Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja w jakich ośrodkach możesz jeździć jest tu:
http://www.tmr.sk/benefits/25pl.pdf
Szpindlerowy też obejmuje benefit. Informacja o tym, że planowane jest włączenie Szczyrku do GOPASS-a jest w artykule na skionline.

Pytanie tylko czy Gopass obejmie też COS. Nie ukrywam, że śmiganie między ośrodkami po lasach jest pięęęękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy Gopass obejmie też COS. Nie ukrywam, że śmiganie między ośrodkami po lasach jest pięęęękne :)

Tego nie wiem, bramki w Szczyrku pracują w innym systemie niż te obsługiwane przez Gopass, więc na pewno trzeba będzie wymienić oprogramowanie w SON, to i w COS rownież. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja p...........................olę ktoś tu na tym forum narzeka na system :blink: :blink:

Nie zauważyłem żeby ktoś narzekał na system, za to na obecną władzę owszem. Ja podobnie jak od poprzedniej od obecnej nic jeszcze nie otrzymałem. Nie głosowałem na nią to i nie narzekam, że mnie oszukała. Nie oczekuję żeby mi coś dała poza świętym spokojem, a jak na razie to jej się nie udaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żeby ktoś narzekał na system, za to na obecną władzę owszem. Ja podobnie jak od poprzedniej od obecnej nic jeszcze nie otrzymałem. Nie głosowałem na nią to i nie narzekam, że mnie oszukała. Nie oczekuję żeby mi coś dała poza świętym spokojem, a jak na razie to jej się nie udaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przepraszam Panowie troszkę mnie poniosło :blink:  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządkując jeszcze temat inwestycji w SON i Waszych ostatnich wątpliwości:

 

- plan zagospodarowania jest właśnie uchwalany, z końcem września został udostępniony do wglądu, a do dziś można składać do niego uwagi, więc jego zatwierdzenie uchwałą to pewnie kilka tygodni;

- naśnieżanie będzie budowane od nowa, opierać się będzie głównie na lancach sterowanych automatycznie, więc dywagacje o istniejącym stanie raczej nie mają sensu;

- duży zbiornik do naśnieżania, służący też jako basen przeciwpożarowy wybudowany zostanie w okolicy Hali Skrzyczeńskiej;

- kolej, która umożliwi połączenie z COS, zostanie wybudowana w 2 etapie inwestycji (2018-2019) i poprowadzona będzie z Hali Skrzyczeńskiej w kierunku Skrzycznego, na lewo od istniejącego orczyka, dalej do Ondraszka poprowadzona zostanie nowa trasa;

 

mapka jak to ma wyglądać wg uchwalanego planu:

 

Załączone miniatury

  • SON_Szczyrk_-_mapa_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o Szczyrk? W tym sezonie na pewno nie. Tu masz odpowiedź jaką otrzymałem z TMR:

Jeśli chodzi o przyszły sezon to mają w planach dodać SON do GOPASS-a

Jak wygląda sprawa z tymi benefitami? tzn czy ten karnet jest imienny i czy można go wykorzystać w ciągu 6 dowolnych dni w sezonie ?No i czy właściciel akcji ma co roku prawo do wykorzystania benefitu,czy tylko jednorazowo? jeśli jest imienny ,to warto rozłożyć kupno po 25 akcji na osobę, wtedy za 50 akcji miałbym 2 karnety 6 dniowe ,z pewnością sprawa warta przemyślenia, zwłaszcza po włączeniu do karnetu SON. Przy niewielkich wahaniach cen akcji można gratisowo pojeździć w całkiem niezłych ośrodkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z tymi benefitami? tzn czy ten karnet jest imienny i czy można go wykorzystać w ciągu 6 dowolnych dni w sezonie ?No i czy właściciel akcji ma co roku prawo do wykorzystania benefitu,czy tylko jednorazowo? jeśli jest imienny ,to warto rozłożyć kupno po 25 akcji na osobę, wtedy za 50 akcji miałbym 2 karnety 6 dniowe ,z pewnością sprawa warta przemyślenia, zwłaszcza po włączeniu do karnetu SON. Przy niewielkich wahaniach cen akcji można gratisowo pojeździć w całkiem niezłych ośrodkach

 

