Jump to content

W ko艂o komina馃憤

Marcos73
 Share

Recommended Posts

W Austrii jecha艂em 1350m podjazdu na ok. 15km - asfalt - szuter i na koniec 艣cie偶ka - praktycznie nic z g贸rki - obr贸t za obrotem, na mi臋kko, du偶o na prze艂o偶eniu 30/51. Warto by艂o (na zdj臋ciu ju偶 powr贸t).

IMG_2002.thumb.jpeg.37c0009379b1a07901d5d90518ea6c93.jpeg

Edited by Wojcio
  • Like 2
  • Thanks 2

2 minuty temu, Wujot2 napisa艂:

300 m podjazdu na 5 km to jest do艣膰 du偶o. To takie "normalne" mtb. Oczywi艣cie jak Mitek wcze艣niej napisa艂 bardzo du偶o zale偶y od nawierzchni, sypka g贸ra albo korzenie i lu藕ne kamienie, g臋sta trawa z dziurami a ju偶 nie m贸wi臋, 偶e po Harvesterze, mog膮 sprawi膰, 偶e taki podjazd b臋dzie dos艂ownie ekstremalny. No i te偶 wa偶ne jest czy s膮 艣cianki. Przy r贸wnomiernym spadzie powinno si臋 to spoko jecha膰.

Cze

Nawierzchnia dobra, pocz膮tek p艂aski - p贸藕niej r贸wnomiernie serpentynami, ko艅c贸wka stroma na szczyt. Ja nie by艂em w stanie tego wyjecha膰. Za s艂aby jestem. Ale walczy艂em jak lew. Na szcz臋艣cie dalej ju偶 wszystko objecha艂em na rowerze bez wleczenia.

pozdrawiam

14 minut temu, Marcos73 napisa艂:

Cze

Nawierzchnia dobra, pocz膮tek p艂aski - p贸藕niej r贸wnomiernie serpentynami, ko艅c贸wka stroma na szczyt. Ja nie by艂em w stanie tego wyjecha膰. Za s艂aby jestem. Ale walczy艂em jak lew. Na szcz臋艣cie dalej ju偶 wszystko objecha艂em na rowerze bez wleczenia.

pozdrawiam

Zawsze m贸wi臋: - wpychanie nie ha艅bi!

• Like 1

34 minuty temu, Wojcio napisa艂:

W Austrii jecha艂em 1350m podjazdu na ok. 15km - asfalt - szuter i na koniec 艣cie偶ka - praktycznie nic z g贸rki - obr贸t za obrotem, na mi臋kko, du偶o na prze艂o偶eniu 30/51. Warto by艂o (na zdj臋ciu ju偶 powr贸t).

IMG_2002.thumb.jpeg.37c0009379b1a07901d5d90518ea6c93.jpeg

To mi tak wygl膮da na rz臋dn膮 2200 - 2500 m n.p.m. Gdzie je藕dzi艂e艣? Jakie艣 Saalbach?

3 godziny temu, Wujot2 napisa艂:

By艂oby to prawd膮... tyle tylko, 偶e takich podjazd贸w nie ma. 馃檪

Ani u nas, ani w Alpach.

Powiniene艣 napisa膰

Gdyby istnia艂y d艂ugie 4% nachylone podjazdy to jazda po nich nie sprawia艂aby by problemu.

Z tym m贸g艂bym si臋 zgodzi膰, cho膰 tak naprawd臋 nie wiem jakby to by艂o po 30 km takiego "nic". Nigdy nie jecha艂em nawet 3 km takiego podjazdu. Musia艂aby to by膰 zaadaptowana na potrzeby rowerzyst贸w dawna linia kolejowa. Ale nawet tam o d艂ugotrwa艂ej je藕dzie z takim spadem nie mo偶na m贸wi膰. W praktyce pewnie do maks 5 km. Ale podjazdy wygl膮daj膮 przewa偶nie inaczej:聽 jest p艂asko a po doj艣ciu w teren podg贸rski, g贸rski szybko jest wi臋cej. A to dlatego, 偶e drogi buduje si臋 pod auta i tak aby nie by艂y zbyt d艂ugie. Jak mo偶na to do 10% a jak si臋 nie da to wi臋cej.聽

