Skocz do zawartości

Super news na "przebudzenie"


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, .Beata. said:

Piotrek, ale cała reszta inna… 

Szymek, stać Cię będzie na przyjazd do Zwardonia!

 

 

Na to to się musi znaleźć przynajmniej raz w sezonie 🙂. Nie ma co ukrywać, że póki jest tam Adam, to jest to miejsce wyjątkowe. BTW Ruszy w tym sezonie coś więcej niż kanapa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Spokojnie by dał radę zapłacić wyższe stawki, ale wtedy by nie kupił kilku mieszkań w Krakowie i dodatkowo nie odbierał swoim pracownikom połowy pensji za najem.

Piotrek

Ty jesteś jednak kosmitą. Ja poświęciłem 20 lat swojego życia żeby robić dobrze innym "Piotrkom"? Upadłeś na głowę w dzieciństwie? Jakbym policzył swoje godziny pracy przez ten czas to już dawno powinienem być na emeryturze. Umowa o pracę to nie zsyłka. Ja oferuję takie czy siakie warunki, a ktoś to przyjmuje lub nie. U nas jest stała obsada, wszyscy na umowę o pracę, bardzo mała rotacja personelu. Viktor pisał, granice otwarte i możesz w BE pracować za dwu lub trzykrotnie wyższa stawkę. Trzeba tylko ruszyć dupsko, nie jojczeć. To co mam zawdzięczam tylko naszej pracy i poświęceniu kosztem wolnego czasu, stresu i wyrzeczeń. Zapracowałem, to odcinam kupony. Ty tu będziesz stawiał diagnozę, skąd mam. No jeszcze czego, świat się kończy.

Córka po dwóch latach dostaje 5-cio cyfrową pensję, a skończyła SWPS (nie Oxford) i ma tylko licencjat. Ale nauczyła się biegle 3 skandynawskich języków (chociaż nigdy w żadnym z tych krajów nie była). A Ty mając pińć metrów do granicy PL/DE masz problem z nauka niemieckiego. Stań przed lustrem i rzetelnie oceń swoje możliwości i wartość. Może zostań operatorem koparki albo spawaczem. Tam nie trzeba siły przebicia. Trzeba tylko robić i to szybko i dobrze.

pozdrawiam

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kordiankw napisał:

Wg których statystyk? Bo correction coefficient dla Nikozji w 2022 wynosił 81,2 a dla Warszawy 72,3. Dla porównania Bruksela to 100.

https://www.numbeo.com/quality-of-life/compare_cities.jsp?country1=Poland&country2=Cyprus&city1=Warsaw&city2=Nicosia&tracking=getDispatchComparison

Na Cyprze minimalnei lepiej 144  Nicosia vs 137 w Warszawie.. W Holandii ten wskaźnik ma ponad 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcos73 napisał:

Piotrek

Ty jesteś jednak kosmitą. Ja poświęciłem 20 lat swojego życia żeby robić dobrze innym "Piotrkom"? Upadłeś na głowę w dzieciństwie? Jakbym policzył swoje godziny pracy przez ten czas to już dawno powinienem być na emeryturze. Umowa o pracę to nie zsyłka. Ja oferuję takie czy siakie warunki, a ktoś to przyjmuje lub nie. U nas jest stała obsada, wszyscy na umowę o pracę, bardzo mała rotacja personelu. Viktor pisał, granice otwarte i możesz w BE pracować za dwu lub trzykrotnie wyższa stawkę. Trzeba tylko ruszyć dupsko, nie jojczeć. To co mam zawdzięczam tylko naszej pracy i poświęceniu kosztem wolnego czasu, stresu i wyrzeczeń. Zapracowałem, to odcinam kupony. Ty tu będziesz stawiał diagnozę, skąd mam. No jeszcze czego, świat się kończy.

