Skocz do zawartości

Co z tym zrobić. Analiza jazdy.


herbi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Poczyniłem drobne postępy, reszta błędów jest w trakcie wykorzeniania. 🙂 Powiększyłem również arsenał o prawdziwe gigantki: Dynastar Speed GS WC FiIS 182cm R25 oraz Deacony 84 172cm.

Myślałem, że Dynastary będą trudne ale jest fajnie, jedynie trzeba sie dobrze rozpędzić aby zaczęły działać  😉
Poniżej kilka filmów, głównie skręt krotki na ELAN SLX WC 165cm- bardzo elastyczne wzdłużnie i fajnie zacieśniają.

Oczywiście jak jest się nagrywanym to nigdy nie wychodzi jk trzeba, ale bez wymówek.

Jest też fragment na ELAN GSX 185cm R21.1

Jest lepiej? Znajomi mówią, że poprawiłem pracę rąk i mniej się garbię.  Staram się markowac kijem wbicie, czasem wychodzi, czasem nie, czasem zapominam...

O! Nauczyłem się też jezdzić śladem ciętym mając tylko jedną nartę, zarówno na prawej jak i na lewej nodze. Łatwiejsze niż by się wydawało ale do wewnątrz trzeba się mocno wychylać i to była najwieksza trudność.

Co ciekawe latwiej wychodzi na Racetigerach 175cm R17,5 niż na slalomkach.

Pozdro!

 

Edytowane przez herbi
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
39 minut temu, Kubis napisał:

@herbi bardzo fajnie to wygląda. W nogach pojawia się mały A-frame.

image.png.b8a80a781f8b0e343d215d1f7d48713e.png

Tu gość fajnie pokazuje jak się tego pozbyć.

 

Tak, walczyłem z tym niestety mam mocno zrotowaną prawą stopę na zewnątrz- wada postawy. Mam wkładki supinujące ale wiecej się nie da. Gdy mocniej wkładam wewnętrzne kolano to narta traci krawędź lub zdarza sie że kopie(szczegolnie w prawym skręcie), nie raz wystrzeliło mnie na plecy. Dlatego tak jak na ujęciu co pokazałeś w lewym skręcie muszę prawe kolano dokręcać mocniej aby narta nie jechała na zewnątrz:( Najbardziej sie uwidacznia właśnie w krótkim skręcie, na pełnym włożeniu juz tak sie nie rzuca w oczy.

IMG_8368.jpeg

Edytowane przez herbi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, a_senior napisał:

Mnie się podoba. Ale pokaż jak Ci idzie w trudniejszym terenie.

Dzieki. No na nierównościach sporo tracę i ręce mam jak strach na wróble.

No to teraz coś czym wolałabym się  NIE chwalić 😉 

Pierwszy film: Gromadzyń, Ustrzyki Dolne czerwona trasa. Jazda około południa, lekkie odsypy i odsłonięty lód.

Następne na Laworcie, dziury i garby wzdłużne bo deszcz padał dzień wcześnej, niestet nie wyratrakowali dobrze tylko przysypali dziury. W jeszcze gorszych warunkach nie nagrywamy.

I ostatni, moja koleżanka tak ładnie jedzie na pierwszym planie więc sie da.

 

Edytowane przez herbi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, herbi napisał:

Dzieki. No na nierównościach sporo tracę i ręce mam jak strach na wróble.

No to teraz coś czym wolałabym się  NIE chwalić 😉 

Pierwszy film: Gromadzyń, Ustrzyki Dolne czerwona trasa. Jazda około południa, lekkie odsypy i odsłonięty lód.

Następne na Laworcie, dziury i garby wzdłużne bo deszcz padał dzień wcześnej, niestet nie wyratrakowali dobrze tylko przysypali dziury. W jeszcze gorszych warunkach nie nagrywamy.

I ostatni, moja koleżanka tak ładnie jedzie na pierwszym planie więc sie da.

 

No i gitara, jeździsz miękko, nie blokujesz się. Jest potencjał na więcej, z zastrzeżeniem że zrobiłeś już większość narciarskiej drogi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, herbi napisał:

Poczyniłem drobne postępy, reszta błędów jest w trakcie wykorzeniania. 🙂 Powiększyłem również arsenał o prawdziwe gigantki: Dynastar Speed GS WC FiIS 182cm R25 oraz Deacony 84 172cm.

