Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Byliśmy dziś w Son do 12 - 16:30. Na M. Skrzycznym z początku była mgła z opadami śniegu później mgła sie rozwiała i był tylko prószący śnieg. Na ściance przy M. Skrzycznym wychodził lód więc przez większość czasu jeździliśmy głównie 7 i 4 Na 2 i 3 pod koniec trasy kamienie. Na Bieńkuli nie byliśmy. Skorzystaliśmy z promocji Plusa 20% taniej na karnecie. Ogólnie wyjazd się udał. Jeśli chodzi o drogę to do Szczyrku jechaliśmy od strony Bielska korków nie było, jedynie jak wracaliśmy tą samą drogą to droga przez Szczyrk była delikatnie zakorkowana ale reszta trasy była ok. Jedynie padający śnieg powodował że było ślisko na drodze (pługi nie zdążyły wyjechać) i trzeba było jechać ostrożnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mala retrospekcja, jak jechaliśmy trójka ze Skrzycznego, aż do Soliska. Filmik zmontowany z kamery i komórki, więc jakość taka sobie. Moim zdaniem warto pojechać tą trasą, przy dobrej pogodzie widoki sa super.

Użytkownik robertw edytował ten post 11 luty 2013 - 11:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam jedno, Szczyrk dzisiaj był tak piękny jak Alpy Francuskie :-)))))) Trasy w tym ośrodku są cuuuuuudoooowne. Byłem przejazdem w Beskidach i wstąpiłem dzisiaj do Szczyrku. Była cudowna pogoda, słońce, czasami nawet niebiesko niebo, wszystko pokryte śniegiem, nieziemsko. Rano jeździłem na Golgocie, trasa przygotowana dobrze, można się czepiać tylko troszkę grud lodowych, ale jeździło się cudownie. Później przejrzałem inne trasy, ale były tam kolejki (5-10 min stania ;), więc przerzuciłem się na Bieńkulę. Również wspaniała jazda, owszem trochę lodu, ale żadnych przetarć do ziemi, dużo śniegu. Mam pytanka do ekspertów od Szczyrku. Do ilu dochodzi max nachylenie tych dwóch tras? Ile wynosi średnie nachylenie Bieńkuli odliczając to końcowe wypłaszczenie ? Mam parametry średniego nachylenia: Bieńkula 27.3%, Golgota 31.4%. Wg przybliżonych danych jakie ktoś podawał na forum, to Bieńkula licząc tylko stromą część ma 1000m długości, 340m przewyższenia, czyli około 34%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parametry średniego nachylenia: Bieńkula 27.3%, Golgota 31.4%. Wg przybliżonych danych jakie ktoś podawał na forum, to Bieńkula licząc tylko stromą część ma 1000m długości, 340m przewyższenia, czyli około 34%.

Zapraszam do udzielania się w tym temacie: http://www.skiforum....2487#post502487 moze wspolnymi siłami uda sie dopracować realne wartości ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przejazdem w Beskidach i wstąpiłem dzisiaj do Szczyrku. Była cudowna pogoda, słońce, czasami nawet niebiesko niebo, wszystko pokryte śniegiem, nieziemsko. Rano jeździłem na Golgocie, trasa przygotowana dobrze, można się czepiać tylko troszkę grud lodowych, ale jeździło się cudownie. Później przejrzałem inne trasy, ale były tam kolejki (5-10 min stania ;), więc przerzuciłem się na Bieńkulę. Również wspaniała jazda, owszem trochę lodu, ale żadnych przetarć do ziemi, dużo śniegu. Do ilu dochodzi max nachylenie tych dwóch tras? Ile wynosi średnie nachylenie Bieńkuli odliczając to końcowe wypłaszczenie ? Mam parametry średniego nachylenia: Bieńkula 27.3%, Golgota 31.4%. Wg przybliżonych danych jakie ktoś podawał na forum, to Bieńkula licząc tylko stromą część ma 1000m długości, 340m przewyższenia, czyli około 34%.

