Skocz do zawartości

SF zabawa na całego - zebranie twardzielek/twardzieli - edycja letnia.


Adam ..DUCH

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Lexi napisał:

Zauważ że zadałem proste pytanie o aktywności uprawiane w dzieciństwie (które ja wspominam nostalgicznie) a Ty zacząłeś przekonywać ze kilkunastoletnie  dziecko  powinno biegać po Alpach

Problem w tym, że niczego takiego nie napisałem. Ta treść powstała w Twojej głowie.

Napisałem tak jak pytałeś w co grałem w dzieciństwie, w tym o symulacjach ale bardziej nierealnych rzeczy.  Pisałem, że (Ty) "na wyprawę możesz pojechać", nie dziecko, choć niektóre dzieci też mogą.

Co do dzisiejszego pokolenia, to są dzieci co nie wstają od konsoli i boją się pójść do sklepu, a są też takie, ktore biorą udział w wyprawach na drugi koniec świata.

Z mojego dzieciństwa pamiętam, że gdy dowiedziałem się o wyprawach w wysokie góry w wieku jakiś 8-9lat, to zaczałem zdobywać wiedzę na ten temat i myśleć jak mógłbym się do tego zbliżyć. Czytałem książki górskie, studiowałem mapy, przewdoniki i poradniki turystyczne. Mając 10 lat zorganizowałem pierwszy wyjazd z mamą na Babią Górę. Z uwagi na zimowe warunki udało się dojść tylko do schroniska, ale już rok później (latem) zameldowałem sie ze starszą siostrą na szczycie. Już wtedy to ja wymyślałem, gdzie należy nocować, jaką trasą pójść, co zabrać do plecaka itd. Zarówno mama jak i siostra nie miały żadnego doświadczenia górskiego. Oczywiście takie spacery po Beskidach wzbudzały ogrmone emocje, jednak już w dzieciństwie zdawałem sobie sprawę, że to dopiero początek drogi i szybko ciągneło mnie wyżej.   Mając 15 lat przeszedłem samotnie Orlą Perć,  mając 16 lat zdobyłem swój pierwszy 3-tysięcznik, a mając 17 lat pierwszy 4-tysięcznik. Potem były jeszcze wyższe góry.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Spiochu napisał:

Problem w tym, że niczego takiego nie napisałem. Ta treść powstała w Twojej głowie.

Oczywiście.. (o tym wyżej napisałem) wiesz, metafory, przerysowania i inne środki wyrazu powstają w głowach ludzkich żeby komuś coś uzmysłowić, podkreślić przekazać, odczucia których nie niesie ze sobą "suchy komunikat"(oksymoron).... nadajemy na różnych falach ...ja na UKF a ty na podczerwieni  (przenośnia).

 

8 godzin temu, Spiochu napisał:

.....Potem były jeszcze wyższe góry.

Więc na 100% przeszedłeś dalej, wyżej, lepiej i szybciej (choć zapewne mniej)......proszę bardzo 🙂

Zawsze cieszyło mnie samo chodzenie po górach, nie zdobywanie czegokolwiek (a co jeszcze zostało do zdobycia?)...tylko chodzenie i kontakt z przyrodą (najlepiej w samotności albo w dobrym towarzystwie)...  chodzę tam gdzie nie ma ludzi i nie ścigam sie z nikim ..

Aspekt praktyczny też ma niebagatelne znaczenie - jak wyjade na górkę za domem widzę cały Beskid Mały,  Pasmo Policy i Babią ...  mam blisko więc sie staram być w górach minimum raz w tygodniu...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani trochę się pogubiłem z zakresie ewentualnych zgłoszeń do udziału w spotkaniu. @Chertan nie ma żadnych zapisów. Jeżeli większość będzie nocowała u Adama Fiedora to wieczorek u niego - do białego rana. Niezależnie od planów wieczorowo-nocnych-rannych na wyprawę/wycieczkę/spacer/wyrypę zbieramy się w sobotę (tak myślę) o godz. 8.00 przed dworcem PKP Zwardoń Główny Osobowy. Na ten moment mam trzy pomysły 1. Sulov, 2. Diery, 3. Zwardoń - Sól czerwony szlak - cel ostatnia w rejonie pijalnia piwa. Przypominam 8.00.

PS mam 3 wolne miejsca w samochodzie. Jeżeli ktoś potrzebuje ślad szlaku to proszę info na priv.

PS osoby które jednak poza słownikowo chcą brać udział w "wyprawie" proszone są o stawienie się na zbiórce boso, w batkach i bez wody......