Córka po dwóch latach dostaje 5-cio cyfrową pensję, a skończyła SWPS (nie Oxford) i ma tylko licencjat. Ale nauczyła się biegle 3 skandynawskich języków (chociaż nigdy w żadnym z tych krajów nie była). A Ty mając pińć metrów do granicy PL/DE masz problem z nauka niemieckiego. Stań przed lustrem i rzetelnie oceń swoje możliwości i wartość. Może zostań operatorem koparki albo spawaczem. Tam nie trzeba siły przebicia. Trzeba tylko robić i to szybko i dobrze.

pozdrawiam

Dorobiłeś się ciężką pracą, ale również dlatego że miałeś odpowiednie zdolności i warunki w PL. Gdybyś podobną firmę prowadził na zachodzie też byś dobrze żył, ale nie dorobiłbyś się tak łatwo, bo musiałbyś więcej płacić pracownikom. Tylko o to chodzi. Na zachodzie różnica między etatowcem a drobnym przedsiębiorcą jest mniejsza.  Dodatkowo w PL etatowcy placą znacznie wyższe % podatki niż Ci prowadzący działalność, lub życjący z wynajmu.

Twoja córka nauczyła się 3 języków, ja tylko jednego, ale skończyłem dwa techniczne kierunki i kilka kursów branżowych. Nie widzę specjalnej różnicy w poziomie kompetencji.  Teraz zajmuje się czymś nowym co w sumie dobrze mi wychodzi, ale na spawcza czy operatora koparki to się akurat nie nadaję.   Poza tym jest szereg osób, które nie dadzą rady ani nauczyć się 3 języków, ani skończyć politechniki.  Oni też muszę normalnie żyć, a nie walczyć z długami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Marcos73 said:

Piotrek

Ty jesteś jednak kosmitą. Ja poświęciłem 20 lat swojego życia żeby robić dobrze innym "Piotrkom"? Upadłeś na głowę w dzieciństwie? Jakbym policzył swoje godziny pracy przez ten czas to już dawno powinienem być na emeryturze. Umowa o pracę to nie zsyłka. Ja oferuję takie czy siakie warunki, a ktoś to przyjmuje lub nie. U nas jest stała obsada, wszyscy na umowę o pracę, bardzo mała rotacja personelu. Viktor pisał, granice otwarte i możesz w BE pracować za dwu lub trzykrotnie wyższa stawkę. Trzeba tylko ruszyć dupsko, nie jojczeć. To co mam zawdzięczam tylko naszej pracy i poświęceniu kosztem wolnego czasu, stresu i wyrzeczeń. Zapracowałem, to odcinam kupony. Ty tu będziesz stawiał diagnozę, skąd mam. No jeszcze czego, świat się kończy.

Córka po dwóch latach dostaje 5-cio cyfrową pensję, a skończyła SWPS (nie Oxford) i ma tylko licencjat. Ale nauczyła się biegle 3 skandynawskich języków (chociaż nigdy w żadnym z tych krajów nie była). A Ty mając pińć metrów do granicy PL/DE masz problem z nauka niemieckiego. Stań przed lustrem i rzetelnie oceń swoje możliwości i wartość. Może zostań operatorem koparki albo spawaczem. Tam nie trzeba siły przebicia. Trzeba tylko robić i to szybko i dobrze.

pozdrawiam

Marek, 

Przeczytaj jeszcze raz post Śpiocha. Wg mnie wziąłeś go zbyt personalnie. To że w Polsce praca jest tania to fakt powszechnie znany i wykorzystywany zarówno przez rodzimych przedsiębiorców, jak i zachodnie korpo. Nie ma się co irytować, tylko trzeba cieszyć, że zostałeś doceniony za przedsiębiorczość 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .Beata. napisał:

 

