Jump to content

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała

KrzysiekK
 Share

Recommended Posts

9 godzin temu, Mitek napisał:

Wytłumacz mi to zdanie jako człowiekowi w podobnym wieku bo to dla mnie głupota.

Pozdro

a co to ma wspólnego z wiekiem ?

GS 193cm nie pasuje mi do bagażnika i całe lato musiał bym jeździć z boxem na dachu.

Hala to taka ośla łąka 50m wysoka 250m długa i w najszerszym miejscu 30 szeroka, jak jest pusto i ktoś jeszcze nie odgrodził tyczek rozstawionych pod ścianą to na GS193 R>30 zrobisz maksymalnie 3,5 pełnego skrętu.

26 minut temu, Jan napisał:

a co to ma wspólnego z wiekiem ?

GS 193cm nie pasuje mi do bagażnika i całe lato musiał bym jeździć z boxem na dachu.

Hala to taka ośla łąka 50m wysoka 250m długa i w najszerszym miejscu 30 szeroka, jak jest pusto i ktoś jeszcze nie odgrodził tyczek rozstawionych pod ścianą to na GS193 R>30 zrobisz maksymalnie 3,5 pełnego skrętu.

Cześć

No tak, jak jeździłeś na narta 205 cm to nie było hal - teraz rozumiem.

Pozdro

• Haha 1

Posted (edited)
40 minut temu, Mitek napisał:

na narta 205 cm

no tak ok. 5 sezonów, potem pamiętam jaki byłem nieszczęśliwy gdy w 1978 ojciec gdzieś załatwił Kneissle 190 (innych długości nie było) na szczęście udało mi się je zamienić z wujkiem na 2 metrowe Heady (mam jeszcze na pamiątkę w piwnicy- pierwsze od lewej)

gallery_10_99_17065.thumb.jpg.02d3d94a4ee1b9537bc12fb37ca66bf6.jpg

Edited by Jan
  • Like 2

Posted (edited)

Ponieważ narty SL stają się tu niemodne a SL FIS to już jakiś czarci pomiot, postanowiłem jak zwykle pójść pod prad..... 

Dzieki pewnemu (ogólnie znanemu) forumowiczowi _ dzieki serdeczne @Bruner79- pojawiły sie "prawie nówki.

Wrażenia będą w zimie, pewnie będą bardzo podobne do poprzednich, które awansowały do rangi szutrówek....

Na razie widzę zaletę - zniknęło UVO - merdające gdzieś na dziobach i przyciągające uwagę..... .

Wada zasadnicza - na wiązaniu x-cell zabrakło słynnej blaszki do czyszczenia spodów buta przed wpięciem. Mała rzecz a bardzo wygodna. 

20240507_103607.thumb.jpg.609cbbc13dd6edd0132c7c0f70704b29.jpg20240507_103628.thumb.jpg.507d1d020773ff788d0b82344b42ef19.jpg

Edited by mig
  • Like 2
  • Thanks 1

Posted (edited)
Godzinę temu, mig napisał:

Ponieważ narty SL stają się tu niemodne a SL FIS to już jakiś czarci pomiot, postanowiłem jak zwykle pójść pod prad..... 

Dzieki pewnemu (ogólnie znanemu) forumowiczowi _ dzieki serdeczne @Bruner79- pojawiły sie "prawie nówki.

Wrażenia będą w zimie, pewnie będą bardzo podobne do poprzednich, które awansowały do rangi szutrówek....

Na razie widzę zaletę - zniknęło UVO - merdające gdzieś na dziobach i przyciągające uwagę..... .

Wada zasadnicza - na wiązaniu x-cell zabrakło słynnej blaszki do czyszczenia spodów buta przed wpięciem. Mała rzecz a bardzo wygodna. 

20240507_103607.thumb.jpg.609cbbc13dd6edd0132c7c0f70704b29.jpg20240507_103628.thumb.jpg.507d1d020773ff788d0b82344b42ef19.jpg

Made in Germany - ładniejsze od moich

gallery_10_99_354241.thumb.jpg.b2a1e440986c3a3678a5180a07686803.jpg

Edited by Jan
  • Like 1

Godzinę temu, Mitek napisał:

Head Soft?

w całości to musiał bym iść do piwnicy a o kulach trochę mi się nie chce

tu troche więcej widać

gallery_10_99_1874109.thumb.jpg.a4288bbe5b0a5e351a31239492710fd1.jpg

gallery_10_99_799706.thumb.jpg.d67c91793888ecbb0c05b2b5e1fecac1.jpg

a wiązania mogłeś sobie wybrać czy były w komplecie

może @Bruner79 wie czy można na tej płycie zamontować dobre wiązania GW ?

