Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też przyjechałem do Szczyrku z nadzieja, że długie urozmaicone trasy wynagrodzą orczyki jeśli będą przygotowane przyzwoicie. W sobotę było tak jak pisze kardiankw, dobre warunki tylko na górze. Zjazd do Czyrnej albo po lodzie na bieńkuli albo po metrze kaszy na niebieskiej i zielonej - tragedia. Więcej siedziałem w barach niż jeździłem, a nie po to tu przyjechałem. Wieczorem zapadła decyzja że damy zarobić Słowakom jak Polacy nie chcą. Dzisiaj rano pobudka o 5:00 i wyjazd na Chopok. O 9:00 byliśmy przy kasach w Zachradkach. Kolejki małe, szybki wyjazd kanapą, później pachnącą nowością gondolą na samą górę. Piękna pogoda, dużo, bardzo dobrze przygotowanych tras. Po prostu przepaść miedzy tym co w Szczyrku a tam, inny świat, tego nie da się porównać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zapadła decyzja że damy zarobić Słowakom jak Polacy nie chcą. Dzisiaj rano pobudka o 5:00 i wyjazd na Chopok. O 9:00 byliśmy przy kasach w Zachradkach. Kolejki małe, szybki wyjazd kanapą, później pachnącą nowością gondolą na samą górę. Piękna pogoda, dużo, bardzo dobrze przygotowanych tras. Po prostu przepaść miedzy tym co w Szczyrku a tam, inny świat, tego nie da się porównać.

Ty to masz szczęście - z dnia na dzień wsiadasz do limuzyny, za 4 godz. jesteś w Jasnej ....a tam prawie raj - gratuluję! Czyli szybka i bystra decyzja zawsze się opłaca.:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na nartkach w SON. Generalnie widać już wiosnę, ale można jeszcze fajnie pośmigać. Warunki wg mnie: Śnieg rano niezły, później trochę mokry, ale w sumie dobrze, że był :P Bieńkula- warunki trudne, sporo dużych przetarć, w dolnej części trasy wychodzą spod śniegu kamienie, ale jak ktoś dobrze jeździ, to można wszystko fajnie ominąć, trochę śmigiem, trochę długim skrętem- frajda była spora :) Golgota- warunki całkiem sympatyczne. W dolnej połowie trochę przetarć.... śnieg taki biało-brązowy, robiły się muldy, ale rano było naprawdę fajnie, kamienie raczej nie występowały !!! Czerwona trasa max po prawej stronie (Juliany ?) - warunki bardzo fajne ! Zielone/ niebieskie u góry M. Skrzycznego.... miejscami zielono, miejscami biało......hm bez szału :) Podsumowując, można jeszcze fajnie pojeździć w SON pod warunkiem, że nie musicie mieć perfekcyjnych stoków gładkich jak stół i idealnego sztruksu pod nartami. Rano wszystkie trasy były wyratrakowane. Jest sporo narciarzy nieszczęśliwych, których głównym zajęciem jest narzekanie na warunki, złe narty, stare wyciągi itp. Jeśli do nich nie należycie to jedźcie śmiało, będziecie zadowoleni, tym bardziej, że w tym tygodniu warunki powinny się lekko poprawić. Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco mokry i trochę lepki śnieg w dolnych odcinkach tras 9, 10 i 12, spore nierówności, średniej wielkości muldy na przemian z łapiącym za krawędź głębszym śniegiem, ustąpiły dobrze związanej, wyratrakowanej i równej warstwie :)) Mróz zrobił swoje, od dziś warunki uległy dużej poprawie, a ma być jeszcze lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear All, dołączę się do opinii toppanera o dużych zaniedbaniach w Szczyrku. Jeżdżąc tam przez tydzień w nowej kurtce miałem mocno nieprzyjemną sytuację, gdy okazało się, że po jeździe na orczyku są na niej plamy od smaru. Sam smar natomiast skapuje z konstrukcji przytrzymującej liny z orczykiem. Uważam, że jest to ewidentne zaniedbanie strony zarządu wyciągów, gdyż z jednej strony ustalają kierunek jazdy na wprost pod wyciągiem, a z drugiej chowają głowę w piasek i nie potrafią zadbać o odpowiednią czystość pod wyciągiem. Wysłałem oczywiście udokumentowaną reklamację zawierającą zdjęcia, numer karnetu itd - pozostała bez odpowiedzi. Zdjęcia umieszczam ku przestrodze gdyż wygląda na to, że jadąc do Szczyrku należy się zaopatrzyć albo w rzeczy z second handu albo używane - przeznaczone do wyrzucenia.. https://plus.google....ums/posts?hl=pl

podobną kurtkę prezentował wczoraj p.Stanisław R. w TV przy okazji "narciarskiego weekendu" ale nic nie mówił co trzeba zrobić w takim przypadku. Może odezwie się na Forum bo jest zarejestrowany? Mówił także o kamieniach na trasie ,że ludzie go męczą i chcą odszkodowania za porysowane narty a on im odpowiada ,że takich reklamacji nie uwzględnia - trzeba dostosować swą prędkość omijając owe kamienie lub groźne przetarcia, które mają prawo wystąpić podczas sezonu! A wczoraj faktycznie do Soliska wszystkie trasy były super przygotowane.:cool: Do Czyrnej było już gorzej ale po godz. 16-tej ,8 ratraków wyjechało aby ujarzmić psikusy natury! Pomimo lekkiej mgły ,nartowało się bdb - szybki śnieg - dodaje wujek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki dzisiaj w Szczyrku mordercze :) jak było do przewidzenia, spory opad spowodował powstawanie muld już około 10:30. Jeździło się przyjemnie, a jutro będzie jeszcze lepiej. Nie polecam czerwonej jedynki do Czyrnej, nie uda się jej przygotować na weekend, bo jest za mało śniegu. Jazda po lesie też odpada, za mało niestety podkładu. Próbowałem i za Bieńkulą i ponad Soliskiem, ale ciężko- co chwilę o coś zaczepiałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Dzisiaj byliśmy w Szczyrku, pogoda wspaniała ,warunki na Małym S. wiadomo , na górce - gips / chyba tak to się nazywa/ później świeży , nośny śnieg aż do Hali S., trasa 4 Ok! ale na 6 w jednym miejscu kamienie i przetarcie, ale spoko ;3 w dolnej części od łączki - przetarcia i trochę kamieni ale da się zjechać bez problemów , zresztą przy kasie kartka informowała że trasa do Czyrnej trudna, 1 od połowy zamknięta , Bieńkula w dolnej części trochę przetarć a w górnej gips , 7 czerwona na Suche zawalona śniegiem jakby mało ratrakowana. Najlepiej nam się jeździło z Małego S. do Soliska 6 i 4 oraz 2 do Czyrnej. Wyjazd b. udany , warunki świetne, pogoda jak w Alpach , ludzi niezbyt dużo jednym słowem było świetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...