Jump to content

shuger

Members
 • Posts

  217
 • Joined

 • Last visited

shuger's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Papier i internet wszystko przyjmie. Fakty i realia są takie że jest to obecnie najgorszy z dużych ośrodkow w Polsce.
 2. Nic dziwnego... Nie ma po czym jeździć :/ https://i.ibb.co/g6N...-11-40-01-1.png
 3. Cześć śmieszny to jest Twój pouczający wszystkich ton... Pozdrawiam
 4. Mają w "zanadrzu" jeszcze nową broń.          Wkrótce wydzielą bramki Vip dla tych co sobie dodatkowo zapłacą i nie chcą stać w kolejce. Reszta niech sobie stoi dłużej... Szkoda że się nie pochwalili wtedy kiedy zaczęli sprzedawać sezonówki... albo karnety za 39zł...  Gdybym wiedział to nawet tych 39zł bym im nie dał... Złodziejstwo w biały dzień     
 5. Stawianie obok siebie umiejętności wyjazdu z parkingu oraz techniki jazdy po drogach górskich jest nieporozumieniem.   Zasady podstawowe w poruszaniu się na drodze górskiej (zwłaszcza zaśnieżonej lub z podejrzeniem oblodzeń okresowych lub ciągłych to:   Przewiduj maksymalnie ile się da zmianę nachylenia  i dopasowuj odpowiedni bieg tak aby nie zadusić silnika zgodnie z zasadami że:   1) Jadąc - pod górę - wybieramy maksymalnie wysoki bieg przy niskich obrotach (w dieslu przy średnim nachyleniu może być trójka - ew. konieczność zmiany biegu aby nie zadusić silnika tylko na odcinkach łagodnych lub jeśli takich nie ma to trzeba wcześniej wybrać bieg pozwalający na przejechanie całego odcinka) 2) Jadąc - w dół - wybieramy maksymalnie niski bieg przy wysokich obrotach(dwójka lub nawet jedynka)   Tyle teoria. Praktyka mówi że najtrudniej jest właśnie przewidzieć - zwłaszcza gdy jedziemy pierwszy raz trasą - a przecież mało kto wcześniej ma możliwość zapoznania się  z nachyleniami na konkretnych odcinkach trasy wcześniej. Ważne aby wybierać właściwe biegi a reszta to już właśnie zasługa szczęścia. Powodzenia na trasie.
 6. W Limanowej zima w pełni - temperatura ok. -7`C. Śniegu już dużo. Armaty pracują. Otwarcie zapewne w najbliższych dniach.
 7. W sobotę 25.01.14 ruszają 2 wyciągi orczykowe w Limanowa-Ski. Śniegu ok. 40cm. Warunki bardzo dobre. Jazda w tym dniu za darmo! Wyciągi startują o godzinie 12. Można się rozgrzać
 8. W najbliższy weekend 13-14 kwietnia ostatnie szusy w tym długim sezonie na Łysej Górze w Limanowej. Wszystkie karnety czasowe 50% taniej. Sezon który rozpoczął się 13 grudnia trwał zatem pełne 4 miesiące i pewnie przy tej pokrywie śnieżnej jeszcze dłużej stoki mogłyby być czynne.
 9. W minioną sobotę odbyły się w Limanowej zawody z serii Mistrzostwa Polski Amatorów 2013. Fotorelacje z tej imprezy można zobaczyć tutaj: http://www.tauronbac...cja-mpa-2013,66 Nowa promocja dla dzieci i studentów -20% na karnety czasowe. Pokrywa śnieżna 50-80cm. Warunki: bardzo dobre. Użytkownik shuger edytował ten post 14 luty 2013 - 12:08
 10. Co do knajpy na dole, to jeszcze nie jest otwarta, co roku jakieś prace postępują, może w kolejnym sezonie już otworzą. Na czas ferii są zniżki na karnety rodzinne. Zniżki w zależności od wyboru karnetu do -35%. Szczegóły na stronie stacji.
 11. Dla zainteresowanych - pojawiła się oferta w sprzedaży grupowej karnetów na całe BeskidSki (8 stacji narciarskich) do wykorzystania od 15.01 do 15.03. Karnet na 7 dowolnych dni jest za pół ceny i kosztuje 210zł co daje 30zł/dzień. W skład BeskidSki wchodzą ośrodki: Śnieżnica (Kasina Wielka), Ryterski Raj (Rytro), Limanowa-Ski, Podstolice, Kokuszka-Ski (Piwniczna-Zdrój), Kompleks Beskid (Spytkowice), Azoty (Krynica Zdrój), Jaworki (Homole) Oferta tutaj: http://www.groupon.p...kidSki/15744908 *Zastanawiałem się gdzie umieścic temat i stwierdziłem ze chyba jednak tutaj, bo jak ktos sie zastanawia "gdzie na narty" to moze wybierze tą ofertę.
 12. Wczorajsze intensywne opady śniegu naturalnego to najlepsze co mogło się zdarzyć . Wszędzie brakowało naturalnego śniegu i przy odwilży w dzień i mrozie w nocy na trasach pojawiał sie lód. Teraz napewno warunki znacznie się poprawią. Trasa czerwona jeszcze nie jest otwarta na całej szerokości. Mróz trzyma - ok. -6, -8 `C, armaty pracują. Jak będziesz to zrób jakieś fotki i wrzuć na forum kamerka ze szczytu: http://lysagora.eu/kamera/cam2.jpg Załączone miniatury Użytkownik shuger edytował ten post 07 styczeń 2013 - 15:58
 13. Są już informacje o otwarciu sezonu 2012/13 w Limanowa Ski. W czwartek o godzinie 16 startuje wyciąg orczykowy. Jazda w tym dniu za darmo. W piątek o 14 uruchomiona zostanie także kolej krzesełkowa wraz z trasą niebieską. W weekend 15-16 grudnia czynna kolej krzesełkowa i wyciąg orczykowy w godzinach 9-21. Pokrywa śnieżna 60cm.
 14. Planuję wyjazd do Ski AMADE w austrii. Mam pytanie: które ze stacji najlepiej wybrać na 6 dni szusowania?
 15. shuger

  Jasna Chopok

  Dziś pytanie - dziś odpowiedź Dziś byłem na Chopoku. Warunki jak na kwiecień - bardzo dobre, trasy czynne jak na stronie ośrodka, nie chodziło jedno krzesło. Trasy z rana wszystkie zmrożone, sporo zlodowaceń (najwięcej na szczycie), z czasem poniżej 1500m.n.p.m. śnieg robił się bardziej miękki, ale tym lepiej to wpłynęło na warunki, przetarć praktycznie brak, tylko niektóre fragmenty tras niżej położonych lekko zwężone. Przed 16 już gdzieniegdzie w niższych partiach pojawiły się mocniejsze skupiska wody (temp w dolinie +10). Generalnie wyjazd bardzo udany. Polecam, w najbliższych dniach powinno być jeszcze super.
×
×
 • Create New...