Skocz do zawartości

Narty dla średniozaawansowanego na stoki


karnasw

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, grimson napisał:

Jak nie podtrzymam gatunku to będę biedniejszy, jak podtrzymam to utrzymam i ciebie.

 ..niby utrzymuje teraz kilkanaście takich wielodzietnych rodzin ale nadzieja że coś w zamian dostane marne...wiec to raczej żadna inwestycja, po prostu ktoś za moje pieniądze pielęgnuje patologie przy okazji kupując mniej rozgarniętych wyborców których potomstwo za to beknie - moje nie. Ja natomiast  złodziejstwo wliczyłem w koszta uzyskania przychodu - w momencie gdy bilans przestanie sie zgadzać zmienę rezydencje podatkową ..łupu ubędzie nieco.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grimson napisał:

Dla mnie nie ma problemu napisać, że się wypieprzyłem na nartach. Ważne jest napisać, że gleba była przy 52 lub 94km/godz, a nie przy 10-15😁

Jestem i będę amatorem, wszystkiego na nartach trzeba spróbować.

Cześć

A jakie to ma znaczenie? Nie bardzo rozumiem - utrata kontroli to utrata kontroli i tyle. Przy 10-15 o błąd łatwiej bo jechać wolno jest trudno, zresztą i upadki wtedy są zazwyczaj groźniejsze, wiązania działają z opóźnieniem na powolne ruchy skrętne o obciążenie jest wtedy zazwyczaj na obu nogach duże itd. Przy dużej szybkości, jak nie ma przeszkody energia się rozchodzi i koniec.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lexi napisał:

 ..niby utrzymuje teraz kilkanaście takich wielodzietnych rodzin ale nadzieja że coś w zamian dostane marne...wiec to raczej żadna inwestycja, po prostu ktoś za moje pieniądze pielęgnuje patologie przy okazji kupując mniej rozgarniętych wyborców których potomstwo za to beknie - moje nie. Ja natomiast  złodziejstwo wliczyłem w koszta uzyskania przychodu - w momencie gdy bilans przestanie sie zgadzać zmienę rezydencje podatkową ..łupu ubędzie nieco.

Marku wspaniale napisane - czysta, żywa prawda !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grimson napisał:

Skoro jesteś taki dowcipny to napisz czarodziejska kulo, co się działo między 2008 a 2023?

Cześć

Sądząc z pewnych Twoich przekazów (uwielbienie dla prędkości, dość bezmyślny kult długiej narty, ryzykowna jazda w pełnym ruchu) - to niewiele.

Pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lexi napisał:

 coś w zamian dostane marne...wiec to raczej żadna inwestycja, po prostu ktoś za moje pieniądze pielęgnuje patologie przy okazji kupując mniej rozgarniętych wyborców których potomstwo za to beknie - moje nie.

no właśnie muszę podpiąć się pod pytanie, dostaję coś w zamian bo niedługo wpadnie 14 emeryturka i może nowe narty bym kupił tak do 1400PLN

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jan napisał:

no właśnie muszę podpiąć się pod pytanie, dostaję coś w zamian bo niedługo wpadnie 14 emeryturka i może nowe narty bym kupił tak do 1400PLN

I po co prowokujesz? Przy 14 emeryturze jest kryterium dochodowe, więc ciebie nie obejmuje, o ile w ogóle jesteś już emerytem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jan napisał:

no właśnie muszę podpiąć się pod pytanie, dostaję coś w zamian bo niedługo wpadnie 14 emeryturka i może nowe narty bym kupił tak do 1400PLN

Coś mi sie wydaje że  świadczenie o którym piszesz szybciej zniknie z papieru niż sie na nim pojawiło... zaraz po wyborach - chcesz sie założyć.. 🙂....... podobnie jak po wyborach pare lat temu (2~3) zniknęły "bony wczasowe" dla naiwnych seniorów...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lexi napisał:

Coś mi sie wydaje że  świadczenie o którym piszesz szybciej zniknie z papieru niż sie na nim pojawiło... zaraz po wyborach - chcesz sie założyć.. 🙂....... podobnie jak po wyborach pare lat temu (2~3) zniknęły "bony wczasowe" dla naiwnych seniorów...

