Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

na fotkach poniżej rejon Julianow- widać, że niewiele trzeba, by przynajmniej na fragmentach powstały trasy o szerokości 200m

 

IMG_2400.JPG IMG_2399.JPG

 

Rejon powyzej Soliska również nie potrzebuje szczegolnej ingerencji drwali....

IMG_2403.JPG

 

nie potrzebuje, bo sporo drzew wyglada tak:

 

IMG_2408.JPG

 

to akurat młodnik na zboczu Kotarza (tam gdzie miałaby być ew gondola do Brennej wg projektu Solisko Arena) - ale na terenie SON jest podobnie.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było za bardzo gdzie wrzucić mi jednej kanapy, dlatego tak trochę na siłę dałem na Bieńkule.

Nie bralem pod uwagę Osiedle Cyrna - Małe Skrzyczne, ale rzeczywiście były takie plany przedstawiane.

Myślę jedna że wyciągi będą odwrotnie, gondola będzie z Cyrnej na Halę, a 8-ka będzie z Osiedla na M.Skrzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tam ostatnio byłeś ?

Przecież lasy i tak zostały mega przetrzebione przez kornika..

 

Właśnie teraz powinno się pousuwać iglaki które nie rosły naturalnie w Beskidach...wytyczyć nowe trasy.. Miejsc na nowe nasadzenia oraz na odnowienie "zjedzonych" jest i tak sporo

 

Dwa sezony temu - w ostatnim kontuzja w grudniu mnie załatwiła ;(  W tym sezonie kornik tak rozrabiał? Gdzieś czytałem (bodajże u Wajraka), że nie należy usuwać padniętych drzew, przyroda poradzi sobie sama, kornik jest niezłym posiłkiem dla całej masy zwierząt. Chodziło o Puszczę Białowieską. Taki był przekaz artykułu, ale głowy sobie za to nie dam uciąć.

 

Ogólnie nie jestem fanem mocnego poszerzania tras - np. Tatrzanska Łomnica wydaje mi się brzydsza i nudniejsza po "remoncie" sprzed paru lat (choć nową widziałem tylko na zdjęciach). Akurat SON ma (dla mnie) bardzo fajny rozkład tras - wąskie (choć tych nie jest zbyt dużo) i szerokie.

 

No i ceny (u siebie) Słowacy mają szalone - 34-35 E za dzień jazdy, ciekawe jakie będą w ich ośrodkach  w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewa (świerki) pokornikowe nie 'padają' jak zające z nosówką. Stoją , próchnieją i zarażają grzybami zdrowe nasadzenia.

Poza tym, jeśli zdązy sie na czas sciąć to takie drewno można jeszcze wykorzystac gospodarczo (choć lubi sinieć), jesli juz uschnie to tylko na opał (kiepski).

 

nie należy usuwać padniętych drzew, przyroda poradzi sobie sama, kornik jest niezłym posiłkiem dla całej masy zwierząt

 

Jak p. Wajrak bedzie miał swój las, to może spróbować. Smacznego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy

gondola - hala skrzyczeńska - skrzyczne

krzesło 8 os - czyrna - hala s

krzesła 6 os - solisko - hala s

                    - hala s - małe skrzyczne

                    - solisko - wierch pośredni

                    - juliany

orczyki - solisko - suche

            - golgota - obecny wyciąg Vll

            - hala pośrednia - obecny wyciąg Vl

            - albo suche - hala s albo czyrna hala s

ps

właśnie doczytałem gdzie będzie gondola

http://bielskobiala...._i_darmowe.html

Największe zmiany dotyczą wyciągów

Zamiast starych orczyków pojawią się 10-osobowa kolejka gondolowa, a także cztery 6-osobowe kanapy i jedna 8-osobowa. Do tego dojdą cztery nowe wyciągi orczykowe. Łączna przepustowość wyciągów wzrośnie niemal dwukrotnie. - Na razie nie chcemy zdradzać, gdzie powstaną nowe wyciągi, bo jeszcze uzgadniamy szczegóły - mówi "Wyborczej" Juraj Chovanak z TMR. Jak jednak udało nam się dowiedzieć, całoroczne gondole mają kursować z parkingu przy głównej drodze przez Szczyrk na Halę Skrzyczeńską.


Cały tekst: http://bielskobiala....l#ixzz3H8zldL8o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje typy

gondola - hala skrzyczeńska - skrzyczne

a to w jakim celu? jako wyciąg łacznikowy to 'ciut' drogo....

w tym celu wystarczy udrożnić obecną stokówke z Małego Skrzycznego w kierunku Jaworzynki (obecna ma niestety kilka niedużych podjazdów - rowerem nie przeszkadza, ale na nartach - kłopot...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w jakim celu? jako wyciąg łacznikowy to 'ciut' drogo....

w tym celu wystarczy udrożnić obecną stokówke z Małego Skrzycznego w kierunku Jaworzynki (obecna ma niestety kilka niedużych podjazdów - rowerem nie przeszkadza, ale na nartach - kłopot...)

Taka była pierwsza zapowiedz TMR chyba z maja czy czerwca. Kanapy z hali skrzyczenskiej na skrzyczne chyba że już zmienili zdanie

 

Czyli gondola będzie tak jak typowalem: Cyrna-Hala.
Małe skrzyczne- duze to będzie wg mnie orczyk.

Nie wiem czy dokładnie czyrna tylko raczej parking u kowalskiego przy drodze tam gdzie leżały elementy wyciągu leinter podczas budowy krzesła jaworzyna - skrzyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tragedii nie ma - kilkanaście złotych więcej za dzień za możliwość jazdy w dwóch ośrodkach jest OK. Z tym, że ceny po wybudowaniu kanap poszybują w górę. Do tego zwiększy się ilość ludzi na stokach. Pytanie (dla mnie ważne) jak bardzo zatłoczą się trasy "off piste".

No i na razie jedyna szansa na przeskoczenie z SONu na COS to busik na dole albo marsz pod lekką górę Małe Skrzyczne - Duże Skrzyczne. Z Dużego można zjechać lasami do Czyrnej.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 h 85 zeta a jeszcze nic nie zrobili, na Pilsku ceny podobne ,ale już coś ruszyło, Wielka Racza zeszła z cen 20 Euro cały dzień i chyba tam w tym roku przybędzie narciarzy. Z pewnością docelowo ceny w SON zbliżą się do tych na Chopoku.

Z tym, że dwa dni po 75 zł dzień, 3 dni po 70 zł, a 5 dowolnych w sezonie też 70 zł. Jak było poprzednio [pytanie masochistyczne ;)]?

Najprawdopodobniej wcześniej czy później zablokują też możliwość wymieniania się karnetami.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić karnet za 85zł w SONie i jeździć cały dzień w COS (tam obecnie 100zł to samo).

Karnet 4h cena ta sama w obu ośrodkach 60zł.

W COS jest też ciekawy karnet 4x4h dowolne dni 200zł, więc za jeden dzień 50zł.

 

P.S. pod warunkiem że te ceny dotyczą też karnetu wspólnego COS-SON  :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...