Skocz do zawartości

Prośba o dobór nart


MariuszKce

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, MariuszKce said:

Nie, ale budżet nie jest z gumy 😄 a 180cm to jakiś kompromis

Czyli wracamy do narty używanej, albo kupujemy nówkę, którą za sezon będzie trzeba wymienić? Ja skłaniałbym się ku używce i pakietowi szkoleniowemu, ale ostatecznie to Twoja kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MariuszKce napisał:

Nie, ale budżet nie jest z gumy 😄 a 180cm to jakiś kompromis.

Adam, doceniam optymistyczne podejście, ale ja serio mogę nie ogarnąć hybrydy jak np Atomic X9. Może ten blizzard jest trochę bardziej wybaczający.

Ogarniesz z palcem w d.......a i jeszcze jedna uwaga zawodniczki w skikrosie nie jeżdżą na hybrydach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet? Nie wiem czy to narta dla Ciebie, ale zdaje się, że była chwalona na forum https://ski24.pl/narty-meskie/25724-21132-narty-gigantowe-nordica-doberman-gsr-rb-wiazania-marker-xcell-14-fdt-z-grip-walk.html#/155-dlugosc_cm-185.

Jest też używka:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/narty-nordica-dobermann-gsr-186-gigantowe, choć tu cena wydaje się mocno przesadzona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS odpadają. Uznałem, że będę czekał na coś ciekawego z grupy allround high performance używanego - prywatnego lub potestowego. 

 

Póki co chciałem bardzo podziękować wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi, opinie i porady w tym prywatne konwersacje. Bardzo dużo się tu dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MariuszKce napisał:

GS odpadają. Uznałem, że będę czekał na coś ciekawego z grupy allround high performance używanego - prywatnego lub potestowego. 

 

Póki co chciałem bardzo podziękować wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi, opinie i porady w tym prywatne konwersacje. Bardzo dużo się tu dowiedziałem.

odezwij się do @Bruner79może coś dla Ciebie znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chertan napisał:

Kumpel ma X9 175 cm w cenie ok 900, kupował dla siebie, chcąc sprzedać Fischera RC4 WC, ale coś mu to nie szło i chce się pozbyć X9, ma mi przesłać zdjęcia. Stan twierdzi że bardzo dobry. 

Dzięki za info. Uznałem, że nie schodzę poniżej 177cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszKce napisał:

Dzięki za info. Uznałem, że nie schodzę poniżej 177cm. 

Hej Mariusz,

jeśli interesuje Cię ekonomiczny wybór przyzwoitej narty dla średniaka, to mam w Twojej jedynej długości deski do opchnięcia - zajrzyj do działu ,,dobór nart'' i znajdź mój anons Rossi Pursuit 16 ... . Pewnie są na forum osoby, które troszkę te narty znają, więc ewentualnie dopowiedzą co i jak , żeby nie było że coś chcę wcisnąć 😄

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pamiętać należy o jednym - ważny jest typ narty a nie jej długość sama w sobie.

Na SL 165 cm jak to jest jeszcze jakaś porządna wzmocniona SL czujesz absolutna pewność, sztywna, trzyma, prowadzi skręt itd. natomiast na narcie o gorszej konstrukcji nawet jak ma 185cm i więcej czujesz się zupełnie inaczej. Dlatego tak ważna jest konstrukcja narty ale - żeby to stwierdzić trzeba jeździć dobrze technicznie inaczej nawet 160cm zwykłego paździerza będzie obracane siłowo i postrzegane jako "słaba narta utrudniająca jazdę".

Inaczej rozdrabnianie się na centymetry, grzebanie się w rodzaju drewna itd. nie ma najmniejszego sensu.

Poprawna, uczciwa rada jest tylko jedna:

Kup sobie najlepszą nartę na jaką Cię stać i ucz się jeździć.

Pozdrowienia

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chcąc uzupełnić, choć pisałem to już dziesiątki razy:

Jeżeli ktoś ma ambicje nauczenia się jeździć powinien kupować narty

- "na wyrost" - czyli np. w wypadku wątpliwości dłuższe,

- w typie narty zbliżonej do GS - czyli takie, które umożliwiają naukę pełnego skrętu (co nie znaczy, że ma być to narta GS)

- niezbyt szerokie - bo te służą do ślizgania

I na takich nartach uczyć się jeździć nie zwracając uwagi na warunki, "odsypy", "muldy", "zmęczone stoki" itd. ćwicząc skręt pełny - gdy przestrzeń i stromość stoku na to pozwala, skracając promień z próbami przejścia do śmigu, gdy jest stromo czy trudno.

I tyle.

Pozdrowienia

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mitek napisał:

"allround highperf"

A co to jest, jakiś motor enduro?

POzdro

Tak to sobie w katalogach oznaczają;)

 

Najbardziej mnie wkurza, że mi ktoś sprzątnął te blizzardy potestowe. Ale cóż, jak się jest wiecznie niezdecydowanym to się tak kończy.

Edytowane przez MariuszKce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...