Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dziś w SMR mam wrażenie, że odbywał się jakiś cichy protest obsługi, utrudniała życie narciarzom jak mogła. Po pierwsze na trasie nr "4" ratraki jeździły w najlepsze w tłumie narciarzy we mgle (moim zdaniem było to mocno niebezpieczne). Po drugie, udało im się nie wystartować zarówno kanapy na Juliany jak i na Zbójnicką Kopę, co sprawiło istny dramat na trasach (obu czynnych). Do kanapy zrobił się natychmiast tłok, po otwarciu niebieskiej, nagle zmiana kierunku kolejki (widać na zdjęciach). Dodam, że kanapa wystartowała z opóźnieniem bo przed 10:00, dlaczego obsługa do tego czasu nie zlikwidowała dziwnego uskoku (około 40 cm) do bramek gdzie się odbija kartę i ludzie spadali jedni na drugich ? Dlaczego po 2,5 godzinnym opóźnieniu startu kanap niebieskich, te przyjechały zasypane śniegiem ze śliskimi siedziskami tak, że mniej wprawni z nich spadali, co powodowało dalsze opóźnienia i zatrzymania kolei. Dodam, że o 8:25 przy niebieskich kanapach nie było nikogo z obsługi, panowie weszli na dach około 8:45 i coś majstrowali przy linach).  "10" jest naśnieżona naturalnie, podobnie jak Golgota (cudowna jazda dzisiaj), dlaczego nie są te trasy wyratrakowane i puszczone dla narciarzy (Pan z baru obok nieczynnej trasy ma swoją teorię na ten temat) ? W nocy spadło około 40 cm śniegu, jazda poza trasowa to dziś była czysta przyjemność, do tego wyszło słonko i dało fajną poświatę. I jeszcze jedna ciekawostka na koniec, mamy wyłączoną kanapę niebieską, która startuje przed 10:00, dlaczego panowie ze ski patrolu rozstawiali siatki zabezpieczające po 10:00 a nie przed otwarciem trasy (było na to 2,5 godziny).

 

Dziś rano z trudem wyjechałem z kwatery (spadło z 15cm mokrego śniegu). Planowałem jechać na Stożek ale w tych warunkach stwierdziłem, że nie dojadę. Wpadam, więc na najbliższy Cienków. 7:30 parking trochę zaśnieżony ale wjechać się da. 7:40 Kasa już otwarta. Bez żadnej zwłoki kupuję karnet na 2h, robię rozgrzewkę i zastanawiam się czy ogarną otwarcie kanapy. 7:55 wszystko gotowe, kanapa uruchomiona i nawet siedzenia z grubsza odśnieżone. Trasy wyratrakowane rano. Puchu niestety nie ma, za to jest miękko i równo.

 

Przekazując wyrazy uznania dla obsługi, podświadomie zastanowiłem się co będzie nie tak w SMR. Czy  opóźnione otwarcie, czy nieczynna jakaś kanapa czy może złe warunki na trasie? Jak widać powyżej All in one.

 

Do 10 zjechałem kilkanaście razy, zwykle wjeżdżając z rozpędu w bramkę a z bramki prosto do krzesła. Tylko raz zdarzyło się, że musiałem poczekać ze 4 kanapy ;) Obsługa bardzo wyluzowana. Nikt się nie czepia, że wbijam z rozpędu na taśmę od krzesła. Nie czepili się też deskarza że nie wypina nogi (ale ogarniał temat). Jedyny minus to mokre spodnie od resztek śniegu/lodu na kanapach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10 zjechałem kilkanaście razy, zwykle wjeżdżając z rozpędu w bramkę a z bramki prosto do krzesła. Tylko raz zdarzyło się, że musiałem poczekać ze 4 kanapy ;) Obsługa bardzo wyluzowana. Nikt się nie czepia, że wbijam z rozpędu na taśmę od krzesła. Nie czepili się też deskarza że nie wypina nogi (ale ogarniał temat). Jedyny minus to mokre spodnie od resztek śniegu/lodu na kanapach ;)

 

To samo jest od lat w Krynicy. Jak czytam niektóre przeboje z tym całym SMR to mam jedno wielkie "WTF", taki zajebisty dysonans. Przecież to jest prywatna spółka, która powinna przed klientem majty ściągać i tyłek grzecznie wypinać - to cytat z vice prezia z poprzedniej roboty...ale tak to chyba powinno wyglądać w dzisiejszych czasach. Tym bardziej, że mało nie płacicie.

