Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie to trzeci dzień z rzędu wściekle leje deszcz, więc nie należy się spodziewać, że nagle cudownie zamieni się w śnieg. Prognozy na najbliższe dni są trochę bardziej optymistyczne, ma się stopniowo ochładzać, więc na górze deszcz zamieni się w śnieg. Ale czy spadnie obiecane pół metra śmiem wątpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to trzeci dzień z rzędu wściekle leje deszcz, więc nie należy się spodziewać, że nagle cudownie zamieni się w śnieg. Prognozy na najbliższe dni są trochę bardziej optymistyczne, ma się stopniowo ochładzać, więc na górze deszcz zamieni się w śnieg. Ale czy spadnie obiecane pół metra śmiem wątpić.

OK.

Alternatywa na piątek , sobotę ??

Wisła?

Słowacja ??

 

Qrde .... nie mówcie, że Alpy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Rzecznik PKP jeździ ale zdecydowanie lepszym autem niż Ty. Pociągiem bez legitymacji którą trzeba kupic też ale raczej z prasą. Taki mamy rząd więc wciskają kit jak to jest pięknie. Populizm górą.

 

Po pierwsze - może byś jednak nauczył się używać przecinków.

Po drugie - co ma moje auto do tego, czy ktoś może jeździć pociągiem za darmo (bądź prawie za darmo)

Po trzecie  - gdzie napisałem że chodzi o rzecznika PKP ?

Po czwarte - tak z ciekawości - jakie to mam auto :) ???????????

I co ma wspólnego z tym wszystkim rząd ?

 

No - prościej się chyba nie da  - może zrozumiesz.

 

Wysłano  z mojego laptopa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Alternatywa na piątek , sobotę ??

Wisła?

Słowacja ??

 

Qrde .... nie mówcie, że Alpy ...

Wróbelki ćwierkają, że w sobotę otwierają. Czy tak będzie i co, tego nie wiem (nie chce mi się w to trochę wierzyć). Blisko Szczyrku masz dość interesującą stację narciarską,  www.snowparadise.sk ale otwarcie też jest zapowiadane na 28.12.2019. Chyba jeździ jeszcze Istebna (Zagroń). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróbelki ćwierkają, że w sobotę otwierają. Czy tak będzie i co, tego nie wiem (nie chce mi się w to trochę wierzyć). Blisko Szczyrku masz dość interesującą stację narciarską,  www.snowparadise.sk ale otwarcie też jest zapowiadane na 28.12.2019. Chyba jeździ jeszcze Istebna (Zagroń). 

Nadzieja umiera ostatnia, na kamerce na Solisku widać, że coś tam zaczęło pruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja umiera ostatnia, na kamerce na Solisku widać, że coś tam zaczęło pruszyć.

Chłopaki,

dzięki za podpowiedzi, zobaczymy jak będzie.

Na wszelki wypadek w bagażniku czeka bodaj 6 par łyżew, bo zdaje się że lodowisko w Szczyrku już działa.

 

Jeśli w sobotę otworzą to po kłopocie, jeśli nie to będziemy kombinować.

Jak wcześniej wspominaliśmy - proszę bądźmy w kontakcie a propos spotkania na stoku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,

dzięki za podpowiedzi, zobaczymy jak będzie.

Na wszelki wypadek w bagażniku czeka bodaj 6 par łyżew, bo zdaje się że lodowisko w Szczyrku już działa.

 

Jeśli w sobotę otworzą to po kłopocie, jeśli nie to będziemy kombinować.

Jak wcześniej wspominaliśmy - proszę bądźmy w kontakcie a propos spotkania na stoku!!!

Jest też świeżo odremontowany basen w COS przy ul. Plażowej.

A tu dzisiejszy komunikat z SON:

80893758_1272051196329572_45115638883066

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Alternatywa na piątek , sobotę ??

Wisła?

Słowacja ??

 

Qrde .... nie mówcie, że Alpy ...

 

Ciężko będzie, bo tu w okolicy nic nie chodzi. Dziś rano przez chwilę deszcz zamienił się w duże płaty śniegu, ale to trwało raptem 5 minut. Obecnie znów pada coś co jest bardziej deszczem niż śniegiem, a temperatura u mnie w Mikuszowicach plus 3,1 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszamy! Do Szczyrku wróciła zima. Po ostatnich opadach śniegu na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. możemy uruchomić trasy narciarskie. Od 27.12.2019 r. dostępne będą trasy 2 i 3B. Działać będą kanapa B5 oraz talerzyk C3, gondola A1 w tym czasie będzie funkcjonować transportowo jako dojazd na Halę Skrzyczeńską oraz dla turystów pieszych. 