Jeszcze na starej stronie GAT-u było wyszczególnienie pochyłości ale teraz na www.szczyrkowski.pl go nie ma. Na pewno średnia na Golgocie jest wyższa niż na Bieńkuli ale nie wiem czy aż o tyle? Myślę, że Prezes ośrodka to wie?! Jeśli mogę uzupełnić (wczoraj) to bdb warunki panowały na trasie nr4 i 7 (przynajmniej do godz.13-tej). Dużo ludzi narzekało na trasę nr 2 i 3 ale być może teraz ,gdy przyjdą kolejne opady śniegu to pod ciężarem ratraka ;)zwiążą wszystkie warstwy i będzie dobra jazda na dłużej. W Czyrnej trochę gwaru (kolejki do 10 min., najkrótsza przy Migdalskiej) ale tylko tam i może jeszcze wokół COS-u bo Biła zabita dechami. Parkowiska płatne od 5-10 zł/os. ,oprócz "patelni".Droga dojazdowa na czarno. Bdb żarcie w Ciosanej i grzańce tańsze niż u Szczyrkowskiego w bufecie. Promocje z Plusa codziennie. PKS kursuje tylko do Soliska Salmopolu (do 31.03.) Dużo połączeń busowych, autokarowych ...- co 20 min jakieś połączenie - kierunek Bielsko-Biała. Moc szkółek narciarskich a co 100m narciarski serwis i wypożyczalnia (zestawy od 25-70zł nowości). Do południa słonecznie i do -7*C z wielkim szczyrkowskim smogiem (odczuwalny smród samochodowych rur!:)) a później jeszcze trochę chmur i...do domu.

Użytkownik rycho65 edytował ten post 12 luty 2013 - 21:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moje wrazenia z piatku: Juliany ok, na Golgocie miejscami oblodzenia, Solisko, Cieletnik i dalej w gore ok, pod Malym Skrzycznym troche kamieni (na lewej "sciance" patrzac od gory). Zjazd do Czyrnej zielona z jednym miejscem wydartym i rozsypanymi kamyczkami. Pod wyciagami rodeo (w przeciwienstwie do srody kiedy bylo wyrownane). Sniegu sporo, jest (byl) na trasach i poza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moje wrazenia z piatku: Juliany ok, na Golgocie miejscami oblodzenia, Solisko, Cieletnik i dalej w gore ok, pod Malym Skrzycznym troche kamieni (na lewej "sciance" patrzac od gory). Zjazd do Czyrnej zielona z jednym miejscem wydartym i rozsypanymi kamyczkami.

ratrak jak nie pozbiera to ja większe usuwam z trasy....ale nie rozumiem pierwszej części twojej odp.: "pod M.Skrz. trochę kamieni(...)"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kordiankw, odpuściłbym sobie COS w dobie braku opadów i tym bardziej topniejącego śniegu. Dolne trasy zamknięte, górne wąskie, przez co mało ciekawe, prócz czarnej. Na pewno będą miejscami przetarte, z niemała ilością oblodzeń/betonu. Decydując się na czarną, pamiętajcie o zjeździe do orczyka - nie dalej!! Bo będzie Was czekać, to samo co nas - na przełaj przez lasy, pola i łąki :D ew. podejście kilkaset m pod górkę, jeśli odpowiednio wcześniej zatrzymacie się (okolica małego wyciągu orczykowego). Też ostro kombinuję, gdzie tu wyjeżdżać na deskę z kanapą i niestety, wybór jest mały: Korbielów - Baba + jeszcze jeden wyciąg należący do ON Pilsko, Soszów - dość krótki i jedna sensowa trasa, Cieńków - płasko i bardzo płasko od połowy pseudo czerwonej, de facto niebieskiej trasy, niebieska 4 w kilku miejscach wąska niczym szlaki turystyczne, kolejna niebieska, nr 5 - dłuższa i ciekawsza wymaga podejścia ok 60m po przejechaniu ok. 20% trasy, Czantoria - świetna, dwie długie i zróżnicowane trasy ale najdroższe karnety w Polsce! I tak SON mógłby stać się mekką snowboardzistów, skuszonych największym zróżnicowaniem tras w regionie, ogólnie dobrymi warunkami klimatycznymi i snow parkiem, gdyby powstały choć dwa wyciągi krzesełkowe. A tak, nie od 2, 5 czy nawet 10, ale od kilkudziesięciu lat NIC się tam nie zmienia. Niestety, włącznie z mentalnością i słabą jakością obsługi niektórych pracowników. Po chwili: ok, na plus zmian od 40 lat należy doliczyć: - zakup ratraków ( szkoda, że Golgota i Bieńkula nie zawsze korzystają z dobrodziejstw sprzętu ) - sztuczne naśnieżanie (4km na 22km tras) - budowa strony www

