Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj , w godzinach popołudniowych, w Solisku padał deszcz, więc jeździło się na "Julianach" w opadach mokrego śniegu. Duży plus, że jeżdziło się przy niskiej frekwencji - 6x/godz. Tak sobie patrzę na te "Juliany" i tam pośrodku przydałaby się kanapa aby tym samym poszerzyć możliwości czerwonej trasy. Natomiast orczyk przesunąłbym pod las, wzdłuż czerwonej (prawa strona) od samego parkowiska aby tym samym skrócić podchodzenie do kas. Co Państwo na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i kiedy w tym Szczyrku będzie wreszcie pierwsza gondola? Na ten sezon miało już być chyba pierwsze krzesełko i co?

Oby jej nie było...oby jej nie było... Orczyki są dla twardzieli....a jak wybudują krzesło to się zjedzie masa uczących się i dzieci...i będą kolejki. A tak jak jest - jest OK...mało ludzi. Byle o trasy dbali,naśnieżali i będzie dobrze.... Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rafaltdi']Oby jej nie było...oby jej nie było... Orczyki są dla twardzieli....a jak wybudują krzesło to się zjedzie masa uczących się i dzieci...i będą kolejki. A tak jak jest - jest OK...mało ludzi. Byle o trasy dbali,naśnieżali i będzie dobrze.... Pozdrawiam.[/QUOTE Zgadzam się z Tobą ! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Rafał, czy to jest dobre myślenie. Owszem, ja też lubię sobie pojeździć na pustych trasach, ale ośrodek musi jednak się rozwijać. To jest samolubne myślenie, ludzie w Szczyrku czy w Korbielowie też chcą z czegoś żyć, a z roku na rok narciarzy ubywa. Myślałem, że po prywatyzacji ośrodka pójdzie już z górki, a tymczasem widoków na lepsze nie ma. Na Pilsku z kolei, inwestycje blokują ekoterroryści...

Wiem że jestem trochę samolubny ale....takie mam zdanie... Z jednej strony zgadzam się z Tobą ale z drugiej pasuje mi tak jak jest. Pozdrawiam. Rafał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kiedy w tym Szczyrku będzie wreszcie pierwsza gondola? Na ten sezon miało już być chyba pierwsze krzesełko i co?

Taka gondola mi się marzy z Ml.Skrzycznego na Skrzyczne! Z krzesłem czekają podobno od zeszłego roku (wypowiedź p.Rychtera - Narciarski weekend(?)) i może to jeszcze potrwać kilka lat ale w trakcie mogą przecież pomyśleć o gondoli i innych połączeniach!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty opowiadasz o tym Cieńkowie byłam dzisiaj od 13 do 18 pojeździliśmy sobie nieźle. Czerwona i niebieska 4 trasa była spoko jedynie pod koniec czerwonej były muldy ale lepsze to niż ten Szczyrk a dzięki tej kanapce nogi odpoczywały. Zgadzam się z przedmówcą Szczyrk ma potencjał i dobrą infrastrukturę ale jest wciąż nie dofinansowany. Brak kanapy to wielki minus bo orczyki wykańczają. Ja od lat jeżdźę do Szczyrku, ale odkąd syn ma deskę to szukamy innych stoków oczywiście z kanapą. Główny powód to orczyk i wylatywanie z nich, bo każdy to wie że w tedy drałowanie w śniegu na górę to nic przyjemnego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zaleta..... ... ;)

Zaleta i wada ...zaleta - na pewno mniej ludzi (szczególnie uczących się i snowbordzistów), wada - jednak dostać się na Małe Skrzyczne to jazda czasami 3 orczykami, swoje trzeba wystać i trochę czasu poświęcić ...przy kanapach pewnie mniej się zmęczymy jednak czy szybciej wjedziemy tego nie jestem pewien (pewnie swoje trzeba będzie wystać w kolejce, tak choćby jak na wspomnianym Cieńkowie). No chyba że właściciele pokuszą się o kilka kanap - ośrodek w stylu tego na Wielkiej Raczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem wczoraj i teroretycznie trasy z Małego Skrzycznego do soliska miały byc wszystkie OK - w praktyce od połowy stoku w dół trasa zielona i niebieska była zamknięta ( 10-20 cm puchu ) i jedyny zjazd to trasa czerwona, a to stanowiło mały problem dla początkujących narciarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni spędzone w Szczyrku. Najlepsze warunki 7-ka, Małe Skrzyczne, Hala Skrzyczyńska. W sobotę puścili niebieską 4-kę i Czyrną na której trzeba było uważać na kamienie(nartki ucierpiały).. Kolejki do 10 minut. Juliany słabo przygotowane. Ale jazda była przednia. :D Ogólne zadowolenie! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj. Bienkula nie czynna, reszta tras do czyrnej w sredniej kondycji, podobno przetarcia są - pytalem sie ludzi żeby nie pchać się tam na żywioł. Juliany ok, golgota ok, z hali skrzyczeńskiej na suche niebieska - tam trochę kamieni później wyszło ale bez paniki. Minusem byly napewno włączone armatki na wspomnianej niebieskiej, golgocie i niebieskiej na julianach. Bardzo przeszkadzały w jeździe a i parę ludzi zaliczyło glebe wjeżdżając w tępy śnieg spod armartki. Co do kolejek to może max 3-4min stałem. Na karnecie terminowym do 13-ej narobiłem 30 zjazdów. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...