Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś Winterberg w DE temp -8  i 70 cm bazy kaszy na trasach,armaty przez prawie cały tydzień walczyły z naśnieżaniem. Dziś do dyspozycji narciarzy 8km tras choć wczoraj było tylko 4km ale zaryzykowałem wyjazd więc zobaczymy jak będzie 😉

https://www.skiliftkarussell.de/nl/stroom/informatie-over-liften-en-pistes/

 

Edytowane przez Victor
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Victor napisał:

Witam dziś Winterberg w DE temp -8  i 70 cm bazy kaszy na trasach,armaty przez prawie cały tydzień walczyły z naśnieżaniem. Dziś do dyspozycji narciarzy 8km tras choć wczoraj było tylko 4km ale zaryzykowałem wyjazd więc zobaczymy jak będzie 😉

https://www.skiliftkarussell.de/nl/stroom/informatie-over-liften-en-pistes/

 

się pospiesz zanim Holandia się dowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na małe sprawozdanie z dotychczasowych realizacji planów i zamierzeń. Wypad grudniowy do Austrii zaliczony i jestem pod wielkim wrażeniem. Sezon w ZW otwarty znacznie wcześniej niż zwyczajowo. Jak na razie luzy więc jest czas na trochę jazdy i poprawy techniki. Na ten moment zwrócono mi uwagę iż zbyt intensywnie wkładam wewnętrzną nartę ale za to poprawiłem sylwetkę frontalną w skrętach średnich i długich. Cieszę się bo ponad plan ujawnia  się marcowy wypad do Francji i szczerze tyci przebieram nogami. Pozdrowienia dla wszystkich....ruszam bo o 14 po kilkudniowej przerwie technicznej rusza ZW  

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z trzydniowego wypadu na Chopok, No i akurat przyszły wreszcie zamówione nartki SLALOMOWE HEAD SUPERSHAPE E-MAGNUM.   Niestety przyszły trochę za późno i nie udało się ich zabrać na wyjazd na Słowację, a szkoda bo w pierwszy dzień było trochę twardo więc zobaczyłbym co na nich zdołam zdziałać. 

    I jeszcze taki prezencik: przysłali kupon ważny w sezonie 23/24 na dodatkowy dzień w jednym z dwóch ośrodków. Są to Kaunertal lub Pitzal. Działa to tak: jeśli kupisz karnet 4, 5, lub 6-cio dniowy, to dostajesz dodatkowy dzień gratis. Ponieważ w tym sezonie mam już sprecyzowane plany i w powyższych ośrodkach na pewno nie zawitam, szkoda aby się to zmarnowało. A więc, koledzy (głównie) z Krakowa, jeśli ktoś z was byłby zainteresowany proszę o kontakt i chętnie kupon przekażę. W śródmieściu bywam prawie codziennie więc nie będzie z tym żadnego kłopotu.

                                                              Pozdr4all 🙂 !

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jan napisał:

a gdzie jeździłeś konkretnie ?

Bad Kleinkirchheim - tam była kwatera. W pierwszy dzień jeździliśmy w St. Oswald - tylko tam było czynne a następne dni na Turracher Hohe - połowa ośrodka tak mniej więcej była czynna. Pewne sprawy dla Ciebie są oczywiste ale dla mnie nie. Całkowity brak przydrożnych bilbordów (za mordę ich chwycili - straszne ograniczenie praw człowieka), brak napowietrznych linii przesyłowych, brak smogu - czasami delikatny i jakże przyjemny zapach palonego drewna, brak wszechobecnych w PL sztandów z chińszczyzną, brak cymbergrajów, cisza, wszechobecna cisza, kojąca, uspokojająca, super obsługa gości i to zarówno w gastronomii jak i na "linie", uśmiech i taka widoczna radość z życia, pozytywne epatowanie narodowe ot takie drobnostki jak flagi na pługach czy też flagi narodowe wbijane w kanapki tudzież obsługa w strojach regionalnych. Wysoka dbałość o produkty regionalne. Na stoku, trasy przygotowane perfekcyjnie, 90 proc narciarzy prezentowało dobry poziom wyszkolenia, stokowych idiotów praktycznie nie było, całkowity brak bezkijkowców, treningi tyczkowe ogólnie dostępne (mój kursant jeździł na GS kadry młodszych juniorów z Słowenii). Obserwowałem z dużym zaciekawieniem szkolenia grupowe prowadzone przez licencjonowanych Austriackich instruktorów - bardzo duże nastawienie na techniki klasyczne.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Cieszę się bo ponad plan ujawnia  się marcowy wypad do Francji i szczerze tyci przebieram nogami. Pozdrowienia dla wszystkich....ruszam bo o 14 po kilkudniowej przerwie technicznej rusza ZW  

Ale na zlocie zwardońskim będziesz?

16 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Bad Kleinkirchheim - tam była kwatera. W pierwszy dzień jeździliśmy w St. Oswald - tylko tam było czynne a następne dni na Turracher Hohe - połowa ośrodka tak mniej więcej była czynna. 

Też polubiłem Turracher Höhe, niby tras niewiele, ale świetny śnieg. A i kilka perełek trasowych też się tam znalazło..a St Oswald to był w ogóle początek jeżdżenia codziennie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chertan napisał:

Ale na zlocie zwardońskim będziesz?

 

Oczywiście, mam pewne zobowiązania - na tym etapie nartowania jestem w stanie poświęcić wiele🤣. Wiesz (a może nie wiesz) ZW SKI "umiera" w ostatnim dniu ferii. Wyjazd planowany jest na 16 marca więc myślę że niezbyt dużo będę musiał się "poświęcać". Z drugiej zaś strony spotkanie z Morganem może być bardzo twórcze - niech się chłopak Polskiego uczy bo mamy do pogadania🤣

Edytowane przez Adam ..DUCH
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Oczywiście, mam pewne zobowiązania - na tym etapie nartowania jestem w stanie poświęcić wiele🤣. Wiesz (a może nie wiesz) ZW SKI "umiera" w ostatnim dniu ferii. Wyjazd planowany jest na 16 marca więc myślę że niezbyt dużo będę musiał się "poświęcać". Z drugiej zaś strony spotkanie z Morganem może być bardzo twórcze - niech się chłopak Polskiego uczy bo mamy do pogadania🤣

Jakieś plany w Zwardoniu to raczej sam początek marca?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...