Skocz do zawartości

Les 2 Alpes (Fr.)


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Mikoski napisał:

A my jutro musimy się tam jakoś dostać, sypać ma chyba przez całą noc.

Zjechałem na dół bo mam już dość IMG_0853.thumb.jpeg.035976bef61268742749d58a98d20f66.jpeg

image.thumb.jpg.0a72a37738978b7be014394e6858d4fe.jpg A że syn był na dole budował igło to został zatrudniony do czarnej roboty 😜🤷‍♂️

Edytowane przez Victor
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie ter info,dla tych co może będę czytali ten wątek a zastanawiają się nad zakupem ubrań na narty , z mojej perspektywy nie oszczędzajcie tych parę stów więcej bo jak traficie na takie warunki jak Ja dziś (kanapy bez osłon ciągły padający śnieg,wiatr u góry ) to stwierdzicie że pieniążki które wydaliście były słusznie wydane . Wróciłem suchy i było mi przez cały czas cieplo . Patrzyłem na narciarzy to niektórych mi żal było ale taki ich wybór … Dobra membrana to podstawa!.IMG_0852.thumb.jpeg.b0cb772bbb384b8016cc9c7888feae56.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dany de Vino napisał:

Nie jedź przypadkiem skrótem, który proponuje GPS. Nie przejedziesz, a bardzo trudno zawrócić (kozia ścieżka, z jednej strony urwisko, z drugiej wiszące nad dróżką skały). Trzymaj się drogowskazów. 

                                                                    Pozdr.

GPS na wjeździe pokierował mnie tą droga,piękna kiedy jest czarno 😉IMG_0534.thumb.jpeg.c5011e7a7420290ca0927b82b3fe879e.jpeg

Bankowo zjeżdżam główną trasą ,pewnie skarpety też założę na przód w razie co mam łańcuchy pójdą na tył albo odwrotnie,zobaczę jak będzie jutro .

pozdrawiam serdecznie . 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Na CG można zrobić bezpiecznie jechać powyżej 100km/godz [bez wjeżdżania na ścianki/przełamania z prawie zerową widocznością, bez poprzecznych garbów czy zwyczajnie krętej i wąskiej trasy] na A -> do pierwszego wypłaszczenia pod Luxtorpedą, na B do pierwszego wypłaszczenia przed ścianką oraz na D, z hamowaniem pod koniec trasy przed przełamaniem. Reszta tras nie wg mnie nie nadaje się. Chyba że ktoś lubi coś więcej, jak andrenalinę już jest zwyczajnym samobójcą.

Już 400m od wyjazdu z Luxtorpedy na B miałem 94,4km/godz. Zabrakło mi z 100-150m żeby pękła "100", z planowanym hamowaniem przed pierwszym wypłaszczeniem. Ścianka na B wg trackera jest 1000m od wyjazdu z Luxa.

Na dole zrzut ekranu z trackera, z zaznaczonym miejscem gdzie był wtedy Vmax. Jak widzisz, to jest początek trasy.

 

image.png.8be4bd5803d703171ab045795b20efc1.png

Cześć

Kurde mówicie o Czarnej Górze? No byłem tam parę razy i z tego co pamiętam jest jedna ścianka - górna część trasy A. A ta reszta to gdzie jest, tam coś przeprofilowali? Trzy lata tam nie byłem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Kurde mówicie o Czarnej Górze? No byłem tam parę razy i z tego co pamiętam jest jedna ścianka - górna część trasy A. A ta reszta to gdzie jest, tam coś przeprofilowali? Trzy lata tam nie byłem.