Jan prowokuje. Mieszka i pracuje w Niemczech i tam będzie pobierał emeryturę, a tu chce rozpocząć gównoburzę. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kordiankw napisał:

Jan prowokuje. Mieszka i pracuje w Niemczech i tam będzie pobierał emeryturę, a tu chce rozpocząć gównoburzę. 

Cześć

Myślę, że nie Witek. Po prostu jest daleko gówno wie co tu się dzieje, bazuje na jakichś urywanych przekazach lub zwykłej propagandzie i tyle.

A w wieku emerytalnym jest, o czym świadczą chociażby takie wpisy. 😉

Pozdro

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Sądząc z pewnych Twoich przekazów (uwielbienie dla prędkości, dość bezmyślny kult długiej narty, ryzykowna jazda w pełnym ruchu) - to niewiele.

Pozdro

Uwielbienie dla prędkości - przy pustym stoku tak, przy normalnym obłożeniu stoku nie

dość bezmyślny kult długiej narty - najdłuższa w stajni to +1cm do wzrostu, reszta -4cm i - 17cm do wzrostu

ryzykowna jazda w pełnym ruchu - pudło, patrz wyżej

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Myślę, że nie Witek. Po prostu jest daleko gówno wie co tu się dzieje, bazuje na jakichś urywanych przekazach lub zwykłej propagandzie i tyle.

A w wieku emerytalnym jest, o czym świadczą chociażby takie wpisy. 😉

Pozdro

Daleko to dla Ciebie Katowice i Kaszuby ? 

A emerytura mi się należy bo przez wiele lat płaciłem składki do ZUSu

45 minut temu, kordiankw napisał:

Jan prowokuje. Mieszka i pracuje w Niemczech i tam będzie pobierał emeryturę, a tu chce rozpocząć gównoburzę. 

Pudło częściowe  bo emeryturę można pobierać w kilku krajach i mieszkać także.

Nie prowokuję tylko piszę o faktach.

53 minuty temu, Lexi napisał:

Coś mi sie wydaje że  świadczenie o którym piszesz szybciej zniknie z papieru niż sie na nim pojawiło... zaraz po wyborach - chcesz sie założyć.. 🙂....... podobnie jak po wyborach pare lat temu (2~3) zniknęły "bony wczasowe" dla naiwnych seniorów...

może i zniknie ale mam nadzieję że chocież raz we wrześniu wypłacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Przy 10-15 o błąd łatwiej bo jechać wolno jest trudno, zresztą i upadki wtedy są zazwyczaj groźniejsze, wiązania działają z opóźnieniem na powolne ruchy skrętne o obciążenie jest wtedy zazwyczaj na obu nogach duże itd.

Cze

Doświadczenie mam z zeszłego sezonu, niby niewinna wywrotka, ale nogę mocno przytrzymało na małej prędkości. Kolano bolało mnie z 2 miesiące. Mała energia aby się narta wypięła, wiązanie puściło ale kolano ucierpiało.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Uwielbienie dla prędkości - przy pustym stoku tak, przy normalnym obłożeniu stoku nie

dość bezmyślny kult długiej narty - najdłuższa w stajni to +1cm do wzrostu, reszta -4cm i - 17cm do wzrostu

ryzykowna jazda w pełnym ruchu - pudło, patrz wyżej

Cześć

Pojęcie pustego stoku ma rację bytu, tylko wtedy gdy jest to stok zamknięty dla innych użytkowników, niestety. Znam co najmniej parę faktów kolizji w sytuacji gdy jadący był absolutnie pewien, że na stoku jest sam. W dwóch wypadkach skończyło się poważnymi kontuzjami. Jako, że Ty zaczynałeś jeździć w czasie gdy ja w miarę poważną zabawę z narciarstwem kończyłem naprawdę radzę sobie wziąć do serca to praktyczne spostrzeżenie.

