Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.05.2024 o 16:36, Marcos73 napisał:

Andrzeju, no ładny ten Nasz Kraków oraz przysiółki. Jest gdzie jeździć. Są i płaskie odcinki, ale górek nie brakuje.

Oj nie brakuje. Na MTB jeżdżę od początku lat 90. ubiegłego wieku, ale największa intesywnośc przypada na lata 95-05. I oczywiście przede wszystkim w okolicach Krakowa. Trochę wtedy przecierałem szlaki innym, choć byli jeszcze bardziej ode mnie świrnięci w tym podkrakowskim jeżdżeniu. Niejaki Szymon Madej (Zbooy) przygowotywał swój pionierski przewodnik rowerowy z cyklu najlepsze wycieczki na rowerze górskim "Okolice Krakowa". Fragmenty umieszczał w sieci, a ja je komentowałem i... próbowałem jego propozycji tras. Te moje uwagi docenił dziękując mi w nagłówku. Oczywiście dolinki jurajskie wzdłuz i wszerz (niezłe podjazdy), wały (jeszcze nie asfalowe) Wisły, górki w okolicach Tyńca, wypady za N. Hutę, Krzeszowice i okolice... Wyjeździłem się wtedy co niemiara i nieźle poznałem okolice mojego miasta. Chyba bez tej jego rodzącej się książki nie poznałbym tyle ile poznałem, bo raczej wolę powtarzać sprawdzone miejsca niz odkrywac nowe. I niestety nie mam prawie żadnych zdjęć z tego okresu. Szkoda.

Jest więc gdzie jeździć i bywa pięknie. A raczej bywało bo stety/niestety wiele urokliwych, dość dzikich miejsc "cywilizuje się". Domy, asfalty, ogródki... Wiele szlaków szlag trafia bo powstają obwodnice, wiele fajnych, powiedzmy harcorowych, staje się nudnymi duktami dla mieszczuchów. Cóż, takie "prawo natury". Czasy się zmieniają a my zmieniamy się wraz z nimi - jakoś tak to idzie. 🙂

Edytowane przez a_senior
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcos73 napisał:

Ty to masz klawe życie 😉

Marku, pozory. 🙂 Filmik zrobiłem wychodząc z domu. Tak mnie te pszczółki zauroczyły, ze musiałem ich pracę uwiecznić. A wychodziłem bo schodziłem w dół na przystanek autobusowy, by udac sie do Krakowa na wizytę z... kardiologiem. 😞

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, a_senior napisał:

Marku, pozory. 🙂 Filmik zrobiłem wychodząc z domu. Tak mnie te pszczółki zauroczyły, ze musiałem ich pracę uwiecznić. A wychodziłem bo schodziłem w dół na przystanek autobusowy, by udac sie do Krakowa na wizytę z... kardiologiem. 😞

To ja Andrzeju życzę przede wszystkim zdrówka, ale i tak zazdroszczę Ci możliwości obcowania z naturą w  tak urokliwym miejscu.

pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 o 14:10, Mitek napisał:

Cześć

Hehe - z miłą chęcią Marku ale zasady są takie, że nawet wody wziąć od Ciebie nie możemy, chyba, że będziesz stał przy trasie cały czas i oferował ja wszystkim uczestnikom. Podobnie nie możemy nocować w domu, ani nawet wpaść na kawę czy też wziąć od Amelki przy trasie koszulkę na zmianę. Jedna czwarta trasy to jest jakieś 280 km czyli akurat pierwszy dzień będzie, choć może uda się dalej... Bardzo dużo zależy od pogody, to właściwie sprawa kluczowa.

