Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi

To może nastąpić szybciej niż nam się wydaje. Banknoty o nominale 500 PLN w bankomatach dają dużo do myślenia.

 

Mam nadzieję, ze szybciej niż później.

Niedługo te pińcet to na chleb nie wystarczy, ale z tym myśleniem to przesadziłeś. Oni biorą bo im państwo daje, a skąd państwo bierze?

Z banku. Koniec wiedzy :):) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie też dziesięć milionów ,jedne dziesięć jest ok drugie dziesięć to mordy zdradzieckie, ukryta opcja niemiecka i sami lewacy .
Ja mam swoje poglądy PAD i RT mi latają ale nie lubię jak ktoś mnie rucha i rozdaje moje ciężko zarobione pieniądze.

 

Ale im wolno tak mówić, bo oni mówią prawdę, a Ty i ja powinniśmy ich ciągle przepraszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, warto zweryfikować co się wrzuca. Zwłaszcza z podpisem "dane prawdziwe". Nie, nie są prawdziwe. 

 

https://sprawdzam.af...lizmu-w-gminach

https://konkret24.tv...eci,941608.html

 

Mitek, nie grupka brudasów tylko >10mln ludzi. Dla nikogo nie masz szacunku? 

Mam szacunek dla tych co trzeba, wielki szacunek.

PS

Zerknij sobie na raporty policji dotyczące wszczęcia procedury niebieskiej karty w przeliczeniu na 100000 mieszkańców, dodaj do tego akceptację lub nie takiej sytuacji przez sąsiadów, znajomych, dodaj do tego tzw. czynniki "tradycyjnego wychowania", pomyśl i masz.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego też względu oczywiście skrajnie rabunkowa gospodarka jaką Ci koloniści prowadzili przez wiele lat. Infrastruktura takiej np. doliny Bobru to był złożony i skomplikowany system zapór, młynów, małych elektrowni itd. który został nadszerpnięty przez radzieckich zwycięzców a później w sposób koncertowy dorobiony przez tychże kolonistów. Przed rokiem 45 w większości domów była kompletna infrastruktura bazująca na energii elektrycznej, która przez kolonistów była niszczona bo były to w większości osoby na poziomie cepa i sierpa a pompy czy maszyny były im nieznane i uważane za poniemieckie zło.

Wpisujecie się znakomicie w ten trynd.

Pozdro

Być może tak bywało, ja takich historii nie pamiętam. Moi rodzice przyjechali do Gubina z Mazur. Mama wcześniej przeżyła gehennę pod Lwowem. Więc swoich dziadków nie było dane poznać. Przez 50 lat była eksploatowana infrastruktura zostawiona przez "niemca". Ale nie dlatego że byli słabo wykształceni. W międzyczasie zostały wychowane kolejne pokolenia. Ludzi na wsi p prostu nie było stać na szybszy rozwój. Więc mieszkali w tym co zastali. Oczywiście po 89 to się bardzo mocno zmieniło. Wsie wyglądają podobnie jak w Wielkopolsce. Oczywiście prąd był od zawsze. W siermiężnych latach siedemdziesiątych jeździłem na kryty basen "za granicę", dużo by opowiadać. Za to w centralnej Polsce, na podejściu lotniska w Powidzu były chałupy kryte strzechą. Nad którymi podchodziły do lądowania supernowoczesne samoloty. Niestety na wschód od Częstochowy już tak słodko nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego też względu oczywiście skrajnie rabunkowa gospodarka jaką Ci koloniści prowadzili przez wiele lat. Infrastruktura takiej np. doliny Bobru to był złożony i skomplikowany system zapór, młynów, małych elektrowni itd. który został nadszerpnięty przez radzieckich zwycięzców a później w sposób koncertowy dorobiony przez tychże kolonistów. Przed rokiem 45 w większości domów była kompletna infrastruktura bazująca na energii elektrycznej, która przez kolonistów była niszczona bo były to w większości osoby na poziomie cepa i sierpa a pompy czy maszyny były im nieznane i uważane za poniemieckie zło.

