Skocz do zawartości

Head E.GSR lub Salomon S/RACE GS 10 - Pierwsze narty do jazdy średnim/długim skrętem.


Kamil223

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej porządnej pary nart. Na nartach jeżdżę już 9 sezonów i do tej pory używam swoich pierwszych desek. Fischer RC4 Race 140 cm.

Zawsze podobała mi się jazda skrętem średnim i długi. Stąd zastanawiam się nad nartami z tytułu:

https://ski24.pl/narty-meskie/28055-26330-narty-gigantowe-head-worldcup-rebels-egsr-wiazania-head-pr-11-z-grip-walk-2023.html#/10-dlugosc_cm-170

https://ski24.pl/narty-meskie/29117-28926-narty-gigantowe-salomon-srace-gs-10-2024-wiazanie-samonon-m12-black-z-grip-walk.html#/10-dlugosc_cm-170

Na chwilę obecną próbuję jeździć skrętem ciętym jednak wydaje mi się, że ograniczają mnie narty. Zastanawiam się czy ww. narty pozwolą mi podnieść swoje umiejętności i czy nie jest to porywanie się z motyką na słońce. W poprzednim sezonie testowałem Atomic X7 WB  176 cm, jeździło mi się bardzo dobrze ale odnosiłem wrażenie, że są lekko za długie. Musiałem używać dość dużo siły aby wprowadzić je w skręt. Mogło to wynikać po prostu z kiepskiej techniki. Dodam jeszcze, że głównie jeżdżę w Szczyrku, Wiśle i Białce Tatrzańskiej.

 

Moje parametry:

Wzrost: 180 cm

Waga: 77 kg

Wiek: 21 lat

Umiejętności: 5/10

Z góry dziękuję za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 cm to jest zbyt mało na gigantkę dla młodego, silnego chłopaka, który chce robić postępy. Te 176 cm Atomica było dużo bliższe temu na czym powinieneś jeździć, mam na myśli oczywiście długość, bo marka na tym poziomie, na który się oceniasz jest rzeczą drugorzędną. Jak chodzi o te dwie narty to Head w tej wersji to nie jest żadna gigantka - w długości 170cm ma radius 14,4 m czyli taka dłuższa slalomka. Będzie Ci bardziej pasować jak chodzi o wcześniejsze przyzwyczajenia, ale nie jest to narta którą określiłbym jako sportową, mimo nazwy World Cup. Ot taka zaawansowana technologicznie uniwersalna narta do wszystkiego. Narta Salomona jest natomiast gigantowym masterem, czyli niewątpliwie bardziej wymagającą, ale rozwojową (w sensie poprawy techniki dłuższego skrętu) nartą. Mimo, iż uważam Heada za markę lepszą to jednak w tym przypadku optuję za Salomonem i to w długości 175 cm a nie 170 cm, tak aby ten radius wynosił uczciwe 18 metrów. Różnica wynika też z samego pozycjonowania nart. To jest trzecia patrząc od góry narta Salomona a dopiero ósma Heada.

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomkly napisał:

Mimo, iż uważam Heada za markę lepszą to jednak w tym przypadku optuję za Salomonem i to w długości 175 cm a nie 170 cm, tak aby ten radius wynosił uczciwe 18 metrów.

Cze

Wiesz, trochę się obawiam tak radykalnego przeskoku. Z narty 140 - pewnie juniorskiej na GS sklep o długości 175cm i R18. Jeśli miał problem z X9 (co prawda WB), a to chyba najbardziej skrętne narty z tej grupy, to jak dołożysz jeszcze 3 m promienia i bądź co bądź nieco inny charakter to będzie kanał. Wielkie rozczarowanie. Ja proponuję coś ala X9 (x9 też może być) ale nie WB, 170-175cm, bo bez poprawy techniki i jakiegoś szkolenia to na GS sklep będzie droga przez mękę. GSR to tylko nazwa handlowa, nic wspólnego nie ma z GS a tym bardziej z R. Moja propozycja to b. dobra narta o sportowym zacięciu i można bardzo szybko na niej pojechać. Woli średni i dłuższy skręt, ale bez problemu można ją zmusić do krótkich. Nie za szeroka pod butem, dynamiczna i chyba najlepsze co head oferuje w nartach. Cena przystępna (sa tańsze o 100 ze słabszym wiązaniem, nie słabym ale słabszym). Jeśli takich nart nie opanuje w dość szybkim czasie bazując na jego opisie swoich umiejętności, znaczy tylko, że trzeba pomyśleć o szkoleniu.

