Skocz do zawartości

Fischer the curv 2022 i ranger 94, atomic g9.


Bruner79

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma na sprzedaż 3 perełki, najmocniejszy fischer z serii the curv na płycie m/o race 178cm r16 - 2 razy na stoku, wizualnie i technicznie - nowy. Papiery i gwarancja. Fischer ranger 94 188cm - 2 razy na stoku - technicznie i wizualnie nowka - jak nazwa wskazuje - uniwersalna decha na każde warunki. The curv - 2799, ranger - 1799 polskich cebulionow. Atomic g9 177cm ultratitanium - 2h na stoku - poprawiona g9 z grubszymi titanalami - świetna maszyna, idealna w średnim skręcie i długim, kręci fenomenalnie. Wizualnie i technicznie - nowka. 1499 cebulakow.

14BC2A61-0491-4889-9887-22C71EE475BB.jpeg

6530D475-A95C-4035-9252-354D08F89A0A.jpeg

D72CD0E4-350A-4267-BF6B-FE14A1B6F82F.jpeg

F52CBDF8-4E38-4137-9AB3-99BA4269D340.jpeg

E41D27EA-9953-4901-BC4B-7BBDA7A217BC.jpeg

4B2DDDF4-DECD-4C00-9B87-BA1E8B3A85FA.jpeg

911A949E-B913-4DAE-9CC6-3C838D56969C.jpeg

95BFDBFB-5FBB-4214-BB30-8F5B55D40A71.jpeg

453382DC-1F2E-4351-9228-19FCD8DF6EE6.jpeg

06EE784F-1D7F-48C1-9596-A349EA7CF3FD.jpeg

D5C47E03-5545-4335-AE16-759A4EF6E5B9.jpeg

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że przejechałbym się na pustym, równym stoku Mosornego, na Curv i Atomiku. Ale praktycznie nie ma szans, na taki stok.  I zresztą podliczając koszty zakupu i trudności w składowaniu(nie włożę takiej narty do piwnicy, by rdzewiała).  Nie bardzo się to kalkuluje.

Ale dla kolegów, którzy często wyjeżdżają na puste, alpejskie stoki to narty godne polecenia. Ale przy wzroście nie wyższym niż mój(174 cm). W Polsce nie bardzo jest gdzie jeździć. Myślę o jeździe ze średnią szybkością ok. 70 km/g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Plus80 napisał:

Tak sobie myślę, że przejechałbym się na pustym, równym stoku Mosornego, na Curv i Atomiku. Ale praktycznie nie ma szans, na taki stok.  I zresztą podliczając koszty zakupu i trudności w składowaniu(nie włożę takiej narty do piwnicy, by rdzewiała).  Nie bardzo się to kalkuluje.

Ale dla kolegów, którzy często wyjeżdżają na puste, alpejskie stoki to narty godne polecenia. Ale przy wzroście nie wyższym niż mój(174 cm). W Polsce nie bardzo jest gdzie jeździć. Myślę o jeździe ze średnią szybkością ok. 70 km/g. 

Ja bym wolał atoma 🙂 ta g9 jest niesamowicie skrętna, jedziesz średni skręt czysto na krawędzi, nie czułem kompletnie różnicy w stosunku do dechy 175 r16. Za to czułem ogromna stabilność i chwyt krawędzi 🙂 ta g9 jest strasznie poręczna narta. Ta decha wyleczyła mnie już z wynalazków typu hybryda 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bruner79 napisał:

Ja bym wolał atoma 🙂 ta g9 jest niesamowicie skrętna, jedziesz średni skręt czysto na krawędzi, nie czułem kompletnie różnicy w stosunku do dechy 175 r16. Za to czułem ogromna stabilność i chwyt krawędzi 🙂 ta g9 jest strasznie poręczna narta. Ta decha wyleczyła mnie już z wynalazków typu hybryda 😉

Bruner...a niech Cię szlak trafi (taki lekki) edit. tzn nic złośliwego, wynik ponownej dezorientacji 🤪

Edytowane przez Gabrik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gabrik napisał:

Bruner...a niech Cię szlak trafi (taki lekki) edit. tzn nic złośliwego, wynik ponownej dezorientacji 🤪

Gabrik, żadnej dezorientacji!!!

Takie narty są doskonałe, to jasne. W określonych warunkach (wyżej wskazał to Plus 80).

W innych zwłaszcza gdy na stoku sporo ludzi - nie wykorzystasz jej potencjału wcale. 

A potencjał hybrydy czy SLki bodaj częściowo, ale mozna wykorzystać.

Zatem , aby prawidłowo odpowiedzieć na pytanie o dobór nart, trzeba uwzględnić (poza milionem innych czynników) także, gdzie będziemy nartować >50% rocznie (1 para nart), >33% czasu rocznie (2 pary nart), > 25% czasu rocznie ( 3 pary nart) itede.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Plus80 napisał:

Tak sobie myślę, że przejechałbym się na pustym, równym stoku Mosornego, na Curv i Atomiku. Ale praktycznie nie ma szans, na taki stok.  I zresztą podliczając koszty zakupu i trudności w składowaniu(nie włożę takiej narty do piwnicy, by rdzewiała).  Nie bardzo się to kalkuluje.

