Skocz do zawartości

strefy wolne od LGBT


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem jak takie ludwiczki wyprą coś takiego

https://www.onet.pl/...1tvcdf,79cfc278

Cóż ciężko było uwierzyć, że skoro Dziwisz o wszystkim wiedział to Jan Paweł II nie był świadomy...a tutaj nie raport z TVNu czy Braci Sekielskich a z samego Watykanu....

Dla mnie to smutne...bo mimo wszystko, Jan Paweł drugi miał i pozytywny wpływ na KK ...ale niestety tuszowanie pedofilii nie można usprawiedliwiać....

To pokazuje jeszcze inny bezsens ...a mianowicie ustanawianie przez KK ...świętych.....tacy właśnie oni święci....

Papież Franciszek jest duchownym, który wyprzedził resztę o dwie epoki...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekaw jestem jak takie ludwiczki wyprą coś takiego

https://www.onet.pl/...1tvcdf,79cfc278

Cóż ciężko było uwierzyć, że skoro Dziwisz o wszystkim wiedział to Jan Paweł II nie był świadomy...a tutaj nie raport z TVNu czy Braci Sekielskich a z samego Watykanu....

Dla mnie to smutne...bo mimo wszystko, Jan Paweł drugi miał i pozytywny wpływ na KK ...ale niestety tuszowanie pedofilii nie można usprawiedliwiać....

To pokazuje jeszcze inny bezsens ...a mianowicie ustanawianie przez KK ...świętych.....tacy właśnie oni święci....

 

Tacy święci jaki kościół. Po prostu odznaczenie. Niejako korporacyjne. Podobnie jak np Order Czerwonego Sztandaru Pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak takie ludwiczki wyprą coś takiego

https://www.onet.pl/...1tvcdf,79cfc278

Cóż ciężko było uwierzyć, że skoro Dziwisz o wszystkim wiedział to Jan Paweł II nie był świadomy...a tutaj nie raport z TVNu czy Braci Sekielskich a z samego Watykanu....

Dla mnie to smutne...bo mimo wszystko, Jan Paweł drugi miał i pozytywny wpływ na KK ...ale niestety tuszowanie pedofilii nie można usprawiedliwiać....

To pokazuje jeszcze inny bezsens ...a mianowicie ustanawianie przez KK ...świętych.....tacy właśnie oni święci....

 

Na chwilę kundelki podkulą ogony, ale nie licz, że na długo. Za miesiąc jak (jeśli) przyschnie znów się zacznie,

Swoją drogą z raportu wynika na razie tyle, że JP II nie był o wszystkim informowany. Przeczytał wyjaśnienia McCariccka a resztę zrobił sekretarz, który siedział w kieszenie u amerykanina. Papież był już wtedy w zaawansowanym wieku i bardzo posunięty w chorobie. komu miał ufać jak nie swojemu najbliższemu współpracownikowi z Polski?

Nie chciałbym wierzyć (to dobre określenie), że miał pełną wiedzę i pomimo to podejmował takie decyzje. Ale nie była to jedyna taka sprawa, co niestety kładzie się cieniem na całokształt,

Podobnie było ze znanym księdzem z Gdańska, którego cały etos legł w gruzach dopiero po śmierci. Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę kundelki podkulą ogony, ale nie licz, że na długo. Za miesiąc jak (jeśli) przyschnie znów się zacznie,

Swoją drogą z raportu wynika na razie tyle, że JP II nie był o wszystkim informowany. Przeczytał wyjaśnienia McCariccka a resztę zrobił sekretarz, który siedział w kieszenie u amerykanina. Papież był już wtedy w zaawansowanym wieku i bardzo posunięty w chorobie. komu miał ufać jak nie swojemu najbliższemu współpracownikowi z Polski?

Nie chciałbym wierzyć (to dobre określenie), że miał pełną wiedzę i pomimo to podejmował takie decyzje. Ale nie była to jedyna taka sprawa, co niestety kładzie się cieniem na całokształt,

Podobnie było ze znanym księdzem z Gdańska, którego cały etos legł w gruzach dopiero po śmierci. Smutne.

