Skocz do zawartości

Jakie buty o flexie 130, sztywne bocznie, na stopę z wysokim podbiciem, średnio szeroką


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi coś doradzi?

Niestety mam nierówne stopy: Lewa: 27,3 x 10cm, Prawa: 26,7cm x 10,5cm. Czyli dosyć spora różnica w długości, a szerokość - wydaje mi się, że raczej średnia. Moim drugim problemem (oprócz różnicy w długości) jest wysokie podbicie i wysoki łuk wysklepienia. Aby ten łuk wypełnić, również używam wysokiej wkładki. Niestety, przyczynia się to braku komfortu w większości butów w okolicach drugiej klamry.

Od 3 sezonów męczę się z Atomic Hawx Prime 120 (rozmiar 26-25,526-26,5, 305mm). Lewy był odbarczany, aby zmieścić moje palce, botki 2 razy wygrzewane, a wkładka specjalnie podklejana pod palcami by je zmieśćić na wyższej wysokości, która oferuje dodatkowy milimetr komfortu. Niestety, dalej cierpie, głównie ze względu na brak miejsca w palcach, jak również na podbiciu. Dodam, że drugiej klamry w ogóle nie zapinam, a mimo to but ciśnie w tym miejscu, a przez to krew nie dopływa poprawnie. 

W międzyczasie podszkoliłem się w carvingu i chyba czas na przesiadkę na buty, które dadzą mi lepszą kontrolę nad krawędziami, ale nie chcę iść w buty zawodnicze. Mimo wszystko chcę w nich móc spędzić 4-6 godzin na stoku w komforcie. Zatem potrzebuję butów, które:

  1. mają Flex 130, 
  2. mają dużą sztywność boczna, lepsza niż w Hawx Prime (czyli w Atomicu byłby to chyba REDSTER CS 130, prawda?)
  3. zmieszczą wysokie podbicie

Mam 182cm i 85kg wagi. Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez eyofhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eyofhh napisał:

Może ktoś mi coś doradzi?

Niestety mam nierówne stopy: Lewa: 27,3 x 10cm, Prawa: 26,7cm x 10,5cm. Czyli dosyć spora różnica w długości, a szerokość - wydaje mi się, że raczej średnia. Moim drugim problemem (oprócz różnicy w długości) jest wysokie podbicie i wysoki łuk wysklepienia. Aby ten łuk wypełnić, również używam wysokiej wkładki. Niestety, przyczynia się to braku komfortu w większości butów w okolicach drugiej klamry.

Od 3 sezonów męczę się z Atomic Hawx Prime 120 (rozmiar 26-25,5, 305mm). Lewy był odbarczany, aby zmieścić moje palce, botki 2 razy wygrzewane, a wkładka specjalnie podklejana pod palcami by je zmieśćić na wyższej wysokości, która oferuje dodatkowy milimetr komfortu. Niestety, dalej cierpie, głównie ze względu na brak miejsca w palcach, jak również na podbiciu. Dodam, że drugiej klamry w ogóle nie zapinam, a mimo to but ciśnie w tym miejscu, a przez to krew nie dopływa poprawnie. 

W międzyczasie podszkoliłem się w carvingu i chyba czas na przesiadkę na buty, które dadzą mi lepszą kontrolę nad krawędziami, ale nie chcę iść w buty zawodnicze. Mimo wszystko chcę w nich móc spędzić 4-6 godzin na stoku w komforcie. Zatem potrzebuję butów, które:

  1. mają Flex 130, 
  2. mają dużą sztywność boczna, lepsza niż w Hawx Prime (czyli w Atomicu byłby to chyba REDSTER CS 130, prawda?)
  3. zmieszczą wysokie podbicie

Mam 182cm i 85kg wagi. Macie jakieś pomysły?

Udać się do dobrego sklepu z butami. Z jakiego jesteś miasta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W pytaniu jest tyle sprzeczności, że ciężko na nie odpowiedzieć.

Nierówne, nietypowe stopy to w dzisiejszych czasach żaden problem. Bootfitter da radę ale:

Czy jesteś w stanie wyczuć różnicę pomiędzy F120 a F130?

W każdym dobrze dobranym bucie można jeździć cały dzień.

Atomic Hawx Prime to porządne buty o sportowym kroju, tylko są po prostu źle dobrane i źle dopasowane.

