Skocz do zawartości

Co sądzicie o zapowiedzianych na dzisiaj dalszych ograniczeniach wolności poruszania się?


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wywnioskowałem (może niesłusznie), że policja może złożyć wniosek o ukaranie do Sanepidu

 

"Krakowianin złamał zakaz wchodzenia do parku. W słoneczny dzień postanowił napić się piwa w parku Dąbie w sąsiedztwie Wisły. Został wylegitymowany przez policjantów. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany, ponieważ nie stawił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę. (...)

 

 

Ustawa daje jej takie prawo. Natomiast zgodnie z Konstytucją nie może być prowadzona równoległa ścieżka prowadząca do ukarania, to znaczy przed sądem oraz drogą administracyjną. W tym przypadku był zbieg dwóch rzeczy, może dlatego. Chyba też podobnie jak Sese przestanę się wypowiadać publicznie, nie jestem w stanie ogarnąć tej nowej rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 379
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nic nie sadze, ale z dzis, ku przestrodze

tesc wybral sie skuterkiem na dzialke

polamal sie przy upadku

nie doczekal sie pogotowia

sam wracac zaczal

policja go scignela i wlepila mandat

niewysoki 100

na ktorym covid

wiem bo zaplacilem

tesc zagipsowany

dlon i noga

wrocil do domu

ot co

ps. z innej bajki, siostrzenica bez prawka jechala autem z siostra, niby taka boczna droga przy normalnej, ale scigneli ich i 800 zeta za uzyczenie czy za jazde ale i covidem straszyli no i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie sadze, ale z dzis, ku przestrodze

tesc wybral sie skuterkiem na dzialke

polamal sie przy upadku

nie doczekal sie pogotowia

sam wracac zaczal

policja go scignela i wlepila mandat

niewysoki 100

na ktorym covid

wiem bo zaplacilem

tesc zagipsowany

dlon i noga

wrocil do domu

ot co

ps. z innej bajki, siostrzenica bez prawka jechala autem z siostra, niby taka boczna droga przy normalnej, ale scigneli ich i 800 zeta za uzyczenie czy za jazde ale i covidem straszyli no i tak

Za błędy się płaci. W taki czy inny sposób.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wywnioskowałem (może niesłusznie), że policja może złożyć wniosek o ukaranie do Sanepidu

 

"Krakowianin złamał zakaz wchodzenia do parku. W słoneczny dzień postanowił napić się piwa w parku Dąbie w sąsiedztwie Wisły. Został wylegitymowany przez policjantów. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany, ponieważ nie stawił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę. (...)

 

Ale to trzeba być kretynem. To nawet szkoda papieru na ten mandat.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie co było najpierw - jajo czy kura. Za komuny ludzie kombinowali żeby przeżyć. Potem przyszły "demokratyczne" czasy a władza zaczęła dawać ludziom przykład jak manipulować prawem. Każda władza, czy to był PiS, PO czy SLD. Żadna z nich nawet nie spróbowała podjęcia się budowy czegoś takiego co można określić (może zbyt górnolotnie) etosem państwa, tylko dawała jak najgorszy przykład społeczeństwu. No więc ono pozostało na etapie rozwoju demokratycznego sprzed 1989 roku. Błędne koło moim zdaniem.

Mam podobne wrazenie. Choc z pewnym sentymentem wspominam Buzka. Przynajmniej probowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica polega na tym, ze te przepisy w czasie epidemii faktycznie chronia ludzi w ich wlasnym interesie..

Zwłaszcza te uchwalane nocą. Na razie najbardziej chronia nas wybory korespondencyjne, ale w tym tygodniu będą głosować całkowity zakaz aborcji to nas prawdopodobnie ochroni bardziej przed wirusem. Obstawiam że kolejny będzie zakaz in vitro i wtedy wirus wyginie.
Zapomniałem o zakazie kupowania masek ochronnych na AliExpress, to też ma nas chronić, dzięki temu w Polsce nie da się kupić maski jesteśmy bezpieczni, bo maskami handlują politycy jedynej slusznej opcji. Tacy jesteśmy chronieni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza te uchwalane nocą. Na razie najbardziej chronia nas wybory korespondencyjne, ale w tym tygodniu będą głosować całkowity zakaz aborcji to nas prawdopodobnie ochroni bardziej przed wirusem. Obstawiam że kolejny będzie zakaz in vitro i wtedy wirus wyginie

Nie chcesz tego przeniesc do dzialu "humor"?  wlasciwie moze powinno sie stworzyc dzial "czarny humor"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz tego przeniesc do dzialu "humor"?  wlasciwie moze powinno sie stworzyc dzial "czarny humor"?

