Skocz do zawartości

Co z tym zrobić. Analiza jazdy.


herbi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Edwin napisał:

Przecież wiesz, że na krawędzi przyśpiesza 😄,nawet nie wiedziałem, że to kameruje. Chciałem tylko pokazać końcówkę w miękkim, dlatego wrzuciłem.Zwykła przeciętna  jazda.

Na tv więcej widać 

55 cali się nada czy za mały😉

pozdro

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jan napisał:

a jak jeździ teraz ?

Teraz Edwin nie jeździ.

Napisał bym jeździ jak emeryt,ale obraził bym wielu,a zwłaszcza śp.Nico z którym miałem okazję jeździć.

Problemy z kręgosłupem,oraz niewyleczone kolano spowodowało kilkuletnią przerwę.Ale w zeszłym tyg. po raz pierwszy w Harrachowie znów stanąłem na nartach. 

Najbliższe tygodnie pokażą,czy pod nóż trzeba iść czy nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Edwin napisał:

Teraz Edwin nie jeździ.

Napisał bym jeździ jak emeryt,ale obraził bym wielu,a zwłaszcza śp.Nico z którym miałem okazję jeździć.

Problemy z kręgosłupem,oraz niewyleczone kolano spowodowało kilkuletnią przerwę.Ale w zeszłym tyg. po raz pierwszy w Harrachowie znów stanąłem na nartach. 

Najbliższe tygodnie pokażą,czy pod nóż trzeba iść czy nie.

To się minęliśmy. Byłem we wtorek. Napis kilka słów o jeździe z Niko130, znam relacje jedynie B4Me, który z nim jeździł, a także wyczytałem wszystko co się dało z forum... gdzie jeździliście, jak itp itd... bo to jest ktoś o kim warto rozmawiać. Dla tych co nie wiedzą... się nie załapali...

 

Edytowane przez star
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.02.2024 o 21:23, KrzysiekK napisał:

Hej @herbi … będę jutro na wankowej od otwarcia. Będziesz może ? Pojeździło by, we dwójkę raźniej 😉

Czesc. Niestety w weekend nie byłem. W czwartek atakowaliśmy chwilkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Jesteś może na wankowej ? Widzę Cię chyba 

Miło było poznać na żywo 🙂 

Szkoda, że szybko gdzieś zniknęliście bo jeszcze chciałem pogadac.

Rafał fajnie śmiga, jest potencjał 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, herbi napisał:

Miło było poznać na żywo 🙂 

Szkoda, że szybko gdzieś zniknęliście bo jeszcze chciałem pogadac.

Rafał fajnie śmiga, jest potencjał 😎

Tak, chude to to, silne i zwinne. Jak się nie spasie jak stary to będzie narciarz. 
 

Byliśmy tylko godzinę zważywszy że potem warun lawinowo się psuje.

Kolega @herbijezdzi świetnie, piękna cięta jazda. Brakuje mi tylko tego specyficznego dociagania skrętu ramieniem. A poza tym, super. A przede wszystkim to fascynat i ten pojedynczy wyjazd na krześle to stanowczo za mało by się nagadać… Do zobaczenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrzysiekK napisał:

Tak, chude to to, silne i zwinne. Jak się nie spasie jak stary to będzie narciarz. 
 

Byliśmy tylko godzinę zważywszy że potem warun lawinowo się psuje.

Kolega @herbijezdzi świetnie, piękna cięta jazda. Brakuje mi tylko tego specyficznego dociagania skrętu ramieniem. A poza tym, super. A przede wszystkim to fascynat i ten pojedynczy wyjazd na krześle to stanowczo za mało by się nagadać… Do zobaczenia.

Dzieki 🤭 

Bałem się żeby nie było wstydu na tych połamanych nartach.

Mam nadzieję, że nie jeden raz pośmigamy jeszcze razem i się nagadamy.

Ręce staram sie teraz jak najbardziej spokojnie prowadzić bo cały czas jest z tym problem, ogolnie to ja tylko problemy u siebie widzę 😂

Ale gość w szarym kombinezonie wymiatał, każda technika opanowany, każdy rodzaj skrętów- marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, herbi napisał:

Dzieki 🤭 

Bałem się żeby nie było wstydu na tych połamanych nartach.

Mam nadzieję, że nie jeden raz pośmigamy jeszcze razem i się nagadamy.

Ręce staram sie teraz jak najbardziej spokojnie prowadzić bo cały czas jest z tym problem, ogolnie to ja tylko problemy u siebie widzę 😂

Ale gość w szarym kombinezonie wymiatał, każda technika opanowany, każdy rodzaj skrętów- marzenie.