Edytowane przez Adam ..DUCH
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

ale w kontekście "wyprawy" to raczej stringi,

...za duży luksus - to już nie bedzie "wyrypa"...w sobote ma być 30 stopni więc proponuje lekki wyczynowy habit pokutno-hikingowy  marki Dynafit..ocieplany primaloftem gold  🙂

FC_20210908_0191.thumb.jpg.7377fb1599012ccee5068f40bfedb663.jpg

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

stringi, bokserki bierzemy tylko na spacery...

…i do lasu.

A tak w ogóle, to zastanawiam się, dlaczego letni zjazd ma się odbyć w Zwardoniu… zimą rozumiem, ale latem? ochotnikom z poza regionu to wszystko jedno, ale z pozycji organizatora? - to bez sensu… bo: dojechać musi, jak do roboty, nie wypije i nie posiedzi bo musi wrócić, nie wynajmie pokoju bo ma przecież tylko 10 km do domu… 

to takie przemyślenie moje.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, .Beata. napisał:

…i do lasu.

A tak w ogóle, to zastanawiam się, dlaczego letni zjazd ma się odbyć w Zwardoniu… zimą rozumiem, ale latem? ochotnikom z poza regionu to wszystko jedno, ale z pozycji organizatora? - to bez sensu… bo: dojechać musi, jak do roboty, nie wypije i nie posiedzi bo musi wrócić, nie wynajmie pokoju bo ma przecież tylko 10 km do domu… 

to takie przemyślenie moje.

a/ sugerujesz że pociąg powrotny bedzie musiał sam prowadzić?

b/ "przewaletuje" u mnie.. 🙂

c/ w Zgodzie Go nie przekimają jak im nagoni 200 osób na Zlot?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, .Beata. napisał:

…i do lasu.

A tak w ogóle, to zastanawiam się, dlaczego letni zjazd ma się odbyć w Zwardoniu… zimą rozumiem, ale latem? ochotnikom z poza regionu to wszystko jedno, ale z pozycji organizatora? - to bez sensu… bo: dojechać musi, jak do roboty, nie wypije i nie posiedzi bo musi wrócić, nie wynajmie pokoju bo ma przecież tylko 10 km do domu… 

to takie przemyślenie moje.

Przecież zapraszałem (sugerowałem delikatnie) grilla u siebie w Rajszewie pod koniec sierpnia. Tereny do jazdy rowerami są (ścieżki rowerowe i trudniejszy teren), las 10 metrów, Wisła do 100 merów. Warszawa jakieś 6 km, do centrum maksymalnie 20 km, a dzicz na wyciągnięcie ręki, łosie spotykane co parę dni.  

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

Przecież zapraszałem (sugerowałem delikatnie) grilla u siebie w Rajszewie pod koniec sierpnia. Tereny do jazdy rowerami są (ścieżki rowerowe i trudniejszy teren), las 10 metrów, Wisła do 100 merów. Warszawa jakieś 6 km, do centrum maksymalnie 20 km, a dzicz na wyciągnięcie ręki, łosie spotykane co parę dni.  

Czyli mam rozumieć że od "przygody"/"wyprawy" dzieli cię tylko 10 metrów????...witam w klubie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

Przecież zapraszałem (sugerowałem delikatnie) grilla u siebie w Rajszewie pod koniec sierpnia. Tereny do jazdy rowerami są (ścieżki rowerowe i trudniejszy teren), las 10 metrów, Wisła do 100 merów. Warszawa jakieś 6 km, do centrum maksymalnie 20 km, a dzicz na wyciągnięcie ręki, łosie spotykane co parę dni.  

Ja z balkonu widzę naturalną ścieżkę enduro, ktora jeszcze długo będzie poza moim zasięgiem, a mieszkam w bloku we Wrocku. 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

a/ sugerujesz że pociąg powrotny bedzie musiał sam prowadzić?

b/ "przewaletuje" u mnie.. 🙂

c/ w Zgodzie Go nie przekimają jak im nagoni 200 osób na Zlot?

b) nie - bo ma 10 km do domu

c) patrz wyżej 

a) no chyybaa żee tak….

IMG_7175.thumb.jpeg.d7aba9bc70c7e43b4be50a11aaa52088.jpeg
 

@moruniek warszawskie odpada, w Zwardoniu będzie jeden tubylec, u Ciebie mogłoby być tubylców aż troje.

 

Edytowane przez .Beata.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 11:48, Adam ..DUCH napisał:

Jeżeli większość będzie nocowała u Adama Fiedora to wieczorek u niego - do białego rana.

Pani Ania mówi że jakaż większa impreza na dole ma być w sobotę wieczorem....

