Skocz do zawartości

Czy pojawiły się już u was grzyby ?


yukisan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Nie po działce, a na działce, a grzyby nie halucynogenne a zwyczajne, u nas mówimy na nie czerwonogłowce. Głodnemu chleb na myśli, teraz już wiem dlaczego te twoje posty takie nieprecyzyjne i z zakamuflowanym przekazem ;)


Moja mama też ciągle sobie coś roi, tu muszę cię rozczarować przyjacielu drogi, że żadne dragi nie przecieły mej drogi. Skojarzenia to przekleństwo więc możemy dać Ci słowo jakiekolwiek podobieństwo jest tu czysto przypadkowe. PS brak precyzji wynika z wykonywanego zawodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
44 minuty temu, Wujot napisał:

Z grzybami rurkowymi ryzyko kłopotów po zjedzeniu jest minimalne Ale to najprawdopodobniej jest złotoborowik wysmukły. Czyli amerykański ekspata.

Jednego zgadłeś. Drugi? Znaczy trzeci, bo drugi taki sam.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

O co tobie chodzi człowieku. Przecież to trzy grzyby tego samego gatunku.

Wg mnie niezupełnie. Organoleptycznie łatwiej stwierdzić. Ale podam jeszcze jedną fotkę dla Wujota. Przy okazji polecam Niewiarygodną wspinaczkę, świetna książka, Honnold bohaterem.

B2C8540F-9810-42C1-900E-E4055C0F0ED4.jpeg

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, star napisał:

Wg mnie niezupełnie. Organoleptycznie łatwiej stwierdzić. Ale podam jeszcze jedną fotkę dla Wujota. 

B2C8540F-9810-42C1-900E-E4055C0F0ED4.jpeg

Myślę, że to dwa okazy młode i jeden dojrzały. Choć wszystkie trzy zostały dojrzane.

"Dojrzeć albo nie dojrzeć oto jest pytanie"

Od Wujota

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A więc...

Borowik - to rodzaj, borowikowate - to rodzina - zupełnie inny poziom systematyczny.

Dalej - ważna jest nazwa oficjalna, która jest przyjętą nazwą systematyczną i ma bezpośrednie odniesienie do nazwy łacińskiej. To jak dany rodzaj czy gatunek jest nazywany potocznie nie ma znaczenia.

To co jest na zdjęciu to jakiś Borowik a nie Koźlarz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, Mikoski napisał:

W niedzielę trochę z żonką nazbierałem 🤪 15 kilogramów 

IMG20220925093003.jpg

IMG20220925093818.jpg

Cześć

Z tego te dwa co trzymasz w rękach to było pewnie z półtora kg. U nas też już powoli się zaczyna...

A dlaczego Damian miałby nie być grzybiarzem? Zbiór piękny, grzyby oczyszczone z grzybni od razu...uśmiech przystojniaka. ciekawe tylko czy tak zapierdala po lesie jak na nartach... 🙂 ale sądząc po charakterze zbiorów raczej tak.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...