Ten w kremowym ? Co mówiłem że instruktor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Bang!

Jak mówię, że coś zrobię to... to robię!

Znalazł się kupiec na moje Elan SLX WC 165- genialna narta ale zbyt wyspecjalizowana (za trudna?)jak dla mnie, bardzo elastyczne dzioby, sztywne pod butem i zbyt dynamiczne, wymuszały na mnie bardzo dużo i nie mogłem ich sobie puścić luzem. Trochę sie na nich szarpałem.  Nie do mojego stylu.

Nie żebym sie pozbywał SL bo zostają mi damskie Elan Speed Magic 155 R11 mojej kochanej Kasi 🙂 Łatwiejsze, nie musze ich tak bardzo pilnować jak SLX, może gorzej trzymają na twardym ale fun z jazdy większy.

Sprzedałem też jedną szt. Volkl Deacon 84, drugą uszkodzoną zostawiłem sobie na pamiątkę. 
 

Dzięki temu mogłem kupić najlepsze narty na jakich w życiu jeździłem a było to na testach Elan w tym roku:

Elan ACE GSX 174 R19, dokladnie ten sam egzemplarz który był na testach, dzieki temu wiedziałem, że nie ma opcji na zle dobrany sprzęt. Nawet kije sobie polakierowałem pod kolor nart.

Będą to moje główne narty które zastąpią mocno już wysłużone Voelkl Racetiger GS 175 R17,5 z sezonu 13/14. Czuć, że to już  narty bardzo wyklepane, nie trzymają dobrze na twardym mimo ostrzenia na brzytwy, potrafią nieprzyjemnie podjechać pod brodę na kompresji. Poza tym mam na nich dwa autografy: Maryny oraz Dagmary Krzyżyńskiej 🙂 
Zostają na zawsze na pamiątkę.

Dlaczego GS jako narty całodzienne?

Jazdy ciętej uczyłem sie właśnie na tych Racetigerach 5 lat temu- tak, zgodnie z kanonem powinny to być łatwe slalomki ale wtedy o tym nie wiedziałem. Lubię podkręcać skręty, lubię prędkość a rano zawsze jestem pierwszy na stoku 🤪 Nawet na moich GS FIS R25 182 kręcę mocniej niż większość ludzi na stoku, po prostu długi skręt to jest dla mnie.

Na bonus mój najlepszy kadr (według mnie) w tym roku na SLX jaki udało mi się złapać. Były lepsze skręty ale ten mam na filmie. 

 

Obecnie moja "kolekcja" to:

1. Elan damski SL 155 R11 2019/20

2. Voelkl Racetiger GS 175 R17,5 2013/14

3. Elan GSX 174 R19 2023/24

4. Dynastar GS FIS WC 182 R25 2018/19

Na chwile obecna nie planuję zmian przez kilka lat.
 

IMG_8736.jpeg

IMG_8688.jpeg

Edytowane przez herbi
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, herbi napisał:

Takie jak te?

Takie właśnie 😍

Tyle że dwa i pół klocka to ja mogę dać za szkolenie a nie za narty. Na SL się dość dobrze czuję bo one nie potrzebują tak wielkiej prędkości do pracy. Więc jak już, to po taniości … na razie przynajmniej. 

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Na każdej narcie o porządnej budowie można jechać bardzo wolno i bardzo szybko z punktu widzenia amatorskiej jazdy. Nie rozumiem sformułowania o prędkości.

Pozdro

@Adam ..DUCHjezdzil na moich blizzardach i mógłby coś powiedzieć … Zastanawialiśmy się czemu są nieostre a ostre były tyle co po serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrzysiekK napisał:

@Adam ..DUCHjezdzil na moich blizzardach i mógłby coś powiedzieć … Zastanawialiśmy się czemu są nieostre a ostre były tyle co po serwisie.

Nie jeździłem na nich (miałem za to podobne ..RS70) - uważam natomiast ze to piękne narty.. w życiu bym ich nie oddał.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Lexi napisał:

Nie jeździłem na nich (miałem za to podobne ..RS70) - uważam natomiast ze to piękne narty.. w życiu bym ich nie oddał.. 

Nie mam zamiaru, może do nich dorosnę. Po prostu chciałem się w tym sezonie troszkę pobawić w skręt cięty, a te 17m daje speed jednak... A ja tak nie lubię bo się boje, że w kogoś je......

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...