Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, chodziło o Kaskadę – 22. Ludziska zawsze w stresie przed pierwszą ścianką były. :D

A skąd ta nazwa? zawsze sie zastanawiałem ,moi rodzice też tak nazywają tą trasę ,jak dla mnie to ona jest raczej męska i zawsze zjazd nią był większym wyzwaniem niż zjazd FIS , FIS jest dobrze wyprofilowana i zazwyczaj lepiej przygotowana ,a Kaskadę pamiętam jako wiecznie oblodzoną ,szczególnie na górnej ściance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Szczyrku w końcu napadało śniegu poza trasą? Ktoś wie? Kamery pokazują zaśnieżone po same czubki choinki, Toomool pisze o kamieniach i trawie. Heeelp ;)

Ja jechałem między choinami na szczycie i trochę po lesie ,WYPAS :) miałem wypożyczone Progressory bo pożyczyłem moje narty kumplowi i chciałem wypróbować coś innego, kamieni nie widziałem ,poza jednym wielkości piłki, leżał centralnie na trasie orczyka na Solisku ale tam mnie już nic nie zdziwi, możesz śmiało jechać,toomool pisze o Czyrnej tam są kamienie jak zawsze ,ale od szczytu do Hali Skrzyczeńskiej i nawet troche poniżej masz pole do popisu. Kilka postów wcześniej dodałem foty zobacz sobie ile jest śniegu na szczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Szczyrku w końcu napadało śniegu poza trasą? Ktoś wie? Kamery pokazują zaśnieżone po same czubki choinki, Toomool pisze o kamieniach i trawie. Heeelp ;)

Od samego rana w Szczyrku gęsto sypał śnieg, gdzieś do 11, a potem słoneczko. :D Trochę pośmigałem z małego Skrzycznego poza trasą, od Hali Skrzyczyńskiej bym się nie odważył, za mało śniegu.. Jest możliwość zjazdu z Małego Skrzycznego na Malinów.

Ogólnie świetna jazda, kolejki do 5min. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego rana w Szczyrku gęsto sypał śnieg, gdzieś do 11, a potem słoneczko. :D Trochę pośmigałem z małego Skrzycznego poza trasą, od Hali Skrzyczyńskiej bym się nie odważył, za mało śniegu.. Jest możliwość zjazdu z Małego Skrzycznego na Malinów.

Ogólnie świetna jazda, kolejki do 5min. :)

do zobaczenia w sobote na tej trasie na malinow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek otwierają Bieńkulę w związku z tym pojawił się szybki pomysł na wyjazd i mam 2 pytania. 2 lata temu parkowałem w solisku tylko skasowali mnie na dychę więc teraz szukam darmowej alternatywy.

Z tego co wyczytałem to i w Czyrnej i na Julianach znajdę zarówno darmowy parking i wypożyczalnię sprzętu.

Gdzie wg Was lepiej zaparkować ?

Jeżeli przyjeżdżasz z samego rana to oczywiście Czyrna. Po co robić dodatkowe kilometry. Lecz jeśli po godz 10 to według mnie Juliany. Tam jest nowy parking o którym mało osób wie. Licz się jednak z weekendowym powrotem ludzi z kończących się ferii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

TMR planuje sfinalizować wszystkie prace proceduralne do połowy roku 2016, dzięki czemu prace budowlane będzie można rozpocząć w następnym roku. Narciarze więc będą musieli jeszcze trochę poczekać na nowe inwestycje, jednak z przedstawionych przez TMR koncepcji zagospodarowania ośrodka wynika wprost, że warto.

Trochę jeszcze poczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sie na razie wezma za tory pod orczykami! Wyboje, istne rodeo, co chwile ktos lezy -DRAMAT! Skutery nap#$%^&* po lesie i trasach a mogliby sie dogadac i w czynie spolecznym przejechac po trasie wyciagu i przemielic, wyrownamy sami nartami/snowboardami.

PS W tym sezonie obsluga nie poskapila na smarowaniu - kapie 2x tyle co kiedys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sie na razie wezma za tory pod orczykami! Wyboje, istne rodeo, co chwile ktos lezy -DRAMAT! Skutery nap#$%^&* po lesie i trasach a mogliby sie dogadac i w czynie spolecznym przejechac po trasie wyciagu i przemielic, wyrownamy sami nartami/snowboardami.

