Skocz do zawartości

Atomic czy Salomon


yatta

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Zajebisty Look 😉. Ale z i-speed to chyba niewiele mają wspólnego. Jaka długość?

pozdro

Uniwersalne - co nie najeździsz to dowyglądzasz...a tak na serio widzę sporą presję na sprzedaż tych nart - wręcz reklamy wyskakują nawet z lodówki. Wolałbym tego S/MAXa o którym pisał @tomkly ... pewnie je nawet kupie w przyszłym sezonie... tak do kolekcji

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

 

Podstawą jest jednak sprawność i siła ogólna aby unikać kontuzji i zniszczeń w organizmie - to z pewnością powinien być priorytet - nawet kosztem rezygnacji czy zamiany pewnych typów aktywności na inne.

Pozdrowienia

Hehe 😜 to chyba nie do końca udało ci się to uzyskać. 
Wymiana stawu biodrowego, zerwany Achilles, zerwany ACL i uszkodzenia kolana, zespół cieśni. Sporo tego. 😗

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kordiankw napisał:

Hehe 😜 to chyba nie do końca udało ci się to uzyskać. 
Wymiana stawu biodrowego, zerwany Achilles, zerwany ACL i uszkodzenia kolana, zespół cieśni. Sporo tego. 😗

Cześć

He he...  zerwane oba Achillesy. No nie jestem najlepszym przykładem wprowadzania w życie głoszonej tezy🙂

Dlatego też piszę o tym bo wiem, że czegoś tam można było uniknąć. Z pewnością skakanie w terenie na nartach bez przygotowania było durne a załatwiło mi kolano. Z pewnością można było lepiej dobrać buty narciarskie aby nie dopinać ich na chama i nie zniszczyć Achillesów. Zrezygnowałem z biegania ale trochę za późno a nigdy mnie to specjalnie nie kręciło. Ale już na przykład z gry w piłkę nożną przez wiele lat bym nie zrezygnował, podobnie z nart a już z pewnością nie z kajaków choć cieśnie mogły mieć z wiosłowaniem związek a w każdym razie tam się najsilniej objawiały - no przed rowerami. Wiesz sam - powiedz szczerze czy teraz jak już wiesz jak to jest zrezygnował byś ze skoków spadochronowych na przykład czy innych pasjonujących "zabaw" gdzie mogłeś się skasować w sekundę...

Pozdrowienia serdeczne

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Uniwersalne - co nie najeździsz to dowyglądzasz...a tak na serio widzę sporą presję na sprzedaż tych nart - wręcz reklamy wyskakują nawet z lodówki. Wolałbym tego S/MAXa o którym pisał @tomkly ... pewnie je nawet kupie w przyszłym sezonie... tak do kolekcji

Z całego serca polecam. Dla mnie ten S/MAX to odkrycie tego sezonu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Oj tam,  człowiek pracuje na schorzenia które wychodzą w późniejszym wieku od chwili narodzin. Czym byłoby życie bez odrobiny adrenaliny?

Ano, niestety. Wszystkie moje poważniejsze dolegliwości, poza kłopotami sercowymi, to skutki uprawiania sportu. Kręgosłup w części lędzwiowej, biodra: siatkówka, narty. Kolana, a ściśle prawe: rower, konkretnie regularna jazda w mrozie bez osłony termicznej kolan. 🙂 Sport to zdrowie. Z drugiej strony gdyby nie on może by mnie już na świecie nie było. 😉

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jan napisał:

napisz jak się na nich jeździ, może masz filmik?

Jak na slalomkach które trzymają na betonie/lodzie jak diabli (czego mi w siostrzanych Kastlach SL niekiedy brakowało)- jadą wszystko dając pewność i stabilność na krawędziach, w śmigu też poprawnie - to mają z GS ale nie zmuszają do jakiejś heroicznej pracy no chyba że zaczniesz cisnąć to się odwdzięczyć potrafią... a tak naprawdę jest to kapitalnie "wyważona" hybryda.... coś czego szukałem

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vito999 napisał:

Dodam swoje trzy grosze. Około dwadzieścia latach żyłem bez ACL i o tym nie wiedziałem bo silne mięśnie stabilizowały staw. Do czasu aż zacząłem odczuwać problemy. Okazało się, że staw mam tak zniszczony, że ledwo go odratowali. Całą chrząstkę zdarło do podkładu 😉 

Tak więc warto ACL naprawiać bo jak widać nie zawsze musi się udać życie bez konsekwencji.

Śfagier ma taki temat, czeka aż sie wytrze i robi endoprotezę 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz to jest kwestia ile ma lat, w jakim jest stanie fizycznym i co dalej chce robić... 😉

Pozdro

To stary temat. Jak mial 17-18 lat to zerwał ACL i mu nie zdiagnozowali tego.

Przez lata kolano degradowało. Teraz po diagnostyce miedzy innymi u Smigielskiego tylko endoproteza..
Ma 44 i chciałby troche jeszcze pojezdzić na nartach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, yatta napisał:

To stary temat. Jak mial 17-18 lat to zerwał ACL i mu nie zdiagnozowali tego.