Imienny i ze zdjęciem, nie ma opcji przekazania komuś innemu, do wykorzystania w ciągu 6 dowolnych dni. Nieprzenośny na nikogo pilnują tego mocno. Są jakieś ograniczenia w zbyciu się tych akcji, nie możesz kupić akcji, wykorzystać benefitu i sprzedać bodajże w trakcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z tymi benefitami? tzn czy ten karnet jest imienny i czy można go wykorzystać w ciągu 6 dowolnych dni w sezonie ?No i czy właściciel akcji ma co roku prawo do wykorzystania benefitu,czy tylko jednorazowo? jeśli jest imienny ,to warto rozłożyć kupno po 25 akcji na osobę, wtedy za 50 akcji miałbym 2 karnety 6 dniowe ,z pewnością sprawa warta przemyślenia, zwłaszcza po włączeniu do karnetu SON. Przy niewielkich wahaniach cen akcji można gratisowo pojeździć w całkiem niezłych ośrodkach

Jeżeli wiesz że będziesz chciał jeździć więcej, korzystniej jest kupić 40 akcji, bo za nie przysługuje ci karnet 12-dniowy. Benefit może być przekazany na inną osobę ale musi to być zrobione w momencie rejestracji. W linku który zamieściłem w wątku o Chopoku jest cały regulamin. Karnet można zamiennie wykorzystywać w Tatralandii. W regulaminie jest określone do kiedy nie można zbyć akcji. Warunkiem otrzymania bonusu jest posiadanie wymaganej ilości akcji przed 1 listopada, kiedy rusza kolejna akcja. W linku poniżej znajdziesz wszystkie informacje http://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/ Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość kupienia akcji na giełdzie praskiej albo bratysławskiej. Zaletą jest stała, niska cena - ok 24-26  euro za akcję, szczególnie wtedy gdy chcemy kupić ich większą ilość. Te giełdy są prawie martwe - jest na nich kilkanaście spółek. NIE WIEM czy inwestowanie na tych giełdach jest bezpieczne/korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz że będziesz chciał jeździć więcej, korzystniej jest kupić 40 akcji, bo za nie przysługuje ci karnet 12-dniowy. Benefit może być przekazany na inną osobę ale musi to być zrobione w momencie rejestracji. W linku który zamieściłem w wątku o Chopoku jest cały regulamin. Karnet można zamiennie wykorzystywać w Tatralandii. W regulaminie jest określone do kiedy nie można zbyć akcji. Warunkiem otrzymania bonusu jest posiadanie wymaganej ilości akcji przed 1 listopada, kiedy rusza kolejna akcja.
W linku poniżej znajdziesz wszystkie informacje
http://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyli rozumiem, że jak nabędę akcje przed 1 listopada 2016 to już będę uprawniony do tego benefitu w najbliższym sezonie? Nie jest tak, że prawa te nabywam dopiero po roku posiadania akcji?

 Pytam bo nie jest to do końca dla mnie jasne (co się stanie jak kupie akcje przed 1 listopada 2016 , wykorzystam benefit w 2016 i sprzedam je np marcu?)

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak nabędę akcje przed 1 listopada 2016 to już będę uprawniony do tego benefitu w najbliższym sezonie? Nie jest tak, że prawa te nabywam dopiero po roku posiadania akcji? Pytam bo nie jest to do końca dla mnie jasne (co się stanie jak kupie akcje przed 1 listopada 2016 , wykorzystam benefit w 2016 i sprzedam je np marcu?) Z góry dziękuję za odpowiedź

Na dzień 31 października musisz posiadać wymaganą ilość akcji, by móc skorzystać z benefitu. W regulaminie jest zapis, że musisz być ich właścicielem przez okres do 31 października 2017. Nie wiem co będzie jeśli wykorzystasz karnety wcześniej i pozbędziesz się akcji przed wymaganym okresem. Mogę jedynie się domyślać że trafiasz na czarną listę i być może nawet jak spełnisz warunki w kolejnym roku to mogą ci nie przyznać bonusu podobnie jak w przypadkach opisanych w regulaminie opisanych jako zabronione. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zakup akcji tylko po ty by mieć 6 dniowy skipass i szybka odsprzedaż to głupota.

 

1) akcje ciągle idą w górę i będą jeszcze droższe

2) kto kupi od Ciebie akcje w sensownej cenie jak może kupić na giełdzie z benefitem?

 

Albo traktuję te akcje jako inwestycje i przy okazji cieszę się z benefitów, które dzisiaj są ale nie jest powiedziane że nie zostaną wycofane w przyszłości (w końcu to tylko benefit, w zakupione akcje nikt nie ingeruje)

 

Polak i jego tendencja do kombinowania...

Przy takich właśnie działaniach za jakiś czas się okaże się że benefit zniknie lub będzie ograniczony.