Stopniowanie na profilu to fajna sprawa i warto sobie poogl膮da膰.聽

sprawdz zjazd z Jizery czyli pod gora np Na knejpe ew od smedavy do zbiornika sous droga 290 do vodni nadrz sous

6 godzin temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

O znalaz艂em cho膰 troch臋 nieostre ale jest:

20230606_211513.thumb.jpg.7fe13095e54d89035484653a2e127090.jpg

- podsiod艂贸wka z ty艂u to sta艂y element mojego roweru gdzie s膮 sprawy techniczne: d臋tka, 艂y偶ki, zaw贸r do pompowania, dwa naboje, smar do 艂a艅cucha, 艂atki, spinka, kpl. kluczy ze skuwaczem, r臋kawiczki jednorazowe, szmatka. W tym wypadku powi臋kszony o dodatkow膮 d臋tk臋 w miar臋 uniwersaln膮 27,5-29, baterie do nawigacji, zapasowe lampy.

- tr贸jk膮t - materacyk, bivi, jedzenie, 偶ele, kosmetyki

- p艂etewka na ramie - enargia do lamp, 艂adowarki, telefon, 1 kpl baterii do nawigacji, chusteczki do nosa.

- koszyk na kierownic臋 z bidonem podr臋cznym i jednocze艣nie 艣mietnik

- bidon zapasowy pod ram膮

- na kierownicy - nawigacja, dzwonek, lampa sygna艂owa, lampa do jazdy

i do tego plecaczek w kt贸rym na sta艂e:

艣piworek, bluza z d艂ugim r臋kawem, deszczochron, r臋kawki, nogawki, skarpetki oraz wrzucone bie偶膮ce zakupy na odcinek. Polecam tylny b艂otnik, taki plastik na tytyrytki montowany, tani i lekki, zawsze co艣 chroni przed chlapaniem. Jak co艣 to mog臋 Ci wys艂a膰, bo mam zb臋dny, kupi艂em do swojego, ale ze wzgl臋du na konstrukcj臋 nietypow膮 - nie da si臋 go zamontowa膰 (w pozosta艂ych mamy we wszystkich) - estetyczny jest..

pozdrawiam

Pozdro

No nie藕le ob艂adowany je藕dzisz. 3/4 z tego co masz to bym nie zabra艂. A rog贸w (nie wiem czy tak to si臋 nazywa - ale wiesz o co chodzi) nie u偶ywasz na takiej trasie? Ja zauwa偶y艂em (ale te偶 nie mam), 偶e przy d艂u偶szej monotonnej je藕dzie by si臋 przyda艂y.聽

• Like 1

7 godzin temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

Zupe艂nie nie masz racji Piotrze.

Tak jak napisa艂em: ka偶dy musi zbudowa膰 sobie sw贸j setup SAM, na podstawie do艣wiadcze艅.

Pisz膮c o sakwach mia艂em na my艣li sakwy boczne i baga偶nik i (cho膰 jak pisa艂em ludzie te偶 tak ultra je偶d偶膮) jest to z wielu powod贸w bzdura.

- przeniesienie 艣rodka ci臋偶ko艣ci do ty艂u co powoduje znaczne utrudnienia na podjazdach czy nawet wypychu i wp艂ywa na manewrowo艣膰

- poszerzenie roweru i haczenie o krzaki i ga艂臋zie

- du偶a obj臋to艣膰 zach臋caj膮ca do wrzucania byle czego itd.