 

Jako osoba zawodowo zajmująca się promowaniem i opowiadaniem o Dolnym Śląsku mogę dodać, że barbarzyństwo naszej gospodarki na tzw Ziemiach Odzyskanych było nieprawdopodobne. Obrazowo rzecz biorąc wbijaliśmy mikroskopami gwoździe. Miejscowi palili wyszukanymi mozaikami drewnianymi i stolarką okienną, zrywali terakoty i kradli wyposażenie. Zniszczono tysiące fantastycznych obiektów (a nadal jest ich wielokroć więcej niż w Polsce centralnej i wschodniej). W wielu miejscach szacuje się, że straty wojenne to 5% a 95% dewastacji było za naszej "administracji". Oczywiście w takim Wrocławiu proporcje były inne (z racji Twierdzy) ale mówię o mniejszych miejscowościach. Zresztą we Wrocławiu rozebrano parę nienaruszonych pałaców w ramach odbudowy Warszawy

W kwestii piętrzeń to zniszczyliśmy prawie wszystko co się tylko dało (ale dotyczy to też reszty Polski bo wpisywało się w plan kontroli energii elektrycznej). O tym jak bardzo Niemcy byli zapobiegliwymi gospodarzami daje pojęcie studiowanie Messtischblatt-ów - bardzo dokładnych map. Naprawdę niewiele ponad to co było zrobione dodaliśmy.

 

Jesteśmy dziećmi barbarzyńców i profanów. To zdanie należy oczywiście traktować jako przenośnię. I oczywiście dotyczy całej Polski.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tylko świadczy jak bardzo jesteś podatny na bzdety, które wyczytasz w internecie.....

https://fakty.interi...two,nId,4608627

Bzdety znalazłem u Ziemkiewicza.
Podatny na:
https://kobieta.inte...ogi,nId,4292384
Ty to dopiero masz metlik w głowie.
Losowo to składasz potem do kupy?
PS wchodzisz na interie?
Niezależności myślenia nie zrozumiesz,
bo wzorujesz się przecież na...
Ależ wodzu co wódz! To ja przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdety znalazłem u Ziemkiewicza.
Podatny na:
https://kobieta.inte...ogi,nId,4292384
Ty to dopiero masz metlik w głowie.
Losowo to składasz potem do kupy?
PS wchodzisz na interie?
Niezależności myślenia nie zrozumiesz,
bo wzorujesz się przecież na...
Ależ wodzu co wódz! To ja przepraszam.

Tv nie oglądam, w internecie pełowskie tuby w przewadze jak 10 do 1, chcą nie chcąc czytam te dyrdymały i się z nich śmieje... :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szacunek dla tych co trzeba, wielki szacunek.
PS
Zerknij sobie na raporty policji dotyczące wszczęcia procedury niebieskiej karty w przeliczeniu na 100000 mieszkańców, dodaj do tego akceptację lub nie takiej sytuacji przez sąsiadów, znajomych, dodaj do tego tzw. czynniki "tradycyjnego wychowania", pomyśl i masz.
Pozdrowienia

Proszę operować ilością wszczętych postępowań A nie fikcją pt. "Niebieska karta"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie też dziesięć milionów ,jedne dziesięć jest ok drugie dziesięć to mordy zdradzieckie, ukryta opcja niemiecka i sami lewacy .
Ja mam swoje poglądy PAD i RT mi latają ale nie lubię jak ktoś mnie rucha i rozdaje moje ciężko zarobione pieniądze.

Nienawiść i zawiść są po obydwu stronach, przykra prawda ale tak jest. Może w obliczu jakiejś globalnej tragedii byśmy się znowu zjednoczyli. Ktoś to już pisał, fanatyzm w każdej postaci i po każdej ze stron jest groźny. 

 

Co do ruchania. Tego kompletnie nie rozumiem, bo wśród głównych zarzutów w kierunku PAD/PIS najczęściej pojawia się zarzut rozdawnictwa. Przecież ani PO ani RT tych świadczeń by nie zabrali. Zbyt wielu w narodzie socjalistów/nierobów, by któraś partia odważyła się zabrać 500 i inne Jarkowe pomysły. Uważam, że ani PIS ani PO ani SLD ani PSL nie odważą się ograniczyć rozdawnictwa. Jedyną nadzieją, jest partia gospodarczo-liberalna np. Konfederacja, ale oni się nie przebiją ze względu na skrajnie narodowe zapędy. 

 

@Robert Nie ma żadnego "my" "wy". Jesteśmy my Polacy i tyle. W narodzie się gotuje, a popis się śmieje jak sobie podzielili społeczeństwo. To jest jedna i ta sama banda - centro prawicowa. 

 

@Mitek - nie chce mi się sprawdzać. Spotkałem się patologią u mnie na wsi i w Krakowie (4 lata mieszkałem na Kozłówku, kto krakus ten wie co to za osiedle). Nie ma co generalizować ani tym bardziej, rozpowszechniać fałszywych informacji, byle tylko ośmieszyć drugą stronę sporu politycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W raportach są szczegółowe dane.

