Skocz do zawartości

Zlot Twardzielek i Twardzieli nr 3 - edycja letnia 2024


.Beata.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mikoski napisał:

Wracając do naszej udanej wyprawy na Pilsko przypomniało mi się że kiedyś ktoś pisał że na szerokich dechach nie da się pojechać na krawędzi 😁 no to obaliłem mit, da się w ciapowatym miękkim śniegu 💪 zapierdalałem na narcie 100 pod butem 185 cm że hej są świadkowie. Narty z wiązaniem kręconym do dechy bez żadnej płyty. 

Ja tam nie widziałem...jak zjeżdżałem to Ty zawsze już stałeś na dole.. 🙂

Edytowane przez Lexi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mikoski napisał:

Wracając do naszej udanej wyprawy na Pilsko przypomniało mi się że kiedyś ktoś pisał że na szerokich dechach nie da się pojechać na krawędzi 😁 no to obaliłem mit, da się w ciapowatym miękkim śniegu 💪 zapierdalałem na narcie 100 pod butem 185 cm że hej są świadkowie. Narty z wiązaniem kręconym do dechy bez żadnej płyty. 

Cześć

Na każdej narcie da się pojechać skrętem ciętym, tylko po co? Nawet na narcie nietaliowanej pojedziesz tylko trzeba mieć trochę miejsca. Przywołamy przez Ciebie przykład jest o tyle dobry, że w takim śniegu zaciera się różnica pomiędzy śladami bo jedziesz tak naprawdę nie na samej krawędzi ale na ślizgu bo narta, nawet ta szeroka się zapada i opiera ślizgiem o śnieg. Ale... mechanika ruchu jest identyczna jak jest poprawna i dlatego dzięki Ci za ten przyczynek do bezsensownej dyskusji czy cięty czy ślizgowy. W luźnym śniegu zawsze element rotacji się wkradnie i nie ma wpływu na czystość i sprawność jeżdżącego.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beata im więcej kombinacji tym bardziej to się rozmydli. Ustal konkretny termin i już.....jak będzie niedosyt to jest jeszcze jesień i można zrobić drugi raz. Maj w górach jest znacznie piękniejszy niż czerwiec. Mając dotychczasowe doświadczenia akuratnie na tego typu imprezę Halka się nie nadaje. U Adama w Zgodzie jest idealnie a kolacja składająca się z dania obiadowego, zimnej płyty w "korytach" i żurku (Ania gotuje fenomenalnie) to koszt ok 100 pln.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to teraz o wyższości maja nad czerwcem.... w zeszłym roku lało w Beskidach przez cały maj, rowno co do dnia.... ;-))

W tym roku i tak wszystko będzie 3 tygodnie wcześniej... Ok. Już nie mące....

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dobrze dobrze… zrobiłam mały rekonesans. Chciałabym tak dopasować datę, żeby każdy chętny mógł przyjechać. Teraz puszczę dwa posty, każdy z jedną datą. Ilość głosów zdecyduje. I żeby to się nie rozmydliło ani nie uciekło, czekam na odpowiedzi 24 godziny. Dla pewniaków ten czas nie będzie problemem 🙂

Ps. Myślę, że małe przesunięcia konkretnego terminu mogą być poddane no negocjacji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
39 minut temu, Marcos73 napisał:

Ja maj jak coś. W czerwcu nie dam rady. Grecja czeka.

pozdro

Oki. A możesz rzucić serduszkiem w tą datę? Będzie łatwiej …

dziękować 

Edytowane przez .Beata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2024 o 20:42, Lexi napisał:

Znając "młodego" to za wynajem miejsc kempingowych na 2 dni dla 3 osób będzie chciał sie wybudować..nie stać nas..

Jednym z ulubionych cytatów młodego jest "to nie są tanie rzeczy" 🤪

W dniu 11.03.2024 o 21:34, Mikoski napisał:

Wracając do naszej udanej wyprawy na Pilsko przypomniało mi się że kiedyś ktoś pisał że na szerokich dechach nie da się pojechać na krawędzi 😁 no to obaliłem mit, da się w ciapowatym miękkim śniegu 💪 zapierdalałem na narcie 100 pod butem 185 cm że hej są świadkowie. Narty z wiązaniem kręconym do dechy bez żadnej płyty. 

Jakie tam zapierdalanie, toż to emerycka jazda była. A jak ktoś pisze, że na krawędzi na szerokiej się nie da, to ściemnia. Ale nie kojarzę takiego pisania. Było że trudniej. Mitek wyłożył co i jak, narta cała się w tej ciapie ryje prawie. 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

A mnie bardzo spodobał się ośrodek Sappada. Tanie karnety i pustki. Infrastruktura odstrasza. @Victor może coś więcej o nim napisze. Może kiedyś faktycznie tam zlocik??? Nawet biuro znalazłem z Nowego Sącza co tam jeździ. Przejazd (autobus) + hotel (7 noclegów) + karnet na 6 dni + wyżywienie HB - ok 2000/osobę w sezonie. Przy większej grupie pewnie zorganizują po sezonie wypad jakimś może mniejszym busikiem w lepszych pieniądzach. Warto rozważyć. Wyjazd z Krakowa pewnie możliwy. Po sezonie 4-dniowy karnet to 106 jurków, a w sezonie 151 eur.