Ważny jest krój buta, kąty, botek i jego obszerność a nie flex - to tylko niemianowany i nieporównywalny wskaźnik obrosły mitem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ktoś nie ścigający się, nie jeżdżący na tyczkach lub bramkach rzeczywiście potrzebuje tak wysokiego flex'u?  4 - 6h na stoku to sporo, a więc nie ściganie ani trening. To raczej 80% takiego czy innego "wożenia się" i czerpania radości z jazdy. Ja używam butów z flex 100 i nie odczuwam żadnej potrzeby bardziej usztywnionego buta. Oczywiście w takim bucie botek jest grubszy, co umożliwia jego łatwiejsze dopasowanie się do stopy, a w razie większych mrozów nie tak łatwo marznie stopa czy palce. Nie sądzę też, aby ktoś kto jeździ "tak sobie", zaczął jeździć dużo lepiej, czy wspaniale ponieważ zmieni buty na takie o znacznie większym flex.   Ale... z pewnością są mądrzejsi w tym temacie ode mnie. Pisze o swoich, amatorskich wnioskach i odczuciach.   

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dany de Vino napisał:

Zastanawiam się czy ktoś nie ścigający się, nie jeżdżący na tyczkach lub bramkach rzeczywiście potrzebuje tak wysokiego flex'u?  4 - 6h na stoku to sporo, a więc nie ściganie ani trening. To raczej 80% takiego czy innego "wożenia się" i czerpania radości z jazdy. Ja używam butów z flex 100 i nie odczuwam żadnej potrzeby bardziej usztywnionego buta. Oczywiście w takim bucie botek jest grubszy, co umożliwia jego łatwiejsze dopasowanie się do stopy, a w razie większych mrozów nie tak łatwo marznie stopa czy palce. Nie sądzę też, aby ktoś kto jeździ "tak sobie", zaczął jeździć dużo lepiej, czy wspaniale ponieważ zmieni buty na takie o znacznie większym flex.   Ale... z pewnością są mądrzejsi w tym temacie ode mnie. Pisze o swoich, amatorskich wnioskach i odczuciach.   

myślę że 110 powinno wystarczyć no ale nie wiadomo czy kolega czasem nie ma nart zawodniczych to minimum 130

23 godziny temu, eyofhh napisał:

Dodam, że drugiej klamry w ogóle nie zapinam,

to najlepiej będą buty 1 klamrowe superwygodne

https://mcksport.pl/kategoria-produktu/buty-narciarskie-nordica/nordica-hf/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jan napisał:

to najlepiej będą buty 1 klamrowe superwygodne

https://mcksport.pl/kategoria-produktu/buty-narciarskie-nordica/nordica-hf/

Cze

Widziałem sporo tych butów, dość popularne się stały - być może chwilowo - chyba we Włoszech, ale chyba problem jest z zapinaniem. Bo jeden z użytkowników cały czas go poprawiał (rozpinał i zapinał) ale klamrę z tyłu zapinał mu kolega, bo sam nie był w stanie tego zrobić. I to nie ręka - tylko nogą.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Widziałem sporo tych butów, dość popularne się stały - być może chwilowo - chyba we Włoszech, ale chyba problem jest z zapinaniem. Bo jeden z użytkowników cały czas go poprawiał (rozpinał i zapinał) ale klamrę z tyłu zapinał mu kolega, bo sam nie był w stanie tego zrobić. I to nie ręka - tylko nogą.

pozdro

jeździłem testowo ok. 3 godzin w hali bez wielkiego dopasowywania, były wygodne mimo że mam bardzo różne stopy (1 z haluxem) i nie było problemu z zapinaniem.

Moja żona jeździ w nich od 2 sezonów i jest bardzo zadowolona, czasami max. raz na dzień dokręca śrubkę na tylnej klamrze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, eyofhh napisał:

Mimo wszystko chcę w nich móc spędzić 4-6 godzin na stoku w komforcie.

Cze

W dobrze dobranych i dopasowanych butach jest to bezproblemowe niezależnie od tzw. flexu a także kroju czy też przeznaczenia - warunkiem jest dobre dobranie buta nie tylko pod względem wielkościowym, ale także dopasowanym do stylu jazdy. Agresywny sportowy but nie ustawi Twojej sylwetki, to musisz zrobić sam. Efektem tego może być, ale nie musi ból w łydkach (a raczej ogniecione łydki od pernamętnego opierania się na cholewkach) a także ból na wierzchniej części stopy (niekoniecznie - ale może występować). Nie mówię juz o tym, że buty 2 nr za duże wydają wie 3 nr za małe. Tutaj kwestia postawy i staniu w butach, naszym naturalnym narciarskim, a nie wymuszonym przez buty. 