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek czyli @Lexi melduje się w piątek ok 15 na Rysiance. Ja będę czynił wszelkie starania (będzie ciężko) aby kroku mu dotrzymać i wyruszam ok. 13 z Złatnej. Pogoda zapowiada się przednie. Sobota w dalszym ciągu do ustalenia - jest kilka wskazanych wariantów + wariant awaryjny+wariant piwny.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

Marek czyli @Lexi melduje się w piątek ok 15 na Rysiance. Ja będę czynił wszelkie starania (będzie ciężko) aby kroku mu dotrzymać i wyruszam ok. 13 z Złatnej. Pogoda zapowiada się przednie. Sobota w dalszym ciągu do ustalenia - jest kilka wskazanych wariantów + wariant awaryjny+wariant piwny.....

Cześć

Jeżeli wariant piwny będzie po południu to mogę wejść weń sieciowo. Dochodzimy do siebie po Pomorskiej. Dzisiaj już na rowerach 50km z pracy i do pracy przekręciliśmy spokojnie ale ja jeszcze czuję i widzę po stopach jeszcze lekką opuchliznę ale waga już pokazuje prawie to co powinna czyli... schudłem jakieś 3,5 kg.

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mlodzio napisał:

Cześć - czyżbyś miał za sobą pomorską rowerową trasę R10 ?.

Hmm... No nie. R10 to taki szlak raczej spacerowy. 

Braliśmy z żona udział w Pomorskiej 500 - ja już kolejny raz. To dość trudny ultramaraton MTB. Bardzo fajna ale wytężająca zabawa. Natomiast trasa Pomorskiej jest legendarna bo jest poprowadzona ściśle wododziałem pomiędzy rzekami uchodzącymi do Bałtyku a rzekami zlewni Odry i Wisły. Ten pomysł mnie osobiście bardzo ujął ale trasę czyni naprawdę trudną, miejscami poprowadzoną zupełnie nigdzie z braku dróg czy ścieżek. Zresztą wszystkie trasy Pachulskich są z pomysłem a imprezy z duszą.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 17:06, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli wariant piwny będzie po południu to mogę wejść weń sieciowo. Dochodzimy do siebie po Pomorskiej. Dzisiaj już na rowerach 50km z pracy i do pracy przekręciliśmy spokojnie ale ja jeszcze czuję i widzę po stopach jeszcze lekką opuchliznę ale waga już pokazuje prawie to co powinna czyli... schudłem jakieś 3,5 kg.

Pozdro

Szczerze ....bez pierd......zapomniałem i tyle i jest mi przykro. Gra przed wstępna zaliczona - spotkanie z Markiem @Leximimo wielu przeciw z mojej strony doszło do skutku. Weszliśmy, wypiliśmy i każdy poszedł w swoją stronę - tak miało być. Wychodzi na to że jutro solidnie za twoje zdrowie a także za innych nieobecnych z Markiem wypijemy. Jak coś ktoś to 8.00 Zwardoń główny osobowy.

IMG_20230616_132602.thumb.jpg.54d907d5cac185d982095a2dd409bade.jpg

IMG_20230616_145602.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Szczerze ....bez pierd......zapomniałem i tyle i jest mi przykro. Gra przed wstępna zaliczona - spotkanie z Markiem @Leximimo wielu przeciw z mojej strony doszło do skutku. Weszliśmy, wypiliśmy i każdy poszedł w swoją stronę - tak miało być. Wychodzi na to że jutro solidnie za twoje zdrowie a także za innych nieobecnych z Markiem wypijemy. Jak coś ktoś to 8.00 Zwardoń główny osobowy.

IMG_20230616_132602.thumb.jpg.54d907d5cac185d982095a2dd409bade.jpg

IMG_20230616_145602.jpg

Panowie, jakże mi przykro. Łącze się z Wami w bólu, jutro robota na weselu mnie czeka, ale obiecuję pić na umór i nie wytrzeźwieć  aż do poniedziałku.

pozdrawiam

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam za spotkanie…że Ci sie chciało wyjść i jeszcze czekać…. Jesteśmy w Zgodzie (w pokoju gdzie Mitek I Ewa mieszkali ostatnio) i jemy kolacje…Twoje zdrowie

IMG_1686.thumb.jpeg.a6efc72d200f6de82cba6178663184a0.jpeg

2 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

Szczerze ....bez pierd......zapomniałem i tyle i jest mi przykro. Gra przed wstępna zaliczona - spotkanie z Markiem @Leximimo wielu przeciw z mojej strony doszło do skutku. Weszliśmy, wypiliśmy i każdy poszedł w swoją stronę - tak miało być. Wychodzi na to że jutro solidnie za twoje zdrowie a także za innych nieobecnych z Markiem wypijemy. Jak coś ktoś to 8.00 Zwardoń główny osobowy.

IMG_20230616_132602.thumb.jpg.54d907d5cac185d982095a2dd409bade.jpg

IMG_20230616_145602.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...