Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, nikon255 napisał:

kurrr. jednak zmienaim zdanie. Druga fotka 🤣

Na pierwszym planie - wygląda jak jakiś szlak turystyczny. Na drugim CG. Widać, że na Procy ze śniegiem słabo, dziś zjazd z D na Procę to tylko trawsko. Białe jest tam tylko na końcu orczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, grimson napisał:

Na pierwszym planie - wygląda jak jakiś szlak turystyczny. Na drugim CG. Widać, że na Procy ze śniegiem słabo, dziś zjazd z D na Procę to tylko trawsko. Białe jest tam tylko na końcu orczyka.

A we Włoszech sypie. Informacyjnie.

pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście po bułki z rana i rzut okiem na warun przy Luxtorpedzie: twardo, ratrak ubił kaszę. Do tego cały czas na plusie, lekka mżawka i niskie chmury.

Widoczne przecierki na końcówce trasy A.

Basen z wodą do naśnieżania wypełniony w 100%.

qqqq.jpeg

qqq.jpeg

qq.jpeg

q.jpeg

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Victor napisał:

Swoje macie a cudze chwalicie 😉🥳

Zwardoń  !IMG_1072.thumb.jpeg.6b7e513fed79714b1358da8bc4a05de8.jpeg

…na teraz nic więcej do szczęścia nie trzeba 

IMG_1076.thumb.jpeg.c13178c80284574106ed9a1e94ea0c82.jpeg

za te kluchy warto dymać km 😋Polska kuchnia mistrz nad mistrzem 👌01BDCB2B-F2A9-49BA-B1BB-FCCF72086AB9.thumb.jpeg.90ef474c12446d5428c3e355abeafa57.jpeg

 

..eee .. bez modrej kapusty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest plan na środę, wybrać się na Rohače. Lexi wiem, że się wybiera, może jeszcze ktoś spod Krakowa? Szybciej każda minie autem przy żywej konwersacji. Pogoda się szykuje ładna, we wtorek trochę opadu. 

Edytowane przez Chertan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podejście z buta na D Fis.

Dobrze robi na tętno i pocenie się. Sports Tracker wypluł samego podejścia 50 minut, 1,15km. Zegarek pokazał 3000 kroków.

Na D warun fantastyczny. W nocy ścięło, pod butem prawdziwy beton na całej trasie.  Buty narciarskie nie zapadaly się w śniegu. Podejście solo, w międzyczasie pojawiła się szkółka narciarska i skuterem podjeżdżali do góry, żeby na krawędziach, na pełnym gazie cisnąć w dół; aż było miło popatrzeć. Potem będą mieć trening na kolanówkach, bo je rozstawili na dolnym odcinku, po lewej stronie.

Zjazd asekuracyjny, bo tylko dzięki krawędziom GS można było zachować tor jazdy. Zjechałem na dół, a tu Żmija była już uruchomiona i testowana. No i wszedł bonus :-). Drugi zjazd już na większej prędkości, tylko krawędzie było słychać. 

3333333.jpeg

333333.jpeg

33333.jpeg

3333.jpeg

333.jpeg

33.jpeg

3.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżone na spokojnie z familią. Na stoku meldunek o 14.00, mieliśmy wcześniej wizytę rodziny na miejscu.

Weszły Kastle i...żałowałem. Bo karnet 2 godzin wykorzystaliśmy na D Fis. A tam czary, bo pod nartą bardzo twardo i porównując do wcześniejszych nartowań w ciągu dnia - niewiele odsypów. Trzeba było założyć GS na taki zacny warun.

Po nartowaniu obiadek i rzut okiem na Luxtorpedę i peryferia: trasa B nie ratrakowana, Lux jechal na bieżąco, bez przerwy między 16.00 a 16.30. Efka była ratrakowana między 16.30 a 17.00.

Zaczęło się robić zimno, na parkingu przy Luxie był 1st C i temp szła w dół.

Sports Traker wypluł w totalu 13,92km w 1 godzinę 53 min. Poniżej kilka fotek, w tym nasza wspólna z kamerki internetowej.

cc.jpeg

cccc.jpeg

ccccc.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 13:43, Kaem napisał:

My od niedzieli będziemy tutaj:

image.jpeg.bb3ee2abeab7e3db76593a24f68ea006.jpeg

Tyle że prognoza na niedzielę mocno deszczowa, w kolejnych dniach ma być lepiej. 

Zima-2023-mapa-resortu.pdf 971 kB · 5 pobrań

Jesteśmy po 2 dniach w Bukowej Horze i 1 w Dolni Morava:

- niedziela ciągły opad deszczy, mimo to trasy świetnie trzymały

-wczoraj bez deszczu, na trasach od rana znaczne odsypy, mocno ciężki śnieg, sporo ludzi na stoku

-Dziś DM: bez deszczu, trasy ciężkie, po południu to już na dole wesoło było. W najlepszym stanie czerwona na samej górze przy orczyku i czarna.