PS W tym sezonie obsluga nie poskapila na smarowaniu - kapie 2x tyle co kiedys ;)

Dokładnie byłem w sobotę na Wielkiej Raczy i jakoś da się przygotować tory pod orczyk,jest co prawda tylko jeden,reszta to krzesełka,ale jazda nim z przyjemnością,nic nie szarpie ,banan jakiś szerszy ,nie ściąga na boki, nie ciągnie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sie na razie wezma za tory pod orczykami! Wyboje, istne rodeo, co chwile ktos lezy -DRAMAT! Skutery nap#$%^&* po lesie i trasach a mogliby sie dogadac i w czynie spolecznym przejechac po trasie wyciagu i przemielic, wyrownamy sami nartami/snowboardami.

PS W tym sezonie obsluga nie poskapila na smarowaniu - kapie 2x tyle co kiedys ;)

ale zachwalasz czy odradzasz?  :)

jakie szanse na piatek? Ma przestać padać..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zachwalasz czy odradzasz?  :)

No coz... dzis frirajdowo trudne warunki (konsystencja sniegu, mgla) ale w okolicy nic lepszego nie ma. Trasy nie wiem - jezdzilismy lasem. Aaa... trzy szybkie Golgoty na koniec bardzo przyjemne. Pozostalo wrazenie niedosytu - po wydaniu 85 zl (+10 parking) chcialoby sie wiecej... Na szybki (3-4h) wypad w piatek zdecydowanie Ustron/Wisla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wyglądają aktualne warunki w Szczyrku ? Na stronie napisane jest , że wyciągi czynne i trasy też..oczywiście najbardziej interesuje mnie czerwona i niebieska na czyrnej ale też solisko.... Jeśli ktoś będzie jutro to proszę o informacje czy dużo ludzi szczególnie do godz.13:00 bo w tych godzinach planujemy pojechać w niedzielę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

z tego coś można zrozumieć.

https://translate.go...=938&edit-text=

 

Może będzie lepiej przetłumaczone, jeżeli przestawi się język na angielski.
https://translate.go...=938&edit-text=

aż się prosi, żeby to podesłać do jakiegoś portalu narciarskiego, żeby to przetłumaczyli i zrobili fajny artykuł wszak o zainteresowaniu szczyrkiem i tym co tam się ma dziać najlepiej świadczy ilość stron i odsłon tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się prosi, żeby to podesłać do jakiegoś portalu narciarskiego, żeby to przetłumaczyli i zrobili fajny artykuł wszak o zainteresowaniu szczyrkiem i tym co tam się ma dziać najlepiej świadczy ilość stron i odsłon tego tematu

Mówisz i masz :) nie jest to tłumaczenie całego tekstu ,ale ogólne plany są opisane  http://www.narty.pl/...w-szczyrku.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz :) nie jest to tłumaczenie całego tekstu ,ale ogólne plany są opisane  http://www.narty.pl/...w-szczyrku.html

Słowacy poszerzą także trasy zjazdowe – łączna długość zjazdówek wyniesie 21 km (a więc nie wzrośnie), ale za to powierzchnia całego areału narciarskiego powiększy się z 55 ha do 85 hektarów.

No, to brzmi (dla mnie) niefajnie. Tatrzańska Łomnica po zmianie tras wygląda nuuuuudno (jeździłem tam tylko przed przebudową). Trasy w Szczyrku wydają się optymalne - wystarczająco szerokie, żeby nie wpadać na siebie i wąskie w sam raz, żeby było ciekawie. Jak wytną las między wyciągami to będzie łyso i smutno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacy poszerzą także trasy zjazdowe – łączna długość zjazdówek wyniesie 21 km (a więc nie wzrośnie), ale za to powierzchnia całego areału narciarskiego powiększy się z 55 ha do 85 hektarów.

No, to brzmi (dla mnie) niefajnie. Tatrzańska Łomnica po zmianie tras wygląda nuuuuudno (jeździłem tam tylko przed przebudową). Trasy w Szczyrku wydają się optymalne - wystarczająco szerokie, żeby nie wpadać na siebie i wąskie w sam raz, żeby było ciekawie. Jak wytną las między wyciągami to będzie łyso i smutno. 

Cześć

100% zgody Toro. Dodać tras tak - tym bardziej że po wiatrołomach jest gdzie i jak ale robić tam polany to tragedia.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

... Tatrzańska Łomnica po zmianie tras wygląda nuuuuudno (jeździłem tam tylko przed przebudową).

2

Trasy w Szczyrku wydają się optymalne - wystarczająco szerokie, żeby nie wpadać na siebie i wąskie w sam raz, żeby było ciekawie. Jak wytną las między wyciągami to będzie łyso i smutno. 

Ad.1

To może najpierw pojeździj (po przebudowie), a dopiero potem pisz... :)

Trasy od Startu w dół bardzo przeciążone - nie wyobrażam sobie by mogły być węższe. A ciekawe nigdy nie były, bo są po płaskim.