Twoja propozycja jest mi doskonale znana bo akurat kumpel ma ten model. Jest bardzo wymy艣lny, bardzo drogi i bardzo do dupy. To podsiod艂贸wka na karbonowym stela偶u. Ju偶 samo to m贸wi, 偶e jest za ci臋偶ka czyli za obj臋to艣ciowa. Do tego dochodzi wyj膮tkowo skomplikowany monta偶 wymagaj膮cy u偶ycia takich dodatkowych ma艂ych tulejek. No m贸wi臋 Ci, Irek, cho膰 lubi takie wymys艂y i sta膰 go na nie kl膮艂 strasznie.

Dobra podsiod艂贸wka montowana jest szybko i zapewnia szybkie dost臋py oraz ma sztywniki 偶eby po otworzeniu nic si臋 z niej nie wysypa艂o. Oertlieb, kt贸rego ma Rybelek montuje si臋 w jakie艣 30-45 s na gotowo i zapewnia sztywno艣膰 a jednocze艣nie jest lekki.

I podsiod艂贸wki i kierowniczki powinny by膰 tak dobrane aby NIE BY艁Y ZA DU呕E!聽

Zasada jest taka 偶e:

- pakujesz tak aby nie przesuwa膰 艣rodka ci臋偶ko艣ci roweru

- pakujesz o ile si臋 da jak najni偶ej

- pakujesz tak aby nie poszerza膰 zarysu roweru

- pakujesz tak aby unika膰 oporu powietrza

- pakujesz tak aby by艂a pe艂na dost臋pno艣膰 bez konieczno艣膰 rozpierdalania ca艂o艣ci zawarto艣ci jakiej艣 torby aby wyj膮膰 potrzebny drobiazg

Co do plecaka to dla mnie jest on rozwi膮zaniem nie tyle nawet optymalnym co naturalnym i oczywistym. Je偶d偶臋 z plecakiem o wadze 3-5kg zawsze. Zawsze to znaczy zawsze czyli, 偶e na powiedzmy 10000km bez plecaka jad臋 pewnie 50. Jest on dla mnie tak naturalny jak dla Ciebie, no nie wiem, ochraniacze przy SL. Z tego wzgl臋du jest optymalny - DLA MNIE i jest to sprawdzone.聽

Je偶eli mia艂bym nie bra膰 plecaka to by znaczy艂o, 偶e jad臋 zupe艂nie na pusto czyli pe艂nego longa a na to mnie na 500 km nie sta膰... jeszcze. 馃槈

Pozdro

Mitku,

Cytat

- przeniesienie 艣rodka ci臋偶ko艣ci do ty艂u co powoduje znaczne utrudnienia na podjazdach czy nawet wypychu i wp艂ywa na manewrowo艣膰

To zdanie jest cz臋艣ciowo prawdziwe.聽 Jakby艣 szala艂 po Twisterze w Bielsku to ci臋偶ar z ty艂u b臋dzie Cie przeszkadza艂 bo rower s艂abiej skr臋ca. Na pomorskiej, nie b臋dzie to mia艂o istotnego wplywu (m贸wi臋 o kilku kg w sakwie a nie 20kg)

Dalej to ju偶 sam sobie przeczysz.

Cytat

haczenie o krzaki i ga艂臋zie

Plecak bardziej haczy o ga艂臋zie ni偶 sakwa/worek na g贸rze baga偶nika. (w pionie, np ga艂臋zie nad tob膮, czy pr贸ba przej艣cia pod powalonym drzewem)

Cytat

- du偶a obj臋to艣膰 zach臋caj膮ca do wrzucania byle czego itd.

Dlatego bierzesz plecak + torby czyli mega du偶o obj臋to艣ci.

Cytat

- pakujesz tak aby nie przesuwa膰 艣rodka ci臋偶ko艣ci roweru

Plecak jest najdalej od 艣rodka ci臋偶ko艣ci roweru

Cytat

pakujesz o ile si臋 da jak najni偶ej

Plecak jest najwy偶ej

Cytat

- pakujesz tak aby unika膰 oporu powietrza

Plecak (w pozycji pochylonej) zwi臋ksza op贸r powietrza w por贸wnaniu do sakwy aeropack lub odpowiednich toreb bikepackingowych.