https://ski24.pl/narty-meskie/27971-26158-narty-zjazdowe-slalomowe-head-worldcup-rebels-e-race-pro-wiazanie-head-freeflex-14-2022.html#/48-dlugosc_cm-175

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Wiesz, trochę się obawiam tak radykalnego przeskoku. Z narty 140 - pewnie juniorskiej na GS sklep o długości 175cm i R18. Jeśli miał problem z X9 (co prawda WB), a to chyba najbardziej skrętne narty z tej grupy, to jak dołożysz jeszcze 3 m promienia i bądź co bądź nieco inny charakter to będzie kanał. Wielkie rozczarowanie. Ja proponuję coś ala X9 (x9 też może być) ale nie WB, 170-175cm, bo bez poprawy techniki i jakiegoś szkolenia to na GS sklep będzie droga przez mękę. GSR to tylko nazwa handlowa, nic wspólnego nie ma z GS a tym bardziej z R. Moja propozycja to b. dobra narta o sportowym zacięciu i można bardzo szybko na niej pojechać. Woli średni i dłuższy skręt, ale bez problemu można ją zmusić do krótkich. Nie za szeroka pod butem, dynamiczna i chyba najlepsze co head oferuje w nartach. Cena przystępna (sa tańsze o 100 ze słabszym wiązaniem, nie słabym ale słabszym). Jeśli takich nart nie opanuje w dość szybkim czasie bazując na jego opisie swoich umiejętności, znaczy tylko, że trzeba pomyśleć o szkoleniu.

https://ski24.pl/narty-meskie/27971-26158-narty-zjazdowe-slalomowe-head-worldcup-rebels-e-race-pro-wiazanie-head-freeflex-14-2022.html#/48-dlugosc_cm-175

pozdrawiam

Niewątpliwie to jest lepsza narta niż GSR. Też ma radius 14,4m ale będzie twardsza i zapewne szybsza. Head strasznie namieszał w swojej ofercie, ma tych nart zdecydowanie zbyt dużo i są one trudno identyfikowalne. Jeździłem rok temu na dwóch zbliżonych modelach Heada o tej samej długości. Jeden nazywał się E-Race a drugi E-Speed. Pojeździłem i powiem szczerze, że większej różnicy pomiędzy nimi nie czułem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil223 napisał:

Mogło to wynikać po prostu z kiepskiej techniki

21 lat .. 180 .. narta 140 od 9 lat  .. skąd  technika ma przyfrunąć?

Odwróć proces na technika -》narta .

Przy tym co piszesz solidny all-mountain ze względnie nie przesadzonym R ale długością w okolice 175 zupełnie wystarczy. Weź poprawkę, że na forum bez co najmniej modelu z klasy Master FIS to się jeździć nie da 🙂 a na pewno wstyd się w knajpie pokazać :).

Brawo za ocenę 5/10 - takiej swiadomosci sie trzymaj.

M.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomkly napisał:

Jeździłem rok temu na dwóch zbliżonych modelach Heada o tej samej długości. Jeden nazywał się E-Race a drugi E-Speed. Pojeździłem i powiem szczerze, że większej różnicy pomiędzy nimi nie czułem. 

Cześć

Ale nie porównuj siebie z Kolegą, bo to nie ma sensu.

14 minut temu, Marxx74xxx napisał:

Przy tym co piszesz solidny all-mountain ze względnie nie przesadzonym R ale długością w okolice 175 zupełnie wystarczy.

