Skocz do zawartości

Śmig,skręt równoległy NW,carving


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz rozwinąć swoją myśl ? -  nie rozumiem co chciałeś przekazać.

 

Kolega chciał przekazać, że dzięki powszechnej jeździe na krawędzi mamy stoki w dobrym stanie przez prawie pół dnia, podczas gdy na przykład na Słowacji szurają i po 2 godzinach wszędzie w stromszych miejscach są muldy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niektórzy potrzebują zaklęć na stokach +40° (to jest filmik z cyklu Steep Turns), żeby w ogóle ruszyć z miejsca.
To jest pomoc jak mają problem by zakręcić, a miejsca zwykle mało.

 

W sumie bardzo fajny sposób, nigdy tak nie próbowałem : )

Jak się zbliżało do 40 stopni przy sporej ekspozycji to zawsze obskokami ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym mówisz?

Ja jestem w stanie wiele zrozumieć i wiele tolerować ale są pewne granice których nie przekraczam. Skrętu z poszeżenia kątowego nie wolno stosować na stokach o średnim i dużym nachyleniu. To jest skręt przyśpieszający a nie oporowy. W każdej chwili i na każdym stoku jestem w stanie to udowodnić. Ta ewolucja w chwili obecnej jest jedynie ćwiczeniem a nie odrębną ewolucją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo fajny sposób, nigdy tak nie próbowałem : )

Jak się zbliżało do 40 stopni przy sporej ekspozycji to zawsze obskokami ... 

 

Ja obskoków nie używam bo są niepotrzebnie męczące i w zasadzie potrzebne tylko na 3-metrowej szerokości żleb :)

Ale narty to taka specyfika, że im więcej technik się zna i umie - tym lepiej.

 

https://www.skiforum...trach/?p=617376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robisz na stromym i z ekspozycją ? Ja widzę wady obskoków ale jakoś zawsze tak jeździłem. 

 

 

Skrętu z poszeżenia kątowego nie wolno stosować na stokach o średnim i dużym nachyleniu. To jest skręt przyśpieszający a nie oporowy. 

 

Tak jak teraz patrzę na ten filmik to masz rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robisz na stromym i z ekspozycją ? Ja widzę wady obskoków ale jakoś zawsze tak jeździłem.

 

Tam masz powyżej - Braquage&Pivoting - nie wiem jaki jest polski termin

 

Ja jestem w stanie wiele zrozumieć i wiele tolerować ale są pewne granice których nie przekraczam. Skrętu z poszeżenia kątowego nie wolno stosować na stokach o średnim i dużym nachyleniu. To jest skręt przyśpieszający a nie oporowy.

 

Nie chodzi o to, żeby był oporowy tylko by narty jak najkrócej były w linii stoku - wtedy mniej nabiorą prędkości.

Tak rozumiem tę dostawkę.

Sam tego zakrętu nie polecam (wrzuciłem dla wizualizacji terminów) -  musi być zerowa prędkość albo trzeba dostawiać z ześlizgiem, przez co nie jest fool-proof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz powyżej - Braquage&Pivoting - nie wiem jaki jest polski termin


Nie chodzi o to, żeby był oporowy tylko by narty jak najkrócej były w linii stoku - wtedy mniej nabiorą prędkości.
Tak rozumiem tę dostawkę.
Sam tego zakrętu nie polecam (wrzuciłem dla wizualizacji terminów) - musi być zerowa prędkość albo trzeba dostawiać z ześlizgiem, przez co nie jest fool-proof.

Ja powiem krótko. Nie wolno na stromym i tyle. Nie wolno....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty???
Naprawdę?
Stromo jest wtedy jak stojąc prosto możesz się ręką oprzeć o ścianę - to jest stromo (ok. 50°)
Od 40° stromo się dopiero zaczyna :) I ten film to były porady na Steep Turns, więc nie ma co analizować szczegółów palce-piętki z przykładu na oślej łączce bo ten zakręt do czego innego służy.
Ktoś tu wspominał, że się przydaje na stromym - tak, przydaje się choć można się bez niego obyć.
 