Co do samego baga偶nika Taffina (bo nie jest to podsiod艂贸wka) to dalej jest to najlepszy baga偶nik na ultra (je艣li potrzeba baga偶nika). Tw贸j kolega narzeka, a jednak nie zmieni艂 na inny. Mocowanie s膮 r贸偶ne w zale偶no艣i od roweru. S膮 r贸wnie偶 na sztywne osie i jest to jeden z nielicznych modeli, ktory pasuje do rower贸w typu full. Jego waga (<800g RAZEM z torb膮) to te偶 ekstraklasa.聽 Co do samego mocowania to jest to ca艂kowicie marginalny temat na ultra. Przecie偶 nikt nie ka偶e tego rozmontowywa膰 w czasie wy艣cigu.

Edited by Spiochu

7 godzin temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

O znalaz艂em cho膰 troch臋 nieostre ale jest:

20230606_211513.thumb.jpg.7fe13095e54d89035484653a2e127090.jpg

- podsiod艂贸wka z ty艂u to sta艂y element mojego roweru gdzie s膮 sprawy techniczne: d臋tka, 艂y偶ki, zaw贸r do pompowania, dwa naboje, smar do 艂a艅cucha, 艂atki, spinka, kpl. kluczy ze skuwaczem, r臋kawiczki jednorazowe, szmatka. W tym wypadku powi臋kszony o dodatkow膮 d臋tk臋 w miar臋 uniwersaln膮 27,5-29, baterie do nawigacji, zapasowe lampy.

- tr贸jk膮t - materacyk, bivi, jedzenie, 偶ele, kosmetyki

- p艂etewka na ramie - enargia do lamp, 艂adowarki, telefon, 1 kpl baterii do nawigacji, chusteczki do nosa.

- koszyk na kierownic臋 z bidonem podr臋cznym i jednocze艣nie 艣mietnik

- bidon zapasowy pod ram膮

- na kierownicy - nawigacja, dzwonek, lampa sygna艂owa, lampa do jazdy

i do tego plecaczek w kt贸rym na sta艂e:

艣piworek, bluza z d艂ugim r臋kawem, deszczochron, r臋kawki, nogawki, skarpetki oraz wrzucone bie偶膮ce zakupy na odcinek.

Pozdro

No prosz臋, jednak moja propozycja dzia艂a. Wzorowo spakowany rower. Teraz wywal plecak i zabie偶 tylko to co si臋 zmie艣ci w torbach na rowerze.

2 minuty temu, Wujot2 napisa艂:

???

2069995666_DlastaraJizera.thumb.JPG.22ae9093b6fa263391bf6b69498ec402.JPG

dzieki jakbys mi jeszcze napisal co jest na 0.. 10.. 20 km to ju偶 bym wszystko wiedzia艂. Wybralbym od 3 do 11 km bedzie pewno 100m przewyzszeni na 8km, no nie? Plaskie takie. Ja pamietam tylko, ze mozna bylo z tej "na knejpe" do do艂u "sous" zjechac prawie nie hamujac, takie nachylenie. A zjazd dlugi dosc.

4 godziny temu, Wujot2 napisa艂:

Znalaz艂em taki idea艂

spacer.png

To ta peruwia艅ska (najwy偶sza) - ca 3 km ze 100 km. Teraz musisz tam tylko po艂o偶y膰 dywanik asfaltowy albo... zmieni膰 k贸艂ka w swoim rowerze. Prze艂o偶enia pewnie te偶.

馃槈

Tu te偶 jest dobry podjazd dla Mitka, r贸wne nachylenie przez wiekszo艣膰 trasy:

https://pjammcycling.com/climb/9.Mauna-Loa-Bike-Ride

• Thanks 1

13 minut temu, Spiochu napisa艂:

Plecak jest najdalej od 艣rodka ci臋偶ko艣ci roweru

A co do rzeczy ma 艣rodek ci臋偶ko艣ci roweru? Plecak jest najbli偶ej 艣rodka ci臋偶ko艣ci rowerzysty a to on jest decyduj膮cy. Obwieszaj膮c rower zwi臋kszasz radykalnie jego moment bezw艂adno艣ci przez co musisz takiego klocka przerzuca膰 pod sob膮.