Na heady się nie zdecydowałeś?

A ja tu tak na light sobie jeżdżę po torze… skręt w lewo robię ostro i pewnie, natomiast w prawo to jest rzeźba w gównie a nie skręcanie. Tzn skręt jest ale długi, z obawą o wywalenie. Dziś zaczęło wychodzić zacieśnianie w prawo ale na razie bardzo ostrożnie. Okuty w ochraniacze próbuje … tęskni mi się za odczuciami z nart. Rolki dają namiastkę. Respekt przed asfaltem znacznie większy jednak od respektu przed śniegiem. 

IMG_1374.jpeg

W dniu 7.05.2024 o 12:26, Jan napisał:

Made in Germany - ładniejsze od moich

gallery_10_99_354241.thumb.jpg.b2a1e440986c3a3678a5180a07686803.jpg

Ale blacha jest do otrzepywania butów. Może to opcja łączona z UVO 😉, a Michał @mig ma jakieś bieda edyszyn model.

pozdro

pozdro

• Like 1
  • Haha 1

Posted (edited)
3 godziny temu, KrzysiekK napisał:

A ja tu tak na light sobie jeżdżę po torze… skręt w lewo robię ostro i pewnie, natomiast w prawo to jest rzeźba w gównie a nie skręcanie. Tzn skręt jest ale długi, z obawą o wywalenie. Dziś zaczęło wychodzić zacieśnianie w prawo ale na razie bardzo ostrożnie. Okuty w ochraniacze próbuje … tęskni mi się za odczuciami z nart. Rolki dają namiastkę. Respekt przed asfaltem znacznie większy jednak od respektu przed śniegiem. 

IMG_1374.jpeg

Tak się bawią dzieci na 12% .. 

😉
2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Ale blacha jest do otrzepywania butów. Może to opcja łączona z UVO 😉, a Michał @mig ma jakieś bieda edyszyn model.

pozdro

pozdro

Edited by Marxx74x
  • Like 3

Posted (edited)

Rolki z górki temat rzeka. 

W ciemno - przekręcasz barki, za szeroko masz układ stóp z tendencją do quasi pługu, chaotyczny układ rąk (zbyt nisko, wewnętrzna ucieka za plecy i ogólnie wiatrak).

Jeżeli choć raz się mylę to piwo czeka 🙂 - wzajemności nie oczekuję 🙂

Ale z górki - na płaskim mnie nudzi 🙂

M. 

Edited by Marxx74x
  • Like 1

Posted (edited)
7 godzin temu, Marxx74x napisał:

Rolki z górki temat rzeka. 

W ciemno - przekręcasz barki, za szeroko masz układ stóp z tendencją do quasi pługu, chaotyczny układ rąk (zbyt nisko, wewnętrzna ucieka za plecy i ogólnie wiatrak).

Jeżeli choć raz się mylę to piwo czeka 🙂 - wzajemności nie oczekuję 🙂

Ale z górki - na płaskim mnie nudzi 🙂

M. 

Aj liczyłem że odpiszesz 🙂 

Ten zjazd z Górki co wrzuciłeś mega … ja sobie na spokojnie próbuje skręcać i się nie zabić. Wrzucę filmik jak coś odkopie. 

Pracuje sobie teraz nad szufladą. Za bardzo wysuwałem wewnętrzną. Już zaczyna wychodzić. Quasi plugu chyba nie ma. Co z górą? Nie wiem. Garbię się. 😡

Trzeba filmik to zobaczysz i może się odniesiesz … za co nota będę będę wdzięczny. 

Jest film. Wrzucam jak jeszcze nie zrobili w hi res … może jak będziesz odtwarzał to już będzie w wyższej rozdzielczości. Można masakrować moją technikę do woli. 🤣

Edited by KrzysiekK
  • Like 3
  • Thanks 1

2 minuty temu, zając napisał:

Fajnie już sobie radzisz, pytanie: czemu wysuwasz tak bardzo wewnętrzną nogę? To jakiś rodzaj ćwiczenia?

Pracuje nad tym. Jak się wysunie to jest łatwiej skręcić. Na nartach ludzie mają podobnie. 

