Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Też się czaję na FIS w tym roku (ostatnio jak był czynny to nie miałem śmiałości zjeżdżać z samej góry tylko wypinałem się z orczyka na trawersie) ale najwcześniej mogę tam pojechać pod koniec lutego i nie wiadomo czy nadal będzie czynne. Tak czy inaczej Szrenica jest jedną z moich ulubionych stacji w Polsce ze względu na trasy - infrastruktura to porażka i czekam kiedy w końcu coś się tam zmieni. Byłem w zeszłym roku pod koniec lutego chodziła tylko Hala i Śnieżynka (oblodzona), a Lolę dopiero!! śnieżyli (otworzyli na początku marca). 

Brachol,

wiem że oblodzenie to kiepska sprawa, ale taka jest po troszę uroda pogodowa tej stacji. Częste wariacje pogodowe powodują, że to nie jest przewidywalna stacja.

Często - z 10 lat temu - wjeżdżając 2 sekcją krzesła -  łeb  z kaskiem włącznie chciało urwać, jakieś zadymki, grady itepe .... a na górze qrde ..... suonko i  bajka jak z elementarza Falskiego.

 

Takie są północne Karkonosze - jasne że właściciele nie robią maksimum, ale natura też nie rozpieszcza   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to świetne miejsce do jazdy przytrasowej. Oczywiście na własną odpowiedzialność. Dorysowalem cztery sprawdzone.

1. Lasek na prawo od orczyków na hali.
2. Na skos z hali do dolnego orczyka świątecznego kamienia.
3. Na prawo od krzesła na ścianę, która na lewo z dołu patrząc, można aż do Końskich lbow, aby wrócić przed laskiem a za ścianą na fis.
4. Skos z górnej stacji krzesła na ścianę, na lewo z dołu patrząc od Końskich lbow poniżej nich i rzadkim laskiem do górnej stacji Expressu.

Tyle sprawdziłem.
Wiadomo, że ostre chlopaki kotły jeżdżą itd. Ale ja tu lajcik proponuję.

Załączone miniatury

  • DSC_4439.JPG
  • DSC_4334.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się czaję na FIS w tym roku (ostatnio jak był czynny to nie miałem śmiałości zjeżdżać z samej góry tylko wypinałem się z orczyka na trawersie) ale najwcześniej mogę tam pojechać pod koniec lutego i nie wiadomo czy nadal będzie czynne. Tak czy inaczej Szrenica jest jedną z moich ulubionych stacji w Polsce ze względu na trasy - infrastruktura to porażka i czekam kiedy w końcu coś się tam zmieni. Byłem w zeszłym roku pod koniec lutego chodziła tylko Hala i Śnieżynka (oblodzona), a Lolę dopiero!! śnieżyli (otworzyli na początku marca). 

Jest tyle śnieg, że Fis na pewno będzie czynny  do końca sezonu. W przyszłym roku ruszają z przebudową pierwszej sekcji kolei poszerzeniem Puchatka powstanie nowa trasa po lewej stronie dolnej sekcji wyciągu. Następnie mają wymienić drugą sekcję wyciągu (chodzą głosy, że ze względu na wiatry i po tak dobry sezonie jak obecny może to być Funitel )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już to, ze ten fakt ma przy ocenie ośrodka najmniejsze znaczenie, w końcu nawet biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek siatek/tabliczek, oznakowań to był po prostu mój ludzki błąd i jazda na wprost po świeżym 20-30 cm puchu, który w jednakowym stopniu pokrywał zarówno trasę, jak i wszystkie okoliczne tereny. Przynajmniej niechcący wyszedł fajny off piste i sporo gimnastyki, które zapamiętałem.


Jeżdżę na nartach, więc piszę wieczorem.
Teraz przyznajesz że to był Twój błąd i dobrze. Cieszy mnie to że otwarcie to przyznajesz. Dziękuję.

