Skocz do zawartości

Prośba o dobór nart


MariuszKce

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie pójdzie pomiędzy wcześniej podanymi:

https://snowsport.pl/narty_fischer_rc_one_72_multiflex_plus_wiazania_rsx_z12_gw_pr_2020-p24287.html?gclid=Cj0KCQiAjc2QBhDgARIsAMc3SqQQwiMTushT4kYbb2064pkiwdfEbRs7x1SvG-ibDlQlsAikpQgAEpsaAnEMEALw_wcB

A

https://snowsport.pl/narty_volkl_rtm_78_plus_wiazania_4motion_xl_100_d_2018__[117231]_-p20252.html

 

W Volkl boli mnie brak Grip Walk, sam nie mam, ale coraz częściej występuje. W Fischerach - obawa, że będę za sztywne i nie ogarnę. 

 

Przekopałem wszystkie sklepy, nie znalazłem alternatyw w budżecie 1500 zł. Jedne jedyne Fischery znalazłem 182 cm za 1690 zł. Nawet jeszcze raz się zmierzyłem i wyszło 193cm. Zakładam, że dużej różnicy pomiędzy 177 a 182 nie będzie. Jeżeli się mylę to dopłacę do 182.

 

Będę wdzięczny są ostatnie słowo komentarza i zamawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Buty narciarskie są do jeżdżenia a nie do chodzenia. Unikaj jak możesz wszelkich dodatkowych bajerów, które były zawsze i zawsze były gówniane.

A w butach po prostu naucz się chodzić.

Pozdro

Grip walk akurat jest przydatny, i nie jest to kwestia umiejętności chodzenia. Bez przesady, nikt z nas nie chodzi w drewniakach jeśli nie musi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubis napisał:

Grip walk akurat jest przydatny, i nie jest to kwestia umiejętności chodzenia. Bez przesady, nikt z nas nie chodzi w drewniakach jeśli nie musi.

Cze

Jasne że takie bajery mogą być przydatne, gorzej jak zaczynają być niekompatybilne z pozostałą częścią sprzętu, dobrze że jest tylko 1 system (póki co), bo jak każdy producent wprowadzi swój to będzie kongo.

Ja mam zwykłe i nie uważam iż to rzecz must have, ponadto w tym się nie da zjeżdżać na butach w przypadku awarii wiązania 🙂

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Jasne że takie bajery mogą być przydatne, gorzej jak zaczynają być niekompatybilne z pozostałą częścią sprzętu, dobrze że jest tylko 1 system (póki co), bo jak każdy producent wprowadzi swój to będzie kongo.

Ja mam zwykłe i nie uważam iż to rzecz must have, ponadto w tym się nie da zjeżdżać na butach w przypadku awarii wiązania 🙂

pozdrawiam

Na lodzie da się 😉

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gabrik napisał:

Jak chcesz mieć święty spokój, to zrób jak Chertan napisał.

Jak chcesz trochę posiwieć...ograniczyłeś się kwotą i statutem nowe....zmień na używane i zobaczysz nowe perspektywy wyboru.

Nie wykluczam, ale 90% jakie widziałem to używane zajechane z wypożyczalni - w tym allegro, olx itd. Nie mam dobrego źródła ani wiedzy  do oceny

Edytowane przez MariuszKce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MariuszKce napisał:

Nie wykluczam, ale 90% jakie widziałem to używane zajechane z wypożyczalni - w tym allegro, olx itd. Nie mam dobrego źródła ani wiedzy  do oceny

Ja bym zrobiła jak pisze Chertan. Kup te Fishery i zacznij jeździć, te narty są ok. Jak dojdziesz do odpowiedniego poziomu jazdy, to już sam będziesz wiedział co kupić i tu pytać nie będziesz, co najwyżej o niuanse a nie o generalia. Jak zaczniesz dzielić włos na cztery, to nie pojeździsz, tylko się zafiksujesz na szukaniu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszKce napisał:

177 mam do nosa 182 do czoła. 72mm szerokości to nie jest zbyt wąska? Klucze, pytam itd, bo totalnie się nie znam. Więc sorry za ew ignorancje

72 pod butem to wg mnie idealny wymiar - do nauki jak znalazł, wąska to 65 🙂, długość wg mnie 177 dla ciebie optymalna, chociaż jesteś wysoki, kreta i wyboista droga przed Tobą, narty zawsze można zmienić. Na początek beda idealne. Ale to tylko moje prywatne zdanie i pewnie część kolegów się z tym nie zgodzi.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszKce napisał:

177 mam do nosa 182 do czoła. 72mm szerokości to nie jest zbyt wąska? Klucze, pytam itd, bo totalnie się nie znam. Więc sorry za ew ignorancje

Cze

btw. kiedyś jeździłem na Elanach 18ti - praktycznie takie same parametry jak te co zamierzasz kupić - wówczas moja opinia brzmiała: na takich nartach ludzie się powinni uczyć jeździć - dłuższe były tylko o 3 cm - ale to nie ma najmniejszego znaczenia. Ale swoje zdanie podtrzymuję. Jutro nie siedź na forum tylko jedź na narty 😉

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To znowu ja, pojawił się jeszcze jeden typ zakupowy chyba bardziej wyważony. Ostatnio jeszcze pojeździłem na najdłuższych dotychczas nartach czyli 177 cm i po chwili zawahania bylo lepiej niz na 170cm, także jestem zdecydowany na 182 cm. A ten typ to:

https://www.zawojski.pl/rossignol-zestaw-react-10-ti-spx-12-id-27429?gclid=CjwKCAiAsYyRBhACEiwAkJFKoiQhy3zxPiHRPruNlbHBVIPqzSM5yE23q3jrlvUwuaVoFQ_aC2vGVBoCfncQAvD_BwE

 

Nie będzie lepiej od Fischera? Tzn czy nie będą łagodniejsze, bardziej dostosowane do moich umiejętności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariuszKce napisał:

To znowu ja, pojawił się jeszcze jeden typ zakupowy chyba bardziej wyważony. Ostatnio jeszcze pojeździłem na najdłuższych dotychczas nartach czyli 177 cm i po chwili zawahania bylo lepiej niz na 170cm, także jestem zdecydowany na 182 cm. A ten typ to:

https://www.zawojski.pl/rossignol-zestaw-react-10-ti-spx-12-id-27429?gclid=CjwKCAiAsYyRBhACEiwAkJFKoiQhy3zxPiHRPruNlbHBVIPqzSM5yE23q3jrlvUwuaVoFQ_aC2vGVBoCfncQAvD_BwE

 

Nie będzie lepiej od Fischera? Tzn czy nie będą łagodniejsze, bardziej dostosowane do moich umiejętności?

 

Nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...