• Like 1

Posted (edited)

@KrzysiekK

Instruktażowo : 6-7 latek na od 5 do 16%, ustawienie na 5.5 do 6.5m, offset jaki jest widać.

Nie powiem, że to przejazd instruktorski 🙂 ale kilka elementów widać, nie tylko błędy.

1) ręce. Przy jeździe "z górki" maniera opuszczenia rąk to słaby pomysł. Ręce jak do asekuracji przy upadku. Dlaczego - pomijając asekurację zupełnie inaczej pracuje góra ciała, uwalniasz kolana i biodra do skrętu bez rotacji górą. A później dochodzi praca z kijkami (inaczej niż w alpejskim) i ręce muszą być wyżej (pomijając szkołę.niektorych klubów z Hiszpanii)

2) o ile nie biegniesz to stopy wąsko - u dzieciaków to trudne do ogarnięcia ale jak widać próbują

3) na filmie za dużo pochylenia - na Twoim lepiej

4) żadnej szuflady - to sznyt jaki wpajają na kursach rolkowych tyle, że o jeździe na stromszym nie wiedzą prawie nic i cudują zamiast jechać

5) dwie drogi do wyboru - inline czyli rolki z górki lub Skate2Ski - jest część wspólna, ale się jednak rozmijamy już później w detalach. Fajne filmy robione przez Stefano dla Rollerblade są dostępne w sieci.

6) Brawa za kask i ochraniacze. Na dłonie wolimy motocrossowe/motocyklowe rękawiczki. Klasyczny ochraniacz na nadgarstki bywa bardziej szkodliwy niż pomocny do tego trudno trzymać kije i nie chroni palców/skóry dłoni przy szlifie po asfalcie.

7) T-Stop nie lubimy 🙂 za bardzo żre kółka 🙂

😎 I bez kompleksów - Młody Tymon to hokeista, dużo jeździ na Skate park, na nartach musiałem się nieźle spocić a teraz szykuje się do Mistrzostw Słowenii Inline Alpine na które jedziemy za dwa tygodnie 🙂 . Będzie żal, że nie pozwolą mu z rampy wystartować, że niby za młody. 

Pozdrawiam,

M.

Edited by Marxx74x
  • Like 1

Posted (edited)

Dla odmiany GS - offset nieco limitowany szerokością dostępnego asfaltu, Natan lat 8-9, nachylenie 5-16%, start z rampy, odległości 12-14m, przeloty na 7m.

Nie ma szuflady, są elementy pracy wysoko/nisko, jest trochę biegu, ręce poprawnie (ważne), ciut za duży garbik co przy względnie krótkiej szynie nie jest wskazane, nogi nieco pływają na szerokości z tendencją do poprawy (zawężenia), fajne wyczucie miejsc na bieg.

M.

Na filmie Natan, starszy brat Tymona, również hokeista i wyborny narciarz. Podobnie jak Tymon szykuje się na Mistrzostwa Słowenii.

Edited by Marxx74x

Posted (edited)

Co do rampy to poczekam na film od syna 🙂 ale dzieci jak się im z rampy pozwoli startować robią to tak 😉

M.

Na tym filmie widać już korektę szerokości ustawienia stóp - miejscami bardzo poprawnie.

Jako ciekawostka - "duzi" po tym GS nabrali szacunku do moich Młodych Wilczków bo zakręt okazał się nie taki trywialny - tam jest profil i dośrodkowe skręty z koniecznością odejścia po skręcie wytłukły doskonałych młodych zawodników robiących w Juniorach młodszych wyniki na poziomie Mistrza Europy 🙂

Edited by Marxx74x

21 minut temu, Marxx74x napisał:

@KrzysiekK

Instruktażowo : 6-7 latek na od 5 do 16%, ustawienie na 5.5 do 6.5m, offset jaki jest widać.

Nie powiem, że to przejazd instruktorski 🙂 ale kilka elementów widać, nie tylko błędy.

