Skocz do zawartości

Śmig,skręt równoległy NW,carving


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

To Endomondo trochę cię oszukuje w kwestii prędkości maksymalnych. Tam nie ma gdzie rozpędzić się do takich prędkości.Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez tak myslę, chociaz w Bialce mi pokazalo max 72 km, oczywiscie z rozsądkiem jazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawia mnie jak na na około licząc, 400metrach stoku robisz zjazd 1600m rozwijając przy okazji 70km/h :)

Licząc wjazd do góry + zjazd i w dodatku na obu trasach równocześnie to tak wyjdzie

albo na 400m stoku zliczał długość swojego "bardzo krętego" śladu - wtedy jednak miałby prędkość ok. 7 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak na na około licząc, 400metrach stoku robisz zjazd 1600m rozwijając przy okazji 70km/h :)

Grzeczne pytanie, nie takie jak komentaż starszego Pana ponizej, wiec odpowiem grzecznie.
Aplikacja endomodo i inne podobne, np. skitracker, pokazuje rożne wartosci. Z ostatniego jeżdzenia pokazalo mi 1600 metrow w doł i 1600 w górę. Ponadto wysokosc maksymalną na jakiej bylem oraz minimalną na jakiej byłem. Stok ma przewyzszenie ok. 60 metrów, a suma zjazdow i przewyzszenia daje wlasnie te 1600 metrów. To tak jakby jadac z gory zatrzymywac sieco 60 metrow obnizenia.
Tak wogole, to endomodo uzywam do jazdy na rowerze, latem wiem ile przejechałem (max 80km/h) oraz inne parametry, max predkosc (cos ok 60km/h) a przede wszysrkim srednia predkosc jazdy (max ok 30 km/h) rower trekking.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Endomondo wszystko jest możliwe ; )
Mi Strava kiedyś pokazała, że płynąc kajakiem z Góry Kalwarii do Portu Czerniakowskiego zrobiłem 250 m przewyższenia; D
Ot - uroki komórkowego GPS-a.

a ciekawie ile powinna pokazac naprawdę, strzelam że jest ok 10m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeczne pytanie, nie takie jak komentaż starszego Pana ponizej, wiec odpowiem grzecznie.
Aplikacja endomodo i inne podobne, np. skitracker, pokazuje rożne wartosci. Z ostatniego jeżdzenia pokazalo mi 1600 metrow w doł i 1600 w górę. Ponadto wysokosc maksymalną na jakiej bylem oraz minimalną na jakiej byłem. Stok ma przewyzszenie ok. 60 metrów, a suma zjazdow i przewyzszenia daje wlasnie te 1600 metrów. To tak jakby jadac z gory zatrzymywac sieco 60 metrow obnizenia.
Tak wogole, to endomodo uzywam do jazdy na rowerze, latem wiem ile przejechałem (max 80km/h) oraz inne parametry, max predkosc (cos ok 60km/h) a przede wszysrkim srednia predkosc jazdy (max ok 30 km/h) rower trekking.

Diakon, część z nas zna stok w Kazimierzu z autopsji, stąd wiemy jakie tam są realne długości.

Nie jesteś pierwszym bezkrytycznie ufającym wskazaniom takich narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linii największego spadku one są wzajemnie zbliżone długością, reszta to celowe przekłamania dla uatrakcyjnienia stoku na stronie internetowej.

Wiem, 400 metrow to zygzakiem bedzie. Mnogość tras też reklamują. No ale trzeba przyznac - 3 talezyki jest, to duży plus.
Byłem na tych górkach Ŕąblow, Parchatka. W Bałtow, Bodzentyn, Krajno, Tumlin, Telegraf jak kanapa byla. Taki urok nizin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam burzliwe dyskusje forumowe o nartach, czy sl czy gs, a że am czy ar do bani. Technika, trasy,śniegi, marzec czy styczeń, Tatry czy Alpy....
A tu najzwyczajniej wielu amatorów rekreacji narciarskiej i nigdy w życiu pewnego progu nie przeskoczymy i na takiej trasie jeździć nie musimy.

Załączone miniatury

  • FB_IMG_1552034211112.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak nie ma?! "ołówki" pasują najbardziej, byle komórkowe bo inaczej nie wyjdzie NW!

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka


Witam

"Ołówki" były uniwersalne. Nadawały się także do NN.

W końcu jestem na forum jednym z nielicznych "ekspertów" od tych nart.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...