 

Ano klasyczny czarny humor. Przy czym geneza takich wrzutów (aborcja, raport smoleński, etc.) jest bardzo prosta, chęć odwrócenia za wszelką cenę uwagi społeczeństwa od niewydolności władzy w innych kwestiach, nepotyzmu oraz dalsza jego polaryzacja. Klasyczny temat zastępczy - na zasadzie, niech siedzą na dupie i się kłócą a my w tym czasie będziemy kręcić spokojnie swoje wałki, tym bardziej że niewiele czasu jak widać im zostało. Oni to świetnie czują i chcą wykorzystać ten czas zanim taczki po nich przyjadą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano klasyczny czarny humor. Przy czym geneza takich wrzutów (aborcja, raport smoleński, etc.) jest bardzo prosta, chęć odwrócenia za wszelką cenę uwagi społeczeństwa od niewydolności władzy w innych kwestiach, nepotyzmu i dalsza jego polaryzacja. Klasyczny temat zastępczy - na zasadzie, niech siedzą na dupie i się kłócą a my w tym czasie będziemy kręcić spokojnie swoje wałki, tym bardziej że niewiele czasu jak widać im zostało. Oni to świetnie czują i chcą wykorzystać ten czas zanim taczki po nich przyjadą...


Obys miał rację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica polega na tym, ze te przepisy w czasie epidemii faktycznie chronia ludzi w ich wlasnym interesie.. Oczywiscie, po Swietach bedzie skokowy wzrost zachorowan…...

Roznica polega na tym, ze w tym kraju od 200 lat nalezy obchodzic mniej lub bardziej opresyjne prawo by zyc jw miare normalnie.Prawo stanowione by zaszkodzic obywatelom lub wziąć ich za pyski, przez wladzę z zalozenia wrogą spoleczenstwu. Te same 200 lat, ktore m.in. Amerykanow nauczyly przestrzegania i szacunku do prawa. Prawa stanowionego w sposob logiczny i zrozumialy, ( przynajmniej dla wiekszosci), dla dobra ogółu ( pomijajac rzadkie patologie). Po takim czasie wieszosc ma juz to w genach i reaguje alergicznie na kazde ruchy wladzy. Nawet te ( przypadkiem) sluszne.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica polega na tym, ze te przepisy w czasie epidemii faktycznie chronia ludzi w ich wlasnym interesie.. Oczywiscie, po Swietach bedzie skokowy wzrost zachorowan…...

Czy będzie skokowy, tego nie wiem, a jeżeli tak to przyczyn może być wiele. Na przykład celniejsze robienie badań, które nam teraz nie wychodzi. Nie wierzę w małą liczbę zachorowań w Chinach wskutek wcześniejszej izolacji. Albo po prostu nie badają i nie raportują, albo kto miał zachorować już zachorował. Przy takiej zaraźliwości wirusa izolacja standardowa jest nieskuteczna i reszta Chin powinna chorować. Po zamordyźmie wirus musiałby wrócić. U nas jest pseudoizolacja i jesteśmy dalecy od kryzysu CoV, a funkcjonowanie opieki zdrowotnej leży pod każdym innym względem. Południe Europy z jakiegoś nieznanego powodu przechodzi zakażenia ciężej, czekam na sensowne wnioski z badań. Być może Nowy Jork też z tego powodu (kwestia populacji). Nawet wśród ekspertów panuje pełna niezgodność co do zaraźliwości i śmiertelności z powodu CoV, a także przyczyn ciężkiego przebiegu choroby. Póki co to wszystko projekcje i hipotezy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obys miał rację

No właśnie ja również mam taką nadzieję.

Bo dla mnie na chwilę obecną to Kaczyński dąży do władzy totalitarnej na wzór Putina. On po prostu zrobi wszystko by utrzymać się u władzy i tu nie chodzi o chwilowe dojenie ludzi , a skonstruowanie takiego systemu gdzie większość społeczeństwa będzie popierać bo im się wmówi że władza jest dobra, a inni będą zastraszeni....i zostanie margines jakiejś bezpłciowej opozycji żeby pokazać, że każdy u nas może wyrażać swoje poglądy...prawdziwa demokracja .

Przecież w Rosji też społeczeństwo w części popiera swojego wodza bo jest ciągle straszone zachodem, a te bardziej światłe jest tak represjonowane, że nawet nie mają czasu i sił żeby próbować coś zmienić.