1) ręce. Przy jeździe "z górki" maniera opuszczenia rąk to słaby pomysł. Ręce jak do asekuracji przy upadku. Dlaczego - pomijając asekurację zupełnie inaczej pracuje góra ciała, uwalniasz kolana i biodra do skrętu bez rotacji górą. A później dochodzi praca z kijkami (inaczej niż w alpejskim) i ręce muszą być wyżej (pomijając szkołę.niektorych klubów z Hiszpanii)

2) o ile nie biegniesz to stopy wąsko - u dzieciaków to trudne do ogarnięcia ale jak widać próbują

3) na filmie za dużo pochylenia - na Twoim lepiej

4) żadnej szuflady - to sznyt jaki wpajają na kursach rolkowych tyle, że o jeździe na stromszym nie wiedzą prawie nic i cudują zamiast jechać

5) dwie drogi do wyboru - inline czyli rolki z górki lub Skate2Ski - jest część wspólna, ale się jednak rozmijamy już później w detalach. Fajne filmy robione przez Stefano dla Rollerblade są dostępne w sieci.

6) Brawa za kask i ochraniacze. Na dłonie wolimy motocrossowe/motocyklowe rękawiczki. Klasyczny ochraniacz na nadgarstki bywa bardziej szkodliwy niż pomocny do tego trudno trzymać kije i nie chroni palców/skóry dłoni przy szlifie po asfalcie.

7) T-Stop nie lubimy 🙂 za bardzo żre kółka 🙂

😎 I bez kompleksów - Młody Tymon to hokeista, dużo jeździ na Skate park, na nartach musiałem się nieźle spocić a teraz szykuje się do Mistrzostw Słowenii Inline Alpine na które jedziemy za dwa tygodnie 🙂 . Będzie żal, że nie pozwolą mu z rampy wystartować, że niby za młody. 

Pozdrawiam,

M.

🙏 dziękuję

T stop … żre już 3 bardzo drogie kolka. Tym bardziej że ja skrobie generalnie prawą nogą bo jak skrobię lewa to łatwo wyje… przewrócić się … kółka już mam do przełożenia. Widzę że na rolkach z górki sens ma hamulec za rolką ale jak ja z tym zacznę robić przekładanke to się połamie i narobię tyle że sezon narciarski zacznę w końcem lutego… 

Szuflada mnie ratuje przed kamykami i patykami na trasie. Pierwsze przejazd zawsze taki a potem zacząłem już nad tym pracować. 

O rekach w górze pierwsze słyszę. Dzięki!!

Patrzac na to jak jeździcie dochodzę do wniosku ze mi się tu w pobliżu niezła perełka trafiła z tym torem. Mógłby być tak z metr szerszy ale i tak jest mega. 

• Like 1

Pierwsze co robimy na zajęciach to ... odkręcamy hamulec 🙂

Ręce : łokcie odwiedzione, przed ciałem, układ dłoni jak na dużej kierownicy. Styl z rękoma opuszczonymi nazywamy "na goryla" i nie jest to komplement 😉

Proste ćwiczenie na szerokość stop i rownowagę - ustaw się na stoku płaskim lub lekko pod górkę. Złącz stopy. Spróbuj jechać przeskakując palcami w oparciu o pięty. Do 5-6% nachylenia pod górkę rabialne. Ważne : pełna symetria pracy nóg, zamknięty układ, ręce wysoko, praca góra/dół, motorem ruchu jest biodro i symetria stóp.

Warto to najpierw poćwiczyć przy jakimś płotku/oparciu ale uwaga, wtedy jest tendencja do nadmiernego pochylenia w osi strzałkowej.

Na najbliższym treningu mogę nagrać i wrzucić.

M.

• Thanks 1

12 minut temu, Marxx74x napisał:

Pierwsze co robimy na zajęciach to ... odkręcamy hamulec 🙂

Ręce : łokcie odwiedzione, przed ciałem, układ dłoni jak na dużej kierownicy. Styl z rękoma opuszczonymi nazywamy "na goryla" i nie jest to komplement 😉

Proste ćwiczenie na szerokość stop i rownowagę - ustaw się na stoku płaskim lub lekko pod górkę. Złącz stopy. Spróbuj jechać przeskakując palcami w oparciu o pięty. Do 5-6% nachylenia pod górkę rabialne. Ważne : pełna symetria pracy nóg, zamknięty układ, ręce wysoko, praca góra/dół, motorem ruchu jest biodro i symetria stóp.

Warto to najpierw poćwiczyć przy jakimś płotku/oparciu ale uwaga, wtedy jest tendencja do nadmiernego pochylenia w osi strzałkowej.

Na najbliższym treningu mogę nagrać i wrzucić.

M.

Nagraj jeśli możesz bo nie kumam … wychodzi mi z opisu wychodzi przestępowanie bez przestępowania i do tego pod górę więc na pewno źle zrozumiałem. 

Dzieki.