Skocz do zawartości

Prośba o dobór nart


MariuszKce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję nart, otrzymałem dużo sprzecznych opinii, w tym co do długości nart, więc postanowiłem napisać tutaj. 

Umiejętności wg. skali - 4. To początki, ale staram się uczyć jak najszybciej.

Wzrost 193, waga 100 kg. Do tej pory przypadkowe narty z wypożyczalni.

Póki co zwróciłem uwagę na Fischer RC One 72 długości 177 cm. 

https://www.zawojski.pl/fischer-narty-zestaw-rc-one-72-mf-rsx-z12-id-18241?gclid=Cj0KCQiAmKiQBhClARIsAKtSj-k67bIriTCcvHKXfIFLJlrTRGcb9Hii8xeu-AuKtSENyrZPZE-OnwUaAlA6EALw_wcB

 

Z góry dzięki!:)

Edytowane przez MariuszKce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszKce napisał:

Witam!

Poszukuję nart, otrzymałem dużo sprzecznych opinii, w tym co do długości nart, więc postanowiłem napisać tutaj. 

Umiejętności wg. skali - 4. To początki, ale staram się uczyć jak najszybciej.

Wzrost 193, waga 100 kg. Do tej pory przypadkowe narty z wypożyczalni.

Póki co zwróciłem uwagę na Fischer RC One 72 długości 177 cm. 

https://www.zawojski.pl/fischer-narty-zestaw-rc-one-72-mf-rsx-z12-id-18241?gclid=Cj0KCQiAmKiQBhClARIsAKtSj-k67bIriTCcvHKXfIFLJlrTRGcb9Hii8xeu-AuKtSENyrZPZE-OnwUaAlA6EALw_wcB

 

Z góry dzięki!:)

No dłuższych nie maja. Ale narty

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,scott,pure,3545.html

wydaja się godne. Tylko talia za gruba nieco. Ale co tam Jeremy powie, ze spoko, równaj do najlepszych;-) 

dlugosc na twoja miarę, ja tez mam na wzrost;-) trochę żartuje, szukaj nart na stok, nieco dłuższych i węższych, wtedy nauczysz się jeździć, a jako rzecze Mitek, bo nie Zaratustra, nie sztuka jest obracać nartami jak miską, dłuższe to uniemożliwiają, wąska talia nieco wymusza, w połączeniu z taliowaniem, a na pewno ułatwia, szybszy skręt, a u ciebie skręcać, a nie przyspieszać, taka  mantra

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MariuszKce napisał:

Ciężko takie znaleźć;) 177-180 będzie za krótkie?

 

Oraz jakie ewentualnie modele, bo jak zrozumiałem z poprzedniej wypowiedzi Fischera mogę nie ogarnąć.

Na Twoim poziomie jazdy nie będą za krótkie. Problem w tym, że ważysz 100kg, jesteś wysoki i poczatkujący. Krótka narta może nie dać Ci wystarczającego "podporu", długa musi być twarda, a tak długie twarde narty są z półki sportowej, która niekoniecznie jest przeznaczona do nauki 🙂

Fajną nartą byłby RC One 72 182cm, ale nie da się jej znaleźć w tej długości w magazynie u nikogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariuszKce napisał:

Wolałbym nowe tylko o tyle, że się nie znam i nie umiem ocenić stanu

Progressora w 182 cm długości przez ostatnie 3 lata ktoś nie mógł raczej zajeździć. Jeśli nawet była to narta testowa, z wypożyczalni, to była wypożyczana takim osobom jak ty, rozejrzyj się w koło w supermarkecie i oceń jakie jest prawdopodobieństwo ;).

Możesz poprosić o zdjęcie, które pokaże zmierzoną suwmiarką grubość krawędzi od spodu i od boku - będzie wiadomo mniej więcej ile serwisów już "przeszła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MariuszKce napisał:

Rtm za miękkie, wiązania w drugiej mają większy zakres regulacji.

Elan jest trochę za szeroki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty Fischer z linku są kupione z Austriackiej wypożyczalni, dla mnie odpada, bo nie dam rady ocenić ile mogły przejechać..

Narty używane Fischer Progressor F19 wiązanie 182 cm Tychy • OLX.pl

Tutaj Pan twierdzi, że kupił potestowe (cokolwiek to znaczy, też takie widuje - po testach 1 dzień, nie wiem ile w tym prawdy) i przejeździł 3 sezony. Podobno wszystko ok.

 

Narty Fischer Rc One 72 | Mogilany | Kup teraz na Allegro Lokalnie

Tutaj napisałem z pytaniem o więcej info. Oferta wydaje się ciekawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...