Skocz do zawartości

Potrzebuję takiego golfa trójkę na stok :)


Konfuzja

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lucky_luke napisał:

Jako użytkownik (tyle, że w dł. 175) nie uważam, aby była to jakaś mega wymagająca narta; jednak nadzwyczaj łatwą także bym jej nie określił. Mam tu podobne zdanie jak @tomkly - ta narta szuka krawędzi jakkolwiek to brzmi. 

PS. zagramanicą najczęściej właśnie jej używam, a jak pamiętamy mam 3 pary 😁

Cześć

Nie odczułem tego wydaje mi się wręcz, że ma miękki dziób ale porównuję wyłącznie z nartami sportowymi. Natomiast polecałem ten czy też porównywalne w sensie parametrów modele osobom o poziomie zbliżonym do pytającego i zawsze był to strzał w przysłowiową 10.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nadzwyczaj łatwa i przyjazna narta a przy tym o dość porządnej konstrukcji. Moim zdaniem propozycja idealna jeżeli nie rozważasz narty sportowej.

Pozdro

Narta jest genialna, ale w kontekście dyskusji o Deaconach oraz innych wynalazkach; rzekomo pomagających w łatwej jeździe; nie mam śmiałości jej zaproponować. Stawiają wyższe wymagania odnośnie poziomu umiejętności.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkly napisał:

To wybitna narta.

Czejkaj ...kiedyś pisałeś że x/max 12 (taka jaką ja chce).. teraz x/max 8 - jezdziles na wszystkich x/max?.... pytam po części z ciekawości a po części bo potrzebuje wybrać nartę dla początkującego narciarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tomkly napisał:

Narta jest genialna, ale w kontekście dyskusji o Deaconach oraz innych wynalazkach; rzekomo pomagających w łatwej jeździe; nie mam śmiałości jej zaproponować. Stawiają wyższe wymagania odnośnie poziomu umiejętności.

Cześć! Z ciekawości, na jakich deacon jeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

Zależy od długości boxu.

Pozdro

Wg producenta wchodzą 180cm (Thule Touring L), choć deacon 72 173cm, nie mógł już być zupełnie przy krawędzi a bliżej środka, 175cm na środku na pewno się zmieści. 

Edytowane przez cappo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lexi napisał:

Czejkaj ...kiedyś pisałeś że x/max 12 (taka jaką ja chce).. teraz x/max 8 - jezdziles na wszystkich x/max?.... pytam po części z ciekawości a po części bo potrzebuje wybrać nartę dla początkującego narciarza.

Tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cappo napisał:

Wg producenta wchodzą 180cm (Thule Touring L), choć deacon 72 173cm, nie mógł już być zupełnie przy krawędzi a bliżej środka, 175cm na środku na pewno się zmieści. 

Cześć

Hehe akurat korzystam z podobnego boxa i niestety tak jest. Slalomki na boki, średniaki na dół a GS na górę - wchodzi nawet 188cm tylko wtedy mniej nart wejdzie. Ja maksymalnie woziłem chyba 7 par ale to już była taka rzeźba z układaniem... Masz klapę uchylana z obu stron czy z jednej?

Oczywiście pytanie to był raczej żart. Ja bym brał zawsze o tę parę cm dłuższą jak jest wybór. Zazwyczaj też na tych dłuższych można więcej utargować bo gorzej schodzą.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Opiszesz różnice? ... podejrzewam ze różnica w sztywności ale pewnie nie tylko (jestem fanem Salomona od czasu wprowadzenia Amplifier).

Nie są wielkie bo oba modele jeżdżą na identycznej geometrii, z szerokością 73 mm pod butem, natomiast wyższy model ma dodatkowo wzmocnienie z titanalu co powoduje, że jest sztywniejszy a przez to ma odczuwalnie bardziej sportowy charakter to znaczy żwawiej, dynamiczniej reaguje na impuls z układu kostnego. Jest to narta bardziej reaktywna. Niższy model jest bardziej "kapciowaty", co w kontekście toczącej się w tym wątku dyskusji zapewne będzie ocenione jako jego zaleta. Osobiście wybieram 10-tkę jako nartę jak dla mnie kompletną, ale to bardzo indywidualna kwestia, jak sądzę. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja nie wiem czy opinia Tomka jest miarodajna....? Ja tam zawsze sterowałem Salomonami układem mięśniowym, ewentualnie mięśniowo-szkieletowym... ale samymi kośćmi...? Zawsze bardzo doceniałem i podkreślałem trzy rzeczy ważne dla skuteczności jazdy:

1. Umiejętności techniczne - Tomek jest wyszkolony i wie o co chodzi.

2. Doświadczenie - jeździ na nartach pewnie 5/6 życia więc... wiadomo.

3. Objeżdżenie - i tu ... bo w tym sezonie tylko jeździ ale żeby jeździć tylko kośćmi... ?

Po prostu za dużo już tego czasu na nartach Tomek - do domu!

