Jump to content

Tomek94

Members
 • Posts

  105
 • Joined

 • Last visited

Tomek94's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Musicie doliczyć do tego sporo Czechów już dzwonią i pytają kiedy otwarcie bo u nich wszystko stoi, widać to na Jakuszycach na biegówkach ile Czechów u nas biega.
 2. Byłem dzisiaj na Szrenicy i rozmawiałem z osobą, która uczestniczyła w przesłuchaniu dwóch kierowców ratraków przez policję  nie było żadnego kontaktu fizycznego jedynie ostra wymiana zdań. Całe zdarzenie miało miejsce na Hali Szrenickiej kierowcy dwóch ratraków, którzy przygotowywali stok kilkukrotnie prosili "poszkodowanego"  żeby nie niszczył ich pracy i poruszał się szlakiem a nie po całym stoku ale on ich nie słuchał doszło do ostrej wymiany zdań. Facet podał ich na policję, że obrazili go słownie a przy tym byli pijani. Policja przebadała ich alkomatem i nie stwierdziła alkoholu w wydychanym powietrzu spisała zeznania obydwóch stron. Facet złamał dwa regulaminy Sudetylift  o poruszeniu się na nartostradach po zamknięciu ośrodka podczas prac konserwacyjnych oraz KPN o  poruszeniu się poza wyznaczonymi szlakami. Jeżeli chodzi o zwolnienie  lekarskie (ktoś o tym pisał) facet chwalił się znajomością ze znanym Jeleniogórskim lekarzem.
 3. Też masz racje jak ostatnio jeździłem w niedzielę, to na fisie jeździły pojedyncze osoby a na pozostałych trasach były tłumy ludzi
 4.   Z prozaicznej przyczyny braku ludzi do pracy  wyciąg jest sprawny i dopuszczony do pracy przez UDT tak mi powiedzieli pracownicy.
 5.   Ale to film z zeszłego roku teraz jest dużo więcej śniegu
 6.   Właściciele Ski Areny zapatrzyli się na Zieleniec i Białkę i potrzebują takiej łąki prawa rynku, ale z tego co słyszałem to sam wyciąg będzie tyle kosztował a pozostałe koszty (nowa nartostrada, poszerzenie Puchatka, naśnieżanie, wylesienie) nie są jeszcze dokładnie znane.
 7.   Właściciele Ski Areny zapatrzyli się na Zieleniec i Białkę i potrzebują takiej łąki, ale z tego co słyszałem to sam wyciąg będzie tyle kosztował a pozostałe koszty (nowa nartostrada, poszerzenie Puchatka, naśnieżanie, wylesienie) nie są jeszcze dokładnie znane.
 8. Myślę, że to dotyczy raczej lata niż zimy generalnie w mieści jest mało miejsc parkingowych szczególnie podczas imprez gdy parkingi przy wyciągu są zajęte. Z tym podejście latem bez przesady ludzie na rowerach tam pomykają do góry sam parę razy tam podjeżdżałem.
 9. Od ludzi z Urzędu Miasta słyszałem, że miasto zleciło wykonanie dokumentacji projektowej na wykonanie parkingu na około 500 aut na polanie przy Marysieńce (baza GOPR). Na wiosnę ma być budowany parking za Netto dawna baza JKSM ale to jednak kawałek drogi do wyciągu.
 10. Jest tyle śnieg, że Fis na pewno będzie czynny  do końca sezonu. W przyszłym roku ruszają z przebudową pierwszej sekcji kolei poszerzeniem Puchatka powstanie nowa trasa po lewej stronie dolnej sekcji wyciągu. Następnie mają wymienić drugą sekcję wyciągu (chodzą głosy, że ze względu na wiatry i po tak dobry sezonie jak obecny może to być Funitel )
 11. Tak dokładnie to samo. W Szklarskiej przyczyną była woda w płynie hamulcowym. Po wypadku zamontowano tam dodatkowy mechaniczny hamulec bezpieczeństwa na kole zwrotnym.
 12. Słyszałem, że ktoś niedawno na przetargu kupił Babiniec i zrujnowany młyn miki po niżej. W przyszłym roku podobno ma tam  coś robić.
 13.  Czy oto chodzi  http://www.skiforum....w-karkonoszach/
 14. Jeszcze jedno posiedzenie komisja Kultury Fizycznej i Sportu na temat zniesienia barier prawnych rozwoju infrastruktury narciarskiej naterenie polskich gór. Warto to posłuchać choć jak posłowie z różnych ugrupowań są za tymi zmianami trwa to 2 godziny http://www.sejm.gov....1257E1400425908
×
×
 • Create New...