Pozdro

Cze

A jak logistycznie to wygląda, z Wa-wy na start pociągiem i z mety do Wa-wy także? W Krk chyba największy podjazd macie (oprócz startu) na kopiec Piłsudskiego, a i obok mnie będziesz przejeżdżał. Niestety Wam nie pomacham, bo będę w Grecji. Trzymam kciuki za Was.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

A jak logistycznie to wygląda, z Wa-wy na start pociągiem i z mety do Wa-wy także? W Krk chyba największy podjazd macie (oprócz startu) na kopiec Piłsudskiego, a i obok mnie będziesz przejeżdżał. Niestety Wam nie pomacham, bo będę w Grecji. Trzymam kciuki za Was.

pozdro

Cześć

Coś w ten deseń. Najtrudniej dostać się na start i nie stracić przy tym chęci do życia. Podjazdów nie ma żadnych z tego co wiem - cały czas w dół. Z pewnością będzie ciekawie choć płasko. Ale ja myślę teraz jak się wiosłuje bo o 3.00 odpalamy na Wieprzę.

Trzymaj się

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Coś w ten deseń. Najtrudniej dostać się na start i nie stracić przy tym chęci do życia. Podjazdów nie ma żadnych z tego co wiem - cały czas w dół. Z pewnością będzie ciekawie choć płasko. Ale ja myślę teraz jak się wiosłuje bo o 3.00 odpalamy na Wieprzę.

Trzymaj się

Cze

Na Przysłop jakoś wyjedziecie (polecam piwko na "dzień dobry" w schronisku 😉) - na świeżości - potem będzie z górki. Trasa bardzo długa. Mam nadzieję, że ja pokonacie bez żadnych przygód sprzętowych oraz że pogoda w całym wyścigu dopisze. Tego życzę Wam z całego serca i 3mam kciuki.

pozdro

ps. Może Maras @Lexi Was zdopinguje na trasie, bo będziecie obok Jego włości przejeżdżać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek po serwisie więc czas na pobudkę o 5.45 i pierwszą dłuższą trasę z samego rana.

Cos leniwy 😁jest lud zamieszkujący moje okolice, bo pierwszych rowerzystów spotkałem o 8.30 Ruch samochodowy też bardzo niski o tej porze.  
 

Trasa zacnie weszła w nogi, teraz czas na regularne weekendowe jeżdżenie.

IMG_2174.jpeg

IMG_2171.jpeg

IMG_2170.jpeg

IMG_2169.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, grimson napisał:

Rowerek po serwisie więc czas na pobudkę o 5.45 i pierwszą dłuższą trasę z samego rana.

Cos leniwy 😁jest lud zamieszkujący moje okolice, bo pierwszych rowerzystów spotkałem o 8.30 Ruch samochodowy też bardzo niski o tej porze.  
 

Trasa zacnie weszła w nogi, teraz czas na regularne weekendowe jeżdżenie.

IMG_2174.jpeg

IMG_2171.jpeg

IMG_2170.jpeg

IMG_2169.jpeg

No i pięknie, ale że w niedzielę o tej porze wstajesz? To szacun wlelki. Ja dzisiaj standardzik, ale po południu. Dla mnie za gorąco, jednak wolę ❄️. Twoje zdrowie!

pozdro

IMG_4117.thumb.jpeg.5f79c2d1b293574360930d1d2e594cee.jpeg

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcos73 napisał:

No i pięknie, ale że w niedzielę o tej porze wstajesz? To szacun wlelki. Ja dzisiaj standardzik, ale po południu. Dla mnie za gorąco, jednak wolę ❄️. Twoje zdrowie!

pozdro

IMG_4117.thumb.jpeg.5f79c2d1b293574360930d1d2e594cee.jpeg

Z rana jest przede wszystkim pusto na drogach. Do tego chłodno, jak zaczynałem było 14st C.

Nie chce krakać, ale w ubiegłym roku jechałem fragmentem DW i kierowca auta, które zbliżało się do mnie z tyłu źle ocenił odległość. Skończyło się na hamowaniu z jego strony, aż się włączył ABS, ja zjechałem na pobocze. Zbroja pusta, ale temat w głowie został. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2024 o 09:20, Marcos73 napisał:

Cze

Na Przysłop jakoś wyjedziecie (polecam piwko na "dzień dobry" w schronisku 😉) - na świeżości - potem będzie z górki. Trasa bardzo długa. Mam nadzieję, że ja pokonacie bez żadnych przygód sprzętowych oraz że pogoda w całym wyścigu dopisze. Tego życzę Wam z całego serca i 3mam kciuki.

pozdro

ps. Może Maras @Lexi Was zdopinguje na trasie, bo będziecie obok Jego włości przejeżdżać.

