Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie wiem czy wiecie ale prawo zabrania wykopania czy wywiercenia studni do pierwszego poziomu wodonośnego czy też wód zaskórnych w celach użytkowania ich do np. podlewania, mycia sprzętu czy innego użytku gospodarskiego jeżeli do danej nieruchomości dociągnięty jest wodociąg. Paranoja tego rozwiązania jest tak oczywista, że nawet specjaliści po cichu zalecają zrobienie takiej studni aby ograniczyć koszty związane z użytkowaniem drogiej, bo przecież uzdatnianej wody z rury.

Pozdrowienia

Mogłbys uszczegółowić te przepisy? Gdzie szukać?

 

Na razie wiem, że w okolicy wszystkie studnie mają max 28-29 m głebokości, bo od 30 m jest potrzebne pozwolenie wodnoprawne...... ;-)) (woda jest na poziomie 50-100m, czasem głebiej - np.na Zawodziu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyszedl zrobil swoje i poszedl. Termin wyborow ogloszony, chwilowo nie ma nic do roboty. Za pare dni wroci, zeby Czaskoski nie zdobyl wystarczajacej liczby podpisow. Proste.

Pewnie masz i rację. Prosiłem aby normalnie się odkrył. Mnie fotkami z Alp nie kupuje. To jest znacznie szerszy kontekst. To jest tak że być może dalej liczymy na koryto i cokolwiek napiszemy może być użyte przeciw nam.....nie wiem kolego.....być sobą.....W nartach tak jak Ty......bez kompromisów. Białe jest......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbys uszczegółowić te przepisy? Gdzie szukać?

Na razie wiem, że w okolicy wszystkie studnie mają max 28-29 m głebokości, bo od 30 m jest potrzebne pozwolenie wodnoprawne...... ;-)) (woda jest na poziomie 50-100m, czasem głebiej - np.na Zawodziu).

Bo zawodzie to inny stan umysłu. MIG-u nie wiem jak to jest Ale wiercą do bólu ale na kwicie piszą max 30. U fatra w Soli 26m ..warstwa wodonośna 20_26. U sąsiada w Rajczy w starorzeczu 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie wiem czy wiecie ale prawo zabrania wykopania czy wywiercenia studni do pierwszego poziomu wodonośnego czy też wód zaskórnych w celach użytkowania ich do np. podlewania, mycia sprzętu czy innego użytku gospodarskiego jeżeli do danej nieruchomości dociągnięty jest wodociąg. Paranoja tego rozwiązania jest tak oczywista, że nawet specjaliści po cichu zalecają zrobienie takiej studni aby ograniczyć koszty związane z użytkowaniem drogiej, bo przecież uzdatnianej wody z rury ...

Nasi WYBRAŃCY co rusz tworzą paranoję, paranoja stając się faktem jest podłożem kolejnych paranoi.

Paranoicznym jest to że nie wiedząc o tym żyjemy jednak w świecie paranoicznym.

 

Dawno temu przestrzegano "zobaczysz nadejdą takie czasy że nawet za wodę będziesz musiał płacić" - dawno nadeszły.

Na szczęście przed 25 laty, przeczuwając niechybne podwyżki paliw, prądu, gazu, wody, ścieków, zadbałem o tanie ogrzewanie, własne ujęcie wody, własną gospodarkę ściekami, niestety nie potrafię opłacalnie wytworzyć prądu (nie piszcie o fotovoltaice).

 

Prawo mówi że na twoim gruncie to co posiejesz/zasadzisz jest twoje (mak, marihuana) ...  z wszelkimi konsekwencjami.

Prawo mówi że na twoim gruncie to co zakopałeś (lub Twoi przodkowie) przed 1939 a jest cennym zabytkiem jest państwowe.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbys uszczegółowić te przepisy? Gdzie szukać?

 

Na razie wiem, że w okolicy wszystkie studnie mają max 28-29 m głebokości, bo od 30 m jest potrzebne pozwolenie wodnoprawne...... ;-)) (woda jest na poziomie 50-100m, czasem głebiej - np.na Zawodziu).

Cześć

Zadzwonię do kumpla i podam Ci na priv.

Nikt nie mówi o kopaniu studni na 20 czy więcej metrów, żeby była jasność.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszy raz widzę, aby ktoś dwa razy odpowiadał na ten sam post. 

Czyli było tak:

odpowiedziałem, ale nic z zaczepek politycznych nie wstawiłem to napiszę fredowskiemu jeszcze raz. Tym razem aby mocodawcy czuli się usatysfakcjonowani i nie pominęli przy kolejnym układaniu list.

Kup sobie misiu coś na potencję - może pomoże?

Cóż można Ci odpowiedzieć na taki post?! ;) :D  Mało jeszcze widać w życiu widziałeś. Droga dedukcji też nie jest twoją mocną stroną. Uznajmy więc, że darujemy sobie wymianę uprzejmości :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę, aby ktoś dwa razy odpowiadał na ten sam post. 

Czyli było tak:

odpowiedziałem, ale nic z zaczepek politycznych nie wstawiłem to napiszę fredowskiemu jeszcze raz. Tym razem aby mocodawcy czuli się usatysfakcjonowani i nie pominęli przy kolejnym układaniu list.

Kup sobie misiu coś na potencję - może pomoże?

Cześć

Niepotrzebnie się unosisz Robercie. Nie ma sensu. Sam sobie przeczysz zresztą pisząc to co piszesz - samą reakcją.