 

CZASEM JAK SIĘ CHCE JECHAĆ ZA BLISKO TYCZKI, MOŻNA OBIĆ JAJKA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zakup akcji tylko po ty by mieć 6 dniowy skipass i szybka odsprzedaż to głupota.

 

1) akcje ciągle idą w górę i będą jeszcze droższe

2) kto kupi od Ciebie akcje w sensownej cenie jak może kupić na giełdzie z benefitem?

 

Albo traktuję te akcje jako inwestycje i przy okazji cieszę się z benefitów, które dzisiaj są ale nie jest powiedziane że nie zostaną wycofane w przyszłości (w końcu to tylko benefit, w zakupione akcje nikt nie ingeruje)

 

Polak i jego tendencja do kombinowania...

Przy takich właśnie działaniach za jakiś czas się okaże się że benefit zniknie lub będzie ograniczony.

 

CZASEM JAK SIĘ CHCE JECHAĆ ZA BLISKO TYCZKI, MOŻNA OBIĆ JAJKA :)

Nie zamierzam odsprzedawać szybko akcji...pytałem aby miec pewność ze benefit będzie przysługiwał już w tym sezonie...a ten zapis że trzeba miec przez 12 miesiacy budził u mnie wątpliwosci czy aby nie bede musial czekac jeszcze caly rok

dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) kto kupi od Ciebie akcje w sensownej cenie jak może kupić na giełdzie z benefitem? :)

Nie gram na giełdzie, mój jedyny kontakt z nią to otwarcie rachunku maklerskiego w banku, który ma w swojej ofercie akcje TMR. Jednak odsprzedaż akcji inaczej niż przez dyspozycję na swoim rachunku i za pośrednictwem giełdy, chyba nie jest możliwe. Chociażby z powodu naliczenia należnego podatku przy sprzedaży akcji. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benefity przysługują od razu, tzn. wystarczy mieć co najmniej 25 akcji do 31.10.2016. Rzeczywiście ich odsprzedawanie mija się z celem - spółka będzie zyskiwać, bo dopiero zaczną inwestować na polskim rynku, a to ogromny potencjał (Wesołe Miasteczko, Szczyrk). Mnie ciekawi, czy akcjonariuszom przysługuje wpływ na decyzje spółki? Ja np. dostaję zaproszenia na walne zgromadzenia, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem ich regulamin, bo zdaje się prawo do głosu mają tylko podmioty mające 5% akcji (na ogół banki). Może gdyby tak wszyscy polscy akcjonariusze założyli spółkę, to też by się okazało, że mamy łącznie 5% akcji:) Ale nawet bez prawa głosu, ciekawi mnie czy można na takim zebraniu np. zabrać głos - wie ktoś jak to w ogóle jest w spółkach akcyjnych? Bo przecież posiadanie akcji to nie tylko darmowe karnety, ale tak naprawdę prawo współwłasności i współdecydowania.

 

TMR swoją drogą naprawdę pomysłowo to wszystko rozwiązał - to taki sposób na powiązanie narciarzy z firmą, dzięki temu nie będą wydawać pieniędzy gdzie indziej, a i tak wydadzą na gastronomię i noclegi w ośrodkach TMR. No i trochę winduje to cenę akcji w górę.

 

Ogólnie zauważyłem, że jest tendencja do przejmowania ośrodków narciarskich w naszym rejonie przez 3 główne korporacje. TMR będzie miał 5 wielkich ośrodków (Szczyrk, Chopok, Łomnica, Strbske Pleso, Spindleruv Mlyn), kilka kolejnych ma "nowy" PKL (Kasprowy, Jaworzyna Krynica, Palenica, Morosny Groń, Gubałówka...), a kolejne trzy też zdaje się mają wspólnego właściciela (Krynica-Słotwiny, Kasina Wielka-Śnieżnica i Rzyki-Czarny Groń - wszystkie z 6-osobowymi kanapami od tego sezonu). No i jeszcze Istebna z Korbielowem (spółka CTE), ale to już mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benefity przysługują od razu, tzn. wystarczy mieć co najmniej 25 akcji do 31.10.2016. Rzeczywiście ich odsprzedawanie mija się z celem - spółka będzie zyskiwać, bo dopiero zaczną inwestować na polskim rynku, a to ogromny potencjał (Wesołe Miasteczko, Szczyrk). Mnie ciekawi, czy akcjonariuszom przysługuje wpływ na decyzje spółki? Ja np. dostaję zaproszenia na walne zgromadzenia, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem ich regulamin, bo zdaje się prawo do głosu mają tylko podmioty mające 5% akcji (na ogół banki). Może gdyby tak wszyscy polscy akcjonariusze założyli spółkę, to też by się okazało, że mamy łącznie 5% akcji:) Ale nawet bez prawa głosu, ciekawi mnie czy można na takim zebraniu np. zabrać głos - wie ktoś jak to w ogóle jest w spółkach akcyjnych? Bo przecież posiadanie akcji to nie tylko darmowe karnety, ale tak naprawdę prawo współwłasności i współdecydowania.