A dziś też nas zagonił do domu, kary dają niewspółmierne do czynu i zagrożenia ...ale to nie po to by ludzi zniechęcić do wychodzenia ze względu na wirus...ale żeby kiedy będą walcować konstytucję i wprowadzać różne niezgodne z prawem ustawy to żeby nikt nie wyszedł na ulicę ...takie ograniczenie wolności obywatelskich pod parasolem troski o nich.

Jak się nic nie zmieni to mam obawy, że zobaczymy króla Kaczyńskiego w roli głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie skokowy, tego nie wiem, a jeżeli tak to przyczyn może być wiele. Na przykład celniejsze robienie badań, które nam teraz nie wychodzi. Nie wierzę w małą liczbę zachorowań w Chinach wskutek wcześniejszej izolacji. Albo po prostu nie badają i nie raportują, albo kto miał zachorować już zachorował. Przy takiej zaraźliwości wirusa izolacja standardowa jest nieskuteczna i reszta Chin powinna chorować. Po zamordyźmie wirus musiałby wrócić. U nas jest pseudoizolacja i jesteśmy dalecy od kryzysu CoV, a funkcjonowanie opieki zdrowotnej leży pod każdym innym względem. Południe Europy z jakiegoś nieznanego powodu przechodzi zakażenia ciężej, czekam na sensowne wnioski z badań. Być może Nowy Jork też z tego powodu (kwestia populacji). Nawet wśród ekspertów panuje pełna niezgodność co do zaraźliwości i śmiertelności z powodu CoV, a także przyczyn ciężkiego przebiegu choroby. Póki co to wszystko projekcje i hipotezy.

Moje przewidywanie oparte jest na tym, ze w Pl na Wielkanoc jak zawsze beda duze spedy rodzinne, wbrew zaleceniom o izolacji i za kilka tygodni bedzie to widac...

 

Co do danych z Chin - nie przywiazuje do nich zbyt duzej wagi - notorycznie nieraportowane z wielu wzgledow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano klasyczny czarny humor. Przy czym geneza takich wrzutów (aborcja, raport smoleński, etc.) jest bardzo prosta, chęć odwrócenia za wszelką cenę uwagi społeczeństwa od niewydolności władzy w innych kwestiach, nepotyzmu i dalsza jego polaryzacja. Klasyczny temat zastępczy - na zasadzie, niech siedzą na dupie i się kłócą a my w tym czasie będziemy kręcić spokojnie swoje wałki, tym bardziej że niewiele czasu jak widać im zostało. Oni to świetnie czują i chcą wykorzystać ten czas zanim taczki po nich przyjadą...

dajmy im obowiązkowe wybory korespondencyjne, to "oni" się zbuntują i nie będą głosować. I Adriana przepchniemy w pierwszej turze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajmy im obowiązkowe wybory korespondencyjne, to "oni" się zbuntują i nie będą głosować. I Adriana przepchniemy w pierwszej turze....

 

Dokładnie. A ja na złość dopisałem się do spisu wyborców. Muszę jeszcze ostatecznie rozstrzygnąć, którego z dwóch kandydatów poprzeć. Czy kierować się względami czysto ideowymi (Biedroń) czy jednak pragmatyzmem (Kosiniak-Kamysz). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłes? Muszę moich rezydentów jakoś dopisać....

 

Przy pomocy e-puapu wchodząc przez tą stronę: https://www.gov.pl/w...ldunek-i-wybory

Następnie: https://www.gov.pl/w...-spisu-wyborcow

Tylko Ty tego za nich nie zrobisz, każdy z nich musi sobie stworzyć profil zaufany oraz podpis elektroniczny (najlepiej przy pomocy banku). A następnie każdy z nich składa w wyżej opisany sposób wniosek we własnym imieniu. W razie kłopotów napisz na priva, pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie tylko wśród polityków brak szacunku do prawa. Politycy nie biorą się znikąd. To członkowie społeczeństwa. Takie mamy społeczeństwo. Ludzie nie szanują prawa i za punkt honoru stawiają sobie aby je obejść.
Nie mogę spacerować?... Będę chodził do apteki po witaminy 5 x dziennie, niech mi skoczą.
Nie mogę iść do lasu?... Ja idę do lekarza, po drugiej jego stronie.
Nie mogę jechać 100 w mieście?... Etam, ważne że nie stoją.
Mam płacić podatki w Polsce? Porypało was.
Nie mogę grillować? A takiego wała, to moja działka.