Użytkownik Tomassimo edytował ten post 26 luty 2013 - 16:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis warunki bardzo trudne z uwagi na mgle i marznaca mzawke. Juliany twarde i wyratrakowane, pewnie byloby ok gdyby bylo cos widac. Golgota godna swej nazwy. O dziwo, spodziewalem sie lodu a tu gory miekkiej kaszy. Rano przejechaly ratraki i wyrownaly pas trasy na cale... 10 minut. Od Hali Skrzyczenskiej w dol czworka do Suchego i dalej siodemka do Soliska: mgla/muldy/breja. Goprowcy w akcji... oj nie bylo dzis latwo. Za to kolejek do wyciagow brak :) PS poza trasa skorrrupa, blee.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis warunki bardzo trudne z uwagi na mgle i marznaca mzawke. Juliany twarde i wyratrakowane, pewnie byloby ok gdyby bylo cos widac. Golgota godna swej nazwy. O dziwo, spodziewalem sie lodu a tu gory miekkiej kaszy. Rano przejechaly ratraki i wyrownaly pas trasy na cale... 10 minut. Od Hali Skrzyczenskiej w dol czworka do Suchego i dalej siodemka do Soliska: mgla/muldy/breja. Goprowcy w akcji... oj nie bylo dzis latwo. Za to kolejek do wyciagow brak :) PS poza trasa skorrrupa, blee.

podobne warunki były wczoraj pod Pilskiem. Ta "kasza" najgorsza - bardzo niebezpieczna dla kolan - uwaga, dej se pozor!:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś na świeżo dodam: "kasza" na Golgocie rozsypana od góry na dól, tworząc luźne kopczyki, na przemian z lodem i betonem. To wszystko miało miejsce już o 9 rano!! Jakby ratraki w ogóle nie przejechały. Warunki były ciężkie i mocno zniechęcające do dalszej jazdy, więc skoczyliśmy na Juliany - było super :) Do 13 oba stoki, czerwony i niebieskie pięknie przygotowane, równe, twarde, ale bez lodu. Kolejki na przemian duże: 8-10min i nieduże - do 5 min. stania. Na niebieskiej idealne warunki do jazdy carvingowej. Czerwona też dobrze przygotowana, miejscami trochę przetarta. Następnie szybki rekonesans drugiej połowy ośrodka: czerwona 7 w górnej części zapewniała przyjemną jazdę, dolna z luźną, kopną kaszą i równolegle biegnącymi, przetartymi do lodu pasami oferowała dużo emocji - nie koniecznie pozytywnych. Kolejki 10min. Szybki zjazd z M. Skrzycznego niebieską twardą, miejscami przetartą trasą przeszedł w jazdę po Bieńkuli. Pierwsze 300m ściana lodu i betonu, na wypłaszczeniu świetne warunki i kolejny spad, lód, przetarcia i muldy z "kaszy". Ostatnia godzina powrót na wciąż świetnie przygotowaną niebieską trasę na Julianach, koniec o 16:30. Krótki epizod z "wyratrakowaną" golgotą - jaja jakieś! 17:05 zjazd po otwartej 15min. wcześniej trasie i koniec. Kasza, kasza, kasza a pod nią już wychodzący lód! Wygląda na to, że ratrakowania wystarczyło na 5-10min. jazdy. Trasa w takim wydaniu, wyłącznie dla bardzo dobrze naostrzonych slalomowych nart. Aura dopisała, rano lekkie zamglenia, nie utrudniające jazdy, później przejaśnienia, słońce! :-) Na górze parę stopni poniżej zera, Czyrna i Solisko na plusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...