Marek, ale podaj jakieś przykłady, Kolega okupuje 140 cm nartę dla dzieci to nie ma pojęcia co to solidny AM. Parę konkretnych modeli do wyboru, co Twoim zdaniem się nada. Pisanie ogólnikowe do osoby co w tym ogromnym wyborze grup, modeli etc nie ma sensu. To żadna pomoc. Head ma sporo nart e-Magnum, e-Titan i jeszcze parę z e. Ale ja nie mam pojęcia co to za narty. Moge podać tylko te na których jeździłem, ewentualnie które mam.

pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marxx74xxx napisał:

Przy tym co piszesz solidny all-mountain ze względnie nie przesadzonym R ale długością w okolice 175 zupełnie wystarczy.

Nie upieram się przy nartach typowo sportowych. Szukam czegoś co pozwoli mi się rozwinąć.

Jeżeli możesz podaj czym powinna cechować się taka narta all-mountain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta allmountain / AM lub allround / AR w długości rzędu 175 cm, z promieniem ok 16 m będzie zapewne OK.

Różnice pomiędzy tymi dwiema grupami to szerokość pod butem (w AM ja powiedziałbym >78 mm, natomiast AR to przedział 70- 76 mm).

W każdej z tych grup występuje multum nart, wyraźnie różniących się tak konstrukcją jak ,,osiągami''.

Ja na Twoim miejscu celowałbym w allroundy, bo będziesz jeździć zapewne tylko po przygotowanych stokach. 

Proponuję nie sugerować się stwierdzeniem, że narty AR to sprzęt dla początkujących - górne modele to naprawdę solidne i fajnie jeżdżace deski. 

Tu masz materiały  o tego typu nartach .. i o nieco innych także:

https://www.ntn.pl/test-nart-allround-performance/

https://www.skionline.pl/worldskitest/22-23.html

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Wiesz, trochę się obawiam tak radykalnego przeskoku. Z narty 140 - pewnie juniorskiej na GS sklep o długości 175cm i R18. Jeśli miał problem z X9 (co prawda WB), a to chyba najbardziej skrętne narty z tej grupy, to jak dołożysz jeszcze 3 m promienia i bądź co bądź nieco inny charakter to będzie kanał. Wielkie rozczarowanie. Ja proponuję coś ala X9 (x9 też może być) ale nie WB, 170-175cm, bo bez poprawy techniki i jakiegoś szkolenia to na GS sklep będzie droga przez mękę. GSR to tylko nazwa handlowa, nic wspólnego nie ma z GS a tym bardziej z R. Moja propozycja to b. dobra narta o sportowym zacięciu i można bardzo szybko na niej pojechać. Woli średni i dłuższy skręt, ale bez problemu można ją zmusić do krótkich. Nie za szeroka pod butem, dynamiczna i chyba najlepsze co head oferuje w nartach. Cena przystępna (sa tańsze o 100 ze słabszym wiązaniem, nie słabym ale słabszym). Jeśli takich nart nie opanuje w dość szybkim czasie bazując na jego opisie swoich umiejętności, znaczy tylko, że trzeba pomyśleć o szkoleniu.

https://ski24.pl/narty-meskie/27971-26158-narty-zjazdowe-slalomowe-head-worldcup-rebels-e-race-pro-wiazanie-head-freeflex-14-2022.html#/48-dlugosc_cm-175

pozdrawiam

Salomony raczej sobie odpuszczę, rzeczywiście mogą być zbyt dużym przeskokiem.

Co do Twojej propozycji na pewno ją rozważę. Narty wydają się idealnie wpasowywać w moje preferencje. Jednak po przeczytaniu ich opisu wynika, że przeznaczone są raczej dla doświadczonych narciarzy, którzy już potrafią dobrze jeździć na krawędziach. Na chwilę obecną nie uważam się za takiego narciarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kaem napisał:

Narta allmountain / AM lub allround / AR w długości rzędu 175 cm, z promieniem ok 16 m będzie zapewne OK.

