Skocz do zawartości

Śmig,skręt równoległy NW,carving


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Adam, poważnie planowałem ale w pracy się popierniczyło i nie dałem rady.

Dziś odebrałem swoje deski !!! Tak jak doradzaliście sandwich, titanal i woodcore :wub: , używki zakupione od forumowicza w dobrej cenie i w bardzo zadbanym stanie. Powalczę o jakiś week marcowy jeśli pogoda jeszcze pozwoli ale wcześniej zadzwonię.


Napisz co to za deski. Parametry please.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisz co to za deski. Parametry please.

Sstar,

Najpierw dlaczego te deski (aby ukrócić część dywagacji)

1) - różnicę w cenie nowe - używane mogę przeznaczyć np. na instruktora

2) - zakup nowych przy mojej świadomości i tak byłby jakimś rodzajem loterii

3) - deski od forumowicza i zadbane.

4) - w porównaniu do oferty na rynku (przeważnie nart z wypożyczalni) uczciwa cena

5) - byłem bliski podjęcia pertraktacji z Brunerem odnośnie Rossignola Hero Elite LT ale los podrzucił ofertę Danego

6) - w wypożyczalniach lepsze deski to 40-60 za dzień. Dodatkowo zawsze tak trafiałem, że wciskali 156-160 cm bo dłuższych nie mieli (ostatnio Pursuit 100 156 z rockerem!!!).

 

Atomic Redster XTI, w długości 176 cm, 16/17.

 

Długość to jest parametr, którego obawiam się najbardziej...ale posłuchałem waszych rad. (Mój szwagier, który wczoraj wrócił ze Szczyrku znów dał mi wykład jaki sam otrzymał w wymienionym kurorcie (już 2 raz). "Długie proszę Pana są szybsze, trudniejsze i nie dla początkujących...".  Nie dyskutowałem, na tyle co poczytałem ponoć dłuższych nie ma się co bać, więc zobaczymy. 

Załączone miniatury

  • 20190301_071930.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wrócę do tematu źródłowego. Czym dla kolegów jest skręt NW (hejjjjjj...hop). Czy to jest docelowa ewolucja czy tylko skręt szkoleniowy....Tutaj dodam od siebie jeszcze mi się się zdarzyło aby uczył NW - być może nie dokładnie znam definicję...

Cześć

Kogo to obchodzi Adam. Ważne na jakich nartach. ;) A z tego co wiem nie ma nart do NW.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wrócę do tematu źródłowego. Czym dla kolegów jest skręt NW (hejjjjjj...hop). Czy to jest docelowa ewolucja czy tylko skręt szkoleniowy....Tutaj dodam od siebie jeszcze mi się nie zdarzyło abym uczył NW - być może nie dokładnie znam definicję...

Dla mnie to jest element sam w sobie i niekiedy bardzo potrzebny, zwłaszcza w trudnych warunkach. Jak pług. Są sytuacje, że bez pługu ani rusz. Ale rozumiem, że dla uczących NW (kiedyś NWN) to ewolucje potrzebne w nauce skrętu równoległego. Jakiegokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest element sam w sobie i niekiedy bardzo potrzebny, zwłaszcza w trudnych warunkach. Jak pług. Są sytuacje, że bez pługu ani rusz. Ale rozumiem, że dla uczących NW (kiedyś NWN) to ewolucje potrzebne w nauce skrętu równoległego. Jakiegokolwiek. 

Senior doświadczony jesteś i wierz mi nie wkręcam ciebie - jak możesz jak wg. ciebie wygląda taki skręt zaczynając od pozycji zrównoważonej poprzez inicjację następnie przez fazę sterowania aż do fazy przejścia w następny skręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wrócę do tematu źródłowego. Czym dla kolegów jest skręt NW (hejjjjjj...hop). Czy to jest docelowa ewolucja czy tylko skręt szkoleniowy....Tutaj dodam od siebie jeszcze mi się nie zdarzyło abym uczył NW - być może nie dokładnie znam definicję...

Widziałem na ostatnim wyjeździe ze 30 austriackich instruktorów którzy tego uczyli. Może nawet 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro instruktorzy i pomocnicy SITN to dla Ciebie karykatura to ja się nie podejmuję tłumaczenia co to NW.

Przepraszam za może głupie pytanie - na filmie jeżdżą instruktorzy? Czy to początek szkolenia dla instruktorów? Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro instruktorzy i pomocnicy SITN to dla Ciebie karykatura to ja się nie podejmuję tłumaczenia co to NW.

