Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Już w nadchodzącą sobotę i niedzielę (9-10.01.2021) rusza kolej Buczynka !!!
 
https://www.facebook...134043303292424

Udało mi się uciec przed tłumami. Pięknie było po prostu bajkowo. Śniegu niestety niewiele, poszliśmy z buta i to był dobry wybór. Rano start spod wyciągu Baba, po 1.40 h byliśmy na Miziowej, pół godziny później na szczycie. Zjechać od biedy się da, ale kamieni sporo. Buczynka raczej nieprzejezdna. Pilsko i Miziowa do Szczawin można spróbować, ale może być ciężko. Ale to moje zdanie, byłem pieszo.

Załączone miniatury

  • IMG_20210108_132652.jpg
  • IMG_20210108_132647.jpg
  • IMG_20210108_125428.jpg
  • IMG_20210108_125452.jpg
  • IMG_20210108_115953.jpg
  • IMG_20210108_113829.jpg
  • IMG_20210108_115137.jpg
  • IMG_20210108_115820_1.jpg
  • IMG_20210108_090944.jpg
  • IMG_20210108_095013.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Do Korbielowa sporo osób przyjeżdża przed 8. Ale problemów z parkowaniem nie było. W pobliżu dolnej stacji krzesła na Buczynkę jest nowy spory parking. Myślę, że były tam wolne miejsce przez cały dzień, bo o 12:20 końcówka parkingu miała ciągle nie zajęte miejsca a część samochodów już zaczęła znikać.

Nowe krzesło na Buczynkę może nie jest tak wolne jak się wydaje za pierwszym razem. Największy minus dla mnie to plastikowe siedzisko, które przewodzi ciepło - jest min na nim zimno, a nie należę do osób, którym by tyłek odmarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem żadnego problemu z zaparkowaniem, po prostu wjechałem w pierwsze wolne miejsce. Problemem był "punkt poboru opłat" który robił sztuczny korek. No i trochę irytujące jest jak podchodzi pan z obsługi 4x prosząc o opłate, bo nie pamięta że już raz skasował.... :) Faktycznie przy dolnej stacji jest spory parking, nie wiedziałem o nim wcześniej. Co ciekawe jest tam też kasa z karnetami. 

 

Co do kanapy. To ona jest stara wbrew pozorom :) Cieszmy się, że jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem żadnego problemu z zaparkowaniem, po prostu wjechałem w pierwsze wolne miejsce. Problemem był "punkt poboru opłat" który robił sztuczny korek. No i trochę irytujące jest jak podchodzi pan z obsługi 4x prosząc o opłate, bo nie pamięta że już raz skasował.... :) Faktycznie przy dolnej stacji jest spory parking, nie wiedziałem o nim wcześniej. Co ciekawe jest tam też kasa z karnetami. 

 

Co do kanapy. To ona jest stara wbrew pozorom :) Cieszmy się, że jest :)

Ta kanapa ma dwie duże zalety dla mnie:

1. Można dostać się na Halę Miziową z Soliska i potem mieć długi zjazd w dół.

2. Skupia ruch początkujących narciarzy, dzięki czemu nie ma dużo ludzi na wyciągu z Soliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można dostać się na Halę Miziową z Soliska i potem mieć długi zjazd w dół.

 

No nie to, że nie lubię staroci ale miło było dzisiaj nie używać krzesła z Polany Strugi :) Wolę się na nartach przemieścić do Szczawin. Tak więc jak najbardziej zgadzam się z tym. 

 

Krótko mówiąc jest dobrze :) Na takie Pilsko czekałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informacyjnie. Kamienna, Buczynka i hotel Jontek ma nowego właściciela który w kwietniu planuje dopiąć sprawę wykupu reszty on. Baba będzie funkcjonowała oddzielnie a czy na wspólnym karnecie tego nie wiem. O planowanych inwestycjach jeszcze nic nie wiem. Na razie pusto w kasie bo wszystko poszło na uruchomienie Buczynki. Być może ale podkreślam być może Zwardoń i Pilsko będą miały wspólny karnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informacyjnie. Kamienna, Buczynka i hotel Jontek ma nowego właściciela który w kwietniu planuje dopiąć sprawę wykupu reszty on. Baba będzie funkcjonowała oddzielnie a czy na wspólnym karnecie tego nie wiem. O planowanych inwestycjach jeszcze nic nie wiem. Na razie pusto w kasie bo wszystko poszło na uruchomienie Buczynki. Być może ale podkreślam być może Zwardoń i Pilsko będą miały wspólny karnet


A co z Rachowcem? Ruszy kiedyś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Korbielowa sporo osób przyjeżdża przed 8. Ale problemów z parkowaniem nie było. W pobliżu dolnej stacji krzesła na Buczynkę jest nowy spory parking. Myślę, że były tam wolne miejsce przez cały dzień, bo o 12:20 końcówka parkingu miała ciągle nie zajęte miejsca a część samochodów już zaczęła znikać.
Nowe krzesło na Buczynkę może nie jest tak wolne jak się wydaje za pierwszym razem. Największy minus dla mnie to plastikowe siedzisko, które przewodzi ciepło - jest min na nim zimno, a nie należę do osób, którym by tyłek odmarzał.

Na takie mrożące krzesełka bardzo fajnie działają „fartuszki” pod cztery litery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...