Jump to content

Franciszek

Members
 • Posts

  39
 • Joined

 • Last visited

Franciszek's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Jan dzięki myślę, że jestem przekonany i przynajmniej na teraz temat buta odpuszczam pozostało mi jak najlepiej to naprawić co mam zaplanowane na przyszły tydzień. 
 2. labas rozumiem Twój humor, ale mocno przegiąłeś, przecież ja nie złamałem paznokcia
 3. Uszkodzenie trwałego nie widzisz bo nic trwałego się nie stało. Przypuszczam, że to "przegięcie" było wynikiem deformacja odkształcenie cholewki. Samego buta poprzez doginanie cholewki tak nie złoże i nigdy wcześniej tak zamkniętego jak stało się to feralnego dnia na stoku nigdy nie widziałem. Z uwagi na kontuzje innych doświadczeń - typu zakładanie buty nawet nogi zdrowej na dzisiaj i w najbliższym czasie nie planuję. 
 4. Szymon właśnie tak to też widzę i właśnie dlatego zapytałem na forum. W okresie trzydziestu sezonów na nartach też różne rzeczy się działy, ale nigdy tak but się nie ustawił. Dzięki
 5. Hej Janie nie rozumiem Twojej odpowiedzi (mam inne wykształcenie), bo porównanie mojego przypadku i przeciążeń Achillesa do przysiadu jest jednak chyba pomyłką. W przysiadzie nic nie stawia oporu blokującego ruch nogi tutaj był but i do tego noga była w nim zakleszczona. But był tak złamany, że dla utrzymania równowagi musiałem go na siłę otworzyć prostować, a o wyjęciu w tej pozycji nogi to szkoda myśleć.   
 6. Witam miłych kolegów Fredowski rozumiem, że nie czytałeś załącznika w którym opisałem szczegółowo zdarzenie i w mojej ocenie napisałem w miarę zrozumiale o problemie o czym świadczy bardzo trafna odpowiedz Szymona. Szymon w 100% zrozumiał to chyba coś zarozumiałego przekazałem.  Dodam jeszcze jedną sprawę - but się wypiął, tylne wiązanie puściło jednak po nie anatomicznym zgnieceniu/złamaniu  buta (zamknięciu). Gdyby but się nie "złamał" przypuszczam, że wiązanie puściłoby wcześniej, a tak siła zamiast na tylne wiązanie poszła na łamanie buta.
 7. Witam Mam poważny problem związany z kontuzją w mojej ocenie z powodu wady buta. Proszę o rozwinięcie załącznika coś nie mogę wkleić a problem już raz przed chwilą opisałem w temacie o sprzęcie "BUTY", a niestety nie wiem dlaczego nie mogę tego tekstu wkleić więc prosząc o pomoc odsyłam do załącznika. Załączone pliki  KONTUZJA NOGI A WADA BUTA.pdf   177,92 KB   247 Ilość pobrań
 8. U mnie podobnie 60+ najpierw żona później dwóch synów oni skutecznie zaintersowali nartami synowe, a na dziksiaj także dobrze już śmiga trójka trzeciego pokolenia od 6 do 13 plus w oczekiwaniu na swój czas 1 miesięczna wnusia. Taki rodziiny zespół na stoku to dopiero daje napęd i gdyby nie ulga seniorska przy zakupie biletów to o tym ile mam lat z pewnościa bym nie pamietał.
 9. Cztery dni w Janskich. Ostatnia jednodniówka wczoraj z rana super zwłaszcza pod gondolką poźniej po rozgarnięciu pojawiły się spore place - lodowiska. Konieczne było włączenie ABS i jeszcze cudowna pogoda slońce jak w Alpach. GPS zapisał 16razy na dół i do domku.
 10. Witam Minał kwartał i ci z Twoim kolanem zdrowe ? na co zdecydowałeś się?
 11. Jeżeli to się Wam zgadza to ile stopni stanowi 100% a ile % będzie dla 90stopni?
 12. Dawno tu nie byłem więc odpowiadam z dużym opóźnieniem tak było już dość ciepło, byliśmy w ostatnią dekadę marca 2012, a trasy 1,2 i 16 dają ładny rozpęd można "pojechać" z ostrym kopem ze samego startu.
 13. Pila - ciągle jest pod wrażeniem zjazdów na 'pucharowych" trasach:
×
×
 • Create New...