dramatyczne natomiast na 6 osobową nie było ludzi prawie wcale.

Generalnie zjazdy na minus coś jest nie tak żeby do 20 lutego nie było śniegu. Jedyny pozytyw to brak kolejek na 6 osobową kanapę tylko że nie bardzo było gdzie z niej jeździć.

Mocno będę się zastanawiał nad następnym przyjazdem na zjazdówki w ten rejon. Brak inwestycji jest widoczny na każdym miejscu tylko jest więcej miejsc noclegowych ale poza tym nic się nie dzieje. 

Biegówki na duży plus chociaż w weekend sporo ludzi szczególnie na trasie do Orle ale można znaleźć trasy gdzie tłumów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni się przed tym sezonem chwalili kolejnymi "udoskonaleniami" systemu naśnieżania, a ich efekt jest taki, że z trzech głównych tras działa jedna (Śnieżynka, przechodząca w Puchatka). Cóż, nadal między czeskimi, a polskimi Karkonoszami jest przepaść (Kopa nie działa, zobaczymy za rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...