Ale dla kolegów, którzy często wyjeżdżają na puste, alpejskie stoki to narty godne polecenia. Ale przy wzroście nie wyższym niż mój(174 cm). W Polsce nie bardzo jest gdzie jeździć. Myślę o jeździe ze średnią szybkością ok. 70 km/g. 

W PL też jest warun na taką nartę.

Warunek: równo, szeroko, pusto. A więc zostają ośrodki narciarskie zaraz po otwarciu, raczej na mocnych czerwonych trasach i lekkich czarnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gabrik napisał:

Bruner...a niech Cię szlak trafi (taki lekki) edit. tzn nic złośliwego, wynik ponownej dezorientacji 🤪

Cześć

Nie denerwuj się bez potrzeby. Pamiętaj, że to są wrażenia Brunera z jazdy na tej narcie i ... tyle. Może trafił z przygotowaniem na warun, był w dobrej formie itd. Na odczucie z jazdy wpływa strasznie dużo zmiennych i mogą one być naprawdę skrajnie różne i czasami nawet trudno stwierdzić od czego tak naprawdę nasze wrażenie zależało - co było decydujące, że było super albo nie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grimson napisał:

W PL też jest warun na taką nartę.

Warunek: równo, szeroko, pusto. A więc zostają ośrodki narciarskie zaraz po otwarciu, raczej na mocnych czerwonych trasach i lekkich czarnych.

tzn przez maksimum godzinę dziennie? 

A co robimy przez pozostałe powiedzmy 7 godzin? 

Qrde ... sanki, sanki. EUREKA!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kaem napisał:

tzn przez maksimum godzinę dziennie? 

A co robimy przez pozostałe powiedzmy 7 godzin? 

Qrde ... sanki, sanki. EUREKA!!!

 

Godzina do kilku godzin, w zależności od pory roku i natężenia ruchu na stokach.

Przez pozostałe godziny zostaje jazda na ćwierć gwizdka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Ja mam powiedzmy poprzednika G9 - DD 178 GS - ale tu promień 17 m - chyba jeszcze bardziej poręczna 🙂

Widzimy jak obecny G9 zrobił miejsce dla X9 - z poprzednimi parametrami byłby chyba zbyt podobny, a takie moje odczucie jest z jazdy na hybrydzie i GS (oczywiście moim). Bo różnica 1,5 m w promieniu i 3 cm na długości to chyba żadna odczuwalna różnica. Jedynie waga jest odczuwalna, ale podczas transportu.

Ponadto wczoraj stojąc w kolejce do krzesła z synem z nudów oglądaliśmy narty - nasze i pewne niedowierzanie, Atomic SL sklep - 69 pod butem?

Nie patrząc na cyfry poszedłem na łatwiznę z tego wynika 😉

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kaem napisał:

tzn przez maksimum godzinę dziennie? 

A co robimy przez pozostałe powiedzmy 7 godzin? 

Qrde ... sanki, sanki. EUREKA!!!

 

Bzdura. Trzeba omijać niebieskie i nie bać się na trudniejszych. Ot i tyle. Oczywiście uogólniam, bo przy kijowym śniegu to tylko bar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaem napisał:

Gabrik, żadnej dezorientacji!!!

Takie narty są doskonałe, to jasne. W określonych warunkach (wyżej wskazał to Plus 80).

W innych zwłaszcza gdy na stoku sporo ludzi - nie wykorzystasz jej potencjału wcale. 

A potencjał hybrydy czy SLki bodaj częściowo, ale mozna wykorzystać.

Zatem , aby prawidłowo odpowiedzieć na pytanie o dobór nart, trzeba uwzględnić (poza milionem innych czynników) także, gdzie będziemy nartować >50% rocznie (1 para nart), >33% czasu rocznie (2 pary nart), > 25% czasu rocznie ( 3 pary nart) itede.

 

Dupa dupa dupa  na i speed pro moje najlepsze narty jakie miałem 180cm R 18 mogę zapierdalać pięknym prawie idealnym ciętym po każdym kartoflisku potrzebne są tylko trzy rzeczy prędkość technika i jaja ...🤔 lub odwrotnie efekt taki że zsuwający się bokami trasy biją brawo !! polecam sprawdzić satysfakcja gwarantowana a te brawa 💪

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie narty które zamieścił kolega w temacie to pierwsza liga niby różne  ale top ! ktoś kto jeździ będzie miał satysfakcję w każdych warunkach  na obu, może te 94 na poranny betonowy sztruks nie są pierwszym wyborem 😁

Edytowane przez Mikoski
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...