Pozdro

W miejscu, gdzie jest napisane na mapie B Fis [pierwsze od dołu, bo jest jeszcze jedno wyżej], jest ok 150m mocniejszego odcinka:

image.thumb.png.ecaba60e096cacb2f9f480170b5491c7.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

W miejscu, gdzie jest napisane na mapie B Fis [pierwsze od dołu, bo jest jeszcze jedno wyżej], jest ok 150m mocniejszego odcinka:

image.thumb.png.ecaba60e096cacb2f9f480170b5491c7.png

To w Les 2 Alpes takie takie odcinki są na trasach niebieskich

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Victor napisał:

GPS na wjeździe pokierował mnie tą droga,piękna kiedy jest czarno 😉IMG_0534.thumb.jpeg.c5011e7a7420290ca0927b82b3fe879e.jpeg

Bankowo zjeżdżam główną trasą ,pewnie skarpety też założę na przód w razie co mam łańcuchy pójdą na tył albo odwrotnie,zobaczę jak będzie jutro .

pozdrawiam serdecznie . 

O tym pisałem 🙂. No i nie na całej długości tej dróżki jest banda ochronna....

                                                  Powodzenia i fajnej jazdy!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

To w Les 2 Alpes takie takie odcinki są na trasach niebieskich

Ależ Dżentelmens,

może niebieskie czas dobrązowić.

Taka przełęcz jest  w Tatrach, Niebieska,

znawcy twierdzą że nie od barwy tylko od nazwiska Niebies,

narciarska ona choć może ostatnio nie dopuszczona,

mniej więcej w środku jest przewężenie w którym spotkamy się z nachyleniem ok. 51 st.

jak się przetrwa to człek wie że te harakiri różne i czarne mamby trasowe bieńkulowe rozmaite to jest niemowlęce kwilonko w sumie 🙂

Z krzesełka na gąsienicowej na lewo można rzucić okiem i pomarzyć chociaż. A co kurwa

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Baltazar Gabka napisał:

Ależ Dżentelmens,

może niebieskie czas dobrązowić.

Taka przełęcz jest  w Tatrach, Niebieska,

znawcy twierdzą że nie od barwy tylko od nazwiska Niebies,

narciarska ona choć może ostatnio nie dopuszczona,

mniej więcej w środku jest przewężenie w którym spotkamy się z nachyleniem ok. 51 st.

jak się przetrwa to człek wie że te harakiri różne i czarne mamby trasowe bieńkulowe rozmaite to jest niemowlęce kwilonko w sumie 🙂

Z krzesełka na gąsienicowej na lewo można rzucić okiem i pomarzyć chociaż. A co kurwa

 

 

 

Ano jest niby 

TR4 : 47°-50° np zjazd z Niebieskiej Przełęczy do Doliny Gąsienicowej

https://lh6.ggpht.com/_YIfvZhXZOQs/S4Js7hDpEAI/AAAAAAAADo4/LlTVtHVijIE/s720/IMG_0571.jpg

http://www.skitourguide.net/index.php?option=com_content&view=article&id=148:zawratowa-turnia--niebieska-przecz&catid=35:tatrywysokie&Itemid=55

https://8a.pl/8academy/skialpinizm-w-tatrach-wysokich-piec-najciekawszych-linii/

ja znam jedynie

https://muzeumtatrzanskie.pl/tajemnicze-tatry-czesc-34-szpiglasowy-wierch-i-przelecz-gdzies-pomiedzy-piecistawami-a-morskim-okiem/

Edytowane przez star
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek, jazda wieczorna bajka nigdy tego nie doświadczyłem ,cztery zjazdy w samotności,rewelacja ! Aż chciało się więcej ale czekał książę na mnie 😉 i powiem Ci szczerze że z chęcią wróciłbym do dzieciństwa ale się nie da a szkoda -jak im niewiele do szczęścia potrzeba żeby się życiem cieszyć IMG_0863.thumb.jpeg.a43dd421475555dd9294fa39872877f7.jpeg

oczywiście musiałem iść na górkę na sanki bo jakby to było inaczej IMG_0865.thumb.jpeg.557e48bfd5c634b83a9ebd704590f86f.jpeg