Może to bolączki wieku dziecięcego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie są te trasy wyratrakowane i puszczone dla narciarzy (Pan z baru obok nieczynnej trasy ma swoją teorię na ten temat) ?

 

Wg mnie oszczędzają stoki na ferie. Przykre to może, ale tu liczy się pieniądz. Ferie trwają 6 tygodni i przyniosą im znacznie większe zyski niż świąteczno-noworoczny weekend. Właśnie wróciłem z Krynicy. Na Jaworzynie jest to samo. Śniegu jest ogrom na trasach, a czynne absolutne minimum (dwie niebieskie i czerwona powrotna do gondoli). Chętnych i tak nie brakuje, ludzie parkowali 1,5km od dolnej stacji i biegli z nartami wydać 90zł za 4h by pojeździć na 3 trasach, z czego tylko jedna jest naprawdę ciekawa. Ja tam jestem często, wiec tym razem odpuściłem Jaworzynę i wybrałem Tylicz (swoją drogą, mega miłe zaskoczenie - Tylicz Ski). Na Wierchomli sytuacja bardzo podobna. Nikt nie wie jaka będzie pogoda za miesiąc, wiec lepiej przytrzymać stoki w dobrym stanie. Tym bardziej, że wszędzie Szczyrk chwali się 40 kilometrami tras, których jeszcze nikt nie widział :) Bilbordy wiszą już na trasie Brzesko-Kraków... 

 

Fresh Tracka mi się nawet komentować nie chce. Żenada... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jest od lat w Krynicy. Jak czytam niektóre przeboje z tym całym SMR to mam jedno wielkie "WTF", taki zajebisty dysonans. Przecież to jest prywatna spółka, która powinna przed klientem majty ściągać i tyłek grzecznie wypinać - to cytat z vice prezia z poprzedniej roboty...ale tak to chyba powinno wyglądać w dzisiejszych czasach. Tym bardziej, że mało nie płacicie.

Może to bolączki wieku dziecięcego?

 

Myślę, że to jednak kwestia ilości ludzi na trasach i warunków atmosferycznych. Trudno oczekiwać ubitego stoku przy temperaturach w ostatnich dniach. Do tego w ciągu 30 min. przejedzie tylu narciarzy, że się w tych warunkach od raz robi kartoflisko. Dlatego pewnie teraz "oszczędzają" trasy.

Ludzie tu jeżdżą i będą jeździć, bo:

1. Bardzo jest dobry dojazd ze Śląska - dwupasmówka poza ostatnimi kilkunastoma kilometrami.

2. Bardzo dużo osób ze Śląska ma w Beskidach domki.

Pisząc Śląsk oczywiście nie mam na myśli województwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy dzień w nowym roku na nartach, jak do tej pory najlepszy dzień na nartach w tym roku. B5 wyłączona, padła też kanapa żółta z Soliska.

 

Dziś dość mocno wiało i wywiewało śnieg oraz zaczął padać marznący deszcz ze śniegiem i drobny śnieg. Awaria żółtej kanapy odcięła Juliany od reszty ośrodka, po około 30 minutach zator widoczny na zdjęciu poniżej się rozładował (część osób odjechała skibuesm) i dalsza jazda była bardzo płynna. Dziś bardzo dobrze były przygotowane trasy zarówno "4" jak i "8" oraz zdecydowanie poprawiona "10" (wczorajszy opad naturalnego śniegu zrobił swoje i dobrze został zagospodarowany przez Panów od obsługi ratraków). Dodam, że zaczęli mocno śnieżyć górę "10" i szykują ją wkrótce na otwarcie, niestety nie widziałem by cokolwiek robili przy "7". Jak wyglądała "3" nie wiem, bo nie zdążyłem nią zjechać przed awarią kanapy z Soliska, a nie chciałem tracić czasu na jazdę skibusem. Warunki na trasach były na tyle dobre i do tego mało ludzi, że moje dzieci nie chciały schodzić ze stoku o 13:30, a byliśmy punktualnie o 9:00 przebrani i gotowi do jazdy.

 

Pozdrawiam i Życzę Wam metra śniegu pod nartami w nowym 2019 roku.