W dniu 22.04.2024 o 18:41, eyofhh napisał:
  • mają Flex 130, 
  • mają dużą sztywność boczna, lepsza niż w Hawx Prime (czyli w Atomicu byłby to chyba REDSTER CS 130, prawda?)
  • zmieszczą wysokie podbicie

Nie skupiaj się na flexie ani na marce, w Twoim przypadku (jeśli masz nietypowo ukształtowane stopy) najlepsze będą dobrze dopasowane nieładne, czy też nie pasujące do czegoś. Ma to najmniejsze znaczenie. Albo chcesz jeździć, albo wyglądać. Nie zawsze to idzie w parze. Dobry bootfiter pomoże, a i Ty już masz świadomość co będzie Ci przeszkadzało podczas jazdy i na co zwrócić szczególna uwagę. Ogólny ucisk na całą stopę jest w każdym nowym bucie, jakieś niewielkie punktowe można zlikwidować. Buty to chyba najważniejsza sprawa.

pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jan napisał:

jeździłem testowo ok. 3 godzin w hali bez wielkiego dopasowywania, były wygodne mimo że mam bardzo różne stopy (1 z haluxem) i nie było problemu z zapinaniem.

Moja żona jeździ w nich od 2 sezonów i jest bardzo zadowolona, czasami max. raz na dzień dokręca śrubkę na tylnej klamrze

Ja osobiście ich nie używałem, opisuje tylko co widziałem. A było ich sporo wówczas na stoku - kilka par widziałem - być może jakaś wypożyczalnia je miała. zdziwił mnie tylko fakt zapinania przez druga osobę butów użytkownika. Ja, mimo iż mam dość twarde - amatorskie jednak buty o tradycyjnym zapinaniu, nie mam najmniejszego problemu z zakładaniem (oczywiście na ciepło), ściąganiem (tu obojętnie) czy też zapinaniem klamer - a to chyba najbardziej banalne w całej operacji. Chociaż nie raz widać ludzi siłujących się z klamrami - jakby z nr 28 chcieli zrobić 25. Tego nie rozumiem.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

zdziwił mnie tylko fakt zapinania przez druga osobę butów użytkownika

to nie wiem co ci goście wyprawiali bo ta tylna klamerka zapina się jak masełko (trzeba oprzeć się na języku) a mimo to but bardzo dobrze trzyma

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pamiętam przynajmniej trzy - jeśli nie było więcej - próby stworzenia jakiejś alternatywy dla klasycznych butów czteroklamrowych - wszystkie wcześniej czy później zostały zapomniane. Tak też będzie tym razem. Podobnie jest z różnymi nowościami w konstrukcji nart. 

W tych aspektach niestety dopracowana technologia zmusza do bycia konserwatystą.

Kolega chce klasyczne buty - ok. Tylko niech to będzie decyzja oparta na słusznych, racjonalnych przesłankach a nie na obiegowym bajaniu. Koledzy słusznie tu radzą.

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam przed 8, zdejmuję przed 20 a czasem wcześniej  .. cztery klamry, flex 130 .. po prostu nie lubię zdejmować buta w ciągu dnia.  Jedyny problem - czasem nie ogarnę, że jadę w rozpiętych 🙂 i trochę się wypaczają klamerki od trzymania tam śrubokrętów. Więc nie polecam 🙂

M. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2024 o 18:41, eyofhh napisał:

Może ktoś mi coś doradzi?

Od 3 sezonów męczę się z Atomic Hawx Prime 120 (rozmiar 26-25,5, 305mm).

  1. mają Flex 130, 
  2. mają dużą sztywność boczna, lepsza niż w Hawx Prime (czyli w Atomicu byłby to chyba REDSTER CS 130, prawda?)
  3. zmieszczą wysokie podbicie

Mam 182cm i 85kg wagi. Macie jakieś pomysły?

Ja jeżdżę w Fischerach RC4 The Curv 130. Sztywne, ale po uformowaniu wygodne. Zapinam lekko i mogę w nich jeździć cały dzień bez rozpiecia. Choć na popasach luzuję. Jedyna trudność. Fatalnie sie je zakłada, gdy są zimne. Kurwicy można dostać. Mnie pasują, ale oczywiście Tobie nie muszą. Trzeba sprawdzić.