Ja w zasadzie używam tylko tego, nawet w wąskich miejscach nie mam potrzeby obskoków czy dostawek:


No czyli wracamy do tego co napisał lobo, swoje dodał Adam i po temacie. O braquage pisałem z dwa sezony temu, ale nikt się nie przejął.
Ps. 45° to pionowa ściana.
Od 50° byś odpadł. Nie myl stopni z procentami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli wracamy do tego co napisał lobo, swoje dodał Adam i po temacie. O braquage pisałem z dwa sezony temu, ale nikt się nie przejął.
Ps. 45° to pionowa ściana.
Od 50° byś odpadł. Nie myl stopni z procentami!

 

Młody jesteś, nie wiesz, że na takich ścianach się jeździ steep turns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jesteś, nie wiesz, że na takich ścianach się jeździ steep turns.

Już nie taki młody. ;)

Ja jeżdżę tylko na oślich łączkach flat turns. 

Miałem na myśli pochylenie według miary tangesowej. Tam 45° to 100% nachylenia.

(przewyższenie/odległość w poziomie)*100%

Po prostu w % jest łatwiej, można nawet w głowie policzyć znając długość trasy i przewyższenie. Będzie to średnie nachylenie, ale będzie. By podać pochylenie w stopniach, dobrze byłoby to jakoś zmierzyć. Dlatego nie lubię gdy ktoś podaje nachylenie w stopniach, jest mało precyzyjne :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mi o to chodziło. Na stromym, zwłaszcza pierwszy skręt, potem już leci

Na pewno się przydaje dla szukającego bezpieczeństwa.

 Ja staram się w stromym terenie utrzymywać niską pozycję więc raczej "obskok" ale poprzez wyważone zejście w dół, grawitacja robi swoje więc przerzucenie nart pod tyłkiem jest łatwe, najważniejszy jest timing i pilnowanie właściwej pozycji: frontem do linii spadku i prostopadle do powierzchni stoku. Zwróć uwagę na końcówkę filmiku, teren staje się nierówny i tak różowo już nie jest a zejście w dół jest techniką uniwersalną, skuteczną w każdym terenie a już szczególnie na stromym i dodatkowo zmuldzonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej imienniku, a czy to nie jest po prostu skręt z poszerzenia kątowego? 

Drutobrody (zajebista ksywa) ma raczej rację. Tam jest phantom ale ta noga jest już nową wewnętrzną. 

3:00 - stoi na lewej, odstawia prawą, która automatycznie staje się "nową" zewnętrzną. A lewą, "nową" wewnętrzną, wykonuje phantom (ledwo zauważalny), czyli na mały palec. Cały czas prym wiedzie wewnętrzna, którą musi dostawić i przechylić na mały palec inaczej by się wy***ał dostawiając. 

Tak to jest skręt z poszerzenia kątowego. Ciągle nie przeczytałeś Narciarstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie taki młody. ;) Ja jeżdżę tylko na oślich łączkach flat turns. Miałem na myśli pochylenie według miary tangesowej. Tam 45° to 100% nachylenia. (przewyższenie/odległość w poziomie)*100% Po prostu w % jest łatwiej, można nawet w głowie policzyć znając długość trasy i przewyższenie. Będzie to średnie nachylenie, ale będzie. By podać pochylenie w stopniach, dobrze byłoby to jakoś zmierzyć. Dlatego nie lubię gdy ktoś podaje nachylenie w stopniach, jest mało precyzyjne :P
Nie lubisz ( ja też nie), a podajesz. No i 45st to dopiero 'połowa ściany' (#296)...... :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, pomieszałem. 

Po prostu według tangesa wszystko >45 stopni wyrażone w % będzie >100%. 

Co nie oznacza, że 45 stopni to pion. Sorry! 

 

Przejdź na sinusy jak w rowerze : )

Tangens to przereklamowana sprawa :D Nie mam pojęcia jak by to normalnie pomierzyć : )

45 stopni to piekielnie stromo szczególnie jak spora ekspozycja. Jak jest się gdzie zatrzymać to po prostu stromo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...