Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Co to jest k... jakiś model rodziny???

Rodzina to obowiązek i odpowiedzialność i jak ktoś w ogóle myśli o dzieciach żyjąc z socjalu czy też nie mając realnych szans i pomysłu na ich dobrobyt i wykształcenie to.... nawet nie jestem tego w stanie komentować.

Pozdrowienia

 

Popełniasz kolego jeden błąd. Wytłuściłem :)

Zakładasz, że dzieciorób na socjalu planuje rodzinę, a on po  prostu kopuluje. Planował to mój kolega (ma 5) i choć nie jest majętny dzieci wykształcił i wychował. Nie załapał się na pińcet - dzieci dorosły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniasz kolego jeden błąd. Wytłuściłem :)

Zakładasz, że dzieciorób na socjalu planuje rodzinę, a on po  prostu kopuluje. Planował to mój kolega (ma 5) i choć nie jest majętny dzieci wykształcił i wychował. Nie załapał się na pińcet - dzieci dorosły

Słuszna uwaga.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pracownika który szybko zrobił 4 dziecko żeby nigdy nie pracująca żona miała minimalną emeryturę.

Moja żona ma 25 lat pracy jako nauczycielka wychowała 2 dzieci i prognozowana emerytura jest 200 zł większą od nigdy nie pracujących dzieciorobów.

 

Własnie o tej sprawiedliwości piszę :)

A to główny elektorat "rozdawników" - dają bo nie ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dzielisz ty a nie ja - dla mnie nie ma żadnego znaczenia kto na kogo zagłosował - nawet jak była by to urna jaruzelskiego. Polityka w cywilizowanym świecie to nie jest wojna tylko dialog i szukanie wzajemnego porozumienia - zrozumienia.

 

Adamie,

nie prowadzi się dialogu kiedy jest najazd Hunów.

Mitek, tak jak ja napisał, że głosowanie na tego człowieka to kontynuacja okradania nas pracujących na rzecz nierobów. To kontynuacja niszczenia sądownictwa (całego włącznie z TK, SN) i w rezultacie wyroki na życzenie, to kontynuacja dodrukowywania (i pożyczania) kasy, którą będziemy wszyscy spłacali.

Jeśli ktoś włamuje się do Ciebie i okrada to jest Twoim przyjacielem, czy wrogiem?

Taka kradzież nie różni się niczym od opisanych powyżej działań, które ten człowiek będzie legitymizował. Dlatego Mitek nazwał Cię wrogiem, a ja delikatnie napisałem, że raczej piwa razem nie wypijemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twoja opinia i ja ja szanuję - moja jest odmienna i bardzo proszę ją uszanować - "wróg klasowy" (gdzieś kiedyś to już słyszałem) czyli tak de facto nie znam człowieka ale definicyjnie jest on moim wrogiem - pozostawię bez komentarza. Z tym piwem....a to niby dlaczego, ja bardzo chętnie a nuż siła argumentów będzie tak wielka że....... ;)  :D

Wychodzi na to że z swoja tolerancją bliżej mi do Biedronia niż Bosaka - muszę to przemyśleć.

W tej chwili nie zamierzam ponownie uzasadniać mojego wyboru bo kilkakrotnie się w tym kontekście się wypowiadałem - kto nie czyta jego strata.

 

Jednak nie zrozumiałeś.

Tolerancja ma swoje granice. Ja nikomu nie mówię jak ma żyć i co ma robić i tego samego wymagam dla siebie (choć Twoi faworyci chcą mi to życie ustawiać). Tolerancja kończy się (u mnie) kiedy ktoś chce mi wejść na głowę.

Dla mnie to wejście na głowę to okradanie mnie i zaciąganie za mnie długów i rozdawanie (za głosy) nierobom i patologii. Moja tolerancja kończy się kiedy ktoś ogranicza moje prawa - do wielu rzeczy. Ktoś, kto to popiera nie może być moim przyjacielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Zd)radzieckie mordy tak maja. To ich ostatnie podrygi.

Radzieckie mordy to się cieszą jak widzą co PiS wyrabia ...oni wręcz popierają to co robi Jarek i spółka....osłabienie naszego wizerunku na arenie międzynarodowej to jest to o co im chodzi...a my powoli jesteśmy uznawani za jakiś dziki wschód ...drugie Węgry...a nasz prezydent wygaduje bzdury o proniemieckich mediach...zresztą zaraz Trump się skończyi  z przepłaconego Fortu Trumpa zostanie kolejna mrzonka rządu, a amerykanie którzy są za oceanem nas po prostu oleją. A Putin gromadzi swoje wojska na granicy z Ukrainą...za chwilę Putin wjedzie na Ukrainę i myślisz, że ktoś za protestuje ? A jak będzie na Ukrainie to już za naszą granicą ...jeszcze trochę osłabiania wizerunku Polski i  nie będzie reakcji kiedy Putin wpuści jakiś separatystów do Polski ...tzn. będą protesty i oburzenie i straszne sankcje ...które Putin zwyczajnie oleje...a Putin chce odbudować ZSRR i dawny układ wpływów...i taki rząd , który wymachuje szabelką w stronę Rosji mu bardzo odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromitacja służb, każdy kto ma ochotę może się dodzwonić do Prezydenta?