Jeśli Twoje stopy "kręcą się" wokół 27 cm długości to dlaczego wybrałeś buty 26-25.5? Aż się prosi 27. Może tu jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, a_senior napisał:

Ja jeżdżę w Fischerach RC4 The Curv 130. Sztywne, ale po uformowaniu wygodne. Zapinam lekko i mogę w nich jeździć cały dzień bez rozpiecia. Choć na popasach luzuję. Jedyna trudność. Fatalnie sie je zakłada, gdy są zimne. Kurwicy można dostać. Mnie pasują, ale oczywiście Tobie nie muszą. Trzeba sprawdzić.

Jeśli Twoje stopy "kręcą się" wokół 27 cm długości to dlaczego wybrałeś buty 26-25.5? Aż się prosi 27. Może tu jest problem?

Andrzeju, tu chyba omyłka pisarska nastąpiła, pewnie but 26-26,5 jest. Wielkościowo powinien być dobry. Te parę mm powinno się wygnieść, ewentualnie skorupę można naciągnąć. Wysokie podbicie pewnie sprawia największy problem, ale nie zapięta klamra nie jest jakąś przeszkodą w jeździe, mnie to często się zdarza, szczególnie ta druga się odpina lub nie trzyma, ja o tym nie wiem ale ma to nikły wpływ na jazdę amatorską, szczególnie w wydaniu free.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Pamiętam przynajmniej trzy - jeśli nie było więcej - próby stworzenia jakiejś alternatywy dla klasycznych butów czteroklamrowych - wszystkie wcześniej czy później zostały zapomniane.

Mam jeszcze na strychu jedną parę (lata 80')- w sumie to dwie klamry ale to były "zaawansowane" buty ;)... i jeszcze taka wajcha do regulacji na szerokość.. flex jakieś 200 musiały by dzisiaj mieć - równie dobrze mogłyby być odlane z żeliwa.

IMG_4190.thumb.jpg.5ec852c8b98b14c8b60d96c7edb0e0a3.jpg

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, a_senior napisał:

Ja jeżdżę w Fischerach RC4 The Curv 130. Sztywne, ale po uformowaniu wygodne. Zapinam lekko i mogę w nich jeździć cały dzień bez rozpiecia. Choć na popasach luzuję. Jedyna trudność. Fatalnie sie je zakłada, gdy są zimne. Kurwicy można dostać. Mnie pasują, ale oczywiście Tobie nie muszą. Trzeba sprawdzić.

Jeśli Twoje stopy "kręcą się" wokół 27 cm długości to dlaczego wybrałeś buty 26-25.5? Aż się prosi 27. Może tu jest problem?

Cześć

Myślę, że z dość prostej przyczyny, że skorupę zawsze da się powiększyć ale zmniejszyć już nie. Dlatego też buty - zwłaszcza sportowe powinny być dobierane na styk i ewentualnie dopasowywane bo jeżeli dobierzesz na wygodę lub z miarki to but po sezonie już nie będzie dobrze trzymał. W amatorskiej jeździe jaką uskuteczniasz Ty czy ja nie ma to aż takiego znaczenia ale osoba, która jeździ agresywnie, ciętym w twardych warunkach, szybko musi mieć but idealnie trzymający. 

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Myślę, że z dość prostej przyczyny, że skorupę zawsze da się powiększyć ale zmniejszyć już nie. Dlatego też buty - zwłaszcza sportowe powinny być dobierane na styk i ewentualnie dopasowywane bo jeżeli dobierzesz na wygodę lub z miarki to but po sezonie już nie będzie dobrze trzymał. W amatorskiej jeździe jaką uskuteczniasz Ty czy ja nie ma to aż takiego znaczenia ale osoba, która jeździ agresywnie, ciętym w twardych warunkach, szybko musi mieć but idealnie trzymający.

Mitku, już pisałem. Skorupę moich Fischerów jak najbardziej można zmniejszyć. Sam to widziałem i czułem. Ale przyznaję, że w większości butów nie jest to możliwe, przynajmniej na długość. Można pokombinować wkładkami.

