Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie? Dają radę ?

Jak widać.... Jak będziesz wracał że Szczyrku to zajrzyj do norauto w Żorach. Cena ok 100zl. Są też z lepszym napinaczem ale już 250. Warto też poświęcić godz na naukę zakładania. Uczenie się na mrozie i śniegu jest mało przyjemne. W dodatku w okolicy są przewody hamulcowe i wiązka kabli do abs i czego tam jeszcze, więc lepiej zrobić to porządnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łańcuchy z naciskiem na łatwość montażu to można pomyśleć o tego typu rozwiązaniach : Polaire Steel Sock w cenie około 400-450 pln - montaz 2 minuty lub podobne rozwiązanie Thule - Summit, ale cena również Thule`owa :-)

Wyglądają bardzo delikatnie. W ciężkich warunkach, takich jakie mam na podjeździe u siebie w Szczyrku obecnie, obawiałbym się, że podczas próby podjazdu pod górę mogłyby się zerwać. Czym to grozi nie chciałbym się przekonać na własnej skórze. Moje może trochę drogie, to jednak wyglądają na pancerne, zdały egzamin podczas ostatniego wyjazdu, a kolejny test już w sobotę i jeszcze cięższy bo śniegu cały czas przybywa. Może zakładanie trwa dłużej, ale nie muszę się obawiać, że coś się wydarzy podczas podjazdu. Trzeba tylko pamiętać by zakładać je zanim koła się zakopią, będzie łatwiej i szybciej :). Pewag Brenta-c 4x4 Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają bardzo delikatnie. W ciężkich warunkach, takich jakie mam na podjeździe u siebie w Szczyrku obecnie, obawiałbym się, że podczas próby podjazdu pod górę mogłyby się zerwać. Czym to grozi nie chciałbym się przekonać na własnej skórze.
Moje może trochę drogie, to jednak wyglądają na pancerne, zdały egzamin podczas ostatniego wyjazdu, a kolejny test już w sobotę i jeszcze cięższy bo śniegu cały czas przybywa. Może zakładanie trwa dłużej, ale nie muszę się obawiać, że coś się wydarzy podczas podjazdu.
Trzeba tylko pamiętać by zakładać je zanim koła się zakopią, będzie łatwiej i szybciej :).
Pewag Brenta-c 4x4





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie mam pojęcia jak z trwałością, bo sam ich nie posiadam :-)

Ale tutaj są jakieś testy i robione raczej na mocnych samochodach - wygląda to nieźle...

https://www.4legend....e-steel-grip-v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak z trwałością, bo sam ich nie posiadam :-) Ale tutaj są jakieś testy i robione raczej na mocnych samochodach - wygląda to nieźle... https://www.4legend....e-steel-grip-v2

Ale to nie są te same łańcuchy które podlinkowałes wcześniej. Thule z linku są jakieś 1k droższe od moich, pewnie te drugie też niewiele tańsze. Nawet kiedyś brałem Thule pod uwagę przy zakupie. Nie znam francuskiego, ale na zamieszczonym filmie widzę tylko ich montaż i demontaż, a zdjęcia auta obutego w łańcuchy są na płaskim. Chciałbym je zobaczyć na podjeździe na strome wzniesienie, gdy zajeżdżonego śniegu jest na szerokość auta, pod zajeżdżonym śniegiem żywy lód, a po bokach bandy ze śniegu na 1,5 m, ale z luźnym śniegiem i jeżeli cię ściągnie na taką bandę to wisisz podwoziem na luźnym śniegu. Czym się taka jazda kończy może powiedzieć Jurek „Harpia” bo widział jednego kozaka w wypasionym aucie podczas próby podjazdu, a po nieudanej próbie zjazdu tyłem na dół. Dołączona grafika Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info na stronie FB Szczyrkowskiego:

"Trasa nr 5 - Bieńkula zostanie uruchomiona w weekend, aktualnie trwa jej przygotowywanie. Pozdrawiamy :)"


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Podasz link. Bo nie widzę tam żadnych info o Bieńkuli. Czy gdzieś w komentarzach o tym wspomnieli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie nie spadała nawet 1/3 tego śniegu co w tym sezonie. Może otworzą też "6" ? 

"6" to nie trasa, nikt by nią nie jeździł. Zresztą nie widziałem nawet wjazdu w nią, a przyglądałem się uważnie, jadąc lewą stroną "trójki" (na mapce jest widoczny odjazd właśnie z 3-ki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat ze strony SMR:" W dniu 16.01.2019, kolej B5 (Hala Skrzyczeńska - Zbójnicka Kopa) pozostaje nieczynna do odwołania. Za utrudniania przepraszamy."  Ktoś wie o co chodzi i czy to poważna awaria?   W ogóle ta nowa kanapa ruszała w ostatnich dniach z kilkugodzinnym opóźnieniem a teraz chyba padła na dłuzej. Wybieram sir w przyszłym tygodniu i liczyłem, że będzie dwukierunkowe połączenie z COS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam co się dzieje, ale nigdzie nie ma żadnej potwierdzonej informacji. Myślałem, że może ktoś jest na miejscu i napisze o co chodzi tak naprawdę z tą kanapą.  W ubiegłym roku jak byłem to preferowałem zacząć w SMR a jak się robiło tłoczno to przenosiłem się na COS, bo tam mniej ludzi. Jednak skibusy zawsze się spóźniały i na takim przemieszczaniu sporo czasu się traciło. Dlatego ucieszyła mnie wiadomość, że zrobili łącznik w tą stronę, ale niestety do tego potrzeba tej nieszczęsnej nowej kanapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuje rzetelnej informacji kiedy kolej będzie jeździła normalnie. Jako klient mam do tego prawo. Pomijam oczywiście dzisiejszy dzień bo przestój spowodowany wiatrem. Ale skoro codziennie kanapa stoi z "przyczyn technicznych" i nigdy nie wiadomo kiedy ruszy to,  zamykamy aż do usunięcia usterki i zamieszczamy taką informację. Lepiej jest zamknąć na dłużej i uporać się z problemem, niż tak wodzić wszystkich za nos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...