Jump to content

Tata_Asi

Members
  • Posts

    71
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Tata_Asi's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

  • First Post
  • Collaborator
  • Conversation Starter
  • Week One Done
  • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

  1. Czy coś gdzieś otworzyli? Dziś pod moim blokiem w Warszawie stoją dwa samochody z boxami na dachach. Rano na trasie do Kielc minąłem kolejne dwa. Albo wyostrzył mi się wzrok, skoro dostrzegam boxy w takiej ilości, albo... gdzieś uruchomili wyciągi.
  2. No to tańszy test na przeciwciała... i już, można wyjeżdżać rodzinnie.
  3. Żałuję, że nikt nie widzi szansy na rozruszanie gospodarki w tych, którzy Covid już przechorowali. Liczba takich osób rośnie z dnia na dzień. A gdyby tak zwolnić ich z (ewentualnego) obowiązku kwarantanny po powrocie z zagranicy. I wynajmować kwatery, i karmić w restauracjach, za okazaniem POZYTYWNEGO wyniku testu (sprzed minimum miesiąca). Sądzę, że wielu z nas z chęcią pomogłoby gospodarce, zarządcom ośrodków narciarskich, restauratorom. A w ramach odpoczynku po całodziennym nartowaniu oddałoby osocze w przystokowym ośrodku zdrowia.
  4. Gdybym chciał dokonać zakupu to pewnie więcej poczytałbym o tych nartach. Po prostu miałem w głowie, że kiedyś, w momencie rozpoczęcia wątku, widziałem w opisie słowo "płyta". Nie wchodzilem w szczegóły. W przeciwieństwie do Yossa, który przed zakupem zapewne dokładnie przeanalizował ofertę.
  5. No co, no przecież w komplecie jest płyta. Płyta to płyta... P.S. Dzięki, za wyjaśnienie jaki to rodzaj płyty dają w komplecie.
  6. W opisie wiązań wymieniona jest plyta: "- DIN Range: 4.0 - 12.0 - AFD Gliding Plate - Intelligent Backward Release - XCELL TOE - Twin Cam X Heel".
  7. Z tego, co zrozumiałem, to w tym sklepie można dokupić NOWE wiązania z płytą za dodatkowe 100 Euro, czyli ca 450 zł pod warunkiem, że kupuje się je w pakiecie. 268 Euro za gole deski https://www.sport-bi...20::187560.html vs 368 Euro za deski z wiązaniami i płytą (o ile kupuje się je w pakiecie) https://www.sport-bi...7502_1_412.html
  8. Dla mnie i dla Ciebie 250zl/55min to drogo. Ale jest wielu rodziców, którzy rozpuścili/rozleniwili swoje dzieci, oraz mają finansową możliwość, więc wolą zapłacić za pewność, że dziecko dostanie się na wymarzoną uczelnię. Spojrz na swoje podworko: z tego, co widzę, to kurs a la kwalifikacyjny znajdziesz za 600-700 zł. Plus kwatera z wyżywieniem za 50zł/noc, czyli za dodatkowe 300zl. Razem 1000zł/tydzień. Ale spotkałem się z wyjazdami na narty za 8000, a raz nawet za 12000zł/tydzień. To nie tak, że są one za drogie, tylko nas na nie nie stać. Poza tym po co, skoro ja więcej frajdy mam, gdy sam sobie wszystko zorganizuję. A jak jeszcze zorganizuję wraz z innymi zakręconymi gośćmi... Będzie co potem wspominać.
  9. I co, przez tą swoją wybitność nie jest w stanie poświęcić codziennie 1 godziny? 20dni x 100zl/godz = 2000zł miesięcznie. Do aktywnych nauczycieli chętni walą drzwiami i oknami. (generalnie mam wrażenie, że system nauczania w liceach wymusza branie korepetycji). Ups, nie wspomniałeś czego ten pedagog naucza. Teologii? - z korkami faktycznie może być trudno.
  10. Nie wiem czy wybitny, ale bardzo skuteczny, pedagog w Warszawie żąda 250zł/55min korepetycji. Poziom maturalny. Na wolne miejsce czeka kolejka chętnych. Na chleb mu wystarcza...
  11. Dziękuję za zwrócenie uwagi i wyjaśnienie powodów dlaczego mocniejszych trunków nie należy pić "na raz". Z jednej strony odkrywcze. Z drugiej w sposób naturalny ze znajomymi sami do tego doszliśmy. Szczególnie jeśli chodzi o smakowanie różnego rodzaju wyrobów domowych, które nam, jako budowlańcom, zdarza się otrzymywać. https://www.fakt.pl/...dke/1z0vx13.amp
  12. Nie wiem, czy to kulturalnie, czy nie, ale pizze jadam wyłącznie łapą. Trzymanie w ręku trójkącika wiotkiej pizzy, wgryzanie się w elastyczne ciasto, odrywanie gorącego kęsa, stanowi preludium dodające temu daniu jeszcze więcej smaku.
  13. Tata_Asi

    Przebieg

    Wygląda na Volvo L150. Szerokość typowej łyżki to 3,2 m. Prawie się mieści w standardowej bramce.
  14. Tata_Asi

    Laptop

    Kiedyś były wyraźnie tańsze. Dlatego skusiłem się na parametry. Patrząc na dobre doświadczenia z tym no-namem brałbym cokolwiek w dobrej cenie. U mnie przeżywalność laptopa każdej marki była podobna. Na https://www.pepper.pl/search?q=Laptop ludzie wrzucają dobre promocje i dobre komentarze. Warto szukać w podanych sklepach, bo często, oprócz wrzuconego na pepper.pl przedmiotu, przeceniana jest cała grupa.
×
×
  • Create New...