Pozdrowienia

Więc Mietek dla twojej informacji czym innym jest statystyka "niebieskiej karty" - wartość czysto kreatywna, możliwości zafałszowania b. duże, w żadnej mierze nie odzwierciedla "stanu zagrożenia" tego typu zjawiskami a czym innym jest statystyka wszczętych "znęt" - tu oczywiście także można cyganić ale grozi to kryminałem - kiedyś robiło się tzw. "spychę" zgłaszającego/zgłaszającej - byle nie przyjąć zawiadomienia - teraz przyjmuje się zawiadomienie jak leci a celem nadrzędnym jest umorzenie - UWAGA na umorkę naciskają najczęściej prokuratorzy za pośrednictwem naczelników/kierowników. Generalnie znęcanie podobnie jak np nietrzeźwy kierowcy czy PG owiana jest gigantyczną szarą strefą - jaka jest skala nikt tak naprawdę nie wie. Tak więc operowanie tymi danymi w kontekście preferencji wyborczych jest lekkim nadużyciem ale tylko lekkim.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawiść i zawiść są po obydwu stronach, przykra prawda ale tak jest. Może w obliczu jakiejś globalnej tragedii byśmy się znowu zjednoczyli. Ktoś to już pisał, fanatyzm w każdej postaci i po każdej ze stron jest groźny.

Co do ruchania. Tego kompletnie nie rozumiem, bo wśród głównych zarzutów w kierunku PAD/PIS najczęściej pojawia się zarzut rozdawnictwa. Przecież ani PO ani RT tych świadczeń by nie zabrali. Zbyt wielu w narodzie socjalistów/nierobów, by któraś partia odważyła się zabrać 500 i inne Jarkowe pomysły. Uważam, że ani PIS ani PO ani SLD ani PSL nie odważą się ograniczyć rozdawnictwa. Jedyną nadzieją, jest partia gospodarczo-liberalna np. Konfederacja, ale oni się nie przebiją ze względu na skrajnie narodowe zapędy.

@Robert Nie ma żadnego "my" "wy". Jesteśmy my Polacy i tyle. W narodzie się gotuje, a popis się śmieje jak sobie podzielili społeczeństwo. To jest jedna i ta sama banda - centro prawicowa.

@Mitek - nie chce mi się sprawdzać. Spotkałem się patologią u mnie na wsi i w Krakowie (4 lata mieszkałem na Kozłówku, kto krakus ten wie co to za osiedle). Nie ma co generalizować ani tym bardziej, rozpowszechniać fałszywych informacji, byle tylko ośmieszyć drugą stronę sporu politycznego.


Ferra no nie jest.
Szczucie na nauczycieli, służbę zdrowia, sądownictwo to jednak nowum.
Później na Niemców, gejów, whatever.
Jednocześnie po cichu okradanie.
Rzucanie ochlapów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawiść i zawiść są po obydwu stronach, przykra prawda ale tak jest. Może w obliczu jakiejś globalnej tragedii byśmy się znowu zjednoczyli. Ktoś to już pisał, fanatyzm w każdej postaci i po każdej ze stron jest groźny. 

 

@Robert Nie ma żadnego "my" "wy". Jesteśmy my Polacy i tyle. W narodzie się gotuje, a popis się śmieje jak sobie podzielili społeczeństwo. To jest jedna i ta sama banda - centro prawicowa. 

 

Ferra,

to nie ja podzieliłem. Ja (nie z własnej woli) zostałem zapisany do gorszego sortu, lewaków (akurat mi najdalej), czy "opcji niemieckiej"tylko dlatego, że ośmielam się mieć inne poglądy i własne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawiść i zawiść są po obydwu stronach, przykra prawda ale tak jest. Może w obliczu jakiejś globalnej tragedii byśmy się znowu zjednoczyli. Ktoś to już pisał, fanatyzm w każdej postaci i po każdej ze stron jest groźny. 

 

Co do ruchania. Tego kompletnie nie rozumiem, bo wśród głównych zarzutów w kierunku PAD/PIS najczęściej pojawia się zarzut rozdawnictwa. Przecież ani PO ani RT tych świadczeń by nie zabrali. Zbyt wielu w narodzie socjalistów/nierobów, by któraś partia odważyła się zabrać 500 i inne Jarkowe pomysły. Uważam, że ani PIS ani PO ani SLD ani PSL nie odważą się ograniczyć rozdawnictwa. Jedyną nadzieją, jest partia gospodarczo-liberalna np. Konfederacja, ale oni się nie przebiją ze względu na skrajnie narodowe zapędy. 

 

@Robert Nie ma żadnego "my" "wy". Jesteśmy my Polacy i tyle. W narodzie się gotuje, a popis się śmieje jak sobie podzielili społeczeństwo. To jest jedna i ta sama banda - centro prawicowa. 