Ludzie je偶d偶膮 z plecakami bo to pozwala lepiej panowa膰 nad rowerem i torem jazdy. I na pewno nie zahaczysz plecakiem o ga艂臋zie. No chyba. 偶e jakim艣 wyprawowym. Natomiast sakwy na kole to dramatyczne utrudnienie (haczenie i odleg艂o艣膰 od 艣rodka ci臋偶ko艣ci).聽

• Like 2

Teraz, Wujot2 napisa艂:

A co do rzeczy ma 艣rodek ci臋偶ko艣ci roweru? Plecak jest najbli偶ej 艣rodka ci臋偶ko艣ci rowerzysty a to on jest decyduj膮cy. Obwieszaj膮c rower zwi臋kszasz radykalnie jego moment bezw艂adno艣ci przez co musisz takiego klocka przerzuca膰 pod sob膮.

Ludzie je偶d偶膮 z plecakami bo to pozwala lepiej panowa膰 nad rowerem i torem jazdy. I na pewno nie zahaczysz plecakiem o ga艂臋zie. No chyba. 偶e jakim艣 wyprawowym. Natomiast sakwy na kole to dramatyczne utrudnienie (haczenie i odleg艂o艣膰 od 艣rodka ci臋偶ko艣ci).聽

Mitek pisa艂 o 艣rodku ci臋偶ko艣ci roweru, nie zestawu cz艂owiek + rower. Ni偶szy 艣rodek ci臋偶ko艣ci te偶 ma plusy.

Z haczeniem mam przyk艂ad z niedzieli. Kole偶anka zaczepi艂a plecakiem o ga艂ezie nad g艂ow膮. Ja bez plecaka nie zaczepi艂em mimo, 偶e jestem wy偶szy. (Jak si臋 pochylisz to plecak jest wy偶ej ni偶 g艂owa)

Sakw臋 proponowa艂em g贸rn膮 wi臋c o nic nie haczy lub torby bikepacking podobnie.

Co do manewr贸w to si臋 zgadza, ale to jest istotne w enduro a nie w maratonach po p艂askim.

5 godzin temu, Wujot2 napisa艂:

Identyczne, teraz mam 1x1, z przodu w艂a艣nie zmieni艂em tarcz臋 na 34 z臋by (z 36). SKS. Przewa偶nie nawet nie pr贸buj臋 podje偶d偶a膰 terenowych 15%, tzn tyle ile si臋 da bez 艣wirowania, a reszt臋 wpycham bo dla mnie jest to ekonomiczniejsze. A te偶 zawsze zmiana pozycji, uspokojenie oddechu. Nie jestem ortodoksem.

Czemu tak du偶o? 艢cigasz si臋? Ja zmieni艂em z 32 na 28. Jak膮 masz kaset臋?

Ja pr贸buj臋 podje偶d偶a膰 co si臋 da ale zwykle zbli偶am si臋 do HR max.

• Like 1

1 godzin臋 temu, Marcos73 napisa艂:

No nie藕le ob艂adowany je藕dzisz. 3/4 z tego co masz to bym nie zabra艂. A rog贸w (nie wiem czy tak to si臋 nazywa - ale wiesz o co chodzi) nie u偶ywasz na takiej trasie? Ja zauwa偶y艂em (ale te偶 nie mam), 偶e przy d艂u偶szej monotonnej je藕dzie by si臋 przyda艂y.聽

Cze艣膰

??? Marek, opr贸cz tego tr贸jk膮ta reszt臋 mam na rowerze zawsze. Czy to jest potrzebne - oczywi艣cie nie. Czy sensowne..? Z mojego punktu widzenia tak bo na d艂ugim dystansie nie czuj臋 r贸偶nicy, tak膮 mam filozofi臋 treningu. 馃槈馃檪聽聽- powa偶nie daje to efekt - wierz mi. Tak rogi s膮 do艣膰 popularne i pomagaj膮 w d艂ugich dystansach przy zmianie chwytu. Mam chyba dwa czy trzy komplety ale do 偶adnych jak na razie nie nabra艂em zaufania ale rozmawia艂em na ten temat z paroma osobami, kt贸re wiedz膮 o co chodzi i mam jakie艣 pomys艂y w tej kwestii, czekam jednak bo s膮 te偶 inne pomys艂y.