 

Takie jedno - awaria kanapy żółtej, po chwili się odkorkowało - kolejka maksymalnie na 4 minuty lub płynna jazda. Poprawili też wczorajsze najazdy do bramek z uskokiem. P-20190101-105712.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździłem i trochę pogadałem z obsługą, już się ze mną witają. To tak, o 8:30 ośrodek był jeszcze w przygotowaniu, jeszcze jeździły ratraki, żółta kanapa stała w najlepsze, chodziła tylko niebieska. Po 9:00 uruchomili żółtą, B5 stała nieczynna. Pan powiedział mi, że mimo najszczerszych chęci, równocześnie nie wsiądzie do 2 ratraków a drugi dodał, że mają pełną obsadę na 1 kanapę a mają obsługiwać 3 (w dzień, kiedy są trudne warunki atmosferyczne, muszą dokonywać wyborów by jazda koleją była bezpieczna). Ile jest w tym prawdy a ile dodał od siebie nie wiem, stwierdził, że mają dostać wkrótce posiłki od Słowaków. 

 

Dziś wiatr był dość silny, koleje jeździły wolno, robili też rozruch orczyków z Czyrnej na wypadek unieruchomienia gondoli. W nocy spadło około 20 cm śniegu, przez 5 godzin jazdy dopadało kolejne 20 cm i ciągle pada. Trasy były przygotowane BARDZO DOBRZE (wręcz wzorowo jak na warunki atmosferyczne), do tego bardzo mało ludzi na trasach. Do silnego wiatru dochodził śnieg zamarzający na goglach i twarzy, więc warunki określiłbym - DLA PRAWDZIWYCH PASJONATÓW (ja i moja rodzina dawaliśmy radę).

 

Na pytanie kiedy uruchomią inne trasy, Pan powiedział wprost (jak tylko będą mieli kim to zrobić), na razie nie wyrabiają się z przygotowaniem tego co mają obecnie puszczone.

 

Warunki na nieczynnej "7" i "11" bardzo dobre, około metra naturalnego śniegu. Reszta tras przygotowana, jak dla mnie oczywiście wzorowo (mamy jazdę po naturalnym śniegu).

 

Na koniec rekomendacja mojej żony, która "kochała" Białkę, "mężu ja już nie chcę jeździć do "Białki" w Szczyrku jeździ się dużo fajniej, tylko trzeba się nauczyć jeździć".

 

Rano nieczynna kanapa na Solisku.

P-20190102-085125.jpg

To zdjęcie czynnego ośrodka, tam naprawdę nie było dziś ludzi (wywiał ich wiatr ?).

P-20190102-085135.jpg

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] Pierwszy narciarz płacący za karnet opłaca dniówkę dodatkowego pracownika. Coś mi się zdaję, że to nie jedyny powód. Jeśli naprawdę tak jest, należało by zmienić osobę zarządzającą bo wyraźnie nie ogarnia.
.

To pewnie była figura retoryczna.... ;-)  Byle sirota za 200/dn się tam  nie ruszy a Ty chcesz ratrakowego za 90 zł (z vatem).....   ;)

Wykwalifikowanych chętnych do pracy, w dodatku sezonowej zbyt wielu pewnie nie ma. .....

 

Mam wrażenie, jakby ośrodek został 'wynajety' osobom które są pełne chęci, ale dopiero uczą sie zarówno obsługi  osrodka jak i zarządzania.... Kilka lat i będzie ok.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fe673819f938d7c6dff8810bebb23553.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Sprawdzałem organoleptycznie, mapka zgadzałaby się w miarę z rzeczywistością, choć moim zdaniem więcej śniegu jest na 10 niż na 7. Podobnie zdecydowanie więcej śniegu na Golgocie niż na dole "7", "1" praktycznie gotowa. Na Bieńkuli nie byłem - nie wiem. Dziś trwał rozruch próbny orczyka C2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem organoleptycznie, mapka zgadzałaby się w miarę z rzeczywistością, choć moim zdaniem więcej śniegu jest na 10 niż na 7. Podobnie zdecydowanie więcej śniegu na Golgocie niż na dole "7", "1" praktycznie gotowa. Na Bieńkuli nie byłem - nie wiem. Dziś trwał rozruch próbny orczyka C2.

Krzysztof mam w planach już za tydzień sprawdzić je wszystkie osobiście :). Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy lepiej trzymajcie się opcji o której napisałem na końcu swojego poprzedniego posta.

 

Ze mną jest tak, że nie muszę jeździć w weekend.

Nie mam nic przeciwko nowej infrastrukturze.

 

Wolę jednak  pustą "picigórkę" w Cisowej nie mówiąc o porządnych Myślenicach niż przeciskanie się pomiędzy "ścigantami typu gorilla style" :)

Nie wiem czemu ale mam do nich nadmiaru jakąś awersję.

 

Dlatego pewnie w końcu w jakąś słoneczną n.p. środę zawitam do Szczyrku i zobaczę jak jest pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam.