Odnośnie kupowania butów na styk co do długości. To nie pierwszy wątek, w którym autor skarży sie na ból palców. Kiedyś ludzie kupowali buty za duże, teraz panuje moda na kupowanie na styk a nawet za krótkich. W imię... No właśnie, na pewno nie szukania wyników w zawodach. 🙂 Jak dla mnie powinniśmy czuć, że możemy swobodnie ruszać palcami w przodzie butów. Oczywiście po zapięciu butów i przyjęciu prawidłowej postawy. Inaczej grożą nam efekty jak w wątku otwierajacym temat (o ile autor dobrze wpisał wymiary). Nie mówiąc o groźbie odmrożenia palców czego byłem prawie ofiarą w zbyt ciasnych z przodu butach. Podobnie jak mój znajomy instruktor narciarski. Obecnie Paryżanin. 🙂

13 godzin temu, Marcos73 napisał:

Wysokie podbicie pewnie sprawia największy problem, ale nie zapięta klamra nie jest jakąś przeszkodą w jeździe, mnie to często się zdarza, szczególnie ta druga się odpina lub nie trzyma, ja o tym nie wiem ale ma to nikły wpływ na jazdę amatorską, szczególnie w wydaniu free.

Niezapieta klamra nie jest żadnym problemem, fakt. Tez mi sie wielokrotnie samoistnie rozpinała, zwłaszcsza druga. Choc w obecnych Fischerach nie. Wysokie podbicie można próbować niwelować odpowiednim wygrzaniem i termodopasowaniem skorupy. W moich Fischerach byłoby to możliwe. Ale trudno radzić zdalnie, zwłaszcza co do butów. Jedynie wizyta w sklepie, przymiarki różnych modeli a potem, w razie potrzeby bootfiting u dobrego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dany de Vino napisał:

Zastanawiam się czy ktoś nie ścigający się, nie jeżdżący na tyczkach lub bramkach rzeczywiście potrzebuje tak wysokiego flex'u?  4 - 6h na stoku to sporo, a więc nie ściganie ani trening. To raczej 80% takiego czy innego "wożenia się" i czerpania radości z jazdy. Ja używam butów z flex 100 i nie odczuwam żadnej potrzeby bardziej usztywnionego buta.

Masz rację. Już w dobie carvingu zaczynałem od flex 90, potem był 110, teraz 130. Czy czuję jakąś różnicę sztywności? Nie, żadnej. Dlaczego kupiłem z flex 130? Bo przymierzyłem te buty w sklepie, pasowały jak ulał, więc kupiłem, dobrze wiedząc, że flexem nie co sobie zawracać głowy. Powinien byc spory, powiedzmy od 100 w górę) bo to gwarancja, że buty mają dobrą, stosowną dla dobrego amatora, charakterystykę. Moje buty dodatkowo wygrzewałem specjalną procedurą Fischera (Vacuum Fit) i odbarczałem prawa kostką.

A tak w ogóle o co chodzi w tej sztywności butów to nie do końca wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2024 o 18:41, eyofhh napisał:
  • mają Flex 130, 
  • mają dużą sztywność boczna, lepsza niż w Hawx Prime (czyli w Atomicu byłby to chyba REDSTER CS 130, prawda?)
  • zmieszczą wysokie podbicie

Atom Prime i CS to inne buty .
Prime jest szerszy 100mm,wyższy i lżejszy za to CS to but cięższy,niższy i węższy w stopie 96mm. Różnica jak sam widzisz jest. Flex 120/130 pomijam .
Tak więc wybór między butem cięższym i niższym a lżejszym i wyższym -możesz jeszcze spróbować modelu Ultra który ma 98 mm pod butem .  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To nie jest takie proste niestety. Szerokość buta jest zależna od rozmiaru skorupy i nie jest przywiązana do kolekcji czy też linii. Ta kolekcja prime zresztą jest dość dziwnie zestawiona bo są tam buty o różnej charakterystyce - popularne buty zjazdowe ale też buty wyposażone w BOA - czyli jest to raczej kolekcja typowo amatorska raczej dla średnich narciarzy. I te buty właśnie są niższe - co też charakteryzuje buty popularne. Kolekcja o charakterystyce sportowej to Ultra - od razu to widać po proporcjach buta, bo są wysokie, niższe mogą być wersje damskie. Ale tu też są skuchy. Porządnie wygląda np. Hawx Ultra 130 RS - bardzo fajne proporcje.

Redstery są stworzone do bardzo agresywnego stania - warto się zastanowić na d wyborem tego buta bo tam się nogi nie prostuje nigdy. 🙂

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mitek napisał:

(... )Porządnie wygląda np. Hawx Ultra 130 RS - bardzo fajne proporcje.