- co jutro przyniesie - zobaczymy .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaem napisał:

Jesteśmy po 2 dniach w Bukowej Horze i 1 w Dolni Morava:

- niedziela ciągły opad deszczy, mimo to trasy świetnie trzymały

-wczoraj bez deszczu, na trasach od rana znaczne odsypy, mocno ciężki śnieg, sporo ludzi na stoku

-Dziś DM: bez deszczu, trasy ciężkie, po południu to już na dole wesoło było. W najlepszym stanie czerwona na samej górze przy orczyku i czarna.

- co jutro przyniesie - zobaczymy .

Jak w nieodległej CG: warun dla koneserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek, piątek, ew sobota Wisła. Osada lub Skolnity. Tam, bo muszę wyjeździć zakupy z BlFriday... 😉

Bedzie ktoś?

(PS. Zieleniec mnie wybitnie nie polubił- 3 dni prawie ciągłego deszczu to nie jest to najbardziej lubię. Może kiedyś spróbuję jeszcze a na razie pozostanę w Beskidach). 

Za to pozwiedzałem Duszniki, Polanice, Klodzko, Kudowa i Kamieniec Zabkowicki. Miejsca gdzie bywałem z rodzicami przed ok 55laty....

Edytowane przez mig
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kaem napisał:

Bądź człowiekiem, Grimson ... Dobro wraca 

😄 😄 😄 

Może dziś będzie lepiej ... 

Dziś beton, poniżej relacja z 2 godzin porannego nartowania:

Uczciwie pojeżdżone na GS przez 2 godziny. Na pierwszy ogień B FIS. Oczywiście sztruks, beton i równo. Poszła jazda na 50%, bo trzeba oswoić się z warunem. Przy dojeździe do ścianki pod koniec trasy hamowałem, a nie jechałem wolno. Miałem skręcić hamując w lewo, więc szybki rzut okiem w tym kierunku, a tam zasuwa przy sobie dwóch chłopaczków na krechę, tylko im dzioby nart latały prawo-lewo. Jeden z nich zaczął skręcać lekko w lewo, to ja dałem szybko w prawo. I dobrze, bo jakbym skręcił w lewo, to nie pisałbym teraz tego posta.

Dlatego uciekłem na A. Tutaj warun na GS, bo sztruks, równo, twardo i..pusto, w porównaniu do tłumów na B. Poszedł ogień na całej szerokości stoku, ależ te GS idą jak po szynach, błyskawiczne przejście z krawędzi na krawędź i eleganckie trzymanie na betonie. Już o 9.30 pojawiły się na A odsypy, więc prędkość poszła w dół. O 9.50 decyzja o ucieczce na Żmiję, bo warun zaczął na A podupadać, a kolejka do Luxa urosła na dobre 5 min czekania. 

Jadąc na Żmiję niespodzianka, bo kolejka do orczyka na Żmiję na...30 metrów. Więc zdjąłem narty i z buta podszedłem ten kawałek. Kolejka do Żmiji na 1 min czekania, ale obłożenie tras spore.

Jeździłem do 11 na D. Warun elegancki, twardo na całej długości, lekkie odsypy na ściance. Sports Tracker nagrał tylko jazdę na B, A i jeden zjazd na D. Mimo to wypluł 1 godz 5 min, 14,35km i Vmax 79km/godz.

Teraz pauza w domu i zabieram panie na stok.

 

 

999999.jpeg

9999.jpeg

999.jpeg

99.jpeg

9.jpeg

B677A921-1DA1-4B46-84A5-5C996F0D94FC.thumb.jpeg.cd0d470d53bb2170ba4a9edca713d59a.jpeg

4C5AF737-AE3A-4017-932E-9D1679251BBB.thumb.jpeg.e699054fcff999445ada1c023ad830de.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig napisał:

Czwartek, piątek, ew sobota Wisła. Osada lub Skolnity. Tam, bo muszę wyjeździć zakupy z BlFriday... 😉

Bedzie ktoś?

(PS. Zieleniec mnie wybitnie nie polubił- 3 dni prawie ciągłego deszczu to nie jest to najbardziej lubię. Może kiedyś spróbuję jeszcze a na razie pozostanę w Beskidach). 

Za to pozwiedzałem Duszniki, Polanice, Klodzko, Kudowa i Kamieniec Zabkowicki. Miejsca gdzie bywałem z rodzicami przed ok 55laty....

Skolnity nieczynne - też mam karnet do wykorzystania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, star77 napisał:

Skolnity nieczynne - też mam karnet do wykorzystania 😉

Dzięki. Chyba ida w slady TMR. Za to widzę że będzie przepiękna wieża widokowa w centrum Wisły widoczna z każdego miejsca.... coś za coś. Tam jest polnocno-wschodni ocieniony stok. Ciekawe że południowe stoki na Osadzie i Klepkach  mają dosyc sniegu. Ba, nawet Czantoria kręci....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwardroń po zawodach porannych zostały dwie linie twarde szczególnie jedna z góry na sam dół nie pozostaje nic innego jak ćwiczyć śmig . Reszta puściła . W kolejnym sezonie czas na dłuższą nartę czyli GS bo tego jeszcze nie było w tym moim krótkim czasowo narciarstwie .

IMG_1138.thumb.jpeg.6cc6c01bce978cff4ed28125f024681a.jpeg 

katuje SL

IMG_1134.thumb.jpeg.980ea197c152e2bc7d2eae8109ed941e.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...