Również w któryś dzień w tygodniu pojadę z córką do Szczyrku, bo nigdy tam jeszcze nie była. Ja ostatni raz chyba z 12 lat temu jak jeszcze rządziły tam orczyki.

 

Niestety wyjdzie ten wyjazd chyba w ferie śląskie, czyli będzie miazga......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem organoleptycznie, mapka zgadzałaby się w miarę z rzeczywistością, choć moim zdaniem więcej śniegu jest na 10 niż na 7. Podobnie zdecydowanie więcej śniegu na Golgocie niż na dole "7", "1" praktycznie gotowa. Na Bieńkuli nie byłem - nie wiem. Dziś trwał rozruch próbny orczyka C2.

na Bieńkuli śniegu pod dostatkiem, tylko go utrwalić. Po 14:00 raz przejechał tam ratrak, a ja po nim. Wcześniej zasypane świeżym śniegiem muldy. Jedynka dzisiaj była najlepsza - utwardzona ratrakowaniem i z 10 cm świeżego. Bajka.

Bardzo przyjemną okazała się też opcja wjazdu orczykiem pod Małe Skrzyczne. Wspaniałe zimowe klimaty i jazda w puchu nr 2.

Jutro ma słabiej wiać i nieco mniej padać. Zaczynam od Skrzycznego. Później zobaczę co chodzi, które trasy są nadal zamknięte i pewnie tam się udam.

Na wieczór zapisałem się na szybki kurs skiturów ze sprawdzeniem zestawu Atomica.

 

Co do ilości przygotowanych nartostrad mam nieodparte wrażenie, że to kwestia czystej kalkulacji - niebieskie są chyba najtańsze w utrzymaniu, a jednocześnie najbardziej potrzebne ze względu na zróżnicowaną gawiedź. Jeśli tłok na nich nie jest zbyt przytłaczający, to po co otwierać następne i o nie dbać Żenujące dla jeżdżących w ośrodkach alpejskich? Tak, ale tu Polska jest. Tu nie zadowolony narciarz jest najważniejszy, który po pobycie pozytywnie wypowie się o ośrodku. Liczy się rachunek ekonomiczny. A masa narciarzy w następnych latach i tak się pojawi, bo niektórzy nigdy nie odważą się na wyjazd za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacznę od kilku spostrzeżeń, przy kanapach pojawiło się kilka nowych twarzy (czyżby dojechały posiłki ?). Trasy w ośrodku przygotowane wzorowo, z pewnym urozmaiceniem (np. na 9 było bardziej miękko niż na 10 itp). "3" i "4" przygotowane bardzo dobrze, najsłabiej chyba trasa ze Zbójnickiej Kopy (dużo wywianego śniegu na trasę), "1" mocno naśnieżana, na "7" nie zaobserwowałem ruchu systemów śnieżenia, Golgota wyrównana ratrakiem. Niespodzianką było otwarcie "10" która nie była zapowiadana. Otwarto również "9" na którą wjazd był dla wtajemniczonych i jazda nią we mgle raczej też (sporo osób wypadał poza trasę). "10" jest znacznie szersza, zlikwidowano półki i ją przeprofilowano, to obecnie kawał szerokiej trasy narciarskiej, rzadko  spotykanej w Polsce (gdyby jeszcze postawili tą kanapę na Julianach). Awaria kanapy na Zbójnicką automatycznie powoduje zwiększenie ruchu w rejonie Soliska.

 

Malownicza jest już sama trasa z Wisły do Szczyrku.

droga-2.jpg  

Przeciera się.

przeciera-si.jpg

Dziś przez chwilę wyszło nawet słonko.

S-onko.jpg

Jest bajkowo.

bajkowo.jpg

10 to obecnie bardzo szeroka trasa narciarska o fajnym profilu.

czynna-10.jpg

10 cd.

czynna-10-cd.jpg

Górna część 10.

10-g-rna-cz.jpg

Zjazd z 8 na 9 dla wtajemniczonych.

zjazd-z-8-na-9.jpg

9 ciąg dalszy.

 9.jpg


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Ktoś dzisiaj na wieczornej?
Jakich kolejek się spodziewać?

Michał, nie wiem czy to dobry pomysł, bo dziś było sporo ludzi w ośrodku a na wieczorną masz czynną tylko "3". Dziś mocno śnieżyli "1" więc raczej słaba do jazdy a szykują jej otwarcie na sobotę, więc osobiście radziłbym przesunąć tą wieczorną na jutro, bo moim zdaniem "1" będzie gotowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...