A czytaliście może podręcznik HiT? To pytanie dla mieszkających poza granicami PL. Monitorujecie jakie ustawy są wprowadzane? Jakie skutki za tym idą? Jak wygląda system prawny? Jak to się wszystko ma do Konstytucji? Jak działa TK? Jakie są dotacje rządowe? Jakie Nie samą gospodarką się żyje.. licytowanie jest bez sensu, bo każdemu z nas wydaje się że gdzieś jest lepiej i łatwiej. Nie tylko o to chodzi. Uważam, że ludzie którzy wyemigrowali, mający drugie obywatelstwo, kartę stałego pobytu i rozliczający się w innym kraju, będący dłużej nic conajmniej dwie kadencje sejmu nie powinni głosować. A dwie kadencje to wystarczający czas zmian, o których nie mają zielonego pojęcia, bywając w ojczyźnie tylko na wakacjach. 

 

Cześć 

Odp. Podręcznika nie czytałem choć coś mi się obiło o uszy będąc w PL od znajomych. Cała reszta to niestety-stety demokracja się nazywa gdzie 50%+ 1 głos robi różnice . Patrząc teraz w 2019 roku na wyborach było 60 % uprawnionych a 40% olało temat.Wiec, większość z głosujących chciała tych co są u władzy.

Oczywiste że licytowanie i puste internetowe wykresy nic nie dają .W rzeczywistości która często jest inna .
 

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma !

Z końcem niestety się nie zgadzam,w podobnej narracji napisał wcześniej @Lexi z tą wypowiedzią również się nie zgadzałem  Płacenie podatków nie ma nic wspólnego z narodowością,gdyz 20 lat temu weszliśmy do wspólnoty UE. A jeżeli sama uważasz ze dwie kadencje to już wystarczający powód żeby osoba nie miała prawa głosu trzeba koniecznie zmienić Konstytucję . Bo co powiedzieć o ,śledziach” z Białegostoku albo o góralach którzy emigrowali za ocean lata temu-języka zapomnieli,kaleczą strasznie a głos jest ich mega ważny. Co ma powiedzieć małżeństwo które wyjechało 20 lat temu do Holandii a większość zarobionych  inwestuje w PL  ?! I teraz mega ważne dla mnie-czy tym co olali wybory rowniez zabieramy prawo glosu-bycia Polakiem ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Victor said:

Cześć 

Odp. Podręcznika nie czytałem choć coś mi się obiło o uszy będąc w PL od znajomych. Cała reszta to niestety-stety demokracja się nazywa gdzie 50%+ 1 głos robi różnice . Patrząc teraz w 2019 roku na wyborach było 60 % uprawnionych a 40% olało temat.Wiec, większość z głosujących chciała tych co są u władzy.

Oczywiste że licytowanie i puste internetowe wykresy nic nie dają .W rzeczywistości która często jest inna .
 

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma !

Z końcem niestety się nie zgadzam,w podobnej narracji napisał wcześniej @Lexi z tą wypowiedzią również się nie zgadzałem  Płacenie podatków nie ma nic wspólnego z narodowością,gdyz 20 lat temu weszliśmy do wspólnoty UE. A jeżeli sama uważasz ze dwie kadencje to już wystarczający powód żeby osoba nie miała prawa głosu trzeba koniecznie zmienić Konstytucję . Bo co powiedzieć o ,śledziach” z Białegostoku albo o góralach którzy emigrowali za ocean lata temu-języka zapomnieli,kaleczą strasznie a głos jest ich mega ważny. Co ma powiedzieć małżeństwo które wyjechało 20 lat temu do Holandii a większość zarobionych  inwestuje w PL  ?! I teraz mega ważne dla mnie-czy tym co olali wybory rowniez zabieramy prawo glosu-bycia Polakiem ?

Pozdrawiam

 

Konstytucji nie trzeba zmieniać. PIS wyda rozporządzenie, a TK orzekanie, że to zgodne z konstytucją... Ale nie będę już się żalił...

Dorosłość charakteryzuje się tym, że podejmujemy decyzje indywidualnie i zbiorowo a potem mierzymy się z ich konsekwencjami.

