Jump to content

Drei Zinnen/Kronplatz 10-14 grudnia 2022

filinator
 Share

Recommended Posts

7 minut temu, brachol napisał:

Lotnisko pod tą kanapą ośmioosobową niedobre na carving? Tylko trzeba uważać za przełamaniem. 

Dokładnie tak, najpierw od kanapy do prawej, tam fajne pofałdowanie terenu, a w drugiej połowie cudne bujanko na umiarkowanym nachyleniu. 

Wróciliśmy bez szwanku. Pogoda taka sobie, ale reszta całkiem dobra. Niestety z powodu niezachęcającej pogody wybraliśmy sie tylko raz poza podstawowy region Helm - Monte Elmo. Jak dla mnie wystarczy na 6 dni jeżdżenia, ale dla wielu tras mogłoby być więcej. Zrobiłem krótki filmik z pobytu. Oczywiście zdjęcia i filmiki nie oddają pogody, bo były robione w tych "jaśniejszych" momentach.

https://photos.app.goo.gl/WMe1RqkWh8Yw9Fux5

Edited by a_senior
  • Like 4

6 godzin temu, a_senior napisał:

Wróciliśmy bez szwanku. Pogoda taka sobie, ale reszta całkiem dobra. Niestety z powodu niezachęcającej pogody wybraliśmy sie tylko raz poza podstawowy region Helm - Monte Elmo. Jak dla mnie wystarczy na 6 dni jeżdżenia, ale dla wielu tras mogłoby być więcej. Zrobiłem krótki filmik z pobytu. Oczywiście zdjęcia i filmiki nie oddają pogody, bo były robione w tych "jaśniejszych" momentach.

https://photos.app.goo.gl/4mTDj16zDZShb37q6

Fajny filmik, fajne trasy i pejzaże!

Zwróciłem uwagę na fotkę z wieżą kościółka - to chyba bardzo charakterystyczny kształt wieży kościelnej w tym regionie, bo zwróciłem uwagę na bardzo bardzo podobne wieżyczki w rejonie Bressanone, Rio di Pusteria i Brunico. często nawet w wyżej położonym przysiółku znajdziemy kościółek wyposażony w prawie bliźniaczą, smukła wieżyczkę z okienkiem lub kilkoma, nieraz można dojrzeć zdobienia wokół okienek. Urocze.

• Like 1

4 godziny temu, Gabrik napisał:

Gdzie?

Zjechaliśmy trasami 12/11 do dolnej gondoli 40. Wyjechaliśmy na Stiergarten i zjechali czerwoną 41 a potem niebieską 7b do Sexten. Stąd wyjechaliśmy nową gondolą na trasy Helm. Tyle tego. Planowaliśmy w innym dniu wyjazd na Croda Rossa i jazdę niebieskimi 3-kami, ale nie wyszło. 

1 godzinę temu, Kaem napisał:

Zwróciłem uwagę na fotkę z wieżą kościółka - to chyba bardzo charakterystyczny kształt wieży kościelnej w tym regionie

Tak. Jadąc samochodem widziałem wiele takich kościółków w dolinie. Urocze kościółki, urocze miejscowości i przyjaźni mieszkańcy, którym dobrze się powodzi. 🙂 Tak się przynajmniej wydaje.

Sporo rozmawiałem z właścicielem naszego apartamentu - człowiek około 50tki, bardzo bezpośredni i fajny. Opowiadał, że w jego młodości wszyscy mocno pracowali na dzisiejsze lepsze dni, pozyskiwali każde kilka metrów ziemi pod mikrowinnicę czy sadek, sporo ludzi trzymało jakiś drób itepe ... Dzisiaj istotna część mieszkańców regionu żyje bezpośrednio lub nie z turystyki i to jest dla nich największa - w sumie pozytywna wg mego rozmówcy - zmiana.

• Like 1

16 godzin temu, Kaem napisał:

Fajny filmik, fajne trasy i pejzaże!

Zwróciłem uwagę na fotkę z wieżą kościółka - to chyba bardzo charakterystyczny kształt wieży kościelnej w tym regionie, bo zwróciłem uwagę na bardzo bardzo podobne wieżyczki w rejonie Bressanone, Rio di Pusteria i Brunico. często nawet w wyżej położonym przysiółku znajdziemy kościółek wyposażony w prawie bliźniaczą, smukła wieżyczkę z okienkiem lub kilkoma, nieraz można dojrzeć zdobienia wokół okienek. Urocze.

Cześć

Z pewnością urocze Kaemie Drogi ale zapewniam, że to zauroczenie mija jak mieszkasz 50 metrów od takiego kościółka - a mnie zdarzyło się to co najmniej parę razy - bo te wieżyczki to dzwonnice czynne od 6.00.

Pozdro

• Like 1

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Z pewnością urocze Kaemie Drogi ale zapewniam, że to zauroczenie mija jak mieszkasz 50 metrów od takiego kościółka - a mnie zdarzyło się to co najmniej parę razy - bo te wieżyczki to dzwonnice czynne od 6.00.

Pozdro

Cześć

Jest okazja, żeby wcześnie wstać i być pierwszym pod wyciągiem...

pozdro

3 godziny temu, brachol napisał:

Cześć

Jest okazja, żeby wcześnie wstać i być pierwszym pod wyciągiem...

pozdro

Cześć

No wiesz. Ja się zbieram w 10 minut na narty od wstania a lubię się wyspać.

Po drugie po co mam być pierwszy pod wyciągiem... to jakieś zawody... płacą za to... karnet za darmo dają?

Pozdro

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Po drugie po co mam być pierwszy pod wyciągiem... to jakieś zawody... płacą za to... karnet za darmo dają?

Pozdro

Możesz fotkę nieskazitelnego sztruksiku machnąć, a potem go zepsuć przed innymi, i cała frajda. 

13 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Pozdro

Cześć

Satysfakcja własna i podziw reszty, która przyjechała później.

pozdro

• Like 1