Jump to content

Ku przestrodze.

Recommended Posts

• 5 months later...

Jezeli "ku przestrodze" to pytanie ogolne:

Jestes z grupa, w sumie 6 osob I schodzi lawina: jako jedyna osoba nie jestes przywalony/a sniegiem

lokalizujesz piersza ofiare - na pewno juz nie zyje: niema pulksu, nie oddycha, glowa "przekrecona" o 180 stopni

stwierdzasz to po czesciowym odkopaniu.

zanim zaczniesz szukac nastepnej ofiary - co nalezy zrobic???

Jezeli "ku przestrodze" to pytanie ogolne:

Jestes z grupa, w sumie 6 osob I schodzi lawina: jako jedyna osoba nie jestes przywalony/a sniegiem

lokalizujesz piersza ofiare - na pewno juz nie zyje: niema pulksu, nie oddycha, glowa "przekrecona" o 180 stopni

stwierdzasz to po czesciowym odkopaniu.

zanim zaczniesz szukac nastepnej ofiary - co nalezy zrobic???

Nie wiem, nie mam wiedzy ale pewnie wyłączył bym biper pierwszej ofiary, żeby namierzyć następną???? Nie wiem czy to tak działa????

Wypadek śmiertelny wydarzył się dzisiaj na Słotwinach Arenie. Ruch odbywał się normalnie, my akurat przenieśliśmy się na Słotwinkę. Nie widzieliśmy całego zdarzenia. Nagle pojawiło się wyczuwalne zdenerwowanie obsługi stacji, sygnały karetek i po chwili komunikaty, jeżeli ktokolwiek widział zdarzenie, to proszę się zgłosić pod dolną stację głównego wyciągu, jeżeli ktoś ma filmy lub zdjęcia ze zdarzenia, prosi się o ich udostępnienie. Nikt jednak nie informował, że wypadek zakończył się tragicznie. Na zejściu ze stoku zrobiłem zdjęcie do dzisiejszej fotorelacji (nie będę go jednak udostępniał). Stok funkcjonuje normalnie, miejsce zdarzenia jest ogrodzone od reszty stoku i zasłonięte. Dopiero wtedy dotarło do mnie, że wypadek mógł być tragiczny w skutkach. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego, powrotu do zdrowia dla drugiego narciarza, który trafił do szpitala. Całość miała miejsce na dość płaskim odcinku, tym bardziej zaskakujący jego tragiczny finał. To nie było miejsce na stoku gdzie ludzie jeżdżą szybko.