Wydaje mi się, że większość uprawnionych do głosowania zza granicy niestety nie ma zamiaru mierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji. To smutne i niedojrzałe, że my tutaj mamy ponosić konsekwencje ich wyborów. 

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SzymQ napisał:

Wydaje mi się, że większość uprawnionych do głosowania zza granicy niestety nie ma zamiaru mierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji. To smutne i niedojrzałe, że my tutaj mamy ponosić konsekwencje ich wyborów.

O czym ty piszesz!

Proponuje w dniu wyborów zamknąć kościoły i wynik będzie satysfakcjonujący dla Ciebie .

A emigracja chodząca na wybory to malutki % tych co na miejscu totalnie w czterech maja głosowanie . 
 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Bo deweloper wciska maksymalną ilość mieszkań na gruncie chodzi przecież o zarobek, a nie stworzenie miejsca do życia. 

Na plac zabaw z dziećmi trzeba chodzić na osiedla z wielkiej płyty

Bo od tego jest jest plan zagospodarowania przestrzennego a nie widzimusie dewelopera. Tam naprawdę da się określić sensowne standardy. Może dlatego tyle gmin broni się rękami nogami przed taką uchwałą, pomimo ustawowego obowiązku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Spiochu napisał:

warunki w PL. Gdybyś podobną firmę prowadził na zachodzie też byś dobrze żył, ale nie dorobiłbyś się tak łatwo,

Piotrek, czy Ty wiesz o czym piszesz? Człowieku, ja na studiach wszystkie wakacje spędziłem pracując w Niemczech. Tego powinien doświadczyć każdy, przed podjęciem normalnej pracy. Jeździłem na zbiory ogórków, płaca minimalna (5,5 marki/h). 100 godzin tygodniowo to norma. 90 dni (całe wakacje) w roku. Trzeba było być twardym skurwysynem żeby to przetrwać. Ludzie miękli (o dziwo ze wsi) po tygodniu - dwóch. Żadnych przerw, 7 dni w tygodniu, od świtu do zmroku z 0,5h przerwą, bo ogórki cały tydzień rosną. Duże były gówno warte. 12 klas ogórków. Szef codziennie dostawał wyciąg z sortowni ile jakiej klasy oddał, a zarazem wiedział ile zarobił (albo nie i wtedy obcyndalał wszystkich). 5 lat. Odłożone na mieszkanie, ale mało. Potem 4 lata na etacie. Jazda busem na okrętkę. W domu byłem jak marynarz. Jazda na limicie. Ponad milion km najechane. Dobrze płacili, więc nie jęczałem - ale córka urosła, nawet nie wiem kiedy. Bez dnia chorobowego i urlopu. Brałem ekwiwalenty.  Decyzja - zakładamy firmę. Wszystkie oszczędności wjebane, bo kredytu na obsługę nie dostanę. Nikt Ci nie da na krechę, a i nikt przedpłaty nie zapłaci. Firma w domu. Kolejne lata mieszkania z teściową na 60m kwadracie. Jak nam przywieźli do domu tira z miskami dla klienta do przepakowania to myślałem że się osram. Były wszędzie przez tydzień. 36 palet. Jeszcze musiałem to wszystko wnieść i wynieść z domu/piwnicy i obecnej mojej rowerowni. A Ty piszesz że łatwo??? Co Ty o tym wiesz.

pozdrawiam

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .Beata. napisał:

A czytaliście może podręcznik HiT? To pytanie dla mieszkających poza granicami PL. Monitorujecie jakie ustawy są wprowadzane? Jakie skutki za tym idą? Jak wygląda system prawny? Jak to się wszystko ma do Konstytucji? Jak działa TK? Jakie są dotacje rządowe? Jakie Nie samą gospodarką się żyje.. licytowanie jest bez sensu, bo każdemu z nas wydaje się że gdzieś jest lepiej i łatwiej. Nie tylko o to chodzi. Uważam, że ludzie którzy wyemigrowali, mający drugie obywatelstwo, kartę stałego pobytu i rozliczający się w innym kraju, będący dłużej nic conajmniej dwie kadencje sejmu nie powinni głosować. A dwie kadencje to wystarczający czas zmian, o których nie mają zielonego pojęcia, bywając w ojczyźnie tylko na wakacjach. 