Mapka, jest gdzie jeździć, sporo tras. Dla wszystkich. Niebieskie tez są. Infrastruktura stara, ale dla mnie to bez znaczenia. Na Pilsku też szału nie było 🙂

pozdro

Sappada.thumb.jpg.c36183e20473f037a701b33e18ee2ad9.jpg

Edytowane przez Marcos73
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

A mnie bardzo spodobał się ośrodek Sappada. Tanie karnety i pustki. Infrastruktura odstrasza. @Victor może coś więcej o nim napisze. Może kiedyś faktycznie tam zlocik??? Nawet biuro znalazłem z Nowego Sącza co tam jeździ. Przejazd (autobus) + hotel (7 noclegów) + karnet na 6 dni + wyżywienie HB - ok 2000/osobę w sezonie. Przy większej grupie pewnie zorganizują po sezonie wypad jakimś może mniejszym busikiem w lepszych pieniądzach. Warto rozważyć. Wyjazd z Krakowa pewnie możliwy. Po sezonie 4-dniowy karnet to 106 jurków, a w sezonie 151 eur.

Mapka, jest gdzie jeździć, sporo tras. Dla wszystkich. Niebieskie tez są. Infrastruktura stara, ale dla mnie to bez znaczenia. Na Pilsku też szału nie było 🙂

pozdro

Sappada.thumb.jpg.c36183e20473f037a701b33e18ee2ad9.jpg

Ja bym już jechał ale za parę dni zamykają teatrzyk .. 😞

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Sappady, to jako specjalista pozwolę sobie podlinkować moje dwa wpisy na ten temat. Byłem w Styczniu i ostatnio w Marcu 🙂 A Ty @Marcos73kiedy byłeś? Na miejscu operuje też @Tadeo, także jak ktoś by chciał z instruktorem, to da się to zrobić. Mnie realnie 6 dni ze szkoleniem kosztował jakieś 2300 do 2500 bez samego przejazdu.

 

 

 

Edytowane przez lubeckim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lubeckim napisał:

A propos Sappady, to jako specjalista pozwolę sobie podlinkować moje dwa wpisy na ten temat. Byłem w Styczniu i ostatnio w Marcu 🙂 A Ty @Marcos73kiedy byłeś? Na miejscu operuje też @Tadeo, także jak ktoś by chciał z instruktorem, to da się to zrobić. Mnie realnie 6 dni ze szkoleniem kosztował jakieś 2300 do 2500 bez samego przejazdu.

 

 

 

Szkopuł w tym, ze tam nigdy nie byłem.

pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem że piszesz przez własne doswiadczenia. Tak czy inaczej zgadzam się z tym, co napisałeś i potwierdzam, że faktycznie tak tam jest. Karnet działa nie tylko w Sappadzie ale również w kilku innych ośrodkach. Między innymi na Zoncolan na który wyjeżdza się z Ravascletto. Sprawdźcie sobie jeszcze to. W praktyce jest to jakieś 30 do 45 minut jazdy z Sappady.

Edytowane przez lubeckim
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Mapka, jest gdzie jeździć, sporo tras. Dla wszystkich. Niebieskie tez są

Mapka nie oddaje klimatu tego miejsca. Choć niewiele widziałem z alpejskich ośrodków to zacząłem od molochów typu Tignes który oczywiście mi się bardzo podoba ale ten klimat tu w Sappadzie palce lizać i te przerażające tłumy 😜

Dzisiejszy poranny 🫣 na początku mała ścianka czerwona ale z opcją objechania oczywiście dla początkujących gdyby było trzeba  i na końcu również a poza tym cała niebieska .

https://youtu.be/nO-TTqboxmw


Trasy świetnie przygotowane,trzymają długo bo to ekspozycja północna. Są lodowiska można na biegówkach w miasteczku też pośmigać także każdy znajdzie tu coś dla siebie .
Ja wrócę napewno bo miejsce do nauki i nie tylko perfekcyjne ! 

 

IMG_1371.jpeg

IMG_1374.jpeg

IMG_1373.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów moze być sporo. Choćby to w załączniku- dojazd też 1000km, ale chyba taniej niż w Zwardoniu.... ;-).

Niestety, ośrodek jest na 900- 2000 i tam również już mocno 'ciapato' i +kilkanascie stopni... ale chyba nie co roku taka zima będzie. Byłem tam przed kilkunastu laty - moim zdaniem ośrodek dla każdego, ludzie na 2-3 trasach,  na reszcie sztruks do popoludnia. 

https://sportvita.pl/oferty?sort=&price=&dateFromTo=23.03.2024+-+30.03.2024&region[]=WLOCHY-FOLGARIA&drive=&meals=&adult=3&children=0

 

Na początku marca ceny były bardzo zbliżone. 

Edytowane przez mig
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...