Pozdro

• Like 2

11 minut temu, Spiochu napisa艂:

.........

Co do manewr贸w to si臋 zgadza, ale to jest istotne w enduro a nie w maratonach po p艂askim.

Cze艣膰

O jakich maratonach piszesz, bo nawet na Wi艣le masz takie kawa艂ki, 偶e dobra manewrowo艣膰 jest absolutnie niezb臋dna.

Pozdro

8 godzin temu, Wujot2 napisa艂:

Taka kultowa trasa jak Walim - G艂uszyca zielona (ze Strefy Mtb Sudety najbardziej wymagaj膮ca) ma tak膮 metryczk臋:

suma przewy偶sze艅: 2300 m
spady 艣rednie: 6,0%
spady maksymalne: 24%
kamienie, korzenie: a jak偶e
walory widokowe: znakomite
walory przyrodnicze: tak
rower: mtb
oznakowanie: bardzo dobre

• D艂ugo艣膰 trasy:聽71.48km

chyba najtrudniejsza, wed艂ug mnie, Czarna G艂uszyca ma 633 m up na 21 km (czyli ledwo 300 m na 10 km), w艂a艣nie ze wzgl臋du na 艣cianki

212962609_LOTAW31.StrefaMTBSudetyGuszycaCzarnaProfil.thumb.JPG.e2de90b900dcc3ac3eb92c4a34c6702a.JPG

Co wida膰 na zielonym wykresie. W drug膮 stron臋 ta trasa by艂aby jeszcze trudniejsza. Mniej przer膮bana jest

1364484548_LOTAW29.StrefaMTBSudetyGuszyca-MieroszwCzerwonaProfil.thumb.JPG.0a68a152372a97fbb00e49ea73e79010.JPG

A tutaj jest 1065 m up na prawie 40 km i jest te偶 bardzo wymagaj膮ca. A tylko 270 m na 10 km.

By膰 mo偶e Twoje przekonanie, 偶e s膮 jakie艣 inne bardziej strome trasy mtb (a takich po prostu nie ma) wynika z faktu, 偶e nie weryfikujesz wskaza艅 nawigacji po przejechaniu trasy. W wielu programach jest taka mo偶liwo艣膰, kt贸ra usuwa b艂臋dy zapisu 艣ladu gpx poprzez "przyklejenie" ich do warstwic. Przy p艂askich trasach r贸偶nice s膮 kolosalne, przy stromych mniejsze, ale nadal du偶e.聽

Natomiast z zakresu enduro, najstromsza kombinacja w Srebrnej G贸rze to podjazdowa trasa E (oznaczona kolorem czarnym) robi 450 m na 6,1 km. Do tego zjazdy ,i uwaga linie wyceniane na trudno艣膰 8/10, maj膮 z 450 m tak 5 km.

Czyli poziom enduro to jest w艂a艣nie 400 m na 10 km. Dalej to ju偶 jest DH ale tam nie ma podjazd贸w.聽

Wspomniane przez Ciebie 3 km na odcinku 20 km to by艂aby downhillowa trasa zjazdowa oznaczona ju偶 diamentami.聽 Taka KAMBOD呕A ma 2140 d艂ugo艣ci i robi to z 380 m i to jest ekstremum. A podjazdu do tego przecie偶 nie liczymy.

Czyli jakie艣 (skiturowe) abstrakcje napisa艂e艣 馃檪

Jaka jest trudno艣膰 tej trasy Walim-G艂uszyca w odniesieniu do trailforksa albo tras w Srebrnej?