Różnice pomiędzy tymi dwiema grupami to szerokość pod butem (w AM ja powiedziałbym >78 mm, natomiast AR to przedział 70- 76 mm).

W każdej z tych grup występuje multum nart, wyraźnie różniących się tak konstrukcją jak ,,osiągami''.

Ja na Twoim miejscu celowałbym w allroundy, bo będziesz jeździć zapewne tylko po przygotowanych stokach. 

Proponuję nie sugerować się stwierdzeniem, że narty AR to sprzęt dla początkujących - górne modele to naprawdę solidne i fajnie jeżdżace deski. 

Tu masz materiały  o tego typu nartach .. i o nieco innych także:

https://www.ntn.pl/test-nart-allround-performance/

https://www.skionline.pl/worldskitest/22-23.html

Zgadza się, narty będą używane tylko na stoku. Pytanie tylko jakie będą akurat warunki. W Polsce ostatnio bywa z tym różnie.

Dzięki za sugestię odnośnie nart AR. Poczytam, może coś wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki zawsze mogą być różne - legenda o doskonałych warunkach cały dzień w Alpach szybko polegnie w konfrontacji z rzeczywistością.

Sensowny model AM (tu koledzy są bardziej biegli, chwycą za katalogi i poszatkują grupę na pięć podgrup AM/AR/AX/AY/AZ dodając coś o kątach i strukturze) z sensownie dobraną długością i odrobinę wykastrowanym R a potem zajmij się tym co ważniejsze czyli techniką.

Pozdrawiam,

M.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Ale nie porównuj siebie z Kolegą, bo to nie ma sensu.

Marek, ale podaj jakieś przykłady, Kolega okupuje 140 cm nartę dla dzieci to nie ma pojęcia co to solidny AM. Parę konkretnych modeli do wyboru, co Twoim zdaniem się nada. Pisanie ogólnikowe do osoby co w tym ogromnym wyborze grup, modeli etc nie ma sensu. To żadna pomoc. Head ma sporo nart e-Magnum, e-Titan i jeszcze parę z e. Ale ja nie mam pojęcia co to za narty. Moge podać tylko te na których jeździłem, ewentualnie które mam.

pozdrawiam

Rożnice pomiędzy poszczególnymi modelami nart będzie łatwiej wychwycić Tobie czy mnie, aniżeli młodemu adeptowi. 

Odnośnie Heada, to ja też nie jeździłem na większości ich nart, nawet tych oznaczonych jako World Cup. Powód oczywisty - jest tego zbyt dużo. Z tych które mam dobrze objeżdżone polecam E-Magnum, choć to nie World Cup. Taki ambitny all-round, idący bardziej w kierunku jazdy slalomowej oraz bardziej aniżeli mniej sportowej. Dopiero porównanie z komórką FIS pokazuje zauważalną różnicę w szybkości wejścia w skręt oraz całościowej dynamice. W przypadku zwykłej SL, a szczególnie SLR różnice są mniejsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kamil223 napisał:

Cześć,

Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej porządnej pary nart. Na nartach jeżdżę już 9 sezonów i do tej pory używam swoich pierwszych desek. Fischer RC4 Race 140 cm.

Zawsze podobała mi się jazda skrętem średnim i długi. Stąd zastanawiam się nad nartami z tytułu:

https://ski24.pl/narty-meskie/28055-26330-narty-gigantowe-head-worldcup-rebels-egsr-wiazania-head-pr-11-z-grip-walk-2023.html#/10-dlugosc_cm-170

https://ski24.pl/narty-meskie/29117-28926-narty-gigantowe-salomon-srace-gs-10-2024-wiazanie-samonon-m12-black-z-grip-walk.html#/10-dlugosc_cm-170

Na chwilę obecną próbuję jeździć skrętem ciętym jednak wydaje mi się, że ograniczają mnie narty. Zastanawiam się czy ww. narty pozwolą mi podnieść swoje umiejętności i czy nie jest to porywanie się z motyką na słońce. W poprzednim sezonie testowałem Atomic X7 WB  176 cm, jeździło mi się bardzo dobrze ale odnosiłem wrażenie, że są lekko za długie. Musiałem używać dość dużo siły aby wprowadzić je w skręt. Mogło to wynikać po prostu z kiepskiej techniki. Dodam jeszcze, że głównie jeżdżę w Szczyrku, Wiśle i Białce Tatrzańskiej.