Trasy od Skalnatego w dół są na tyle szerokie, że jest szansa na utrzymanie śniegu pomimo południowej wystawy. Przed przebudową była jedna trasa tak wąska i nie naśnieżana, że jazda była owszem ciekawa, acz długa: !00 m. na nartach, 50 z buta po trawie i tak dalej. Osobiście wolę po przebudowie, ale rozumiem, każdy ma inny gust... :)

Ad. 2.

Trasy w Szczyrku nie są optymalne! Mają wiele wąskich gardeł w których śnieg nie ma prawa się utrzymać nawet przy intensywnym naśnieżaniu. Słowacy o tym już wiedzą, i jak ich znam, właśnie tam przede wszystkim poszerzą trasy.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

To może najpierw pojeździj (po przebudowie), a dopiero potem pisz... :)

Nie jeździłem po przebudowie, widziałem tylko zdjęcia - dlatego nie twierdzę stanowczo, że ośrodek jest do bani - po prostu nie wyglądało to dla mnie fajnie. Ale ja, jako, hmm, snowboarder, staram się jeździć przytrasowo po lesie, uwielbiam wąskie ścieżki, mini wąwoziki i  leśne dukty. Szerokie, bezdrzewne, wysokogórskie trasy są (IMO) nudne. Oczywiście cudownie jest śmignąć na krawędzi, ale od czasu do czasu trzeba zanurzyć się w puchu ;)

Ad. 2.

Trasy w Szczyrku nie są optymalne! Mają wiele wąskich gardeł w których śnieg nie ma prawa się utrzymać nawet przy intensywnym naśnieżaniu.

Skąd bierze się słabe trzymanie śniegu w przewężeniach? Nie znałem tego zjawiska. Z powodu ograniczenia opadu przez drzewa?

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad.1

To może najpierw pojeździj (po przebudowie), a dopiero potem pisz... :)

Nie jeździłem po przebudowie, widziałem tylko zdjęcia - dlatego nie twierdzę stanowczo, że ośrodek jest do bani - po prostu nie wyglądało to dla mnie fajnie. Ale ja, jako, hmm, snowboarder, staram się jeździć przytrasowo po lesie, uwielbiam wąskie ścieżki, mini wąwoziki i  leśne dukty. Szerokie, bezdrzewne, wysokogórskie trasy są (IMO) nudne. Oczywiście cudownie jest śmignąć na krawędzi, ale od czasu do czasu trzeba zanurzyć się w puchu ;)

Ad. 2.

Trasy w Szczyrku nie są optymalne! Mają wiele wąskich gardeł w których śnieg nie ma prawa się utrzymać nawet przy intensywnym naśnieżaniu.

Skąd bierze się słabe trzymanie śniegu w przewężeniach? Nie znałem tego zjawiska. Z powodu ograniczenia opadu przez drzewa?

 

Piotr

 

Ad. Ad 1.

Skoro jeździsz obok trasy to co Ci za różnica, czy trasa obok jest wąska czy szeroka? :D

Ad. Ad. 2.

Z matematyki i psychologii.

Jak trasa ma 30 m szerokości i przejeżdżą nią 1000 narciarzy na godzinę, to przez pas o szer 3 metrów przejedzie 100 n/h.

Ale jak ta trasa zwęzi się do 3 metrów, to tam, na tych 3 metrach przejeżdża 1000 n/h. A ponieważ jest wąsko i drzewa obok, to większość bardzo mocno hamuje, zdzierając każdą ilość śniegu do gołej ziemi.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Ad 1.

Skoro jeździsz obok trasy to co Ci za różnica, czy trasa obok jest wąska czy szeroka? :D

Ad. Ad. 2.

Z matematyki i psychologii.

Jak trasa ma 30 m szerokości i przejeżdżą nią 1000 narciarzy na godzinę, to przez pas o szer 3 metrów przejedzie 100 n/h.

Ale jak ta trasa zwęzi się do 3 metrów, to tam, na tych 3 metrach przejeżdża 1000 n/h. A ponieważ jest wąsko i drzewa obok, to większość bardzo mocno hamuje, zdzierając każdą ilość śniegu do gołej ziemi.

Tadek

Cześć

To nie psychologia tylko brak myślenia i umiejętności. Mamy w naszym kraju sporo miejsc gdzie jest szeroko i nie ma przewężeń.

Dla mnie właśnie na tym polega piękno szczyrkowych tras. Szkoda, że znikną podporządkowane ogólnemu trendowi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...