 

3 minuty temu, Victor napisał:

O czym ty piszesz!

Proponuje w dniu wyborów zamknąć kościoły i wynik będzie satysfakcjonujący dla Ciebie .

A emigracja chodząca na wybory to malutki % tych co na miejscu totalnie w czterech maja głosowanie . 
 

Pozdrawiam serdecznie 

Odpowiem Wam obojgu. Być może umknęło to Waszej uwadze, jaśnie nam panujący, zmienili ordynację wyborczą. Jeżeli w jakimś miejscu, Emigracja tłumnie pójdzie na wybory i odda głosy, one przepadną. 

"Komisje wyborcze w zagranicznych obwodach głosowania mają 24 godziny od zakończenia głosowania na policzenie głosów

Jeśli w tym czasie nie przekażą wyników głosowania do komisji okręgowych, to głosowanie w tych obwodach uważa się za niebyłe"

źródło: https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/rpo-wybory-za-granica-liczenie-glosow-sejm-senat-pkw-wideo-kolejne

Poczytajcie też jak są liczone głosy.

https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/senatekspertyzy/6648/plik/oe-431.pdf

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzymQ napisał:

Ale narty wodne to chyba nie są takie fajne jak te prawdziwe... Orientujesz się chociaż, czy mają wodne twin tipy? 🙂

Kiedyś byłem bardzo blisko przeprowadzki do Karwiny ( okolice Ostrawy). Ze wszystkich porownań wychodziło mi,  ze jest normalniej. Gdyby nie to głupie przyzwyczajenie po 50 latach w jednej okolicy......

Edytowane przez mig
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SzymQ napisał:

Wytłumacz proszę co przez to rozumiesz.

Jedź na Lubelszczyznę to się przekonasz co z ambony wierni słuchają..

Ale odp też inaczej w takim razie bo co tu tłumaczyć jak wszystko zrozumiałe. 

Jezeli dzieci i młodzież głosu nie maja to emeryci tez nie powinni mieć(swoje przeżyli ,swoje zarobili i swoje już zagłosowali) . A prawo głosu maja Ci co pracują . Dodam jeszcze obowiązek głosowania jak w BE, nie ma ze nie chodzisz choć blanco kartę możesz oddać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Z końcem niestety się nie zgadzam,w podobnej narracji napisał wcześniej @Lexi z tą wypowiedzią również się nie zgadzałem  Płacenie podatków nie ma nic wspólnego z narodowością,gdyz 20 lat temu weszliśmy do wspólnoty UE.

Cze

Odpowiem przewrotnie. Wyobraź sobie że wracasz z pracy do domu, a tam rewolucja. Teściowa przyjechała (celowo teściowa - taki stereotyp) po 5ciu latach w odwiedziny. Meble przestawia, dzieci poprzebierane płacząc jedzą jarmuż. Żona siedzi w kącie i ledwo oddycha. Dostajesz zjebkę, że pracę byś zmienił, bo tyle jesteś BE a dalej masz Skodę. (Tu już SF dla dramatyzmu) Pamiętasz przecież jak zaraz po ślubie mieszkałeś u teściów kątem, znosiłeś to bo musiałeś, ale jak podjęliście pracę i dokładaliście się do czynszu/opłat/jedzenia etc. to już wasza część była Waszą świętością. A teraz? No jesteś u siebie i nikt nawet kochana Mamusia nie będzie ci mówić jak masz żyć, chociaż to ona wychowała Twoją Żonę, kupiła wam pierwszy telewizor i być może Teść pomógł Ci wyremontować pierwszy dom w BE. Mówi w Twoim języku, jest poniekąd Twoja mamą, ale to nie powód aby się wpier...ła w Twoje życie, a tym bardziej mówiła Ci jak masz żyć w Twoim nowym kraju.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Victor said:

Jedź na Lubelszczyznę to się przekonasz co z ambony wierni słuchają..