 

Moje parametry:

Wzrost: 180 cm

Waga: 77 kg

Wiek: 21 lat

Umiejętności: 5/10

Z góry dziękuję za pomoc .

Jak długi skręt to dlugosc min 175cm, na sztywnej narcie.

Najlepiej jak będziesz miał możliwość przetestowania kilku proponowanych wyżej nart, ale z zastrzeżeniem, ze powinny być po serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamil223 napisał:

Zgadza się, narty będą używane tylko na stoku. Pytanie tylko jakie będą akurat warunki. W Polsce ostatnio bywa z tym różnie.

Dzięki za sugestię odnośnie nart AR. Poczytam, może coś wybiorę.

Naucz się jeździć w każdych warunkach na narcie, którą akurat masz. Wymaga to nieco adaptacji techniki do warunków, w efekcie jest to jednak dużo efektywniejsze, niż zmienianie każdorazowo nart do warunków. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Narty powinien zmienić, 180 cm wzrostu i narta 140 cm od 9 lat ta sama!

Kamilu, napisz ile dni w sezonie spędzasz na nartach?

Napisz jakie masz obecnie buty, bo raczej nie te same od 9 sezonów jak narty, rozumiem że wypożyczasz na każdy wyjazd?

Jeśli masz film ze swoją jazdą, to też prześlij, będzie łatwiej Ci pomóc.

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść

Narta 140 cm to narta dla małych dzieci - trzeba to przyjąć na klatę. Z tego względu ocena techniki własnej z pewnością jest zaburzona co nie znaczy, że kolega nie umie jeździć - tak być nie musi. Jednak warto przejechać się na normalnych nartach z różnych grup aby je poznać chociażby, a jednocześnie ocenić właściwie własne umiejętności a także dokonać wyboru grupy nart, którą jest się zainteresowanym. Wybór szczegółowy modelu w danej grupie to już jest loteria i lepiej zdać się na los szczęścia wybrać najfajniejszy kolor czy też model najtańszy.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, widzewiak_z_gor napisał:

Cześć.

 

Narty powinien zmienić, 180 cm wzrostu i narta 140 cm od 9 lat ta sama!

Kamilu, napisz ile dni w sezonie spędzasz na nartach?

Napisz jakie masz obecnie buty, bo raczej nie te same od 9 sezonów jak narty, rozumiem że wypożyczasz na każdy wyjazd?

Jeśli masz film ze swoją jazdą, to też prześlij, będzie łatwiej Ci pomóc.

 

 

 

Pozdrawiam.

Właśnie w tym jest problem. Narta jest cały czas ta sama. Na stoku spędzam ok 10-15 dni w sezonie.

Buty mam nowe. Atomic hawx prime pro 100 GW. Ze względu na buty i tak muszę zmienić narty bo wiązania nie są kompatybilne z GW.
Jak uda mi się znaleźć to wrzucę jakiś filmik z jazdy.

Edytowane przez Kamil223
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kamil223 napisał:

Właśnie w tym jest problem. Narta jest cały czas ta sama. Na stoku spędzam ok 10-15 dni w sezonie.

Buty mam nowe. Atomic hawx prime pro 100 GW. Ze względu na buty i tak muszę zmienić narty bo wiązania nie są kompatybilne z GW.
Jak uda mi się znaleźć to wrzucę jakiś filmik z jazdy.