Z poprzedniego Twojego postu (link http://www.skiforum....nica/?p=608160)
odnosiłem zdecydowanie wrażenie, że za zgubienie trasy winisz ośrodek. Może miałeś inne intencje,
ale napisałeś taki post, w którym wszystkie problemy zwaliłeś na ośrodek. Nawet jeśli tak nie chciałeś,
to tak to brzmiało.
Natomiast znając Szrenicę uważam, że jeśli ktoś tam myli trasę, to jest to jego wina.

Janie Kovalu, wydźwięk całego postu kolegi był głównie roszczeniowy, kolega wylał w nim wszystkie swoje żale za swój nieudany urlop.
Natomiast piszę w nim wiele nieścisłości po prostu, które są zakłamywaniem faktów, a tego ja bardzo nie lubię.
Przykładowo:
 

Infrastruktura rodem z epoki kamienia łupanego

oczywiście część wyciągów jest z poprzedniej epoki, ale nie zauważa w swojej wypowiedzi wyprzęganego wyciągu 4-osobowego

 

ceny rodem z ośrodków alpejskich wraz z parkingiem płatnym ok 30 zł za dzień.

około 100zł za dzień to jest 24€, są parkingi w cenie 20zł i tą kwotę dzieli się np. na 4 pasażerów kalkulując koszt karnetu,
cena w Alpach to jest obecnie 40€ za dzień w mniejszych ośrodkach, to tego trzeba doliczyć różnice pomiędzy kosztami
dojazdu w Alpy a w Sudety,
różnica w cenie przyznasz że jest

to tyle tytułem mojego wyjaśnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na nartach, więc piszę wieczorem.
Teraz przyznajesz że to był Twój błąd i dobrze. Cieszy mnie to że otwarcie to przyznajesz. Dziękuję.

Z poprzedniego Twojego postu (link http://www.skiforum....nica/?p=608160)
odnosiłem zdecydowanie wrażenie, że za zgubienie trasy winisz ośrodek. Może miałeś inne intencje,
ale napisałeś taki post, w którym wszystkie problemy zwaliłeś na ośrodek. Nawet jeśli tak nie chciałeś,
to tak to brzmiało.
Natomiast znając Szrenicę uważam, że jeśli ktoś tam myli trasę, to jest to jego wina.

Janie Kovalu, wydźwięk całego postu kolegi był głównie roszczeniowy, kolega wylał w nim wszystkie swoje żale za swój nieudany urlop.
Natomiast piszę w nim wiele nieścisłości po prostu, które są zakłamywaniem faktów, a tego ja bardzo nie lubię.
Przykładowo:

oczywiście część wyciągów jest z poprzedniej epoki, ale nie zauważa w swojej wypowiedzi wyprzęganego wyciągu 4-osobowego


około 100zł za dzień to jest 24€, są parkingi w cenie 20zł i tą kwotę dzieli się np. na 4 pasażerów kalkulując koszt karnetu,
cena w Alpach to jest obecnie 40€ za dzień w mniejszych ośrodkach, to tego trzeba doliczyć różnice pomiędzy kosztami
dojazdu w Alpy a w Sudety,
różnica w cenie przyznasz że jest

to tyle tytułem mojego wyjaśnienia

A propos nieścisłości: Karkonosz Express jest 6-osobowy. Irren ist menschlich;-)
PS za parking płaciłem dyche, za jazdę do południa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowałam się na FISie, krzesło było jednoosobowe, na pośredniej dostawało się zamarznięty, śmierdzący koc, którym człek się otulał.

Wtedy były zimy snieżne.... teraz ciągle śniegu brakuje, Park Narodowy nie pozwala góry śnieżyć, brakuje parkingów, skibusa....
szkoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowałam się na FISie, krzesło było jednoosobowe, na pośredniej dostawało się zamarznięty, śmierdzący koc, którym człek się otulał.