Myślałem, że Dynastary będą trudne ale jest fajnie, jedynie trzeba sie dobrze rozpędzić aby zaczęły działać  😉
Poniżej kilka filmów, głównie skręt krotki na ELAN SLX WC 165cm- bardzo elastyczne wzdłużnie i fajnie zacieśniają.

Oczywiście jak jest się nagrywanym to nigdy nie wychodzi jk trzeba, ale bez wymówek.

Jest też fragment na ELAN GSX 185cm R21.1

Jest lepiej? Znajomi mówią, że poprawiłem pracę rąk i mniej się garbię.  Staram się markowac kijem wbicie, czasem wychodzi, czasem nie, czasem zapominam...

O! Nauczyłem się też jezdzić śladem ciętym mając tylko jedną nartę, zarówno na prawej jak i na lewej nodze. Łatwiejsze niż by się wydawało ale do wewnątrz trzeba się mocno wychylać i to była najwieksza trudność.

Co ciekawe latwiej wychodzi na Racetigerach 175cm R17,5 niż na slalomkach.

Pozdro!

 

Hej. Z perspektywy amatora -  dla mnie bardzo spoko. 

Dostrzegam tutaj swoje własne małe "grzeszki" czyli lekki A freme i odjeżdżająca dolna narta w głębszych skrętach(ostatni filmik) 😉 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lucky_luke
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuje za przypomnienie Triggerboya którego kanał mam subskrybowany.

Jensa  od StompIt też lubię oglądac.

Na stok mam 10minut z domu (jest plaski i rzadko otwarty ale do ćwiczeń idealny) więc...

Oglądałem ten film już dawno ale dziś dopiero wykonywałem to ćwiczenie z siłowaniem się z kolanem, dawniej robiłem właśnie to odwrotne.

Jest poprawa! w ogóle to zmianie lekko uległo stanie na nartach, nie cisnę z taką siłą na języki na początku skrętu tylko stoję bardziej zrównoważony całą stopą a mimo tego na wyszuranym teraz wieczorem lodzie narty idą pięknie rownolegle bez żadnego intencjonalnego dociskania. Fakt, jak wziąłem kije z powrotem do rąk to ciało chciało wrócić do nawyku ale bede z tym walczył. 
Niestety nie poprawi to mojej anatomii stopy ale skoro już sam czuję różnicę to musi coś w tym być 🙂

Edytowane przez herbi
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, herbi napisał:

a stok mam 10minut z domu (jest plaski i rzadko otwarty ale do ćwiczeń idealny) więc..

Co ja bym oddał dziś za jakikolwiek stok blisko domu 🤔? 🙃

Choc na nartach jeżdżę chwilkę to podobno,tak słyszalem nogi są naturalnie ale cała reszta 🤦‍♂️… i co z tym zrobić ? Dobre pytanie- sprzedać wszystko i przeprowadzić się w 10min do stoku?🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Victor napisał:

Co ja bym oddał dziś za jakikolwiek stok blisko domu 🤔? 🙃

Choc na nartach jeżdżę chwilkę to podobno,tak słyszalem nogi są naturalnie ale cała reszta 🤦‍♂️… i co z tym zrobić ? Dobre pytanie- sprzedać wszystko i przeprowadzić się w 10min do stoku?🤣

No stok niedaleko to piękna sprawa 😎 

Fakt, że spędzam tam max 5-10dni w sezonie głownie na samych ćwiczeniach, bo jeździmy dalej (60km) w okolice Ustrzyk Dolnych. Mam zajoba na punkcie nart 🫣

Panowie co jeszcze oprócz A-frame. Proszę mnie bombardowac. Co widziałem sam, co widzieli znajomi i na podstawie informacji z internetu udalo sie poprawić to jest już niemal maximum.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym A to bym popracował nad jednolitą uspokojoną pracą rąk. Czasami masz je węziej, czasami szerzej, czasami tak czasami siak. Ja osobiście nie mam nic przeciwko takiemu dowolnemu użyciu rąk jeśli nie wytrącają z równowagi i pozycji, ale więcej spokoju zawsze ładniej się ogląda. Pracować dynamicznie ma dół, góra oszczędniej i w sposób zorganizowany i konsekwentny 😉