Ale odp też inaczej w takim razie bo co tu tłumaczyć jak wszystko zrozumiałe. 

Jezeli dzieci i młodzież głosu nie maja to emeryci tez nie powinni mieć(swoje przeżyli ,swoje zarobili i swoje już zagłosowali) . A prawo głosu maja Ci co pracują . Dodam jeszcze obowiązek głosowania jak w BE, nie ma ze nie chodzisz choć blanco kartę możesz oddać. 

Mam wrażenie, że oni tego słuchają na okrągło i zamknięcie na jeden dzień nic nie zmieni 😞 - dlatego poprosiłem o doprecyzowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Odpowiem przewrotnie. Wyobraź sobie że wracasz z pracy do domu, a tam rewolucja. Teściowa przyjechała (celowo teściowa - taki stereotyp) po 5ciu latach w odwiedziny. Meble przestawia, dzieci poprzebierane płacząc jedzą jarmuż. Żona siedzi w kącie i ledwo oddycha. Dostajesz zjebkę, że pracę byś zmienił, bo tyle jesteś BE a dalej masz Skodę. (Tu już SF dla dramatyzmu) Pamiętasz przecież jak zaraz po ślubie mieszkałeś u teściów kątem, znosiłeś to bo musiałeś, ale jak podjęliście pracę i dokładaliście się do czynszu/opłat/jedzenia etc. to już wasza część była Waszą świętością. A teraz? No jesteś u siebie i nikt nawet kochana Mamusia nie będzie ci mówić jak masz żyć, chociaż to ona wychowała Twoją Żonę, kupiła wam pierwszy telewizor i być może Teść pomógł Ci wyremontować pierwszy dom w BE. Mówi w Twoim języku, jest poniekąd Twoja mamą, ale to nie powód aby się wpier...ła w Twoje życie, a tym bardziej mówiła Ci jak masz żyć w Twoim nowym kraju

🤣🤣 

przekaz zrozumiałem na szczęście wszystkiego dorobiłem się z małżonką 😉 

🤣

bez odbioru ,kończę tą dyskusje 

🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Z końcem niestety się nie zgadzam,w podobnej narracji napisał wcześniej @Lexi z tą wypowiedzią również

To moje zdanie Paweł…większość swojego dorosłego życia spędziłem na emigracji, nie chodziłem na wybory - pomyślałem że to uczciwe w stosunku do ludzi którzy żyja w Polsce……

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzymQ napisał:

Wydaje mi się, że większość uprawnionych do głosowania zza granicy niestety nie ma zamiaru mierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji. To smutne i niedojrzałe, że my tutaj mamy ponosić konsekwencje ich wyborów. 

to raczej Wy zejdźcie na ziemię 

cyt.

2. Niemcy (49 084 wszystkich głosów): Rafał Trzaskowski – 52,54 proc. (25 790 głosów) Andrzej Duda – 20,08 proc. (9 857 głosów)

Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/jak-w-wyborach-prezydenckich-2020-glosowali-polacy-za-granica/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Jan said:

to raczej Wy zejdźcie na ziemię 

cyt.

2. Niemcy (49 084 wszystkich głosów): Rafał Trzaskowski – 52,54 proc. (25 790 głosów) Andrzej Duda – 20,08 proc. (9 857 głosów)

Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/jak-w-wyborach-prezydenckich-2020-glosowali-polacy-za-granica/

I jak się to ma do mojej wypowiedzi, którą zacytowałeś? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...