Wiesz gdy sobie coś zrobisz - nie ma tragedii, sam jesteś sobie winien. Ale gdy popełnisz błąd w ocenie sytuacji i kogoś jebniesz możesz mieć wyrzuty sumienia do końca życia.

To tylko i wyłącznie rada wynikająca z praktyki anie czepianie się - żeby nie było.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Jan napisał:

A emerytura mi się należy bo przez wiele lat płaciłem składki do ZUSu

Pudło częściowe  bo emeryturę można pobierać w kilku krajach i mieszkać także.

Nie prowokuję tylko piszę o faktach.

może i zniknie ale mam nadzieję że chocież raz we wrześniu wypłacą

Nikt nie kwestionuje twojego prawa do emerytury w Polsce, a jedynie to, że o ile dobrze kojarzę, to jeszcze nie nabyłeś do niej praw. W Polsce to 65 lat, w Niemczech na chwile obecną 65 i 11 miesięcy. 

Po co więc piszesz:

Cytat

no właśnie muszę podpiąć się pod pytanie, dostaję coś w zamian bo niedługo wpadnie 14 emeryturka i może nowe narty bym kupił tak do 1400PLN

???

Jako osoba inteligentna, wiesz doskonale, że rozdawnictwo socjalne jest tematem wrażliwym na tym forum, więc po co? Podkładasz iskrę na podatny grunt i będziesz się cieszył jak rozpęta się gównoburza? U siebie na KN przenosisz takie wpisy do "oślej łączki" z komentarzem, że nie jesteśmy na skiforum. Czyli tu można, a na KN nie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kordiankw napisał:

......

Jako osoba inteligentna, wiesz doskonale, że rozdawnictwo socjalne jest tematem wrażliwym na tym forum, więc po co? Podkładasz iskrę na podatny grunt i będziesz się cieszył jak rozpęta się gównoburza? U siebie na KN przenosisz takie wpisy do "oślej łączki" z komentarzem, że nie jesteśmy na skiforum. Czyli tu można, a na KN nie?

Hehe...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Doświadczenie mam z zeszłego sezonu, niby niewinna wywrotka, ale nogę mocno przytrzymało na małej prędkości. Kolano bolało mnie z 2 miesiące. Mała energia aby się narta wypięła, wiązanie puściło ale kolano ucierpiało.

pozdrawiam

Dobry narciarz się nie...

A więc czeka nas powrót do narciarskiego przedszkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Pojęcie pustego stoku ma rację bytu, tylko wtedy gdy jest to stok zamknięty dla innych użytkowników, niestety. Znam co najmniej parę faktów kolizji w sytuacji gdy jadący był absolutnie pewien, że na stoku jest sam. W dwóch wypadkach skończyło się poważnymi kontuzjami. Jako, że Ty zaczynałeś jeździć w czasie gdy ja w miarę poważną zabawę z narciarstwem kończyłem naprawdę radzę sobie wziąć do serca to praktyczne spostrzeżenie.

Wiesz gdy sobie coś zrobisz - nie ma tragedii, sam jesteś sobie winien. Ale gdy popełnisz błąd w ocenie sytuacji i kogoś jebniesz możesz mieć wyrzuty sumienia do końca życia.

To tylko i wyłącznie rada wynikająca z praktyki anie czepianie się - żeby nie było.

Pozdro

Mitek, to co piszesz to święta prawda, ale troszkę stanę w obronie Grimsona, bo "szybką" jazdę uprawiał na faktycznie pustym stoku (przed otwarciem z buta wychodził), więc ryzyko spotkania kogoś było minimalne (ale było), stok doskonale mu znany i przygotowany, a i prędkości nie aż tak wysokie (bo 100km/h to chyba jeszcze sferze marzeń). Chyba od tego 2008 sporo się zmieniło w jego umiejętnościach, mam nadzieję. A na wydzielony stok w PL do szybkiej jazdy to tylko sobie mogą pozwolić właściciele (jak sobie zamkną stok lub wydzielą trasę) i okazyjne zawody typu "zjazd na krechę".

pozdrawiam

ps. Nie mniej jednak nie popieram.

 

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...