Ale jak mówiłem, widziałem już różne sposoby na pracę rąk (oszczędne, sierpowo-zamachowe, gibonowe ręce, boksowanie do przodu itp) i tak długo jak nie są przesadzone te ruchy, to mi to rybka 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Victor napisał:

Co ja bym oddał dziś za jakikolwiek stok blisko domu 🤔? 🙃

Choc na nartach jeżdżę chwilkę to podobno,tak słyszalem nogi są naturalnie ale cała reszta 🤦‍♂️… i co z tym zrobić ? Dobre pytanie- sprzedać wszystko i przeprowadzić się w 10min do stoku?🤣

Victor - naprawdę fajna jazda jak na taki mały staż. Masz predyspozycje. Brakuje jedynie objeżdżenia. Bo są potknięcia i niepewność. Sporo pierdół Cię wytrąca z równowagi jeszcze. Trochę symetrii brakuje w skrętach, ale to sporo osób to ma. Halę masz niedaleko. Trzeba tam tłuc ile wlezie. No i wyjazdy kiedy tylko możesz. Jak jest szansa na szkoleniowe - jak najbardziej. Będą z Ciebie ludzie.

pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Victor - naprawdę fajna jazda jak na taki mały staż. Masz predyspozycje. Brakuje jedynie objeżdżenia. Bo są potknięcia i niepewność. Sporo pierdół Cię wytrąca z równowagi jeszcze. Trochę symetrii brakuje w skrętach, ale to sporo osób to ma. Halę masz niedaleko. Trzeba tam tłuc ile wlezie. No i wyjazdy kiedy tylko możesz. Jak jest szansa na szkoleniowe - jak najbardziej. Będą z Ciebie ludzie.

pozdro

Mówisz 😉 ale jak to ogarnąć na tej zielonej nizinie jak już pąki zaczynają kwitnąć na krzewach  😜 a tak poważnie to mega Wam zazdroszczę tej bliskości do stoków . Hale będę tłukł wiosna -jesień bez dwóch zdań . Szkolenie planuje na listopad i luty25. A póki co dowiedziałem się,że mam pierwszy weekend marca wolny więc muszę ogarnąć jakoś dojazd i może będzie szansa na poznanie szanownego grona wybitnych w ZW. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Victor napisał:

Mówisz 😉 ale jak to ogarnąć na tej zielonej nizinie jak już pąki zaczynają kwitnąć na krzewach  😜 a tak poważnie to mega Wam zazdroszczę tej bliskości do stoków . Hale będę tłukł wiosna -jesień bez dwóch zdań . Szkolenie planuje na listopad i luty25. A póki co dowiedziałem się,że mam pierwszy weekend marca wolny więc muszę ogarnąć jakoś dojazd i może będzie szansa na poznanie szanownego grona wybitnych w ZW. 😉

Miałeś być w ZW jakoś w ferie małopolskie? Czyż nie tak???

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Victor napisał:

ale jak to ogarnąć na tej zielonej nizinie jak już pąki zaczynają kwitnąć na krzewach

Wiesz, kiedyś na amerykańskim forum fotograficznym ktoś szukał porady: Co zrobić bo mu poruszone fotki czasem wychodzą bo ma "ciemne" szkła bo na takie go stać i gdy jest troche ciemniej to nie wyrabiają a jaśniejsze kosztują fortunę.... Odpowiedzieli mu żeby sie przeniósł na jakąś planetę bliżej słońca..

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Marcos73 napisał:

Daj znać - to przyjedziemy z Marasem na Belgijskie piwko 😉, bo nie miałem okazji, ale o tym wiesz.

pozdro

Jutro będę dużo mądrzejszy co z wyjazdem bo wstawiam auto do mechanika--padł kompresor zawieszenia 🤦‍♂️oby tylko on bo jak nie 😱 i trzeba będzie wymieniać airmatic to się załamię …


Tak czy siak co preferujesz?IMG_0992.thumb.jpeg.4483b9c6dc5623128f5b5a65b18df10a.jpeg

czy 

IMG_0993.jpeg.71c01e5e6ea4d86bd1d07eae659602d6.jpeg

Oczywiście na koszt Mareczka 🤣transport będzie w gratisie 😜

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Victor napisał:

Jutro będę dużo mądrzejszy co z wyjazdem bo wstawiam auto do mechanika--padł kompresor zawieszenia 🤦‍♂️oby tylko on bo jak nie 😱 i trzeba będzie wymieniać airmatic to się załamię …


Tak czy siak co preferujesz?IMG_0992.thumb.jpeg.4483b9c6dc5623128f5b5a65b18df10a.jpeg

czy 

IMG_0993.jpeg.71c01e5e6ea4d86bd1d07eae659602d6.jpeg

Oczywiście na koszt Mareczka 🤣transport będzie w gratisie 😜

Oba poproszę w ramach reparacji za szkody psychiczne, oczywiście na koszt Marasa 😉

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, herbi said:

Panowie co jeszcze oprócz A-frame. Proszę mnie bombardowac. Co widziałem sam, co widzieli znajomi i na podstawie informacji z internetu udalo sie poprawić to jest już niemal maximum.

 

Skoro już mamy się czepiać 😉

Kibelek- narta oddała i zamiast szybkiego przejścia w następny skręt trzeba było się ratować.

 

Zrzut ekranu 2024-02-01 183921.png

Zrzut ekranu 2024-02-01 183936.png

I tutaj podobnie

Zrzut ekranu 2024-02-01 184154.png

 

Do tego niepotrzebne opuszczanie wewnętrznej ręki

Zrzut ekranu 2024-02-01 183855.png

Zrzut ekranu 2024-02-01 183816.png

Edytowane przez Flex 40
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Flex 40 napisał:

 

 

Do tego niepotrzebne opuszczanie wewnętrznej ręki

 

Zrzut ekranu 2024-02-01 183921.png

Zrzut ekranu 2024-02-01 183936.png

I tutaj podobnie

Zrzut ekranu 2024-02-01 184154.png

 

Do tego niepotrzebne opuszczanie wewnętrznej ręki

Zrzut ekranu 2024-02-01 183855.png

Zrzut ekranu 2024-02-01 183816.png

Mam to samo 🤔 prostowanie wewnętrznej i zbytnie podnoszenie zewnętrznej przez co sylwetka wygląda komicznie . Choć jeszcze i stanie na wewnętrznej, oj jest tego. Dzięki,że zwróciłeś uwagę u kolegi,bo sam muszę nad tym w swojej głowie zapanować 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Flex 40 napisał:

 

Skoro już mamy się czepiać 😉

Kibelek- narta oddała i zamiast szybkiego przejścia w następny skręt trzeba było się ratować.

 

Zrzut ekranu 2024-02-01 183921.png

Zrzut ekranu 2024-02-01 183936.png

I tutaj podobnie

Zrzut ekranu 2024-02-01 184154.png

 

Do tego niepotrzebne opuszczanie wewnętrznej ręki

Zrzut ekranu 2024-02-01 183855.png

Zrzut ekranu 2024-02-01 183816.png

Czesc. Dzięki za zainteresowanie i konstruktywną ocenę .No na ostatnim kadrze to było troche ratowanie się ale zawsze myślałem, że takie podpieranie się przy dłuższym skręcie jest spoko-bo demonstratorzy na YouTube tak robią 😉 Czyli tego trzeba sie pozbyć -O.K

Zaskoczyłeś mnie jednak tym kibelkiem bo akurat uważałem, że to robię dobrze.

Wiem, że pod koniec skrętu jestem czasem lekko na tyłach (głównie dotyczy to niskiej pozycji gdzie podkręcam skręty) ale to dlatego, że chcę wycisnąć z narty więcej ugięcia aby przyspieszyła, objechała mnie i po tym oddaniu energii ustawiam sie ponownie na języki i atakuję na kolejny łuk.

W sensie, że jak planuje zacieśnić łuk to kolejno w różnych fazach skretu jestem na językach, na środku i lekko odchylony i ponownie to samo. Kurcze, no to uważałem za dobre, bo wiem kiedy jestem całkiem na tylach poza balansem i narty mnie wiozą ale to się bardzo rzadko zdarza.

 

Edit: Dobra, już wyczytałem w innym temacie, że to dla zawodników jest dobre a nie dla mnie. Kurcze, ale lubiłem tak "przepychać" narty  aby oddawały.

Dziękuję raz jeszcze za zwrócenie uwagi.

Edytowane przez herbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...