 

Wykorzystując chwilę rozprężenia może piosenkę zapodam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo ta chwila potrwa.
Na razie co porządniejsi chyba wstydząc się przenieśli się do "zapomnianych" wątków


Wszystko zależy kto i jak bardzo identyfikuje się z kk. Zapewne wstydu nie okażą zwolennicy i obrońcy kościoła, bo skoro biskupi lekceważą słowa Papieża i nie przyjmują jego nauk to taki raport tez nie zrobi na nich wrażenia.
Myśle sobie, że zawstydzenie u osób wierzących to zdrowy objaw, to świadomość ułomności, przyziemności i instytucjonalizmu Kościoła oraz jego fałszowego przekazywania wiary. I tyle.
Wypisałam się z tej społeczności już bardzo dawno, świadomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kto i jak bardzo identyfikuje się z kk. Zapewne wstydu nie okażą zwolennicy i obrońcy kościoła, bo skoro biskupi lekceważą słowa Papieża i nie przyjmują jego nauk to taki raport tez nie zrobi na nich wrażenia.

 

Chyba jednak zrobi, to instytucja hierarchiczna a jak widać papież ma też konkretne instrumenty. I jak widać nie boi się ich wykorzystać. Po drugie krytyczne głosy w łonie kk zaczynają się przebijać na powierzchnię. Spora część wspólnot, teologów, zakonników chciałaby oczyszczenia. to zresztą patrząc długofalowo jest jedyną szansą na przetrwanie. I ten głos wewnątrz jest coraz silniejszy. 

Przestępcy będą mataczyli, zwlekali, ściemniali ale wszyscy uczciwi (czyli pewnie większość) może nie chcieć tonąć z nimi. 

Moim marzeniem jest moment gdy kk przestanie być stroną w dialogu z Państwem. Na razie to ma się wrażenie, że nawet jest zgoła na odwrót.

 

Państwo ma być świeckie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kto i jak bardzo identyfikuje się z kk. Zapewne wstydu nie okażą zwolennicy i obrońcy kościoła, bo skoro biskupi lekceważą słowa Papieża i nie przyjmują jego nauk to taki raport tez nie zrobi na nich wrażenia.
Myśle sobie, że zawstydzenie u osób wierzących to zdrowy objaw, to świadomość ułomności, przyziemności i instytucjonalizmu Kościoła oraz jego fałszowego przekazywania wiary. I tyle.
Wypisałam się z tej społeczności już bardzo dawno, świadomie.

Niestety papież Franciszek nie jest popularny wśród niektórych katolików. Niektórzy wręcz go nie... lubią.

 

Co to znaczy, że się wypisałaś z tej społeczności? Pytam poważnie, bez złośliwości. Ja tez do pewnego stopnia się "wypisałem", ale a bardziej duchowy niż ostentacyjny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety papież Franciszek nie jest popularny wśród niektórych katolików. Niektórzy wręcz go nie... lubią.

 

Co to znaczy, że się wypisałaś z tej społeczności? Pytam poważnie, bez złośliwości. Ja tez do pewnego stopnia się "wypisałem", ale a bardziej duchowy niż ostentacyjny sposób.

To nie są katolicy Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zrobi, to instytucja hierarchiczna a jak widać papież ma też konkretne instrumenty. I jak widać nie boi się ich wykorzystać. Po drugie krytyczne głosy w łonie kk zaczynają się przebijać na powierzchnię. Spora część wspólnot, teologów, zakonników chciałaby oczyszczenia. to zresztą patrząc długofalowo jest jedyną szansą na przetrwanie. I ten głos wewnątrz jest coraz silniejszy. 
Przestępcy będą mataczyli, zwlekali, ściemniali ale wszyscy uczciwi (czyli pewnie większość) może nie chcieć tonąć z nimi. 
Moim marzeniem jest moment gdy kk przestanie być stroną w dialogu z Państwem. Na razie to ma się wrażenie, że nawet jest zgoła na odwrót.
 