Ja mogę tylko przypomnieć, że - pomimo, że np, z kolegą Darkiem wymieniliśmy spokojnie parę razy poglądy na priv w całkiem miłej atmosferze, czyli da się porozmawiać - każdy, kto oddał głos na Dudę jest moim osobistym wrogiem i w takich kategoriach mój stosunek do tych ludzi jest budowany. Przyjdzie jeszcze czas skonsumowania tej wrogości.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczyloby by mu na 10 000 wyplat... Sasin jedna decyzja przepi....ł 70 takich wypłat.... A co? Stać nas. Znaj proporcjum, mocium Panie. PO to cienkie bolki. Za jakiś zegarek bidok polecial. Potem to nawet 'stodola w werdji lux' nikogo nie ruszyła. Trzeba iść z postępem! "2015 - Wystarczy nie kraść! 2016 - My nie kradniemy - nam się to należy!!! 2017 - Inni też kradli... 2018 - Inni kradli więcej... 2019 - Kradniemy ale zgodnie z prawem! 2020 - Kradniemy i co nam zrobicie???"

Sugerujesz nam, że naszą elektrownię atomową budował prezes w pojedynkę, własnymy rencyma? Czy ty masz nas za idiotów?

No i powiedz nam, gdzie ta elektrownia atomowa stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam, ale nie bardzo jest coś ciekawego do czytania, a na pewno nie są to Twoje przemyślenia o takim jak widać poziomie postrzegania świata, okraszone wulgaryzmami. Byłem wychowywany w odległych dla Ciebie regionach kultury, więc raczej się nie zrozumiemy. Nie nazwałbym Cię też cymbałem, uważam raczej, że nie trafiłeś w swoim życiu na odpowiednich ludzi i brak Ci ogłady. Pracuj nad sobą. Powodzenia.

Jak tam było na Hintertuksie misiu ?.....

 Tak jak w każdej opcji politycznej  wiele  gadasz  i tylko tyle   .

Ja w przeciwieństwie do polityków man zasady i jeśli się deklaruję to słowa dotrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niepotrzebnie się unosisz Robercie. Nie ma sensu. Sam sobie przeczysz zresztą pisząc to co piszesz - samą reakcją.

Ja mogę tylko przypomnieć, że - pomimo, że np, z kolegą Darkiem wymieniliśmy spokojnie parę razy poglądy na priv w całkiem miłej atmosferze, czyli da się porozmawiać - każdy, kto oddał głos na Dudę jest moim osobistym wrogiem i w takich kategoriach mój stosunek do tych ludzi jest budowany. Przyjdzie jeszcze czas skonsumowania tej wrogości.

Pozdrowienia

 

Ja się nie unoszę, a to takie małostkowe. Poziom niziutki jak wzrost szefunia i tyle. Pomimo, że powiedziałem mu kilka "ciepłych" słów w kilku dyskusjach nie traktuję go w kategorii wroga. Zal mi takich ludzi niezależnie, czy czynią to z wyrachowania, czy z głupoty i ............... omijam szerokim łukiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam było na Hintertuksie misiu ?.....

 Tak jak w każdej opcji politycznej  wiele  gadasz  i tylko tyle   .

Ja w przeciwieństwie do polityków man zasady i jeśli się deklaruję to słowa dotrzymuje.

Ja dla Ciebie Misiem? Hmmm... Ja raczej za tradycyją, czyli chłop i kobita, ale mnie nie przeszkadza, możesz sobie jak uważasz.Nie wiem co do nart ma w tym przypadku opcja polityczna, ale wydawało mi się, że pisałem, że Tux w sierpniu, w drodze na wakacje w Trieście.

W sumie to miałem zasadę, że na takie posty nie odpowiadam, ale dzisiaj taki ładny dzień -zrobię wyjątek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Niepotrzebnie się unosisz Robercie. Nie ma sensu. Sam sobie przeczysz zresztą pisząc to co piszesz - samą reakcją.
Ja mogę tylko przypomnieć, że - pomimo, że np, z kolegą Darkiem wymieniliśmy spokojnie parę razy poglądy na priv w całkiem miłej atmosferze, czyli da się porozmawiać - każdy, kto oddał głos na Dudę jest moim osobistym wrogiem i w takich kategoriach mój stosunek do tych ludzi jest budowany. Przyjdzie jeszcze czas skonsumowania tej wrogości.
Pozdrowienia

Spróbujmy rozwinąć ten wątek. Wyborca Dudy to twój wróg (ja to rozumiem a przynajmniej się staram)- kto jeszcze i dlaczego jest twoim osobistym wrogiem w kontekście poprzednich wyborów prezydenckich. Ja się Mietku nie czepiam chodzi mi tylko o zrozumienie słowa "wróg". Dla głębszego kontekstu w 1 turze nie głosowałem na Dudę Ale w 2 niestety jestem zmuszony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno słowo.

Czytałem sobie forum z pewnym dystansem, bo nie było tematu który by mnie jakoś szczególnie interesował, a nie chciałem wdawać się w głupie, nic nie wnoszące pyskówki polityczne- jak pisałem, ogródek był zdecydowanie u mnie na pierwszym miejscu, a o Andrzeja byłem spokojny (choć oczywiście w realu zaangażowany w kampanię byłem). Miałem też więcej ciekawszych rzeczy do robienia - muzycznie, fotograficznie i wideo - realizacja teledysku. W odróżnieniu od Mitka nikogo kto ma inne poglądy nie traktuję jak wroga, raczej w pewnych okolicznościach jako konkurentów politycznych, a w innych jako osoby, które mają inne poglądy, i jeśli dyskutują na przyzwoitym poziomie, to z dużą przyjemnością z nimi wchodzę w dyskurs, wysłuchując ich argumentów, przekonując się wzajemnie, bez obrażania się na siebie.

Delikatnie zauważam, że to ja, przez Was, zostałem wywołany do tablicy, w innej sytuacji, przyglądałbym się dalej. 

Rozumiem, że tęskniliście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...