Cześć

Śpimy na górze i startujemy, piwko będzie wieczorem. Sprzęt będzie gotowy - jak dotychczas nie zawiódł bo robi go serwis. Komponenty użyte są wybierane na zasadzie trwałości i niezawodności a nie wagi co się opłaca na długich dystansach. Na razie odpoczywam po Pokrzywnej-Wieprzy. Rzeki zaskoczyły nas swoją trudnością choć przecięte ale w sposób niezwykle sensowny - bezpiecznie ale sporo funu i trudności na nurcie. Nie obyło się bez grzyba - typowe błędy w decyzjach. Nie udało się zakończyć na plaży ale pogoda w Darłówku była taka, że nawet nie dzwoniliśmy do bosmanatu.

W każdym razie świetna rzeka, polecam.

Pozdro

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My lajtowo Wierzchucino rowerkiem bramka nr 30 gdzie plaża  najszersza, dalej plażą pieszo w stronę Dębek do skarpy czyli bramka nr 28. Mieszkamy jak zawsze u Marka i Moniki Styn, co Antonio mają w centrum, a na plaży knajpę https://domkibialogora.pl rowery zaś od Leszka i Basi Ziemann https://aleo.com/pl/firma/serwis-rowerowy-jakmik-barbara-ziemann-bialogora JakMik od imion wnuków się zowie pożyczamy ja drugi raz Alpina https://www.centrumrowerowe.pl/rower-trekkingowy-kellys-alpina-bike-eco-t10-pd39429/?v_Id=202264&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwpNuyBhCuARIsANJqL9P5JskXKpEHEUkbW8KUJNI2LSsifGfxTuGkPwPbCg6JDPkcuH6uTpkaAsifEALw_wcB z Decathlonu. Od nich mam Stevensa. Dziś Boże Ciało czyli procesja brzozy już przygotowane, choc my jedynie do kominka je potzrebowalismy. Wczoraj epicki mecz z Osaką Świątek nam zaserwowała, dziś Hubi... my zaś pewno w stronę Lubiatowa ruszymy. Rower plus pieszo z czasem na kąpiel.

kellys-alpina-bike-eco-t10-2-202264-f-sk

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Przy święcie wypada sie opłukać..

Cześć

O święcie dowiedziałem się wczoraj jak wychodziłem z pracy. Czy ma coś z opłukaniem nie wiem, nawet nie wiem co to za święto ale fajnie się odpoczywa w domu i regeneruje siły. A ta Twoja Świątek wczoraj mnie absolutnie zabiła. Wykazała wszystkie możliwe cechy prawdziwej mistrzyni. Szacun wielki.

Oczywiście najpierw miałem napisać, że Światek już się kończy, zmierzch legendy, wygrana na farcie i takie tam, coby ludzie bez humoru się obruszyli ale...aż nie wypada.

Dzisiaj wystartowała Pomorska 500. Zwiększono limit do 80h - tak jak było kiedyś. Pierwszy raz od trzech sezonów nas to nie dotyczy ale możemy Wam powiedzieć, że jak ktoś choć trochę porusza się na rowerze to powinien przejechać. trasa jest tak przepiękna i tak znakomicie skonfigurowana, ludzie tak fantastyczni, że warto!

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

O święcie dowiedziałem się wczoraj jak wychodziłem z pracy. Czy ma coś z opłukaniem nie wiem, nawet nie wiem co to za święto ale fajnie się odpoczywa w domu i regeneruje siły. A ta Twoja Świątek wczoraj mnie absolutnie zabiła. Wykazała wszystkie możliwe cechy prawdziwej mistrzyni. Szacun wielki.

Oczywiście najpierw miałem napisać, że Światek już się kończy, zmierzch legendy, wygrana na farcie i takie tam, coby ludzie bez humoru się obruszyli ale...aż nie wypada.