IMG_0866.thumb.jpeg.4204b24a3abc9894b8bbeb6e4f2205fe.jpeg

IMG_0870.thumb.jpeg.d67ef49d31cc13dd3f4a1bfef16538ca.jpeg

@grimson jeżeli ty w butach narciarskich z partyzanta wchodzisz na CG to chłopie jak kiedyś Ciebie gdzieś spotkam bezdyskusyjnie stawiam Belvedera ,bo moje płuca ledwo zipią 😱

ps @Mikoski @Chertan już Wam zazdroszczę bo warun będziecie mieli obłędny ⛷️

Edytowane przez Victor
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Victor napisał:

@Mitek, jazda wieczorna bajka nigdy tego nie doświadczyłem ,cztery zjazdy w samotności,rewelacja ! Aż chciało się więcej ale czekał książę na mnie 😉 i powiem Ci szczerze że z chęcią wróciłbym do dzieciństwa ale się nie da a szkoda -jak im niewiele do szczęścia potrzeba żeby się życiem cieszyć IMG_0863.thumb.jpeg.a43dd421475555dd9294fa39872877f7.jpeg

oczywiście musiałem iść na górkę na sanki bo jakby to było inaczej IMG_0865.thumb.jpeg.557e48bfd5c634b83a9ebd704590f86f.jpeg

IMG_0866.thumb.jpeg.4204b24a3abc9894b8bbeb6e4f2205fe.jpeg

IMG_0870.thumb.jpeg.d67ef49d31cc13dd3f4a1bfef16538ca.jpeg

@grimson jeżeli ty w butach narciarskich z partyzanta wchodzisz na CG to chłopie jak kiedyś Ciebie gdzieś spotkam bezdyskusyjnie stawiam Belvedera ,bo moje płuca ledwo zipią 😱

ps @Mikoski @Chertan już Wam zazdroszczę bo warun będziecie mieli obłędny ⛷️

Takie wchodzenie to nie w kij piernął, znakomicie robi na tętno i pocenie się😁

Byłem kiedyś w klasie sportowej, mieliśmy 10 godz treningów tygodniowo. W 7 klasie podstawówki wybraliśmy się na 2 tyg obóz narciarski, gdzie po raz pierwszy miałem deski na nogach. Żeby było taniej, wszyscy chłopacy podchodzili z buta, żeby w Rzeczce zjechać na dół. Wtedy 10 takich podejść z rzędu nie robiło żadnego wrażenia, obecnie karetka pogotowia murowana.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grimson napisał:

Takie wchodzenie to nie w kij piernął, znakomicie robi na tętno i pocenie się😁

Byłem kiedyś w klasie sportowej, mieliśmy 10 godz treningów tygodniowo. W 7 klasie podstawówki wybraliśmy się na 2 tyg obóz narciarski, gdzie po raz pierwszy miałem deski na nogach. Żeby było taniej, wszyscy chłopacy podchodzili z buta, żeby w Rzeczce zjechać na dół. Wtedy 10 takich podejść z rzędu nie robiło żadnego wrażenia, obecnie karetka pogotowia murowana.

Po takim dniu,krasnalach i trzecim podejściu myślałem że upadnę ..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chertan napisał:

My już w drodze, udało się zapakować, narty szersze zabrane na te opady, bo jak się na jednych nie umie to zawsze można zwalić, że złe narty i zmienić. Relacje będą, a jakże.

Szerokości !!! 

…przestało padać ,dużo już turystów dziś wyjechało jutro będzie meksyk zjazdowy ale dla Was powinno być elegancko! 
 

Uważajcie po drodze i życzę Francji elegancji 😉

Z ciekawością będę na nizinie czytał 🥲

pozdrawiam 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, star napisał:

Nie no z warunkami na szeroka nartę skojarzenie.

Bezdyskusyjnie ⛷️ warun poezja , mięciutko …aż żal się pakować 😪 za oknem bajkowo, cichutko ( no służby jedynie walą petardami przeciw lawinowo teraz ale to standard każdego poranka )  parking pusty-wszyscy w odwrocie image.thumb.jpg.beaafc507d745e0bdf91851182c95426.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...