Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czytałem, ani nie widziałem dokumentu, natomiast dziś widziałem na którymś z portali wywiad z Macierewiczem, który potwierdził, że raport jest gotowy i mówił o dwóch wybuchach jako przyczynie katastrofy. Zaraz postaram się to odnaleźć.

to widziałam. Zdaje się, że jak prezes dochodzi do prawdy.... Myślałam, że jest coś już rzeczywistego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy ten  Wielki, Wspaniały, Honorowy Budyń nie mógłby (dzień przed 6 sierpnia) wykonać gest nr. 2 dzięki któremu mógłby:

 

- nie narażać suwerena na niebezpieczeństwo choroby

- umożliwić normalną, zgodną z prawem i zdrowym rozsądkiem walkę polityczną

- zaoszczędzić trochę kasy na respiratory, maski, środki konieczne do obecnej walki z wirusem

- nie ośmieszać Polski w świecie.

- nie narażać pisdoli na śmieszność w kraju

 

to przecież niewielki gest - a rozwiązuje wiele dylematów obecnej rzeczywistości 

 

ale wybory mają byc 10tego maja a nie w sierpniu..... co komu po jednodniowym "geście"? Możesz uszczegółowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widziałam. Zdaje się, że jak prezes dochodzi do prawdy.... Myślałam, że jest coś już rzeczywistego

 

Sorry, raport jest, ale publikacja się opóźni: https://wiadomosci.o...splozje/prvt0ze

Czyli jeszcze sprytniej, rzucamy przynętę ale piszemy że opublikujemy później. A suweren niech z ciekawości umiera i nie myśli o innych problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wybory mają byc 10tego maja a nie w sierpniu..... co komu po jednodniowym "geście"? Możesz uszczegółowic?

Ten prosty gest rozwiązał by dylematy tu obecnych pisuarów o tym co się stanie gdy po wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej i 90 dniach "po"  - 6 sierpnia nie było by prezydenta ani podstaw prawnych do objęcia tego stanowiska przez Witkową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co już wiadomo w związku z pandemią 1. Nie wolno wychodzić z domu, ale w razie potrzeby możesz. 2. Maski wcale nie pomagają, ale należy je nosić. 3. Sklepy są zamknięte, ale w razie potrzeby są otwarte. 4. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego. 5. Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne. 6. Należy myć ręce ale to i tak nic nie da. 7. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie. 8. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale jest go wystarczająco dużo. 9. Istnieje wiele objawów, ale możesz zachorować bezobjawowo. 9a. Możesz nie wiedzieć, że jesteś zarażony i zarażać innych ale test ci nie przysługuje dopóki nie zaczniesz mieć typowych objawów. 10. Nie możesz sam iść do starszych krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który bez masek i rękawiczek ma kontakt z setkami ludzi dziennie. 11. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale są wymierzane. 12. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był. 13. Nie ma aresztu domowego, ale nikt nie powinien wychodzić. 14. Dane osobowe są chronione przez prawo, ale musisz udostępnić je aplikacji kwarantannowej. 15. Wybory są tajne ale jak wypełnisz kartę do głosowania przy wyborach korespondencyjnych musisz podać swój pesel. 16. Wirus żyje na różnych powierzchniach przez dwie godziny, albo cztery, albo sześć, nie, albo siedemnaście dni. 17. Należy mieć czyste szyby i widoczne tablice rejestracyjne ale nie wolno myć samochodów. 17. Na otwartym cmentarzu wirus zabija (bo to teren zielony), w kościele nie. 18. Zamknięte są lasy bo tam niebezpiecznie, jak już musisz się przewietrzyć to w centrum miasta. Wszystko jest takie jasne. Czy czegoś nie rozumiecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałoby mi się, to plagiat z fejsa, ale ja tu widzę ironię

 

Ty widzisz ironię ale ci wymienieni przez Roberta dokładnie tak myślą. Oni naprawdę tak myślą! Wystarczy poczytać ich dzisiejszą argumentację. Po prostu Orwell (albo dialektyzm marksistowski w czystej postaci). 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty z tego zawodu są nie na miejscu. Współpracowałem z chłopakiem, który łączył kabelki pod Szczekocinami. Przez pół roku był przesłuchiwany. Wyszło, że on połączył wszystko prawidłowo, nie popełnił BŁĘDU, i to nie jego wina. Ale na samą wzmiankę katastrofy cały się kulił.

To na prawdę ryje beret!

Z tego, co pamiętam, to dyżurny odpowiedzialny za nieprawidlowe puszczenie pociągu popełnił samobójstwo (nie pamiętam tylko, czy udało się go odratować)

Widzisz, w tej katastrofie zginęła moja koleżanka. Mam zdanie dokładnie odmienne od Twojego, bardzo dobrze, że dochodzenie prowadzono rzetelnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, raport komisji Macierewicza też dziwnym trafem dopiero teraz się ukazał. Nie miesiąc wcześniej, ani miesiąc później, tylko dokładnie teraz. :)

Maciarewicz nie stworzył komisji tylko podkomisje. W komisji mogą pracować fachowcy a w podkomisji każdy chętny.  Nie nazywajcie ich komisją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciarewicz nie stworzył komisji tylko podkomisje. W komisji mogą pracować fachowcy a w podkomisji każdy chętny.  Nie nazywajcie ich komisją.