Państwo ma być świeckie!


Masz racje. Nawet zagorzały obrońca Tomasz Terlikowski zmienił zdanie. Pytanie: czy to łono kk chciałoby oczyszczenia bo pali im się grunt pod nogami? Czy skrucha jest szczera?...
A uczciwi się właśnie zawstydzą, przyjmą na klatę winy i odpokutują.

Państwo świeckie jak najbardziej, ze swoją NIEPRZYMUSZANĄ katolicką tradycją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby zacząć od renegocjacji ( wypowiedzenia?) konkordatu... choć gdyby sie wczytać w treść to wystarczyłoby by strona państwowa go dokładnie przestrzegala, a nie nadinterpretowala próbując przy każdej okazji kupować poparcie hierarchi. Można by sie pokusić o stwierdzenie, że to kolejne rządy doprowadziły do obecnych patologii w relacjach Państwo -KK. ( pedofilia to inna zagadnienie, niejako niezależne od powyzszego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety papież Franciszek nie jest popularny wśród niektórych katolików. Niektórzy wręcz go nie... lubią.
 
Co to znaczy, że się wypisałaś z tej społeczności? Pytam poważnie, bez złośliwości. Ja tez do pewnego stopnia się "wypisałem", ale a bardziej duchowy niż ostentacyjny sposób.


Seniorze, nie mam manii szukania między wierszami złośliwości. Trzeba się mocno postarać, co bym się zdenerwowała ;)
Według mnie albo się jest Katolikem -albo się nie jest, albo żyjesz według wiary katolickiej - albo nie. Jak dla mnie nie można być pół - Katolikiem. A skoro księża nie potrafią żyć według przykazań które sami stworzyli to sory. Mają tez problem, żeby żyć wg przykazań bożych. Nie mogłam wiec uczestniczyć w zakłamanym, obłudnym, dwulicowym życiu, kiedyś i mojego, kościoła. Nie chcę też generalizować. Są pewnie wyjątki. Lecz dzisiejszy kościół natawiony jest na zyski materialne, a nie duchowe.
Jeśli ktoś chce szukać Boga, to znajdzie go wszędzie.
Wybór należy do każdego z nas.

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wątpię.


Pomimo strat, jakie miały miejsce, uczucia, a tym bardziej praktyki religijne uległy w tym czasie ogromnemu pogłębieniu.

Duchowni stawali się autorytetami w wielu sprawach, rozjemcami konfliktów i stabilizatorami gwarantującymi porządek i sprawiedliwość.

http://teatrnn.pl/le...-w-okresie-prl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko przypadek ?


Czy takie rzeczy pojawiają się po jednej, czy po drugiej stronie, mam o nich i o osobach ich używających takie samo zdanie.



To takie ubeckie metody. Wrzucasz coś i pytasz - przypadek?

Zastanów się. Można inaczej krytykować, spierać się i dyskutować, a nie używać insynuacji i pomówień.

Wiem, wiem ...jesteście na wojnie, a tamci to mafia z Wołomina.

Uwierz, można być lepszym człowiekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie rzeczy pojawiają się po jednej, czy po drugiej stronie, mam o nich i o osobach ich używających takie samo zdanie.
To takie ubeckie metody. Wrzucasz coś i pytasz - przypadek?
Zastanów się. Można inaczej krytykować, spierać się i dyskutować, a nie używać insynuacji i pomówień.
Wiem, wiem ...jesteście na wojnie, a tamci to mafia z Wołomina.
Uwierz, można być lepszym człowiekiem.

Powiedz te same słowa Kurskiemu temu z TVP.
To co wstawiłem zobaczy kilka osób on robi to systemowo dzień w dzień oglądają to miliony.
Dla przykładu zobacz program Kasta.
PS
Byłem ciekaw kto zareaguje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...