Ponieważ otwwarta będzie tylko część ośrodka, a przepustowoDbając o komfort naszych Gości i z uwagi na ograniczoną przepustowość tras zgodnie z zasadami flexi cen sprzedaż skipassów będzie limitowana. 

 

https://www.szczyrko...odziny-otwarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisienką na torcie jest pewna zasłyszana informacja, że ceny karnetów w gopass są zależne od ilości już wykupionych na dany dzień. Niektórzy twierdzą, że im więcej osób kupuje karnety tym są one droższe. Taka specyficzna metoda na walkę z tłokiem na stokach.

Kolego ale to nie jakaś plotka tylko informacja oficjalna i powszechnie znana od dawna. Cena zależy od terminu/ile przed przyjazdem jest kupowany karnet (im wcześniej tym lepiej)/i ilości karnetów sprzedanych na dany dzień. Im większy popyt tym cena wyższa normalne prawa rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Taka specyficzna metoda na walkę z tłokiem na stokach. Super. Skuteczni są. Ze mną już wygrali..... ;-)

Mają w "zanadrzu" jeszcze nową broń. :blink:  :blink:  :blink:    
Wkrótce wydzielą bramki Vip dla tych co sobie dodatkowo zapłacą i nie chcą stać w kolejce.
Reszta niech sobie stoi dłużej...
Szkoda że się nie pochwalili wtedy kiedy zaczęli sprzedawać sezonówki... albo karnety za 39zł... 

Gdybym wiedział to nawet tych 39zł bym im nie dał...
Złodziejstwo w biały dzień  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Nie wczytywałem się w ichniejsze regulaminy. Za to taki mechanizm jest moim zdaniem ogóle stawianiem wszystkiego an głowie, bo raczej logika skłaniała by ku temu, że im większy popyt tym jednak cena powinna być odrobinę mniejsza żeby jeszcze bardziej nakręcić popyt (dzięki czemu zysk i tak będzie większy). A tak jak mi to powiedział kolega "cena austriacka - warunki typowo polskie". Model biznesowy załamie się w momencie jak turyści z Gdańska czy Warszawy dojdą do wniosku, że za niewiele więcej pojadą na tydzień w Alpy. Można by oczywiście powiedzieć, że mamy swobodę prowadzenia biznesu i równie dobrze to GAT mógłby dalej tam inwestować ale jednak jak widzi się 160pln za jazdę po dwóch krótkich trasach, z kiepskim dojazdem i jeszcze gorszym parkingiem to hm.... Lipa. Nie mówiąc już o sytuacji sprzed dwóch tygodni gdzie Zbójnicką Kopę uruchomili na dwie godziny, by potem ją zamknąć ze względu na wiatri. Kasa oczywiście skasowana i teraz trzeba dochodzić sobie reklamacji samemu,

Jest jeszcze tzw. efekt owczego pędu, który zakłada, że popyt zwiększa się, ponieważ jest moda na konkretne dobro. Szczyrk jest modny i w większości zależy żeby mieć focie na fejsa by inni się jarali że on był w Szczyrku. Narty?? Ważne by zjechać parę razy przesiedzieć pół dnia w knajpie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to w rejonie wyciągów powinna być ścisła prohibicja. We wszystkich knajpach gdzie da się z trasy dojść piechotą w butach narciarskich nie powinno być alkoholu i to by rozwiązało dużo problemów z napranymi narciarzami.

 

Wracając do tematu to zobaczymy jak te 'nowości' wpłyną na jazdę wieczorną. Nie kupowałem sezonówki na ten rok bo ostatnio byłem w dzień tylko 6x i 10x na wieczornej, dlatego ta cena nie była dla mnie w ogóle atrakcyjna, bo nie wlicza właśnie jazdy wieczornej. I to mnie dlatego bardzo boli :( Dla kogoś ze Stolycy, Poznania czy Gdańska to bez różnicy, bo jak stwierdzi, że jest za drogo pojedzie do Zakopanego albo w Alpy. Ale jak się tu siedzi na miejscu to nie ma dużego wyboru żeby nie wydać kilkaset PLN za jednym razem.

Cześć

Wybaczcie koledzy ale stajecie się po prostu śmieszni z tymi swoimi ocenami, analizami i dziecinnymi pretensjami.

Chyba nie chcecie za takowych uchodzić, więc na Waszym miejscu dałbym spokój.

Pozdrowienia serdeczne

PS

A kolegę informuję, że czy to w Bielsku czy w Warszawie większość to normalni ludzie więc sugeruję odszczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...