Atomic Hawx Prime 100 GW to but do narciarstwa all mountain o średniej szerokości i średnim flexie – doskonały dla mężczyzn o średniej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kamil223 napisał:

Ze względu na buty i tak muszę zmienić narty bo wiązania nie są kompatybilne z GW.

Cze

Ale narty tak czy siak są do wymiany! Bo to narty dla dzieci, a nie dla dorosłego faceta. Dziwię się jak możesz w nich jeździć. Ja tylko raz miałem okazję jechać na juniorskich nartach i dla dorosłej osoby takie narty się nie nadają. Chyba że próbujesz baletu 😉

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach zawsze dobrym pomysłem jest wypożyczanie nart z różnych grup i różnej klasy, w ciągu dnia można narty nawet kilkakrotnie zmienić. Nie wiem, jak wypożyczalnie w Polsce, często mają słabej klasy sprzęt, zwykle dobierany zbyt krótki wg doradców. Zapewne w sporych ośrodkach jest z tym lepiej, bywalcy doradzą.   

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ale narty tak czy siak są do wymiany! Bo to narty dla dzieci, a nie dla dorosłego faceta. Dziwię się jak możesz w nich jeździć. Ja tylko raz miałem okazję jechać na juniorskich nartach i dla dorosłej osoby takie narty się nie nadają. Chyba że próbujesz baletu 😉

pozdrawiam

Cześć

Dla dorosłego faceta powyżej 180cm 140 cm to jest decydowanie za krótko na baletkę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ja wiem... Ja mam nartę 150cm i jest myślę trochę za krótka. Chodzi o to, że to są wyjątkowo elastyczne narty a w wielu figurach niezbędne jest solidne podparcie się na jednej czy obu nartach, które ma cię wyrzucić w górę czy pomóc w zainicjowaniu obrotu. Ale to 150 to chyba mnie więcej standard 150-160 cm - nawet nie wiem czy były produkowane różne długości czy tylko jedna w modelu. Tych nart nawet w okresie największej popularności tej dyscypliny było bardzo mało.

A co do 140cm, to Amelka jeździła na takiej narcie jak miała 8 lat i był to RSX czyli dość sztywna taliowana narta z czymś ala płyta nawet. W wypadku dorosłej osoby to już lepiej kupić shorty.

POzdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil223 napisał:

Właśnie w tym jest problem. Narta jest cały czas ta sama. Na stoku spędzam ok 10-15 dni w sezonie.

Buty mam nowe. Atomic hawx prime pro 100 GW. Ze względu na buty i tak muszę zmienić narty bo wiązania nie są kompatybilne z GW.
Jak uda mi się znaleźć to wrzucę jakiś filmik z jazdy.

Czyli w sumie jeździsz jakieś 120 dni. 

Z kupnem nowych nart jeszcze bym się wstrzymał, przynajmniej w tym sezonie.

Tak jak pisał @Chertan, podczas wyjazdów udaj się do dobrej wypożyczalni i sprawdź narty z różnych grup, przykładowo:

Narty Racowe.

SL- 160 - 165 cm

GS - 175 - 185 cm

FrontRace - 178 cm

Narty AM/AR 175-185 cm

Z pewnością trafisz na parę, która zwyczajnie Ci przypasuje i sprawi najwięcej przyjemności podczas jazdy.

Zainwestuj też w dobrego instruktora, który dobrze pokaże i wytłumaczy Ci jazdę na krawędziach.

Pamiętaj, że przez nowe buty, narty z wiązaniami pod buty Alpin odpadają.

Tutaj link do informacji o kompatybilności wiązań do butów.

Link: https://goldsport.pl/module/ph_simpleblog/module-ph_simpleblog-single?sb_category=narciarstwo&rewrite=buty-narciarskie-a-kompatybilnosc-z-wiazaniami

 

Narty najlepiej kupować po sezonie, szkoda że masz buty z GW, bo sporo świetnego,używanego dobrej jakości sprzętu i taniego, niestety Ci odpada.

 

Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...