 

@Mitek - nie chce mi się sprawdzać. Spotkałem się patologią u mnie na wsi i w Krakowie (4 lata mieszkałem na Kozłówku, kto krakus ten wie co to za osiedle). Nie ma co generalizować ani tym bardziej, rozpowszechniać fałszywych informacji, byle tylko ośmieszyć drugą stronę sporu politycznego. 

Jesteś młody i normalny, co robisz tutaj w środowisku starych pierdzieli? Przecież to skansen albo rezerwat...........powinni

bilety na czytanie tych dyrdymałów sprzedawać, pewnie niedługo tak będzie ;)  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferra,

to nie ja podzieliłem. Ja (nie z własnej woli) zostałem zapisany do gorszego sortu, lewaków (akurat mi najdalej), czy "opcji niemieckiej"tylko dlatego, że ośmielam się mieć inne poglądy i własne zdanie.

ale trzeba przyznać, że druga strona jest nazywana mocherami, dzieciorobami, zacofanym zaściankiem i pewnie jeszcze można znaleźć wiele epitetów. Wszystko to służy właśnie podziałowi społeczeństwa między dwie nacje (marzenie polityków, żeby były tylko dwie partie jak w USA).

 

Co do socjalu to RT obiecywał 200+ dla matek na emeryturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba przyznać, że druga strona jest nazywana mocherami, dzieciorobami, zacofanym zaściankiem i pewnie jeszcze można znaleźć wiele epitetów. Wszystko to służy właśnie podziałowi społeczeństwa między dwie nacje (marzenie polityków, żeby były tylko dwie partie jak w USA).

 

Co do socjalu to RT obiecywał 200+ dla matek na emeryturze.

 

Dziecioroby - sam ich tak nazwałem. Jak ktoś ma 5 dzieci i żyje z socjalu to nie nazwę go tradycyjnym modelem chrześcijańskiej rodziny, tylko dzieciorobem i nierobem. trzeba nazywać po imieniu.

Co do socjalu to budyń z kłamczuszkiem już dali tym matkom. Opisywałem tutaj rodzinkę z 6 dzieci, gdzie po rozpadzie PGR nigdy nie pracowali, pili, żyli z socjalu, aż doczekali emerytury. Te mają małe, ale kłamczuszek dołożył im za 6 dzieci i w rezultacie mają 2x większą emeryturę niż moja teściowa, która całe życie ciężko pracowała. Dlatego tak mnie mierzi to rozdawnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecioroby - sam ich tak nazwałem. Jak ktoś ma 5 dzieci i żyje z socjalu to nie nazwę go tradycyjnym modelem chrześcijańskiej rodziny, tylko dzieciorobem i nierobem. trzeba nazywać po imieniu.

Co do socjalu to budyń z kłamczuszkiem już dali tym matkom. Opisywałem tutaj rodzinkę z 6 dzieci, gdzie po rozpadzie PGR nigdy nie pracowali, pili, żyli z socjalu, aż doczekali emerytury. Te mają małe, ale kłamczuszek dołożył im za 6 dzieci i w rezultacie mają 2x większą emeryturę niż moja teściowa, która całe życie ciężko pracowała. Dlatego tak mnie mierzi to rozdawnictwo

Cześć

Co to jest k... jakiś model rodziny???

Rodzina to obowiązek i odpowiedzialność i jak ktoś w ogóle myśli o dzieciach żyjąc z socjalu czy też nie mając realnych szans i pomysłu na ich dobrobyt i wykształcenie to.... nawet nie jestem tego w stanie komentować.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Mietek dla twojej informacji czym innym jest statystyka "niebieskiej karty" - wartość czysto kreatywna, możliwości zafałszowania b. duże, w żadnej mierze nie odzwierciedla "stanu zagrożenia" tego typu zjawiskami a czym innym jest statystyka wszczętych "znęt" - tu oczywiście także można cyganić ale grozi to kryminałem - kiedyś robiło się tzw. "spychę" zgłaszającego/zgłaszającej - byle nie przyjąć zawiadomienia - teraz przyjmuje się zawiadomienie jak leci a celem nadrzędnym jest umorzenie - UWAGA na umorkę naciskają najczęściej prokuratorzy za pośrednictwem naczelników/kierowników. Generalnie znęcanie podobnie jak np nietrzeźwy kierowcy czy PG owiana jest gigantyczną szarą strefą - jaka jest skala nikt tak naprawdę nie wie. Tak więc operowanie tymi danymi w kontekście preferencji wyborczych jest lekkim nadużyciem ale tylko lekkim.  

Jesteś dla mnie równie wiarygodny co TVP.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...