 

ano, jeśli to nie fejk, to nie wiem jak to możliwe, że dzwoni sobie jakiś ziutek i nawet go nie weryfikują, a prezydent zachowuje się trochę jak podnóżek "sekretarza"

 

edit: wyglada na to, że nie fejk:

 

https://wiadomosci.w...32290466170497a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że to działa w dwie strony - twoi faworyci (chociaż tak faktycznie ich nie znam - domyślam się że głos oddałeś na RT- co nie znaczy że PO to twoi faworyci) też chcą wejść mi na głowę - mało tego z punktu widzenia zawodowego przez 8 lat mnie okradali (wstrzymanie rewaloryzacji) - i co mam powiedzieć że ktoś/ty jest moim wrogiem.

W wielu punktach się z sobą zgadzam to i jest płaszczyzna do rozmowy - nie podoba mi się "dziecoroby" ale zgadzam się z tym że programy socjalne trzeba zweryfikować i zdaje się jak to powiedział Mietek uczynić celowymi. Koncepcja Mikloski - bardzo słuszna.

Zresztą wałków budżetowych naoglądałem się na tyle wiele że moja opinia w tej sprawie jest jednoznaczna - każda wydawana publiczna złotówka musi być oglądana 10 razy - a państwo opiekuńcze ma być tam gdzie jest to wymagane a nie z "urzędu".

Zresztą na tą chwilę nie widzę w Polsce żadnych faworytów którym mógł bym zaufać a tym którym ufałem okazali się tymi którym definicyjnie nie można ufać.

 

Czym innym jest brak waloryzacji (jesteś na innych zasadach niż "zusowcy"), a czym innym rozdawnictwo (wszystkie +) Dla mnie nie jest istotne, czy ktoś moje pieniądze daje patologii, wyrzuca do kibla, czy podpali. Mnie zabrał i zmarnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano, jeśli to nie fejk, to nie wiem jak to możliwe, że dzwoni sobie jakiś ziutek i nawet go nie weryfikują, a prezydent zachowuje się trochę jak podnóżek "sekretarza"

edit: wyglada na to, że nie fejk:

https://wiadomosci.w...32290466170497a


Czyjaś głowa poleci. Z drugiej strony pamiętam jaka była szydera ze znajomosci angielskiego przez Tuska. Tu za to mieliśmy serwowany „posh” ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,

nie prowadzi się dialogu kiedy jest najazd Hunów.

Mitek, tak jak ja napisał, że głosowanie na tego człowieka to kontynuacja okradania nas pracujących na rzecz nierobów. To kontynuacja niszczenia sądownictwa (całego włącznie z TK, SN) i w rezultacie wyroki na życzenie, to kontynuacja dodrukowywania (i pożyczania) kasy, którą będziemy wszyscy spłacali.

Jeśli ktoś włamuje się do Ciebie i okrada to jest Twoim przyjacielem, czy wrogiem?

Taka kradzież nie różni się niczym od opisanych powyżej działań, które ten człowiek będzie legitymizował. Dlatego Mitek nazwał Cię wrogiem, a ja delikatnie napisałem, że raczej piwa razem nie wypijemy.

Poza niszczeniem sądów i TK to które z programów socjalnych zostałyby zamknięte jakby dzisiaj zaczęła rządzić KO? Kredyty nie były by brane? Przy recesji trzeba jakoś kasę na bieżące wydatki zorganizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyjaś głowa poleci. Z drugiej strony pamiętam jaka była szydera ze znajomosci angielskiego przez Tuska. Tu za to mieliśmy serwowany „posh” ;).

Znajomosc czy nie angielskiego to w tym wypadku pikuś. Ktoś kiedyś ogromnie marudził gdy usłyszał o "państwie teoretycznym"... Heh. Jeżeli ktoś myśli że rosyjscy "zartownisie" to naprawdę zartownisie i ze działali bez wiedzy i aprobaty tamtejszych służb, to wykaże się dużą naiwnością.... Resztę dobrze opisał bartolomeus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza niszczeniem sądów i TK to które z programów socjalnych zostałyby zamknięte jakby dzisiaj zaczęła rządzić KO? Kredyty nie były by brane? Przy recesji trzeba jakoś kasę na bieżące wydatki zorganizować. 

 

Gdyby rządził ktoś inny może nie budowałby tego kretyńskiego lotniska, a kasę dał na służbę zdrowia, może inny rząd nie kopałby w mierzei bo zasadność ekonomiczna to minus pierdylion itd. itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rządził ktoś inny może nie budowałby tego kretyńskiego lotniska, a kasę dał na służbę zdrowia, może inny rząd nie kopałby w mierzei bo zasadność ekonomiczna to minus pierdylion itd. itd

nie pompowalby tez moze az tyle w tvp do misji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...