Wtedy były zimy snieżne.... teraz ciągle śniegu brakuje, Park Narodowy nie pozwala góry śnieżyć, brakuje parkingów, skibusa....
szkoda

To wszystrko szczera prawda ... :(

 

Ale góra ta sama została , na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowałam się na FISie, krzesło było jednoosobowe, na pośredniej dostawało się zamarznięty, śmierdzący koc, którym człek się otulał.

Wtedy były zimy snieżne.... teraz ciągle śniegu brakuje, Park Narodowy nie pozwala góry śnieżyć, brakuje parkingów, skibusa....
szkoda

To że brakuje parkingów to pikuś, ale ktoś tej setce aut stojących w korku w samo południe jak w westernie mógłby powiedzieć że czas oczekiwania to 4h, a o 16 zamykają, no chyba że na nocną cisneli, ew oszczędnie na 2h 14-16. Można rzec, że gapy że sobie sami winni, ale jednak żal mi ich było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie nienawidzę to tak samo kocham Szklarską i ile razy mogę to tam wracam , klnę narzekam i się cieszę że tam jestem za dwa tygodnie tez tam będę ( mam nadzieję ) i już się nastawiam i doczekać się nie mogę ,

to tam ten pierwszy raz był  :wub:  jak jechałem więcej na dupie niż na nartach .

Taka jest ta nasza kochana zacofana góra  :)   :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie nienawidzę to tak samo kocham Szklarską i ile razy mogę to tam wracam , klnę narzekam i się cieszę że tam jestem za dwa tygodnie tez tam będę ( mam nadzieję ) i już się nastawiam i doczekać się nie mogę ,
to tam ten pierwszy raz był :wub: jak jechałem więcej na dupie niż na nartach .
Taka jest ta nasza kochana zacofana góra :) :angry:


@Kaem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie nienawidzę to tak samo kocham Szklarską i ile razy mogę to tam wracam , klnę narzekam i się cieszę że tam jestem za dwa tygodnie tez tam będę ( mam nadzieję ) i już się nastawiam i doczekać się nie mogę ,

to tam ten pierwszy raz był  :wub:  jak jechałem więcej na dupie niż na nartach .

Taka jest ta nasza kochana zacofana góra  :)   :angry:

eland ....

no stary bardzo fajny post  :P

Sensualny taki bardziej , że się wyrażę.

 

Ana poważnie - szacun, bo z Wejherowa kawałeczek jest.

Ja ostatnio często na czeską stronę jeżdżę  - obiektywnie mówiąc, więcej jeżdżenia i lepsze przygotowanie ... wszystkiego.

Ale takich trawersów jak na Śnieżynce tam nie ma, długości jak Lola też nie, ścianek jak Sciana ani FISu też nie ....

 

Znaczy, chyba się starzeję  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ludzi z Urzędu Miasta słyszałem, że miasto zleciło wykonanie dokumentacji projektowej na wykonanie parkingu na około 500 aut na polanie przy Marysieńce (baza GOPR). Na wiosnę ma być budowany parking za Netto dawna baza JKSM ale to jednak kawałek drogi do wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na nartach, więc piszę wieczorem.Teraz przyznajesz że to był Twój błąd i dobrze. Cieszy mnie to że otwarcie to przyznajesz. Dziękuję.Z poprzedniego Twojego postu (link http://www.skiforum....nica/?p=608160)odnosiłem zdecydowanie wrażenie, że za zgubienie trasy winisz ośrodek. Może miałeś inne intencje,ale napisałeś taki post, w którym wszystkie problemy zwaliłeś na ośrodek. Nawet jeśli tak nie chciałeś,to tak to brzmiało.Natomiast znając Szrenicę uważam, że jeśli ktoś tam myli trasę, to jest to jego wina.Janie Kovalu, wydźwięk całego postu kolegi był głównie roszczeniowy, kolega wylał w nim wszystkie swoje żale za swój nieudany urlop.Natomiast piszę w nim wiele nieścisłości po prostu, które są zakłamywaniem faktów, a tego ja bardzo nie lubię.Przykładowo: oczywiście część wyciągów jest z poprzedniej epoki, ale nie zauważa w swojej wypowiedzi wyprzęganego wyciągu 4-osobowego około 100zł za dzień to jest 24€, są parkingi w cenie 20zł i tą kwotę dzieli się np. na 4 pasażerów kalkulując koszt karnetu,cena w Alpach to jest obecnie 40€ za dzień w mniejszych ośrodkach, to tego trzeba doliczyć różnice pomiędzy kosztamidojazdu w Alpy a w Sudety,różnica w cenie przyznasz że jestto tyle tytułem mojego wyjaśnienia

