Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, mam problem, przyznaję. I myślę, że oni też go mają. Wyczuwam to. Ale w sumie tragedii nie ma, komunikujemy się a nawet do pewnego stopnia przyjaźnimy. Ale bez tej całej politycznej hucpy byłoby znacznie lepiej. Szkoda, że tak się dzieje.

 

Kilka lat temu, w trakcie spotkania ze znajomymi, już po spożyciu tego i owego, powiedzieliśmy sobie o kilka słów za dużo. W tematach politycznych. Od tej pory przestaliśmy się spotykać. Niedawno koleżanka, z którą mieliśmy ową scysję, przeniosła się na tamtą stronę. Paskudna, nieuleczalna choroba. Na tym świecie już się nie spotkamy i nie przeprosimy. Niestety. 

Bardzo osobisty wpis seniorze......na szczęście ja już chyba mam to za sobą - postrzeganie przez pryzmat poglądów politycznych jest bezsensowne - ważne jest to co robią/robili. Mylić się jest rzeczą ludzką wybaczać boską. Jeżeli mi na kimś zależy nawet w niewielkim stopniu, rozmawiać będę do bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo osobisty wpis seniorze......na szczęście ja już chyba mam to za sobą - postrzeganie przez pryzmat poglądów politycznych jest bezsensowne - ważne jest to co robią/robili. Mylić się jest rzeczą ludzką wybaczać boską. Jeżeli mi na kimś zależy nawet w niewielkim stopniu, rozmawiać będę do bólu.

Wybaczanie też jest ludzkie  ale rozumiem, że to przejęzyczenie, jak Cię znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o wolności w ramach systemu prawnego. Nie wiem ale jest możliwe, że jednak linia podziału przebiega wzdłuż zarysowanej przez mnie osi. To należałoby sprawdzić. Co do tego, która strategia komunikacji będzie ewentualnie skuteczniejsza nie wypowiadam się. Być może ta Twoja.

 

Istotne, dla mnie, jest aby obowiązywało prawo a nie metody rewolucyjne. Bo zgodzisz się, że u rządzących mamy myślenie rewolucyjne. Jest dla mnie ostrą tajemnicą, że tacy obywatele jak np nasz Adam (którego cenię) widzą jak struktury państwowe działają w sposób przestępczy ale mimo tego popierają ich działanie. Tłumaczę to sobie, że w ich ocenie suma korzyści  usprawiedliwia, w ich mniemaniu, popełnianie przestępstw. To się w psychologi nazywa podejściem szerokiego pola. Akurat wiem, że moje podejście jest inne. I dlatego praworządność uznaję za rzecz podstawową.

 

Adamie nie popiera się przestępców, nawet jak Ci dają ochronę. :)

 

Pozdro

Wiesiek

Wiesiek a co ja mam ci napisać???. Napiszę ci więc tak - czuję się kompletnie wydymany - przez własną głupotę dałem się wpędzić w karuzelę kłamstwa i obłudy którą serwują nam byli i aktualnie panujący możnowładcy. Tych "ostatnich sprawiedliwych" już chyba nie ma a jeżeli są to ich zdanie jest marginalizowane i bynajmniej nie piszę tu o ludziach z prawej sceny politycznej. Czy wybory były ustawione - no pewnie że tak - ustawkę zafundowali nam i jedni i drudzy - wygrali lepsi w "oszukiwaniu". Mój błąd ten największy polegał na udziale w II turze - nie wygrał mój kandydat - trudno - jak mi zależy to mam 5 lat aby to zmienić. Wybór pomiędzy złym kandydatem a radykalnie złym kandydatem jest zawsze wyborem zła a w tym partycypować nie wolno. 

PS - dla tych co z lubością serwują teksty piosenek - "wolność kocham i ROZUMIEM" - to jest klucz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :)

 

to nie jest spór tylko polityczny. Dla mnie są niszczycielami wiary, przyjaźni, gospodarki, demokracji. Nikt nie potrafi tak wszystkiego spierdzielić jak pis, do tego ogłasza to jaki wielki sukces i suweren mu przyklaskuje....

... i jeszcze dżuma, covid19, powodzie, grad i przymrozki. ;`) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :)

 

to nie jest spór tylko polityczny. Dla mnie są niszczycielami wiary, przyjaźni, gospodarki, demokracji. Nikt nie potrafi tak wszystkiego spierdzielić jak pis, do tego ogłasza to jaki wielki sukces i suweren mu przyklaskuje....

 

 

... i jeszcze dżuma, covid19, powodzie, grad i przymrozki. ;`) :)

 

ależ to wszystko to wina Tuska jest przecież! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jestem Kobietą !