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon jest dla mnie szczególnie udany. Nie tylko ze względu na to, że dużo jeżdżę, ale także dlatego że miałem okazję pojeździć na ponad 20 innych niż własne modelach nart. Oprócz Salomonów S-MAX 10 fantastyczne wrażenie zrobiły na mnie te narty, których zdjęcie wklejam poniżej. Black Crows Mirus Cor.

31301_700_003_02.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo rozmowy o s/max, to może ktoś z Was jeździł na szerszych s/max xt ?

https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/s-max-10-xt-and-m12-li5411.html#color=84685

PS: ten Völkl to musi mieć duży fundusz marketingowy. Większy niż fischer/head/salomon. Inaczej trudno byłoby się tak regularnie wpychać np. w world skitest. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2024 o 12:58, Konfuzja napisał:

Mają dostępne 170 cm. Na więcej psychologicznie mnie i tak nie stać 😀 Maks jaki jeździłem to było 163 cm i jeździło mi się o wiele lepiej niż na 157-160 (na takich jeżdżę już wiele sezonów... wiem, bez sensu to było) Szarpać tego Salomona 170 cm? To nie zakup życia, jak się nauczę jeździć to sprzedam i kupię jakieś 175-178. Albo zrzucę 10 kg w końcu 😁

I jakie decyzje zapadły?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mario33 napisał:

Dużo rozmowy o s/max, to może ktoś z Was jeździł na szerszych s/max xt ?

https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/s-max-10-xt-and-m12-li5411.html#color=84685

PS: ten Völkl to musi mieć duży fundusz marketingowy. Większy niż fischer/head/salomon. Inaczej trudno byłoby się tak regularnie wpychać np. w world skitest. 

A Salomon wpycha topolę bo na buk i jesion ich nie stać?

https://www.top-narty.pl/s-max-10-xt.htm/v-366714

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potrzebuję takiego golfa trójkę na stok

Nie czytałem całego wątku, ale w odniesieniu do tytułu. Sprawdziłem w necie i SL FIS są nadal dostępne w sprzedaży. Jeżdzę na takich od prawie 20 lat i w każdych warunkach, więc idealnie pasują do porównania z golfem.

Narty sportowe mogę też polecić każdemu, kto chce porządnie jeździć, a do rekreacji to moim zdaniem bez znaczenia co kupisz.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Spiochu napisał:

Nie czytałem całego wątku, ale w odniesieniu do tytułu. Sprawdziłem w necie i SL FIS są nadal dostępne w sprzedaży. Jeżdzę na takich od prawie 20 lat i w każdych warunkach, więc idealnie pasują do porównania z golfem.

Narty sportowe mogę też polecić każdemu, kto chce porządnie jeździć, a do rekreacji to moim zdaniem bez znaczenia co kupisz.

Niektórzy jeżdżą eRką czy gti non stop ale pytanie chyba o zwykłego golfa. Choć przyznaję, że sl fis nadaje się prawie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spiochu napisał:

Nie czytałem całego wątku, ale w odniesieniu do tytułu. Sprawdziłem w necie i SL FIS są nadal dostępne w sprzedaży. Jeżdzę na takich od prawie 20 lat i w każdych warunkach, więc idealnie pasują do porównania z golfem.

Narty sportowe mogę też polecić każdemu, kto chce porządnie jeździć, a do rekreacji to moim zdaniem bez znaczenia co kupisz.

Piotrek,zastanawia mnie jedno dlaczego nowych nart nie kupisz,tylko na szrotach dalej jeździsz 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bruner79 napisał:

Daje daje i jedno i drugie. Nawet sam jesion.

nie no wiem, jak każdy producent w wyższych modelach, ja odniosłem się jedynie do wspomnianego modelu, słabsze deacony też na topoli jadą https://sportofino.com/en/skis-volkl-deacon-xtd-with-vmotion3-binding-v2310027-nd te xtd (kiedyś na nich sie przejechałem, łatwizna) to na co zamienili, a xt, pewno wiesz?

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...