Redstery są stworzone do bardzo agresywnego stania - warto się zastanowić na d wyborem tego buta bo tam się nogi nie prostuje nigdy. 🙂

Pozdro

Hej

To znaczy że to idealne buty dla mnie. Mam dokładnie tak samo z Technica Mach 1. Koledzy na wyjazdach w Austrii nie mogli się nadziwić, jak bardzo te buty wymuszają odpowiedni kąt pochylenia. O wiele bardziej niż ich, często całkiem dobre modele (Head, Fischer, etc.). Polecam gorąco, bo robią wspaniałą robotę za narciarza. Jeśli Redstery robią to samo to już je lubię, choć na nogach nigdy nie miałem. 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2024 o 11:43, a_senior napisał:

Mitku, już pisałem. Skorupę moich Fischerów jak najbardziej można zmniejszyć. Sam to widziałem i czułem. Ale przyznaję, że w większości butów nie jest to możliwe, przynajmniej na długość. Można pokombinować wkładkami.

Odnośnie kupowania butów na styk co do długości. To nie pierwszy wątek, w którym autor skarży sie na ból palców. Kiedyś ludzie kupowali buty za duże, teraz panuje moda na kupowanie na styk a nawet za krótkich. W imię... No właśnie, na pewno nie szukania wyników w zawodach. 🙂 Jak dla mnie powinniśmy czuć, że możemy swobodnie ruszać palcami w przodzie butów. Oczywiście po zapięciu butów i przyjęciu prawidłowej postawy. Inaczej grożą nam efekty jak w wątku otwierajacym temat (o ile autor dobrze wpisał wymiary). Nie mówiąc o groźbie odmrożenia palców czego byłem prawie ofiarą w zbyt ciasnych z przodu butach. Podobnie jak mój znajomy instruktor narciarski. Obecnie Paryżanin. 🙂

Niezapieta klamra nie jest żadnym problemem, fakt. Tez mi sie wielokrotnie samoistnie rozpinała, zwłaszcsza druga. Choc w obecnych Fischerach nie. Wysokie podbicie można próbować niwelować odpowiednim wygrzaniem i termodopasowaniem skorupy. W moich Fischerach byłoby to możliwe. Ale trudno radzić zdalnie, zwłaszcza co do butów. Jedynie wizyta w sklepie, przymiarki różnych modeli a potem, w razie potrzeby bootfiting u dobrego fachowca.

Cześć

Nie jest możliwe zmniejszenie skorupy buta, można zmienić jej profil wewnętrzny ale nie zmniejszymy wewnętrznej objętości. Jest to związane z technologią tworzyw używanych do konstrukcji skorup. Zmniejszenie skorupy musiałoby być wynikiem zmiany struktury tworzywa z którego jest zrobiona. Tak, że niestety nie masz wyjątkowych butów tylko jedne z wielu. I od razu proszę Andrzeju nie próbuj mi udowadniać czegoś innego bo wiem, czytałem, sprawdzałem.

Każde dobrze dobrane rozmiarowo buty można idealnie dopasować. wymaga to tylko sporo roboty.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomkly napisał:

Hej

To znaczy że to idealne buty dla mnie. Mam dokładnie tak samo z Technica Mach 1. Koledzy na wyjazdach w Austrii nie mogli się nadziwić, jak bardzo te buty wymuszają odpowiedni kąt pochylenia. O wiele bardziej niż ich, często całkiem dobre modele (Head, Fischer, etc.). Polecam gorąco, bo robią wspaniałą robotę za narciarza. Jeśli Redstery robią to samo to już je lubię, choć na nogach nigdy nie miałem. 🙂

Cześć

A to ciekawe bo jak się patrzy na Ciebie to stoisz dość wysoko ale może to być kwestia Twojego niebanalnego wzrostu. 😉 i stąd to odczucie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/22/2024 at 9:48 PM, moruniek said:

Udać się do dobrego sklepu z butami. Z jakiego jesteś miasta ?

Z Krakowa. Jeśli masz do polecenia któryś sklep, to który i dlaczego?

Ludzie, ja myślałem, że mam powiadomienia włączone i że nikt nie odpisał. Dzisiaj tu wchodzę i patrzę, że gorąco się zrobiło 🙂 Już odpisuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...