Co do Kambod偶y to nie jest to ekstremum nachylenia, tylko trasa pe艂na wielkich g艂az贸w st膮d tak trudna.聽

Mo偶esz wykombinowa膰 nawet 30% nachylenia zjazdu jak polecisz na wprost po 艂ace a b臋dzie du偶o 艂atwiej ni偶 w DH.

8 minut temu, Spiochu napisa艂:

Czemu tak du偶o? 艢cigasz si臋? Ja zmieni艂em z 32 na 28. Jak膮 masz kaset臋?

Ja pr贸buj臋 podje偶d偶a膰 co si臋 da ale zwykle zbli偶am si臋 do HR max.

Dlatego, 偶e ten rower zaplanowa艂em jako uniwersalny do jazdy w terenie. Cz臋sto po p艂askim lub po wzg贸rzach. Ale okaza艂o si臋, 偶e daje rad臋 te偶 w tematach bardziej mtb. Zrobi艂em na nim na przyk艂ad p臋tl臋 wok贸艂 Broumovskich Sten, te偶 Adrszpacko-Teplickich, tras臋 k-4. Jest lekki i prosty i ta艅szy w serwisie to go preferuj臋. Na Stref臋 MTB Sudety chyba troch臋 brakowa艂oby mi臋kkich prze艂o偶e艅.

Ale mam jeszcze dwa rowery mtb (2 x 10 i 3 x 9)

4 minuty temu, Mitek napisa艂:

Cze艣膰

O jakich maratonach piszesz, bo nawet na Wi艣le masz takie kawa艂ki, 偶e dobra manewrowo艣膰 jest absolutnie niezb臋dna.

Pozdro

Pojedz na Twistera to zrozumiesz kiedy jest potrzebna manewrowo艣膰. Zreszt膮 kto艣 ze skillem tam te偶 da rad臋.

Na maratonach ten plecak Ci臋 op贸藕nia. Mo偶esz go lubi膰, nie czu膰 ale jest przez聽 niego wolniejszy.

40 minut temu, Spiochu napisa艂:

No prosz臋, jednak moja propozycja dzia艂a. Wzorowo spakowany rower. Teraz wywal plecak i zabie偶 tylko to co si臋 zmie艣ci w torbach na rowerze.

Piotrze nie zachowuj si臋 jak betonowy kloc. 呕eby by艂o 艣mieszniej, plecak ma nawet Radek Go艂臋biewski, kt贸ry ma rekordy we wszystkich ultra w kt贸rych jecha艂. Wiezie w nim zakupy i w miar臋 spo偶ycia (jad膮c!!!) przek艂ada to co zostaje do kieszeni a plecak - to w艂a艣ciwie taka torba na jedno rami臋 po przek膮tnej z materia艂u - chowa do kieszeni.

Zreszt膮 podejrzewam, 偶e jakbym skorzysta艂 z Twoich rad to czas jazdy i skuteczno艣膰 by艂yby znacznie gorsze bo bym plecaka ca艂y czas szuka艂. 馃檪

Pozdro

• Like 1
  • Haha 1

2 minuty temu, Spiochu napisa艂:

Jaka jest trudno艣膰 tej trasy Walim-G艂uszyca w odniesieniu do trailforksa albo tras w Srebrnej?

Co do Kambod偶y to nie jest to ekstremum nachylenia, tylko trasa pe艂na wielkich g艂az贸w st膮d tak trudna.聽

Mo偶esz wykombinowa膰 nawet 30% nachylenia zjazdu jak polecisz na wprost po 艂ace a b臋dzie du偶o 艂atwiej ni偶 w DH.

1. Trudno艣ci s膮 raczej na podjazdach wi臋c por贸wnywanie jest bez sensu. Ale odnosz膮c do podjazdowej czarnej E w Srebrnej to chyba s膮 tu fragmenty wredniejsze. Ale to normalna trasa XC.