Skocz do zawartości

Na nartach po pięćdziesiatce


Franciszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 360
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

U mnie od nowego roku wiosna, brak totalny śniegu nawet w Alpach /jedynie wysoko/ i od kilku dni +13 st... SZOK!:confused:

Bez paniki! Zawsze tak było. Albo zima zaczynała się w drugiej połowie stycznia, a kończyła w lutym. Albo mogła się też zacząć w listopadzie a kończyć w styczniu. Zdarzało się, że owiecki się pasły w środku zimy. Narciarz po pięćdziesiątce powinien o tym wszystkim wiedzieć. Nie jest źle. Stoki sztucznie naśnieżane, a bez tych sprytnych urządzeń nie ma co inwestować w wyciąg, mają jeszcze nieco śniegu. Oziębi się, dopada 10 cm. W nocy dodmuchają. W marcu czasami spadnie nawet i pół metra. I sezon się zaliczy. Mając kasę można też odwiedzić jeden i drugi lodowiec. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Co słychać u "starszych" (u mnie już po sześćdziesiątce) sprzęcik gotowy? Pomysły na ten sezon są? Kondycja jest? Chcę coś nowego (nartki) kupić i się zastanawiam może coś doradzicie? Interesuje mnie coś twrdszego typu race. Po świętach mam w planach powalczyć w Jańskich - czekam na śnieg. HEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zimowo-wiosenną porą, o nartach należy zapomnieć, dziś u mnie było +16 i słonecznie w Alpach to samo... Ale jak dla mnie to dobrze, bo jestem po zabiegu barku i jeszcze 2 tygodnie rehabilitacji... Więc nie ubolewam, że nie ma śniegu... Co do nart to się nie wypowiadam, bom żaden znawca tematu...Pozdrawiam z Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Nie wiem ,może wielu z Was będzie na mnie zła ,ale nie popieram tego tematu "Narciarstwo Po Pięćdziesiątce" tak jak i Towarzystwa Geriatrycznego ,nie dzielę narciarzy na nic ,ani na wiek ,ani zaawansowanie ,liczy się dla mnie konkretny człowiek ,różnorodność także intelektualna ,a nawet wielokulturowość .Najbardziej lubię "Towarzystwo Mieszane" a najbardziej pasję do białego szaleństwa a nawet lekkie zafiksowanie ,z takimi ludźmi mogę zawsze i wszędzie..Pozdrawiam Towarzystwo Geriatryczne i bez urazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chyba już tu kiedys sie produkowałem, ale pora sie przypomnieć. Prawda (smutna) jest taka, że 50 to są dla mnie młodziaki. już zapomniałem kiedy miałem tyle. Ale czekam niecierpliwie na kolejną zimę. Z racji podeszłego ( nie ma co ukrywać ) wieku nie wyrywam się na jakieś szalone wyrypy, ale szukam radości z tego, co jest w moim zasięgu.  Poza zima także nie siedzę w fotelu przed telewizorem ( no dobrze - czasem siedzę ) tylko szlajam sie po różnych morzach, na ogół w roli kapitana żaglowego jachtu.  Zeszłej jesieni dopadł mnie zawał ( wtajemniczeni mówią, że to co najwyżej zawałek ) ale po naprawie  trochę jednak na nartkach pobuszowałem.  Tak więc - witam znowu starszaków.

Załączone miniatury

  • IMAG0020.JPG
  • IMAG0020.JPG
  • IMAG0020a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja całkiem poważnie popieram na "nartach po 50-ce", ponieważ sam do nich się zaliczam bo nawet mam 60 + 6. A co najważniejsze to to że śmigam na nartach od 4-ch sezonów i śmiało mogę zaliczyć siebie do średnio jeżdżących narciarzy. Lubię śmigać na niebieskich, czerwonych trasach i nie gardzę nawet niektórymi czarnymi trasami. Jakoś do tej pory dzięki opatrzności nie miałem poważniejszych upadków a tym bardziej żadnych urazów. Ażeby było jeszcze ciekawiej to jeżdżę bez kijków i nagrywam filmiki ze swoich zjazdów. Jak do tej pory zaliczyłem stoki takie jak Rusiński (Bukowina Tatrzańska), Tylicz-ski, Wierchomla, Słotwiny, Jaworzyna Krynicka i inne.  :)

czoła chylę ... bom o 12 zim młodszy .

A propos kijków - ja także jestem młodym narciarzem ( od 8 lat ) i przez pierwsze 4 lata bezkijkowo się zachywywałem ... aż własnie 4 lata temu kijki wziąłem ...i zmieniło się na korzyść (chyba :D) , stanowczo wolę jeździć z kijkami . 

Fajnie że się odezwałeś!! Jest tu miejsce dla pełnoletnich , po prostu!

Pzdr, 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgrywajcie takich "dziadków" - bez przesady !   :) 

Narty po 90-tce wychowawszy wcześniej zgraję młodych narciarzy to dopiero jest powód do chwały 

Narty przed 90-tką to tylko dbałość o zdrowie i kondycję

Do zobaczenia na stoku - także za 30 - 40 lat   :rolleyes:

Gorąco pozdrawiam

 

Ps. WhiteWhale - twój wizerunek (ten zdjęciowy) przypomina mi kogoś z lubelskiego narciarskiego "trójkąta bermudzkiego"


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym roku w grudniu byłem z kolegą w wieku 75 lat w Dolomitach i mimo iż jestem od niego młodszy o 13 lat, i stosunkowo jestem narciarsko sprawny, to mi za nim było ciężko nadążyć.

Witam i pozdrawiam wszystkich na poczatek sezonu, szczególnie tych po 70-tce.

Aiki 74 :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem ,może wielu z Was będzie na mnie zła ,ale nie popieram tego tematu "Narciarstwo Po Pięćdziesiątce" tak jak i Towarzystwa Geriatrycznego ,nie dzielę narciarzy na nic ,ani na wiek ,ani zaawansowanie ,liczy się dla mnie konkretny człowiek ,różnorodność także intelektualna ,a nawet wielokulturowość .Najbardziej lubię "Towarzystwo Mieszane" a najbardziej pasję do białego szaleństwa a nawet lekkie zafiksowanie ,z takimi ludźmi mogę zawsze i wszędzie..Pozdrawiam Towarzystwo Geriatryczne i bez urazy.

podzielam zdanie JG77.Naciastwo po pięćziesiątce- czym się charakteryzuje.? Chyba samouwielbieniem- mam 50+ i jeszcze uprawiam narciarstwo. Wybaczcie ,ja mam dużo więcej i śmigam,poza trasami ,chodzę na sliturach,biegówki ,monoski. Nie lubię przebywać w gronie skwaśniałych staruchów


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...