Ok, na obywatelskie nieposłuszeństwo jest miejsce. Ale np. świadome łamanie zasad izolacji, które mimo wszystko są po coś, to nie jest nieposłuszeństwo obywatelskie. To zwykła głupota. I nie tylko u nas.

Z jednej strony trudno się nie zgodzić ale z drugiej...

Niestety mamy dużo bezsensownych praw i zakazów, jak choćby zakaz spacerowania po parkach itp. czy zamknięcie lasów. Do tego dochodzą niezgodne z prawem kary które w dodatku są niewspółmierne do winy....12tyś zł za jazdę czy spacer po parku i czego to ma nauczyć ludzi ? bo moim zdaniem po pierwsze upomnienie a w ostateczności 100zł by zadziałało w podobny sposób...po drugie gdy władza przestrzegała prawa to i obywatele by czuli się zobligowani ...a tak kare 12tyś więc osoby pójdą do sądu i jeszcze to wygrają więc ten przykład nikogo szacunku do władzy nie nauczy....(pomijam że znów zapchamy i tak niewydolne sądy kolejnymi bezsensownymi sprawami i ludzie którzy będą chcieli domagać się prawa w słusznej sprawie będą latami czekali na swoje rozprawy, co znów będzie pogłębiało frustrację i przeświadczenie że ludzi uczciwych to się ma gdzieś...i czego to uczy?

Ja już tu pisałem o kumplu z Oslo ...który mi powiedział że w Norwegii na takie ograniczenie swobód, już nie mówiąc o karach nie ma szans...tu by ludzi na to nie pozwolili, ale też władza jest świadoma tego i nawet nie próbuje...ale z drugiej strony mówił o tym że ludzie starają się przestrzegać zaleceń władzy...ludzie ufają władzy - władza polega na ludziach.

U nas niestety jedyne czego można się nauczyć to, że niezależnie kto u władzy to Cię doi, a jak dajesz się doić i nie kombinujesz to Twoja strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A ja na złość dopisałem się do spisu wyborców. Muszę jeszcze ostatecznie rozstrzygnąć, którego z dwóch kandydatów poprzeć. Czy kierować się względami czysto ideowymi (Biedroń) czy jednak pragmatyzmem (Kosiniak-Kamysz). :)

Ja z kolei wciąż czekam z wyborem - jako wierny "korwinista", nie mający od prawie 20 lat nigdy większych wątpliwości co do swojego wyboru i nigdy nie narzekający, ze "nie ma na kogo głosować", tym razem niestety mam do wyboru 2 opcje: albo z zaciśniętymi zębami i zamkniętymi oczami głosować na Bosaka (ryzykując, że przez lata będzie on twarzą Konfederacji jak dostanie dobry wynik, a tego bym bardzo nie chciał), albo poczekać aż łaskawie PKW podliczy podpisy czterech kandydatów, których jeszcze nie zarejestrowała. Choć nie wiem, czy nie miała ustawowego terminu 5 dni roboczych od 26 marca, z tego co pamiętam z lat ubiegłych. Wśród nich jest m.in. Stanisław Żółtek (z dawnego KNP sprzed rozłamu), ew. Paweł Tanajno (przedsiębiorca, trochę taki "jajcarz, ale też zarozumialec, więc nie bardzo mi pasuje). Marka Jakubiaka i tego radio-maryjnego też wykluczam.

 

Na polityków, odpowiedzialnych za polską rzeczywistość od 30 lat (PO-PiS-SLD-PSL) nigdy nie głosowałem i nie będę głosował, z wyjątkiem 2005, gdy w II turze z konieczności poparłem Lecha Kaczyńskiego (jeszcze wtedy PiS miał trochę inny charakter i bardziej skupiał się na życiowych problemach, typu bezpieczeństwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy e-puapu wchodząc przez tą stronę: https://www.gov.pl/w...ldunek-i-wybory

Następnie: https://www.gov.pl/w...-spisu-wyborcow

Tylko Ty tego za nich nie zrobisz, każdy z nich musi sobie stworzyć profil zaufany oraz podpis elektroniczny (najlepiej przy pomocy banku). A następnie każdy z nich składa w wyżej opisany sposób wniosek we własnym imieniu. W razie kłopotów napisz na priva, pomogę.

Profil zaufany mam, dużo nim załatwiam, gorzej z moimi rezydentami.... Musze sprawdzić, czy mają konta w odpowiednich bankach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...