 

Zresztą, nie wiem w takim razie o czym tu pisałeś

http://www.skiforum....kosci/?p=586121

Pisałem o pewnym zjawisku, zachowaniu, rozwoju. W ramach wypowiedzi użyłem stwierdzenia NW I NWN. Sam staram się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. O ile opis ewolucji skrętu NWN jest dla mnie całkowicie jasny o tyle skręt NW już nie. Bardzo się ciesze że jesteś bardzo uważnym czytelnikiem  moich postów które najwyraźniej pozostają w twojej pamięci i jako taki pewnie zauważyłeś że od pewnego czasu nie używam już stwierdzenia NW tylko WN. Dlatego zadaję pytanie NW i co dalej w kontekście fazy sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o pewnym zjawisku, zachowaniu, rozwoju. W ramach wypowiedzi użyłem stwierdzenia NW I NWN. Sam staram się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. O ile opis ewolucji skrętu NWN jest dla mnie całkowicie jasny o tyle skręt NW już nie. Bardzo się ciesze że jesteś bardzo uważnym czytelnikiem  moich postów które najwyraźniej pozostają w twojej pamięci i jako taki pewnie zauważyłeś że od pewnego czasu nie używam już stwierdzenia NW tylko WN. Dlatego zadaję pytanie NW i co dalej w kontekście fazy sterowania

Nie czytam uważnie ale mam bezsensownie dobrą pamięć. NW to jest NWN tylko ktoś to skrócił do NW i tak zostało. 

Tu jeszcze w innym wykonaniu

https://youtu.be/UWhNbuf6ZDg?t=448

i jeszcze innym

Jeśli to też jest karykatura to ja już nie wiem kto ma być wzorcem jazdy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kanał i oglądam. Natomiast rozkminek ciąg dalszy.....Jakoś tak jest,że słowo slalomki uważam jest jakimś rodzajem fetyszu. No ale trzymając się skrętu...weźmy na tapetę Atomica.
Ładna, w zasięgu cenowym ale nie musi być z linii race.
W takim razie mamy:S7,G7, X7. Przy długości 168 S7, a 170 G7(mój wzrost to teraz 174,5) okazuje się,że różnica w promieniu wynosi 30cm.
Trzymając się geometrii, wykręcę okręg o średnicy 30,4 metra na gigantowej i 29,8 na slalomowej.
Ciągnąc dalej temat matematycznie, potrzebuję około 35 metrów szeroki stok aby ładny skręt carvingowy wykonać i...najlepiej braku innych amatorów jazdy :).
I docieramy do istotnego jak mniemam miejsca, otóż różnica w promieniu jest właściwie żadna ale....teraz zapewne wielu powie,że jak S7 to 163 (wówczas promień robi się 14m), jak G7 to 182 (wówczas promień 17,3) i teraz roznica w promieniu daje 6,5 metra większą średnicę.

I wreszcie pytanie dnia dzisiejszego!
Czy skoro nie ściągam się na tyczkach i nie ściągam się z innymi bez tyczek, to mam faktycznie używać krótszych slalomek lub dłuższych gigantek?
Czy może jednak wystarczy trzymać się długości np. 168/170 jako optymalnej dla mnie (waga 80) i wówczas zaczną się liczyć tylko moje odczucia odnośnie zachowania danych desek i ich tak naprawdę budowa wewn.?

Liczę,że zrozumiała jest moja teza.

Zacytuję sam siebie, bo jednak dość dobrze wyczułem temat.....

 

Zadałem Atomicowi pytanie i nie odpisują. Oznacza to dla mnie, że przyznają rację tylko nie wiedzą jak to napisać. Pytanie brzmiało "Czy XTI to ta sama narta co EDGE SL i GS?" 

 

Tak więc Redster XTI to jest Edge SL (157 i 164) oraz Edge GS (169 i 176) w jednej szacie graficznej.  Zatem sprowadza się często ta cała zabawa producentów w kombinowanie taliowaniem i długością tej samej deski (Volkl RC/SC lub zapewne Atom Doubledeck) lub tworzenie nowego modelu tylko poprzez zmianę szaty (wspomniany atom).

 

Tak, wiec odrzucając plastiki - nieważne na czym ważne jak!  Poprawna metodyka, a z nartami dajcie spokój, do momentu aż nie nauczę się jeździć w miarę poprawnie ten aspekt przestaje mnie interesować  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Jestem z mazowsza połódniowego, wiec górek tu brak. Musze dojezdzac w swietokrzyskie, lubelskie.A mieszkajac w gorach pewnie bylbym ekspertem od narciarstwa. Albo w jeżdzeniu na ski

Napisalem dzisiaj - niedziela rano do trzech znajomych sms i nie odzywaja się, samemu nie chce mi sie jechac na gorkę. to 1.5 godziny dojazdu. A wczoraj bylismy w Kazimierzu 37 zjazdow, 1600 m w dól, 70km/max, 23 km na nartach gora dól, to z endomodo. Chyba jestem nawiedzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...