Przez lata kolano degradowało. Teraz po diagnostyce miedzy innymi u Smigielskiego tylko endoproteza..
Ma 44 i chciałby troche jeszcze pojezdzić na nartach

to niech se kupi sanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yatta napisał:

To stary temat. Jak mial 17-18 lat to zerwał ACL i mu nie zdiagnozowali tego.

Przez lata kolano degradowało. Teraz po diagnostyce miedzy innymi u Smigielskiego tylko endoproteza..
Ma 44 i chciałby troche jeszcze pojezdzić na nartach

Cześć

Kurde to młody koleś i taka diagnoza...? Choć jeżeli już to lepiej protezować jak jest się w pełni sił i sprawności, bez asymetrii i przykurczów bo wtedy powrót do sprawności to jest moment.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Raczej 163cm - która wersję ? PRO?

pozdro

A jo- 163.
Sobie wezme PRO, a szwargowi zwykłe - bedzie można porównać różnice.
PRO jest dużo węższe pod butem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitek napisał:

Cześć

Kurde to młody koleś i taka diagnoza...? Choć jeżeli już to lepiej protezować jak jest się w pełni sił i sprawności, bez asymetrii i przykurczów bo wtedy powrót do sprawności to jest moment.

Pozdrowienia

No, tak wyszło. Przez te wszystkie lata niszczył kolano nawet o tym nie wiedząc. A ponieważ endo można zrobic 2-3 razy max, to czeka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yatta napisał:

No, tak wyszło. Przez te wszystkie lata niszczył kolano nawet o tym nie wiedząc. A ponieważ endo można zrobic 2-3 razy max, to czeka.

Cześć

Nie wiem jakie są maksymalne gwarancje na kolana ale pewnie te najdroższe to z 15 lat pociągną przy intensywnym użyciu no więc te dwa to minimum. Myślę, że najważniejsze żeby do momentu protezowania nie utracił pełnej sprawności. To podstawa sukcesu i tego mu życzę serdecznie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, yatta napisał:

A jo- 163.
Sobie wezme PRO, a szwargowi zwykłe - bedzie można porównać różnice.
PRO jest dużo węższe pod butem.

Słuchaj, jeśli pro to można to traktować jako typowy SL, narta o konstrukcji sportowej, full camber i takie tam bzdety. Natomiast bez pro, to narta inna, o innej geometrii i nieco zmienionej konstrukcji. Tutaj zakup 163 jest dla mnie co najmniej dziwny, bo to już AM o małym promieniu. Ja osobiście brałbym 177cm - najdłuższą jak jest. Mam podobne narty o podobnych parametrach i to są narty do całodziennej jazdy po wszystkim i skrętem krótkim lub średnim. Chyba że ktoś lubi krótkie narty, a nie chce stricte sportowej SL - tylko taką - niewiadomo jaką nartę. No da się na tym jeździć, bo też mam podobną - szutrówkę, stare Żony 160cm, 75 pod butem i geometria SL. No da się na tym jeździć, ale jakiejś specjalnej różnicy nie ma między standardową SL - trochę zmulona, ale do przyjęcia i nie przeszkadza to zbytnio w jeździe. W amatorskiej jeździe nie jest to aż tak odczuwalne, chociaż czuć ta większą szerokość pod butem. Być może nieco pomaga w miękkich śniegach, ale na niej zwykle w takich jeżdżę, więc nie wiem.

pozdro

ps. Szwagrowi weź długie szersze - ja bym tak zrobił 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

ps. Szwagrowi weź długie szersze - ja bym tak zrobił 😉

Ja też. Slalomka powoduje znacznie większe przeciążenia, a człowiek ma uszkodzony ACL. Za chwilę urwie go do końca albo uszkodzi kolejne więzadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tomkly napisał:

Ja też. Slalomka powoduje znacznie większe przeciążenia, a człowiek ma uszkodzony ACL. Za chwilę urwie go do końca albo uszkodzi kolejne więzadło.

Cze

Mną kierowały inne pobudki, dużo bardziej płytkie niż zdrowie szwagra😀. Ale dzięki, wyszedłem z twarzą dzięki Tobie.

pozdro

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Kurde to młody koleś i taka diagnoza...? Choć jeżeli już to lepiej protezować jak jest się w pełni sił i sprawności, bez asymetrii i przykurczów bo wtedy powrót do sprawności to jest moment.

Pozdrowienia

Różnie bywa https://www.sport-med.pl/leczenie/zakazenie-po-zabiegu-endoprotezoplastyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 11:22, Lexi napisał:

Tys prowda... dopiszę do tego nieśmiało że przy masie i umiejętnościach jakie kolega zadeklarował nie ma dla niego nart zbyt sztywnych... (jakbym jeździł na takim poziomie to jako narte uniwersalną kupiłbym Bold 177cm... albo jeszcze lepiej V-Werks 177cm)

Przepraszam, czy ja mogę prosić o rozwinięcie wątku S/Max vs Bold vs V-Werks w kontekście uniwersalności narty ? Z przyjemnością bym poczytał…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...