Cześć Maciejka! ;)

 

Ufff przebrnąłem przez tekst konwencji i w sumie nie ma tam nic odkrywczego. Kobiety w Polsce mają się dobrze, a nawet bardzo dobrze (I BARDZO DOBRZE), jakoś nie widzę dyskryminacji ze względu na płeć. W krajach Arabskich, zwłaszcza tych wahhabickich bardziej by się przydała implementacja takiej lub podobnej konwencji. 

 

A feminizm dzisiaj to jakaś karykatura pierwotnych ruchów feministycznych (anglosaskie sufrażystki). 

 

feminism-then-and-now-r%C3%A9pondre-meni 

 

Dejże spokój...

 

tenor.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maciejka! ;)

 

Ufff przebrnąłem przez tekst konwencji i w sumie nie ma tam nic odkrywczego. Kobiety w Polsce mają się dobrze, a nawet bardzo dobrze (I BARDZO DOBRZE), jakoś nie widzę dyskryminacji ze względu na płeć. W krajach Arabskich, zwłaszcza tych wahhabickich bardziej by się przydała implementacja takiej lub podobnej konwencji. 

Maćku drogi kobiety w Polsce mają się bardzo źle - mentalnie zerknij co jakiś czas na dział HUMOR - regularnie pojawiają się seksistowskie, homofobiczne "dowcipy" sprowadzające kobietę do roli pisuaru na męską spermę - nasze Panie nie reagują - zapytajmy ich o to - dlaczego??? - co chcą być w "klubie". A w życiu codziennym - jak masz jakiegoś kumpla w policji z dużego miasta - spytaj ile razy w nocy był na "domówce" (on będzie wiedział o co chodzi). To nie to że wymiar sprawiedliwości nic nie robi - robi za mało - tu trzeba zmian systemowych - do tego nie trzeba żadnych konwencji. Pamiętajmy jednak że "organy ścigania" zajmują się skutkiem a nie przyczyną. Do tego należy dodać iż "znety" nie są bynajmniej domeną ludzi z marginesu społecznego - to zjawisko ma wymiar ponad "klasowy" i "finansowy" tu status społeczny się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście, oczywiście dzięki konwencji, policja usunęła sprawcę a poszkodowanej została zapewniona infolinia pomocowa. :(

Nic nie pisałem o konwencji, odniosłem się jedynie do uwagi, że kobiety w Polsce mają się dobrze. Nie wszystkie, moja siostra przez lata była katowana przez takiego gnoja jak ten z przytoczonego artykułu. Nic nie mówiła, bo bała się, że gdybym się dowiedział, to skończyłbym w więzieniu, bo bym chyba go zatłukł na smierć. Nie mogła się też zdecydować by go zostawić, bo presja środowiska, bo co ludzie powiedzą, a to dzieci zostaną bez ojca. Gdy już go zostawiła, to przyrzekał przed ołtarzem, że się zmieni. Zmienił się do kolejnego razu, gdy się znowu nachlał. Nie zostawiła go, bo przysięgała na ślubie na dobre i na złe, tylko nic w tej przysiędze małżeńskiej nie było o biciu. Siostra żony trafiła na takiego samego skurwysyna. Ta jednak potrafiła zadzwonić do mnie, wsiadłem w auto, przejechałem pół Polski, zabrała tylko potrzebne rzeczy i uwolniła się od niego raz na zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem o konwencji, odniosłem się jedynie do uwagi, że kobiety w Polsce mają się dobrze. Nie wszystkie, moja siostra przez lata była katowana przez takiego gnoja jak ten z przytoczonego artykułu. Nic nie mówiła, bo bała się, że gdybym się dowiedział, to skończyłbym w więzieniu, bo bym chyba go zatłukł na smierć. Nie mogła się też zdecydować by go zostawić, bo presja środowiska, bo co ludzie powiedzą, a to dzieci zostaną bez ojca. Gdy już go zostawiła, to przyrzekał przed ołtarzem, że się zmieni. Zmienił się do kolejnego razu, gdy się znowu nachlał. Nie zostawiła go, bo przysięgała na ślubie na dobre i na złe, tylko nic w tej przysiędze małżeńskiej nie było o biciu.
Siostra żony trafiła na takiego samego skurwysyna. Ta jednak potrafiła zadzwonić do mnie, wsiadłem w auto, przejechałem pół Polski, zabrała tylko potrzebne rzeczy i uwolniła się od niego raz na zawsze.

Grunt to dobre alibi- jeżeli przesadziłem to przepraszam Witku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...