W dużych ośrodkach alpejskich ceny niestety z roku na rok szybują tak mocno w górę, ze gdzieniegdzie ocierają się już o 60 ojro, jasne ze różnica spora, wiec wiadomo, ze przekolorowalem. Nie zmienia to jednak faktu, ze w kilku kwestiach powinni postarać się bardziej nawet za te pieniądze :)
Co do głównego wyciągu to nie ma się do czego przyczepić, co boskie Bogu. Krzesło 6 os wyprzegane, czego chcieć więcej? Może ze dwóch kolejnych...do szczytu i wzdłuż czarnej, która podczas mojego pobytu była zamknięta, a patrząc na Wasze zdjęcia wyglada świetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Netto całą turystyczną do góry ( latem graniczy z cudem ) w butach narciarskich  to chyba jakiś surwiwal  B)

Myślę, że to dotyczy raczej lata niż zimy generalnie w mieści jest mało miejsc parkingowych szczególnie podczas imprez gdy parkingi przy wyciągu są zajęte. Z tym podejście latem bez przesady ludzie na rowerach tam pomykają do góry sam parę razy tam podjeżdżałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo zle wiadomosci dla ludzi, ktorzy sie tak podniecaja, jaka to FIS jest stroma: litosci!!!!!! srednie pochylenie 25.5% = 14.3 stopni
sciana 50% co daje 26.5 stopni.....
I to nazywa sie stromo??????????????????????????????????

Ale, "że co"? Z twojego szoku i oburzenia wynika, że jednak nie stroma tylko...płaska?
Albo, że w okolicy (Karkonosze) jest pełno innych, bardziej stromych?
Dla tych, którzy jeździli i odczuwali radość, euforię i przyjemność ze zjeżdżania po niej...nie masz żadnych "złych wiadomości":)

"Złe" może dla tych co lubią sobie wpisać po jakich to stromiznach nie zjeżdżali ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalamaliscie mnie tymi kolejkami i korkami i jeszcze ten niedzialajacy karkonosz express do 10 rano. Moj plan dostania sie na swiateczny kamien i hale chyba bedzie trzeba zmodyfikowac albo moze od razu jechac do Czech. Takie cyrki to rozumiem, ze chyba w weekend tylko bo w tygodniu mam nadzieje, ze jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalamaliscie mnie tymi kolejkami i korkami i jeszcze ten niedzialajacy karkonosz express do 10 rano. Moj plan dostania sie na swiateczny kamien i hale chyba bedzie trzeba zmodyfikowac albo moze od razu jechac do Czech. Takie cyrki to rozumiem, ze chyba w weekend tylko bo w tygodniu mam nadzieje, ze jest lepiej.

Info z wczoraj.
Ferie w maz i dol, obecnie.
Bądź przed 8 na parkingu.
Wjedziesz Expressem w pierwszej 20-tce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo zle wiadomosci dla ludzi, ktorzy sie tak podniecaja, jaka to FIS jest stroma: litosci!!!!!! srednie pochylenie 25.5% = 14.3 stopni
sciana 50% co daje 26.5 stopni.....
I to nazywa sie stromo??????????????????????????????????


a to zależy - jak jest beton, puch, czy śnieg wiosenny to płasko. Jak jest szklanka to....bardzo stromo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...