 

TMR swoją drogą naprawdę pomysłowo to wszystko rozwiązał - to taki sposób na powiązanie narciarzy z firmą, dzięki temu nie będą wydawać pieniędzy gdzie indziej, a i tak wydadzą na gastronomię i noclegi w ośrodkach TMR. No i trochę winduje to cenę akcji w górę.

 

Ogólnie zauważyłem, że jest tendencja do przejmowania ośrodków narciarskich w naszym rejonie przez 3 główne korporacje. TMR będzie miał 5 wielkich ośrodków (Szczyrk, Chopok, Łomnica, Strbske Pleso, Spindleruv Mlyn), kilka kolejnych ma "nowy" PKL (Kasprowy, Jaworzyna Krynica, Palenica, Morosny Groń, Gubałówka...), a kolejne trzy też zdaje się mają wspólnego właściciela (Krynica-Słotwiny, Kasina Wielka-Śnieżnica i Rzyki-Czarny Groń - wszystkie z 6-osobowymi kanapami od tego sezonu). No i jeszcze Istebna z Korbielowem (spółka CTE), ale to już mniejsza.

 

Nie wrzucałbym tych firm do jednego worka. Pomiędzy TMR a PKL jest 50 lat rożnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz że będziesz chciał jeździć więcej, korzystniej jest kupić 40 akcji, bo za nie przysługuje ci karnet 12-dniowy. Benefit może być przekazany na inną osobę ale musi to być zrobione w momencie rejestracji. W linku który zamieściłem w wątku o Chopoku jest cały regulamin. Karnet można zamiennie wykorzystywać w Tatralandii. W regulaminie jest określone do kiedy nie można zbyć akcji. Warunkiem otrzymania bonusu jest posiadanie wymaganej ilości akcji przed 1 listopada, kiedy rusza kolejna akcja.
W linku poniżej znajdziesz wszystkie informacje
http://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy jeśli kupię 80 akcji będę mógł otrzymać dwa karnety - na siebie i na żonę, czy też muszę założyć dwa osobne rachunki maklerskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kupię 80 akcji będę mógł otrzymać dwa karnety - na siebie i na żonę, czy też muszę założyć dwa osobne rachunki maklerskie?

Benefitów nie można dzielić. Pod podanym linkiem masz wszystkie informacje. 2 x sezonówka przysługuje dopiero przy posiadaniu 250 akcji. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kupię 80 akcji będę mógł otrzymać dwa karnety - na siebie i na żonę, czy też muszę założyć dwa osobne rachunki maklerskie?

 

Musisz założyć dwa rachunki, na siebie i na żonę (ja tak zrobiłem) tylko kupno akcji w tym momencie mija się z celem. Cena jest sztucznie podbita i trzeba poczekać z kupnem do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz założyć dwa rachunki, na siebie i na żonę (ja tak zrobiłem) tylko kupno akcji w tym momencie mija się z celem. Cena jest sztucznie podbita i trzeba poczekać z kupnem do wiosny.

Dokładnie tak, cena 150 zł za akcje, gdy na giełdzie w Bratysławie to koszt 24,60 EUR czyli około 106 zł to jednak bardzo duża dysproporcja.

 

PS. Do końca października zostało niewiele czasu, jeżeli ktoś rozważa jeszcze zakup akcji to trzeba wziąć pod uwagę, że założenie konta maklerskiego chwilę trwa. Gdy już mamy konto trzeba przelać na nie środki finansowe. Gdy te już się znajdą na koncie, należy zrobić dyspozycję kupna, w której określamy maksymalną kwotę za jaką mają być kupione akcje. Jeżeli zależy nam na czasie to na Interii można sobie sprawdzić w jakiej cenie są oferty sprzedaży i taką kwotę określić:  http://mojeinwestycj...ll?sp=8900&zl=V

Można też sobie sprawdzić jakie widełki ustawili potencjalni kupujący i ewentualnie ich przebić: 

 http://mojeinwestycj...ll?sp=8900&zl=A

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...