Działania związane z tą sprawą są prowadzone w celu podgrzewania atmosfery i wprowadzania tematów zastępczych, a przy okazji członkowie podkomisji zarobili niezłą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co już wiadomo w związku z pandemią 1. Nie wolno wychodzić z domu, ale w razie potrzeby możesz. 2. Maski wcale nie pomagają, ale należy je nosić. 3. Sklepy są zamknięte, ale w razie potrzeby są otwarte. 4. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego. 5. Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne. 6. Należy myć ręce ale to i tak nic nie da. 7. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie. 8. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale jest go wystarczająco dużo. 9. Istnieje wiele objawów, ale możesz zachorować bezobjawowo. 9a. Możesz nie wiedzieć, że jesteś zarażony i zarażać innych ale test ci nie przysługuje dopóki nie zaczniesz mieć typowych objawów. 10. Nie możesz sam iść do starszych krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który bez masek i rękawiczek ma kontakt z setkami ludzi dziennie. 11. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale są wymierzane. 12. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był. 13. Nie ma aresztu domowego, ale nikt nie powinien wychodzić. 14. Dane osobowe są chronione przez prawo, ale musisz udostępnić je aplikacji kwarantannowej. 15. Wybory są tajne ale jak wypełnisz kartę do głosowania przy wyborach korespondencyjnych musisz podać swój pesel. 16. Wirus żyje na różnych powierzchniach przez dwie godziny, albo cztery, albo sześć, nie, albo siedemnaście dni. 17. Należy mieć czyste szyby i widoczne tablice rejestracyjne ale nie wolno myć samochodów. 17. Na otwartym cmentarzu wirus zabija (bo to teren zielony), w kościele nie. 18. Zamknięte są lasy bo tam niebezpiecznie, jak już musisz się przewietrzyć to w centrum miasta. Wszystko jest takie jasne. Czy czegoś nie rozumiecie?

Jest jeszcze jeden punkt 19. W Polsce mamy 100 tyś respiratorów, jesteśmy przygotowani. Dobrze, że wprowadziliśmy ograniczenia, gdyby nie one, dziś "mielibyśmy 20-30-40 tyś zarażonych i nie starczyłoby dla nich respiratorów".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdanie dokładnie odmienne od Twojego, bardzo dobrze, że dochodzenie prowadzono rzetelnie.


Wskaż gdzie napisałem, że zbyt rzetelnie prowadzono dochodzenie?

Napisałem o odpowiedzialności zawodu budowlańca. I konsekwencjach jakie można ponieść: karnych (gdy jesteś winny) i psychicznych (nawet, gdy winny nie jesteś).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rocznica wiadomo czego. Pod pomnikiem zebrało się ok 30 - 50 osób / wieńce, przemówienia/ . Zostały złamane obostrzenia: - - co do odległości pomiędzy osobami - przemieszczenia się - zakazu zgromadzeń

I nikt ich nie skasowal? Trzeba znalezc szefa posterunku i skazac za zaniedbanie..... toz to prawie bańka od inspektora sanitarnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta. Kulsony już skomentowały, że to wykonywanie obowiązków służbowych.
Ale dobrze, niech się zbierają. Znaczenie ma to żadne, a może jakiś bezobjawowy nosiciel na nich nakicha po drodze. Trzymam za to kciuki.

Jasne ;)

Tylko wiesz potem nie ma się co dziwić, że każdy Polak to wybiórczo podchodzi do obostrzeń wprowadzanych przez rząd. (Pomijam ich sensowność )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to... Każdy w miarę trzeźwo myślący wie czemu są te ograniczenia. Są kraje gdzie takich trzeźwo myślących jest dużo, i dlatego np w takiej Szwecji mimo braku takiego lockdownu jak u nas katastrofy medycznej nie ma. Są 2 kategorie ludzi, którzy się zarażają. Jedna to idioci i w sumie to wcale nie jest takie złe, zmniejszenie ich populacji zrobiło by wszystkim dobrze. Ale niestety są jeszcze inni, w tym służba zdrowia i ci co muszą pracować. I niestety nie da się zrobić tak, żeby tylko kretyni chorowali, więc niestety kretynów też trzeba chronić, co im się nie podoba oczywiście, a że internet pozwala kretynom się nawzajem stymulować i wspierać, to jest jak jest. Ja w sumie i tak jestem zaskoczony tym jaka niska u nas jest dynamika zakażeń. Oczywiście wiem, że junta kłamie na temat liczby chorych i fałszuje dane choćby zabraniając raportowania konkretnych przypadków, ale to jest błąd systematyczny, więc dane na temat liczb rzetelne oczywiście nie są, ale trendy już nieco bardziej. I te trendy wyglądają mniej źle, niż się spodziewałem. Czas pokaże jak bardzo są zafałszowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa policja w mojej miejscowości :( ciekawe co by było gdyby zamówili tylko piwo...
https://youtu.be/81-KOMo6Uzc

Wobec takich funkcjonariuszy powinno być podejmowane kroki dyscyplinarne.

Pomija że wszyscy Ci ludzie zachowywali bezpieczny odstęp za to policjant z łapami i bez maseczki do każdego człowiek podchodził z bliska, a co jak był cichym nosicielem? Mógł zarazić kilka osób które zgodnie z prawem zamówiły sobie coś do jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...