Dzisiaj wystartowała Pomorska 500. Zwiększono limit do 80h - tak jak było kiedyś. Pierwszy raz od trzech sezonów nas to nie dotyczy ale możemy Wam powiedzieć, że jak ktoś choć trochę porusza się na rowerze to powinien przejechać. trasa jest tak przepiękna i tak znakomicie skonfigurowana, ludzie tak fantastyczni, że warto!

Pozdro

Kto by się tam meczył na rowerze, Polakom zaczyna sie powodzić, długi weekend i od razu korki na CPK:

Może być zdjęciem przedstawiającym samolot

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

A ta Twoja Świątek wczoraj mnie absolutnie zabiła.

Nie tylko Ciebie :).. a biorąc pod uwagę fakt że mączka to nie jest to co lubi Osaka w czołówce może zacząć robić sie ciekawie ... Japonka przegrała "głową" ..kondycyjnie to maszyna a technika zapiera dech..

A z innej beki - jechałem dziś odcinkiem którym pojedziecie w czerwcu z Ewą, takim który jako jedyny wyciśnie z Was trochę potu na odcinku Oświęcim - Kraków... obczaiłem sobie miejsce do kibicowania.. 😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Najlepiej kibicuje się jak mapę odpaloną mapę z trakerami - jeszcze nie mamy przydzielonych numerów ani godz. startu. Druga opcja to trafienie gdzieś na trasie ale dobrze jest mieć rower i żeby była jakaś droga gdzie mogą swobodnie jechać dwa rowery obok siebie - wtedy można pogadać. Inne opcje są słabsze.

Ostateczna wersja trasy pojawi się pewnie w ostatnim tygodniu przed startem. Zmiany zazwyczaj nie są duże ale pewnie do 5% będzie a 5% w tym wypadku to może być w sumie 60 km - niedużo ale postrzeganie zmienia.

Nie wiem co tam się dzieje na odcinku Oświęcim-Kraków bo nie badam trasy przed startem szczegółowo (nieetyczne) ale w większości jedzie po asfalcie więc chyba nie ma żadnych trudności a jak są to niech nas zaskoczą - będzie fajnie.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Dzisiaj kółeczko w oknach pogodowych, jakoś się udało objechać bez zmoki. Zakrzówek, kąpielisko w środku Krakowa, super lokalizacja i świetnie zagospodarowane wyrobisko. Ludzi dzisiaj masa, boję się myśleć co będzie w lecie.

pozdro

IMG_4123.thumb.jpeg.f03479bc13afcb0f7f5cb2d67eb04858.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Dzisiaj kółeczko w oknach pogodowych, jakoś się udało objechać bez zmoki. Zakrzówek, kąpielisko w środku Krakowa, super lokalizacja i świetnie zagospodarowane wyrobisko. Ludzi dzisiaj masa, boję się myśleć co będzie w lecie.

pozdro

IMG_4123.thumb.jpeg.f03479bc13afcb0f7f5cb2d67eb04858.jpeg

Ależ tam się zmieniło. Robiłem tam na początku wieku papiery nurkowe, to nic tam nie było.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kordiankw napisał:

Ależ tam się zmieniło. Robiłem tam na początku wieku papiery nurkowe, to nic tam nie było.

To bardzo świeża inwestycja, sporo ścieżek zrobiony oraz ten kompleks, plaża jest. Bardzo fajne miejsce. Ja mam bardzo blisko. Kilka km rowerkiem.

pozdro

widoczek z drugiej strony, że skałek.

IMG_4127.thumb.jpeg.34dd444d922339af4b5083b3d79c46a7.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcos73 napisał:

To bardzo świeża inwestycja, sporo ścieżek zrobiony oraz ten kompleks, plaża jest. Bardzo fajne miejsce. Ja mam bardzo blisko. Kilka km rowerkiem.

pozdro

widoczek z drugiej strony, że skałek.

IMG_4127.thumb.jpeg.34dd444d922339af4b5083b3d79c46a7.jpeg

A te wraki z dna powyciągali, czy nadal są atrakcją dla nurków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...